Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: janku66 » poniedziałek, 26 marca 2018, 21:55

powered pisze: Moim marzeniem jest aby finanse publiczne działały na technologii blockchain, abym widział na co poszły moje podatki
Genialne :)
powered pisze: Ale obawiam się że jak politycy zrozumieją na czym polega ta technologia to ich priorytetem nie będzie już kombinowanie jaki podatek nałożyć na krypto, ale jak tą technologię zrównać z ziemią
Jak adaptacja będzie powszechna, niewiele zdziałają bez wojska.
Wystarczy przekroczyć tipping point (https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tipping ... sociology)) a odwrotu nie będzie.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 26 marca 2018, 22:02

Kluka pisze: Gowno im sie nalezy, takie podatki to legalne zlodziejstwo i tyle. Kiedys wystarczala dziesiecina, a teraz wszystko jest marnotrawione na grupe idiotow ktora nie rozumie nowych technologii i przez to traci cale spoleczenstwo. Pozatym kazdy obywatel lepiej wie jak wydac swoje pieniadze i jak cos zrobi za swoje to szanuje a za panstwowe fundusze wszyscy wiecie jak jest.
Jak byś miał stały ciepły i dochodowy kurwidołek , czułbyś się jak Pan i władca i nagle jakaś niższa jednostka wręcz zmuszała by cię do zalegalizowania kryptowalut, które jak by nie patrzeć zagrażają efektywnemu ściąganiu daniny, która ich utrzymuje i daje chleb.
Nie mają motywacji aby to zalegalizować i jeszcze w dodatku douczać się o nowej technologii! Przecież jasne jest, że ta technologa może mocno zredukować biurokrację za którą słono płacimy codziennie w różnych bzdurnych podatkach.


off top
Ludzie są przyzwyczajeni już do takich podatków ponieważ z biegiem lat zwiększają się stopniowo, ale taki okres zrobił swoje i jak trzeźwa głowa obudzi się z tego snu , policzy ile tak naprawdę płaci kowalski, to można stwierdzić że żyjemy we współczesnym niewolnictwie.
Zestresowani Polacy są karmieni bzdurami w telewizji, głupawe seriale oraz newsy w TNV24 w stylu , "zabił bezlitośnie siekierą" to większość gówna jaki serwują ludziom, przykre ale pewnie ludzi takie informację zadowalają.
Szkoda że ludzie wchodzą rzadko na takie stronki:
http://sprawdzpodatki.pl
z których wynika że w przeciągu roku, Polak musi pracować pół roku na Państwo!, można się przekręcić z uwagi na to iż większość pieniędzy idzie na emerytury, które wiadomo że są głodowe i ma być jeszcze gorzej.
Następnie duża część idzie na służbę zdrowia, gdzie 90% polaków chodzi qrw! prywatnie do lekarza!
Wisienka na torcie to koszt obsługo długu publicznego, gdzie 99% polaków nie rozumie co to jest, bo jest celowo to pogmatwane.

Ludzie nie wiedzą że za np 500+ zwiększa dodruk pieniędzy a co za tym idzie koszt obsługi długu publicznego (jak to ładnie brzmi dla Palaków) tylko że Polacy będą to spłacać 500+ przez dziesięciolecia ;/ Ludzie nie wiedzą że prawdziwa inflacja wyższa niż odsetki w banku, zjada ich resztki oszczędności. Przykładów okradania jest więcej, to tylko kilka na szybko .....

Nikogo to qrw na górze nie obchodzi, ważne aby kopać tą puszkę wzdłuż drogi dopóki jest się przy władzy, następni będą się martwić.
Zaczekają na kryzys światowy i podepną to wszystko pod to, ostatecznie kowalski zostanie ponownie okradziony, w telewizji będzie się pierdoliło jak to cały świat zbiedniał, aby uspokoić niedoinformowany lud. Nie wspomną o krajach takich jak Niemcy, Norwegia , Szwajcaria itp których kryzys światowy zaledwie "zarysuje" zamiast zrani.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: FortiDude » poniedziałek, 26 marca 2018, 23:14

@RuckenFetard dobrze prawisz. Dlatego ja na emeryturę nie liczę, sam na nią odkładam.

Do lekarzami NFZ? Dziewczyna próbuje czasami się zapisywać do rodzinnego aby dostać receptę na proste leki przeciw „kobiecym bólom”. Efekt? Dziesiątki telefonów nieodebranych, olewanie i terminy na godziny takie, ze trzeba brać Wolnienie z pracy.

Ja sam mocno uszkodziłem sobie kolana, pół roku czekania do ortopedy (6 lat temu) - efekt? „Naucz się z tym żyć”.
Dopiero prywatnie rezonans i wizyty u fizjo (prywatnie) pomogły (rezonans 500,- fizjo 100 za każda wizytę). Chociaż biegać i tak już nigdy nie będę na dłuższe dystanse.

Do dentysty na NFZ? Mam przez to z dzieciństwa tak zniszczone zeby, że nikt z mojej rodziny tam nie pójdzie. W Dani przykładowo fundusz w ogóle nie refunduje dentystów - jedynie prywatnie ((chyba, że coś mylę, ciotka mieszka od 20 lat)

Ubezpiecznie? Pfff fakt, czasem się przyda (wypadek, karetka, szpital itp ) to mam KRUS, za który płace mało szczęśliwie. Jednak to tez nie jest proste i po prostu mam szczęście.. nie wszyscy tak maja :(

A dorabiam sobie jako programista.

Czy kombinuje? Tak. Czy oszukuje państwo? Nie. Robię to legalnie :p takie mam prawo i jedynie oszczędzam na ZUS’zlodziejach.

Bądźmy szczerzy. Jeżeli sami nie zaczniemy dbać o swoja przyszłość to nikt tego nie zrobi. Nie wszyscy mogą odkładać miesięcznie tyle aby to miało sens.

Są wśród nas ludzie, którzy pracują za 1500-3000zl i nie mogą odłożyć choćby 500 miesięcznie i to wina wielu czynników, ale nie zwalajmy tego na Państwo. Podatki są potrzebne 1 drogi, straż pożarna czy nawet znienawidzona Policja. Podatki były są i będą, ale durne 500+ to największy błąd za który zapłacimy wszyscy, ale patologia społeczna tego niedostrzega.

Przykre. Ale prawdziwe. Wiem, pisze chaotycznie, ale to przez emocje :D lepiej dzisiaj już nie gram na giełdzie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » wtorek, 27 marca 2018, 00:01

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w komentowanie oraz wykopywanie. Znalezisko właśnie wylądowało na głównej stronie Wykopu.
Oby nawet jakieś małe media podłapały temat...
Obrazek

PS: Zdjęcie robione na "dziennej" z trybu incognito dlatego tak jasno :ugeek:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: mecenas » wtorek, 27 marca 2018, 12:11

becometa pisze: Oby nawet jakieś małe media podłapały temat...
Chyba tylko jakieś małe, lokalne...
Wielkie media siedzą po odpowiednich kieszeniach. :?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: koparki » wtorek, 27 marca 2018, 14:53

Moim zdaniem prace rządu posuwaja sie planowo, i niepotrzebnie naciskacie, jakiś czas temu stworzyli nawet stronę informacyjną pouczającą obywateli:
https://uwazajnakryptowaluty.pl/informa ... strzezenia

8-)

... kiedy zrozumiecie że nie istnieje żaden rząd, demokracja w krajach "rozwinietych" to jest teatr a faktycznie rządzą zakulisowo grupy kapitałowe, banki i generalnie podmioty kreujące pieniądze z powietrza, mają one nieograniczoną władzę i wszystko i wszystkich mogą kupić lub wyciszyć.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 marca 2018, 14:57 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: FortiDude » wtorek, 27 marca 2018, 14:57

@koparki liczę, że piszesz sarkastycznie :P ta strona uruchomiona jeszcze w 2017 roku.
Komisja została powołana 25/01/2018 i chodzi o postęp prac właśnie tejże komisji, która nie robi nic, nie interesuje się tematem (a na to właśnie wychodzi), a na końcu w totalnej nie wiedzy wrzucą sobie jakąś ustawe / nowelizacje i boom po ptakach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: constantine » wtorek, 27 marca 2018, 19:04

FortiDude pisze: @koparki liczę, że piszesz sarkastycznie :P ta strona uruchomiona jeszcze w 2017 roku.
Komisja została powołana 25/01/2018 i chodzi o postęp prac właśnie tejże komisji, która nie robi nic, nie interesuje się tematem (a na to właśnie wychodzi), a na końcu w totalnej nie wiedzy wrzucą sobie jakąś ustawe / nowelizacje i boom po ptakach.
koparki ma rację. Jak powiedział jeden klasyk: 'to państwo działa tylko teoretycznie' - nic dodać nic, ująć. Niestety nasze państwo przeważnie działa jeszcze bardziej teoretycznie niż inne i chce np. ścigać karnie za 'polskie obozy..' na całym Świecie, żeby po kilku miesiącach jakiś Jaki zdał sobie sprawę, że się tego nie da robić. Politycy na niczym się nie znają, bo nikt rozsądny nie idzie do polityki. I to nie jest fenomen naszego kraju. Takie są elity oficjalne wszędzie. Wolałbym żeby państwo w ogóle nie wpierdzielało się w kryptowaluty, ICO itp., bo wszędzie gdzie się wpieprza od razu lub prawie od razu jest źle i przestaje się opłacać. Już jest tak, że jakby te wszystkie podatki w interpretacjach skarbówki (PCC, dochodowy od krypto-fiat, krypto-krypto) płacić, to się to nikomu nie opłaca (no może poza prezesem, który to wszystko chyba płaci).
Komisja Morawieckiego ds. kryptowalut nie jest po to, żeby coś komuś wyjaśnić, tylko po to, żeby była. Sukces tej komisji i tak zawsze da się w tv ogłosić. Jak powiedział inny klasyk, którego uciętą wypowiedź cytuje tv Kurskiego: 'ludzie (oglądający tv) nie są tacy głupi jak myślimy, są znacznie głupsi!'. Niestety taka jest prawda. I głupki nie wymrą, zastąpią ich nowe pokolenia innych głupków.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 582
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 144
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: FortiDude » wtorek, 27 marca 2018, 19:15

Ależ ja się z Tobą w zupełności zgadzam. Mi chodziło jedynie o to, że ta akcja beznadziejnej strony internetowej (jak również opłacenia youtuberow) nie jest wynikiem pracy powołanej komisji.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 27 marca 2018, 21:37

Polska wcale nie jest jakaś tragiczna pod tym względem - są gorsze kraje: np Grecja, Włochy. Także to jest akurat wada demokracji ogółem.

Jest jeden sposób aby zmienić obecną beznadziejną sytuację, w której rządzący mają nas generalnie w dupie:

1. Spisać listę postulatów
2. Zorganizować protest polegający na niepłaceniu żadnych podatków dopóki te postulaty nie zostaną spełnione.

Po 3 dniach - max tygodniu niepłacenia podatków rząd podałby się do dymisji, państwo by się załamało i nastałaby rewolucja. Może powstałoby coś nowego.

Oczywiście taka forma protestu jest nierealna i są to bajki dla grzecznych dzieci. Ludzie nigdy nie będą fizycznie w stanie się tak zorganizować.

Głównie dlatego jest nierealna, bo przede wszystkim firmy musiałyby się zbuntować i nie płacić nic, a firmy nigdy się nie zbuntują bo im zależy tylko na zarobku a nie na idei (co jest naturalne) i nie chcą się narażać.

Jesteśmy więc skazani na takie kurewstwo jak jest teraz przez następne 100 lat minimum, aż nie wybuchnie jakaś rewolucja lub wojna, która porządnie "pierdolnie" - tak mocno że aż system się zresetuje i ludzie zaczną się poważnie zastanawiać co robić dalej. Może wtedy powstanie jakiś nowy ustrój.

EDIT:
No chyba że.... Bitcoin(Cash) zostanie globalną walutą używaną przez wszystkich i ludzie w końcu się połapią po co on naprawdę powstał :).

EDIT:
Ech, kogo ja oszukuję (chyba siebie). Niestety to też bajeczki dla grzecznych dzieci. Ludzie są tępi, nie rozumieją potencjału Bitcoina i traktują go jako sposób na szybki zarobek. Jesteśmy zgubieni, to koniec. Smutnażaba.jpg.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: constantine » wtorek, 27 marca 2018, 22:10

Grecja i Włochy jeszcze nie upadły, bo UE 'nie pozwala'.
Zorganizowana akcja w sprawie podatków - jak piszesz: nic z tego nie będzie.
Mogła by nastąpić rewolucja spontaniczna, gdybyśmy mieli coś takiego jak od kilku lat Wenezuela, ale póki co 'wieś tańczy, wieś śpiewa', bo dostaje 500 plusy i inne badziewia socjalne.
Na razie firmy mogą mieć większe lobby na rząd niż lud, bo lud kupuje info z tvp i daje 110% poparcia władzy (przynajmniej w sondażach).
Rewolucja nastąpi wcześniej niż za 100lat. Myślę, że nawet mniej niż za 20, ale czy to sprawi, że będzie długotrwała refleksja, wątpię.
Ja tam nie wiem czy BTC czy BCH sprawi rewolucję, to byłby cud.
Rządzącym musiało by zależeć, żeby prosty lud był świadomy.
A jak patrzę ile moje dziecko nosi książek (4-5kg), jakie ma zadania do wykonania, nie mam złudzeń.
Na razie mamy państwo pis i komisję (albo nawet dwie) ds. zwalczania kryptowalut.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
22
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: becometa » sobota, 12 maja 2018, 17:16

Właśnie opublikowałem finał sprawy.

Dzięki wsparciu ze strony Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska UOKiK odpowiedział na zadane przeze mnie pytania.
Co przekonało Panią rzecznik?
- Powołanie się na wskazane przez Watchdog Polska fragmenty ustaw
- Zastrzeżenie, że w przypadku braku uzyskania odpowiedzi i dalszego utajania informacji, skieruję sprawę do WSA na bezczynność Urzędu

Wykop: https://www.wykop.pl/link/4308797/final ... yptowalut/
Artykuł na @Kryptowaluty_org_pl: https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci ... yptowalut/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: Zagłoba » sobota, 12 maja 2018, 17:36

@becometa, bardzo ładnie.
Szkoda, że te działania UOKIK i jego zespołu mają za zadanie trzymanie bata nad inwestorami, a nie pomaganie im w inwestowaniu czy rozliczaniu się z tego.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak Państwo pogrywa z obywatelami czyli Efekty prac zespołu ds. kryptowalut (ich brak) i blokada dostępu do informacji

Postautor: davidoski » sobota, 12 maja 2018, 18:10

Efektem pracy zespołu było zarekomendowanie powołania zespołu. To są mistrze!

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości