Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: mecenas » piątek, 2 lutego 2018, 15:35

@Tokio,
Pieniądz to inaczej uprawnienie, prawo do udziału w wymianie dóbr i usług.
Na takie prawo trzeba zapracować albo pozbyć się ograniczonych zasobów.
Inaczej się sprawa ma, gdy dostałeś uprawnienia np. w spadku, prezencie etc. albo zwyczajnie ukradłeś.
Więc prawo do wymiany dóbr i usług uzyskuje się nakładem pracy i zasobów - swojej, albo innych osób.
Dawniej pieniądz był oparty o rzadkie, kosztowne i trudne w wydobyciu kruszce, dziś może być oparty o energię np. elektryczną i zasoby sprzętowe. Ale nie ma takiej opcji, by króliki z kapelusza mnożyły uprawnienia do wymiany dóbr i usług... To tylko magiczna sztuczka, ułuda, wałek... ;)
Albo "podatek od złudzeń" jak mawiał pewien Pan.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: Tokio » piątek, 2 lutego 2018, 16:07

mecenas pisze: Pieniądz to inaczej uprawnienie
Ale ja to rozumiem. Próbuję tylko zasugerować, że nie tędy droga. Jeśli chcesz mieć pieniądz, tylko emitowany społecznie, gdzie prawo nie jest regulowane, ale wynika ze społecznej akceptacji, to.. możesz sobie chcieć, ze wszystkimi konsekwencjami.

To już wolę gold bugs, ich teoria jest przynajmniej spójna całościowo. Złoto jest walutą niezaprzeczalną, fizyczną, mającą wartość samą w sobie. Jego wycena w fiat nie ma znaczenia, bo to ono wycenia świat. Nie podzielam, ale kupuję całokształt.

Moim zdaniem jeśli będziecie się trzymać swoich utopijnych wizji, zrobicie rewolucję, która Was zniszczy (jak to z rewolucjami bywa). Dzięki wyznawcom wizji Satoshiego może się upopularyzować elektroniczny środek wymiany, który uregulowany stworzy ponadpaństwowy totalitarny PIENIĄDZ, gdzie w będzie widać jak na dłoni transakcję każdego na świecie. I każdy będzie musiał się podpisać nazwiskiem, a kopalnie się ureguluje. Nie będę potrzebował dyrektywy PSD, żeby wiedzieć co lubisz, gdzie chodzisz, jakie masz słabości, czy jesteś wiarygodny, wypłacalny. Bedę to miał na parę kliknięć.

BCC nIgdy nie będzie spełniał funkcji utrzymania wartości włożonej pracy. Zawsze wartość zmienia się do otoczenia. Ty chcesz zachowania wartości, Shadowowi pasuje spadek o 80%, a mi i o 99%. A może urosnąć i o 10 000%, ale nie w wyniku kosztów wytworzenia, włożonej pracy,itp.

To już szybciej jakiś token, które au-mas nazywacie shitcoinami, będzie pracował na swoją wartość, jak ktoś zrobi dobrą ekonomikę biznesu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: mecenas » piątek, 2 lutego 2018, 16:18

Tokio pisze: będzie musiał
Słowo klucz. Dopóki mentalnych niewolników jest zdecydowana większość, dopóty masz rację...
Jednak wolni ludzie sami wybierają co jest pieniądzem i nie muszą.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: thikim » piątek, 2 lutego 2018, 17:17

Czyli ma zawsze rację bo mentalnych niewolników jest więcej.
Tym samym wolni ludzie nie wybierają sobie co jest pieniądzem. Wybierali by sobie gdyby było ich więcej, a nie jest.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 3 lutego 2018, 14:34

thikim pisze:Czyli ma zawsze rację bo mentalnych niewolników jest więcej.
Nie zawsze.

Jest przypadek gdzie mentalnych niewolników jest bardzo mało, bo owce nagle budzą się i stwierdzają "o matko co to się stanęło, rządy i banki okradają mnie, gdzie mój piniondz"

Takim przypadkiem może być wojna lub poważny kryzys finansowy czy ekonomiczny (niekoniecznie to to samo).

Często takie "przypadki" kończą się też powywieszaniem kradnących elit na latarniach przez okradanych...
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: redlumek » sobota, 3 lutego 2018, 15:04

Czyli wieszanie kozlow ofiarnych, bo ci z kasą przeważnie są już daleko od zamieszania.
Ps a ten cytat jakoś pasuje mi do przysłowiowego Janusza
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 3 lutego 2018, 16:09 przez redlumek, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 82
Rejestracja: 5 lipca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: Tokio » sobota, 3 lutego 2018, 15:34

Z wojną to jest tak, że nagle zaczyna mieć wartość to, co oczywiste.
Nikt nie będzie się przejmował elektronicznym pieniądzem, ani zwykłym. I mimo początkowej popularności złota i sztabki nie dadzą zarobić kroci.
Za to ładne wyroby jubilerskie to już co innego.
Kobiety je lubią, a za kobietami się zawsze będą uganiać. Jest jeszcze tytoń. I za te rzeczy będzie można kupić wodę, leki, jedzenie, telefony.

A kryzys finansowy to tylko oczyszczenie.

Nie pamiętam w tej chwili tytułu książki, ale bardzo znana o hiperinflacji po upadku Republiki Weimarskiej. Najlepszą ochroną przed inflacją były lasy.
Może teraz będą to jeziora?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: The Real McCoin » poniedziałek, 5 lutego 2018, 08:28

constantine pisze: Może wkrótce piekarnia odmówi zakupu pieczywa osobie podejrzanej o obrót krypto.
Po czymś takim:
mam inne pytanie, czy można ( i kogo administratora maila czy giełde) pociągnąć do odpowiedzialności za to że doszlo do włamania na konto mailowe a przez to na giełde
nie zdziwiłoby mnie gdyby operatorzy pocztowi zmienili regulaminy i odmówili świadczenia usług osobom używającym poczty do celów krypto.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 6 lutego 2018, 09:09

Canis Lupus pisze: Wniosek logiczny na temat zużycia prądu przez BTC.
1. Tak duże zużycie prądu wymagane dla sieci BTC, może doprowadzić do szybszego znalezienia lepszych sposobów pozyskiwania energii.
2. Znalezienie lepszych sposobów pozyskiwania energii przybliża ludzkość do wejścia w kolejny etap zaawansowania technicznego cywilizacji.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Kardaszowa
Czyli dobra wiadomość jest taka, że dzięki postępowi szybciej zaczniemy pozyskiwać energię z fuzji.
A zła jest taka, że energia ta zostanie przeznaczona na kopanie krypto :)

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: Prezes000 » wtorek, 6 lutego 2018, 14:58

ShadowOfHarbringer pisze: Szczerze mówiąc to gadałem z mechanikami i wszyscy (albo prawie wszyscy) twierdzą, że lambordżini i ferrari są generalnie do dupy pod względem techniczmym (psucie się, bezpieczeństwo NCAP etc).
Nadwozie z włókna węglowego które jest trzy razy mocniejsze niż stal a przy wyginaniu materiału w jedną stronę do dziesięciu razy mocniejsze. Już nie wspominając o szkielecie karoserii w konstrukcji monokok na przykład aventador. Mechanik mówił że najbezpieczniejszy jest passat tdi w ocynku?

Argument nieprawidłowy :lol:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Koncern energetyczny odmówił sprzedaży prądu kopalni kryptowalut

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 6 lutego 2018, 15:12

Prezes000 pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: Szczerze mówiąc to gadałem z mechanikami i wszyscy (albo prawie wszyscy) twierdzą, że lambordżini i ferrari są generalnie do dupy pod względem techniczmym (psucie się, bezpieczeństwo NCAP etc).
Nadwozie z włókna węglowego które jest trzy razy mocniejsze niż stal a przy wyginaniu materiału w jedną stronę do dziesięciu razy mocniejsze. Już nie wspominając o szkielecie karoserii w konstrukcji monokok na przykład aventador. Mechanik mówił że najbezpieczniejszy jest passat tdi w ocynku?

Argument nieprawidłowy :lol:
Pisałem już wyżej, że to nie jest żaden argument bo dowód anegdotyczny z rozmowy z dwoma lub trzema mechanikami to żaden dowód.

Pisałem też że nie upieram się przy tym z tego właśnie powodu, że to tylko opinia mechaników jakichś, a nie realne dane.

Czytaj ze zrozumieniem.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości