Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Aeon » wtorek, 6 marca 2018, 22:54

Sławomir Mentzen

Doktor nauk ekonomicznych UMK w Toruniu, posiada też licencjat z fizyki teoretycznej. Specjalista z zakresu prawa podatkowego, autor pracy doktorskiej dotyczącej długu publicznego. Filister Korporacji Akademickiej Kujawja. W latach 2007-9 prezes toruńskiego oddziału Unii Polityki Realnej. Szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci.

Jestem doktorem nauk ekonomicznych, mam też licencjat z fizyki teoretycznej. Zawodowo zajmuje się podatkami, jestem też członkiem zarządu Wolności. Na początku 2016 roku zacząłem prowadzić bloga na Facebooku. Piszę o polityce, podatkach, ekonomii i gospodarce. Obecnie prawie wszystkie moje posty mają zasięgi liczączone w dziesiątkach tysięcy. Najlepsze posty dochodzą do kilkuset tysięcy odsłon. Równolegle w ramach pracującego dla Wolności projektu Dobry Rząd napisałem 20 wolnościowych projektów ustaw i koordynowałem powstanie kolejnych 19. Zacząłem być też zapraszany na debaty, wykłady i spotkania.

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: bl4ck » wtorek, 6 marca 2018, 23:01

Materiał już dodany na forum ale podbije żeby jak najwięcej osób zobaczyło ten film ponieważ jest tutaj dość konkretnie streszczone wszystko o krypto w sprawach podatków. Jednocześnie pokazuję patologię kraju i ryzyko prowadzenia handlu\dg.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Aeon » środa, 7 marca 2018, 00:10

To prawda, bardzo dobry wyklad. Co ja bym dal, zeby takie swiatle, inteligentne i wyksztalcone osoby jak Pan Mentzen rzadzily Polska...

Ps. Jak kogos interesuja glebsze zrozumienie tych wszystkich problemow, to polecam:

[youtube][/youtube]

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » środa, 7 marca 2018, 23:11

Aeon pisze: To prawda, bardzo dobry wyklad. Co ja bym dal, zeby takie swiatle, inteligentne i wyksztalcone osoby jak Pan Mentzen rzadzily Polska...
na szczęście to Korwin więc szanse marne.

Sorry nie lubię ludzi, którzy usilnie dostosowują fakty do własnych filozofii. Nie lubię takiego sposobu uprawiania polityki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: hassejo » czwartek, 8 marca 2018, 09:14

m.m pisze: Sorry nie lubię ludzi, którzy usilnie dostosowują fakty do własnych filozofii. Nie lubię takiego sposobu uprawiania polityki.
jakie to ma znaczenie ? przecież nie nagina w ten sposób rzeczywistości - co chyba jest kwestią najważniejszą i bardzo rzadką.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » czwartek, 8 marca 2018, 10:49

hassejo pisze: jakie to ma znaczenie ? przecież nie nagina w ten sposób rzeczywistości - co chyba jest kwestią najważniejszą i bardzo rzadką.
jak nie, pierwszy lepszy przykłąd to PCC od kupa i sprzedaży czyli mamy bubel prawny z samym PCC i VAT. Obliczenie 500+ zgoda czysta matematyka tylko dane wyssane z palca, farmy likwiduje unia (która jest gloryfikowana) nie rząd. Zapędy ekologiczne ma unia, nie rząd więc to unii należy się bać a nie rządu, który ma komisje, insertuje się krypto i w przeciwieństwie do unii nie krzyczy że BTC służy do finansowania zamachów.

Wczoraj oglądałem kolejnego pseudo speca, który krytykował fakt dofinansowania miejsc pracy dla JP Morgan, który i tak ma biuro od 95 więc po co ta cała zadyma, że to konkurencja dla naszego banku itd. Słowem nie wspomniał o tym że placówka nie będzie obsługiwać klientów indywidualnych a jaj głównym celem jest kredytowanie firm amerykańskich inwestycjach na naszym rynku.

Specem nie jestem, całości nie oglądałem, to jest polityka, której sorry ale nie lubię i mam dość takiego podszywania.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: hassejo » czwartek, 8 marca 2018, 11:02

m.m pisze: insertuje się krypto i w przeciwieństwie do unii nie krzyczy że BTC służy do finansowania zamachów.
tutaj mnie dobiłeś. jasne, unia popycha rząd do jednomyślnego zdania, jednak to rząd ostatecznie ma wybór czy ślepo idzie w to co unia proponuje, czy też nie.
posłuchaj sobie wypowiedzi morawieckiego i powiedz mi co o tym myślisz :)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » czwartek, 8 marca 2018, 11:26

hassejo pisze: tutaj mnie dobiłeś. jasne, unia popycha rząd do jednomyślnego zdania, jednak to rząd ostatecznie ma wybór czy ślepo idzie w to co unia proponuje,
eu ma dostatecznie dużo narzędzi by wymusić stosownie aktów prawnych na każdym członkowskim kraju.

Nie o tym pisałem, w materiale jest wyraźna nagonka na rząd a gloryfikacja eu a nawet pokazanie jej jako ostatniej deski ratunku przed naszym strasznym i złodziejskim rządem. Prawda jest taka że to unia chce kontrolować kryptowaluty, unia uważa że za ich pomocą jest finansowany terroryzm (było na forum). Wystarczy jeden wpływowy oszołom który powie KONIEC i co wtedy ?
hassejo pisze: posłuchaj sobie wypowiedzi morawieckiego i powiedz mi co o tym myślisz :)
że ma racje, trzeba je uregulować. Pytanie jak to zrobią i czy nie za mocno.

Wracając do filmu, mówca był zdziwiony jak można kryptowaluty porównać do amber gold czyli piramidy finansowej... ile firm robi wałki na krypto ? ile piramid powstawało w ostatnich miesiącach ? nawet ludzie z trading jam pofatygowali się do siedziby jednej nich.

ostatnie pytanie, ile milionów dolo arów (jak nie mld) skradziono w różnych okolicznościach a złodzieje są bezkarni ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: redlumek » piątek, 9 marca 2018, 08:57

To Korwin jest teraz pro-europejski i anty-rzadowy?

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Aeon » poniedziałek, 12 marca 2018, 23:34

Korwin i Partia Wolność jest anty-głupocie, obojetnie czy wprowadza ją socjalistyczna Unia Europejska czy socjalistyczny rząd w Polsce, Marsjanie, czy ktokowiel inny. Tak samo są pro-wolnościowi, obojętnie kto proponuje dobre pomysły i rozwiazania. Jeśli rząd się na coś godzi, to znaczy, że się zgadza i popiera, bo albo jest twardo po stronie interesu Polaków, albo nie. Nie ma złotego środka. Lech Kaczynski mowil, ze byla taka presja na niego, zeby podpisal Traktat Lizboński, ze musial to zrobić. Czy tak zachowuje się człowiek z silnym charakterem, oddający życie w służbie swoim wyborcom i Polakom?! Rządowi i posłom w Polsce wydaje się, że są jakimiś panami niewolników i władcami a zapominają, że są tylko zwykłymi osobami posłanymi tam, żeby wykonywać naszą świętą wolę i nam pokornie służyć!
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 marca 2018, 23:17 przez Aeon, łącznie zmieniany 2 razy.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » wtorek, 13 marca 2018, 16:26

redlumek pisze: To Korwin jest teraz pro-europejski i anty-rzadowy?
Korwin jest pro rosyjski, anty rządowy i anty unijny a swoimi pomysłami zrutynieje nawet najlepiej prosperującą gospodarkę.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Aeon » czwartek, 15 marca 2018, 00:46

Korwin jest strategicznie pro rosyjski dlatego, ze to Ukraina jest naszym sąsiadem i ma roszczenia teretorialne a nie Rosja, wiec lepiej niech ma wojska na wschodzie niz na zachodzie swoich granic. Przy kazdym wspomnieniu o swojej proryjskosci dodaje, ze "Kocha Rosje, ale im dalej jest od Polski, tym bardziej ją kocha." Dla niego i slusznie liczy się dobro Polski i Polaków i zawieranie układów z tymi z którymi jest dla nas korzystne, bo państwa nie mają przyjaźni, tylko interesy a dobre relacje z wrogiem naszego sasiada sa dla nas korzystne. Jakos Polska działała na jego wolnosciowej idei (tzw. Ustawa Wilczka) na poczatku lat 90tych i to byl jedyny czas kiedy ludzie sie dorabiali i Polacy wracali z emigracji. Tak samo obecnie dzialaja Chiny (tak, w państwie komunistycznym obecnie ludzie maja wiecej swobód i mozliwosci zarobku niz w Polsce), albo prywatna służba zdrowia w Tajlandii, o ktorej sobie mozesz poogladac ponizej:

[youtube][/youtube]

Początkujący
Posty: 279
Rejestracja: 16 grudnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Anunaki » czwartek, 15 marca 2018, 10:06

Pan Sławek w tych filmach mówi o tym, że należy płacic 1% podatku PCC w momencie jak kupuje się kryptowalute za fiaty. Prawda to?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: roberto149 » czwartek, 15 marca 2018, 10:48

Niech napisze tu choć jedna osoba co zapłaciła podatek PCC-1 od usług cywilnoprawnych, martwe prawo

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: bl4ck » czwartek, 15 marca 2018, 11:09

@roberto149, No to spróbuj nie zapłacić w przypadku zakupu nieruchomości albo auta :)
Nieściągalny on jest w przypadku takich np zakupów jak na allegro lub f2f ponieważ wymagało by to zbyt dużo pracy. @CMC, formalnie tak od zakupu 1000zł wzwyż chyba że byś kupił od firmy wtedy nie płacisz.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » czwartek, 15 marca 2018, 11:25

Aeon pisze: Korwin jest strategicznie pro rosyjski dlatego, ze to Ukraina jest naszym sąsiadem i ma roszczenia teretorialne a nie Rosja, wiec lepiej niech ma wojska na wschodzie niz na zachodzie swoich granic. Przy kazdym wspomnieniu o swojej proryjskosci dodaje, ze "Kocha Rosje, ale im dalej jest od Polski, tym bardziej ją kocha."
Ukraina "jest" suwerennym krajem (wiem, mocno naciągane), gdzie jej do Rosji ? Krowin wódkę pije w ambasadach rosyjskich nie ukraińskich, jeździ do Rosji nie na Ukrainę.
Aeon pisze: zawieranie układów z tymi z którymi jest dla nas korzystne, bo państwa nie mają przyjaźni, tylko interesy a dobre relacje z wrogiem naszego sasiada sa dla nas korzystne.
no właśnie "układów", nie mów partnerskich z których wywiąże się tylko polska.
Aeon pisze: Tak samo obecnie dzialaja Chiny (tak, w państwie komunistycznym obecnie ludzie maja wiecej swobód i mozliwosci zarobku niz w Polsce), albo prywatna służba zdrowia w Tajlandii, o ktorej sobie mozesz poogladac ponizej:
Tęsknisz za komunizmem ? chcesz wprowadzenia limitu dzieci, wyboru między chłopcem a dziewczynką ? chcesz by na wyjazd jednej osoby składa się cała wioska ? by ten mógł w dużym mieście pracować na budowie mieszkając na 9mkw (z wc) z 5 innymi... fajne swobody.

Twoim ideałem są kraje w których mamy bardzo dużą dysproporcje społeczną, są porywani ludzie (turyści, dzieci). W miastach szklane bloki, na wsiach szałasy, mafia i korupcja. Chwalisz ich służbę zdrowia, nie rozumiejąc podstawowych zadach. To nie jest służba zdrowia (państwo tam nie ma obowiązków) tylko BIZNES, dlatego tak funkcjonuje. Najbiedniejsi
(których jest bardzo dużo) nie mają dostępu do lekarza. Tego chcesz ?

Po za tym pojedź, zobacz i nie mówię tu o wakacjach bo trafisz do stref turystycznych. Budowanie opinii na postawie filmu nieznanego sutra, bez jakichkolwiek danych jest wysoce niepoważne.

Wstaw jeszcze film jak chwalą tragi, zaradność ludzi nie wspominając o tym że oni ledwie ciągną. Tam nie ma żądnych badań, sanepidu, nabawisz się jakiejś choroby.. sory masz pecha. Korwin podczas wyborów powiedział, nie ma żadnego zrzeszenia kotów i psów (i jakąś tak) więc nie ma kolejek (jak w NFZ) a leki są droższe. Dziwne tylko że do specjalistów są kolejki a weterynarze wypisują recepty na leki dla ludzi bo są dużo TAŃSZE.
bl4ck pisze: No to spróbuj nie zapłacić w przypadku zakupu nieruchomości albo auta
tam masz PCC-3 :mrgreen:

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Aeon » czwartek, 15 marca 2018, 14:23

@m.m
Obojetenie czym jest Ukraina, liczy sie to, ze sie zajmuje konfliktem z Rosja a nie z Polska i jest to w interesie Polski.

Obojetnie czy sa to umowy partnerskie, uklady, czy relacje miedzyludzkie pomiedzy glowami panstw, interes Polski ma byc na pierwszym miejscu a nie sympatie wobec Ukrainy, Rosji, USA, czy kogokolwiek innego. Korwin to rozumie i robi.

Tesknie za wolnoscia gospodarcza z poczatku lat 90tych w Polsce. Nawet w komunistycznych Chinach nikt nie pyta Cie skad wziales pieniadze na zakup domu, czy dlaczego chcesz sobie otworzyć budke z sokiem z cytrusów na ulicy. Tak samo Tajlandia na powyzszym filmie pokazuje, jak dziala prywatna sluzba zdrowia w porownaniu do naszej państwowej.


@CMC
Podatek PCC-1 jest obecnie martwy w przypadku krypto, ale tak wspominal Pan Sławomir, jesli urzedy skarbowe biora sie wlasnie za sciganie nowożeńców z pytaniami o to, skad mieli pieniadze na ślub, ile dostali prezentów, itd, albo robią najazdy na jarmarki gdzie babcie sprzedają bez paragonu bimber bez kas fiskalnych i akcyzy (pod Toruniem ostatniego lata), to tym bardziej zajma sie predzej czy pozniej setkami tysiecy złotych dziennie z w/w podatku.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » czwartek, 15 marca 2018, 17:41

Aeon pisze: Obojetnie czy sa to umowy partnerskie, uklady, czy relacje miedzyludzkie pomiedzy glowami panstw, interes Polski ma byc na pierwszym miejscu a nie sympatie wobec Ukrainy, Rosji, USA, czy kogokolwiek innego. Korwin to rozumie i robi.
Z bandytami się nie rozmawia.. proste.

Tu proponuję zakończyć, temat nie jest prosty a od kilku lat nie mam weny na polityczne debaty.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: Aeon » piątek, 16 marca 2018, 13:12

Niech rozmawiaja nawet i z Kim Dzong Unem, jesli ma to byc dobre dla Polski i Polaków. Liczy sie interes Polski a nie sympatie, albo co ktos nam kaze, albo co wypada. USA niby nie jest bandytą (w powszechnej opinii...), tylko naszym najwiekszym sojusznikiem, ktoremu wlazimy w pupe za darmo, a jak sie pojawila kwestia roszczen żydowskich i ustawy o IPNie, to sie od nas odwracaja, pojawiaja sie glosy o wycofaniu wojsk z PL, itd. To wyglada na to, ze do bani to cale NATO, jak na kazde zyczenie premiera Izraela, USA bedzie nam groznie kiwac palcem w bucie i nie mozemy byc pewni o swoje bezpieczenstwo...
Pozdrawiam.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykład dr Sławomira Mentzena o opodatkowaniu Bitcoina w Polsce

Postautor: m.m » piątek, 16 marca 2018, 23:36

Pisałem o Rosji nie USA, puki dziadek siedzi na tronie ma się co spinać.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości