Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 kwietnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: kegxst » niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:59

Czyli ten PCC 3 można złozyć też w formie papierowej tak ? I jak jest z uznawaniem czynnego żalu w sensie jest duże prawdopodobieństwo że uznają? i co jeszcze trzeba oprócz tego im dać?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 13 maja 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: Lokales » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:17

@kegxst, "czynny żal" uznają, liczy się sztuka ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: wyleszczony » niedziela, 8 kwietnia 2018, 16:38

kegxst pisze: Czyli ten PCC 3 można złozyć też w formie papierowej tak ? I jak jest z uznawaniem czynnego żalu w sensie jest duże prawdopodobieństwo że uznają? i co jeszcze trzeba oprócz tego im dać?
Jeśli nie ma jeszcze w US danych dotyczących niedopełnienia obowiązku, to nie mają prawa nie uznać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: ergorg » niedziela, 8 kwietnia 2018, 17:10

Z ciekawostek, jak wygląda sprawa podatków w Singapurze, znajomy tam mieszka:
Jak to wygląda?
1. Otrzymuję list, w którym jest napisane "Zaloguj się na swoje konto Urzędu Skarbowego , gdzie znajdziesz informacje o swoim podatku".

- Myślę: OK, nieźle, sprawdźmy, tylko czemu to nie ja muszę o tym pamiętać - przecież jak skreślam z kalendarza ostatni dzień marca, to odruchem Pawłowa koduję w mózgu informację o nadchodzącym podatku, a przecież jak zapomnę to znajomi mi przypomną podczas rozmowy przy piwie, bo każdy o tym pamięta. No nic, tworzę konto, loguję się.

2. na portalu czytam "Na podstawie informacji od pracodawców, wynika, że zarobiłeś tyle i tyle. Zaakceptuj, klikając OK lub zgłoś dodatkowy dochód"

- Emm.. Ale jak to? Nie muszę iść do Pani Krysi z księgowości, by mi rozliczyła 2 PITy z umowy zlecenie i jednej o pracę, w zamian za bombonierkę? Albo jak nie mam Krysi to ściągnąć "program do rozliczenia PITu" z Onetu, bo inaczej nawet z kalkulatorem nie ogarniesz, bo nie wiesz o co biega w rubrykach? Niech stracę, kliknę OK.

3. SMS: "Przygotowaliśmy rozliczenie, sprawdź na portalu.

- hmm.. średnio ok 4% podatku sprawia, że kręcę się niespokojnie. Przecież partia Razem mówi, że jak nie wypruję sobie flaków i nie zapłacę 70%, to dzieci będą biegały głodne. nie wiem co o tym myśleć. Dowiaduję się: "Stwórz Polecenie Zapłaty w swoim banku by uregulować podatek". Jakieś to dziwne.. Nie mam rachunku do wpłaty? Nie mogę postać w kolejce i wpłacić w kasie?

4. Kilka dni później: Dziękujemy! Otrzymaliśmy powiadomienie z Twojego banku o utworzonym poleceniu zapłaty, oto wykaz dwunastu, comiesięcznych, nieoprocentowanych wpłat, które sami będziemy pobierać z Twojego konta.

- Nie wytrzymie, jakie zero procent? Nawet w Providencie 0% ma kilkaset procent RRSO! Pewnie oszukujo.
Co do krypto
Jeżeli krypto jest Twoją inwestycją (nie bawisz się w daytrading) to zero podatku. Jeżeli robisz daytrading na Singapurskiej giełdzie to jest drobny podatek, ale do obejścia - ja handluje na zagranicznych giełdach, w tym Polskich i nic nie płacę ( w Singapurze jest tylko podatek terytorialny, czyli wszystko co zarabiasz na zewnątrz jest zawsze bez podatku)
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: obniski » niedziela, 8 kwietnia 2018, 20:39

topnetdeal pisze:Powiedz nam jeszcze : wszystkie te 81 druków PCC-3 dotyczy transakcji zakupu powyżej 50 PLN ?
Jeśli tak, to zdajesz sobie sprawę, że będziesz miał do zapłacenia 81% podatku od Twojego obrotu + odsetki ?
Po dodaniu podatku od zysku (18 / 32%), oddasz US wszystko co zainwestowałeś w kupno kryptowalut.
Zakładam, że jesteś jednym z niewielkiego odsetka osób, które nieźle na krypto zarobiły i stąd takie "bohaterstwo".
81% podatku od obrotu? A to ciekawe... wytlumaczysz ?

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: topnetdeal » niedziela, 8 kwietnia 2018, 20:56

Fakt, może nieprecyzyjnie się wyraziłem, to był taki skrót myślowy, który miał oznaczać "kapitał". Do zapłaty będzie 81% od średniej
z tych 81 transakcji zakupu kryptowalut, czyli po dodaniu podatku dochodowego może pochłonąć całą kwotę kapitału początkowego.

Było to w drugim zdaniu : "Po dodaniu podatku od zysku (18 / 32%), oddasz US wszystko co zainwestowałeś w kupno kryptowalut."

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: Aeon » wtorek, 10 kwietnia 2018, 19:01

Sławomir Mentzen

Zgodnie z zapowiedzią zapraszam na kolejny live o opodatkowaniu kryptowalut.

Powiem o tym dlaczego nie należy płacić PCC od kryptowalut, co zrobić z podatkiem od swapów i kontraktów na kryptowalutach, o planowanym proteście przeciwko PCC oraz o tym jak traderzy krypto mogą znacząco zredukować swój podatek dochodowy. Następnie będę odpowiadał na wasze pytania.

Do zobaczenia w środę 11 kwietnia o 21:00.

Przy okazji - dostałem setki maili i wiadomości na FB, do tego dziesiątki telefonów. Staram się na większość z nich odpowiadać, ale fizycznie nie jestem w stanie odpisać na wszystko. Jeżeli na którąś wiadomość sprzed kilku dni nie odpowiedziałem, to pewnie została zakopana nowszymi wiadomościami, wtedy najlepiej mi się przypomnieć.
Link do profilu gdzie odbedzie sie webinar:
https://www.facebook.com/slawomirmentzen/

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dr Sławomir Mentzen - Odpowiedź na informacje z Ministerstwa Finansów o konieczności opodatkowania kryptowalut

Postautor: bitman666 » czwartek, 19 kwietnia 2018, 01:30

czyli miner nieprowadzący działalności gospodarczej nie płaci podatku dochodowego i PCC? Dopiero po zbuciu kryptowaluty ale zbycie to jest zamiana np na bittrex z jednaj kryptowaluty na drugą czy sprzedaż na pln ?

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości