Morawiecki o BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Kluka » wtorek, 6 marca 2018, 23:14

@Aeon, nie wiem czy to Ty wystepujesz w tym filmie, ale ok 30 min w pierwszm filmie ten czlowiek mowi o PCC od zakupu kryptowalut (o ktorym slysze pierwszy raz) - jezeli ktos ma rezydencje podatkowa za granica to rozumiem ze nie musi sie z tego rozliczac? Swoja droga jak ktos kiedys zaplacil nielegalnie jak sie potem okazalo vat od kryptowalut to teraz powinni oddac te pieniadze. Oczywiscie piowiekszone o odsetki i wskaznik inflacji. MAFIA W BIALYCH REKAWICZKACH, tyle w temacie...

Dodano po 5 minutach 10 sekundach:
hehe "...jak kupujemy ogorki to otrzymujemy fakture..." wlasnie na wsyzstko fakturka. Tankuje i podstawowe pytanie: czy fakturke wystawic. Od razu wiem ze jestem w Polsce, tego nei ma nigdzie indziej, masakra

Dodano po 2 minutach 24 sekundach:
Polska to nie jest kraj na moje nerwy :lol:
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Aeon » środa, 7 marca 2018, 00:12

Nie ma mnie na tym filmie. Wszystko masz wyjasnione w wykladzie. Ze to wszystko patologia, jak wyjasnia prowadzacy, to prawda.

Ps. Jak kogos interesuje glebsze zrozumienie tych patologii i problemow, to polecam:
[youtube][/youtube]

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: m.m » środa, 7 marca 2018, 21:50

Polska była ostatnim krajem unijnym posiadającym hodowle, to UNIA nie POLSKA likwiduje bardzo dobrze prosperujący biznes, przy tej narracji trochę chybione porównanie

To eu ma chore i niezrozumiałe ambicje ekologiczne, to eu jest źródłem wielu problemów, to eu walczy z nasz gospodarką. O stopniu korupcji i podporządkowania lepiej się nie wypowiadać.

za dużo ściemy, same ogólniki i kampania w tle.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Aeon » poniedziałek, 12 marca 2018, 23:28

Jego nie interesuje czy złe pomysły są rządu czy Unii. Na wszystko godzi sie rząd a skoro się godzi, to tez popiera, bo albo jest twardo po stronie Polaków, albo nie. Posłom wydaje się, że są jakimiś władcami i panami niewolników, a są przeciez tylko zwykłymi osobami posłanymi tam, żeby wykonywać naszą świętą wolę i nam pokornie służyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: janku66 » wtorek, 13 marca 2018, 07:16

Aeon pisze: i nam pokornie służyć
Najgorsze, że niektórzy z nich wierzą, że właśnie to robią.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: m.m » wtorek, 13 marca 2018, 16:31

Aeon pisze: Na wszystko godzi sie rząd
:shock:
Aeon pisze: Jego nie interesuje czy złe pomysły są rządu czy Unii.
ale jeździ tylko po rządzie i to tylko on jest winny.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Aeon » czwartek, 15 marca 2018, 00:41

Skoro coś jest wprowadzane, to rząd się zgodził. Jeśli coś nie jest wprowadzane, to rząd się nie zgodził, to chyba logiczne.

Co do Korwina jezdzacego tylko po rządzie, to przeciez jest cały kanał gdzie sa tylko nagrania jak jezdzi po EU :lol:
https://www.youtube.com/user/KNPvsUE/videos

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: m.m » czwartek, 15 marca 2018, 11:39

Aeon pisze: Skoro coś jest wprowadzane, to rząd się zgodził. Jeśli coś nie jest wprowadzane, to rząd się nie zgodził, to chyba logiczne.
Zobacz jak funkcjonuje unia, jakie są akty prawne i jak działają. To nie jest takie proste.

Wycinka drzew jest przeprowadzana zgodnie z prawem unijnym, zobacz ile dymu, gróźb i kompromitacji unijnych buraków.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Aeon » czwartek, 15 marca 2018, 14:08

Jest proste, bo albo sie na coś godzi/nie godzi i działa w interesie obywateli i swojego kraju, albo nie. Ludzie słabego charakteru, ktorym mozna groznie pokiwac palcem w bucie i robia wszystko na zawolanie "bo Unia tak chce" nie powinni byc reprezentantami Narodu. Jak jakis akt prawny jest niekorzystny dla Polski i narodu polskiego, to sie go wypowiada, albo wychodzi z Unii, zamiast robić z siebie ofiary, proste.

Co do wycinki drzew (jesli o tym samym mowimy), to kazdy ma prawo decydowac co zrobic ze swoim drzewem na swojej posesji, czy je ściąć, zasadzić, czy zbudować domek, itd (oczywiscie wszystko jesli nie szkodzi tym drugiej osobie). Ludzie się zastanawiają nad tym, od kogo więcej wyżebrzą i kto będzie ich lepszym "władcą" Unia czy rząd polski... A tu chodzi o zrozumienie naturalnej prawdy, że to my jesteśmy suwerenem, prawdziwą władzą a oni są tylko naszymi pokornymi sługami, mającymi wykonywać naszą świętą wolę i nam służyć.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Alex1990 » czwartek, 15 marca 2018, 15:47

Nie cierpię tego Morawieckiego...
Obrazek

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: m.m » czwartek, 15 marca 2018, 17:50

Aeon pisze: Jest proste, bo albo sie na coś godzi/nie godzi i działa w interesie obywateli i swojego kraju, albo nie.
Jeśli się nie godzisz również możesz działać na niekorzyść obywali i swojego kraju, unia może Ci zabrać dofinansowania, nałożyć sankcje i obciążyć karami (których i tak płacimy za dużo). Do tego opinia w świecie, rankingi itd. Czasem proste powiedzie NIe, może być bardzo drogie.

To co się dzieje w EU znam od innej strony, znam ludzi którzy tam pracują, sam przez pewien czas byłem. To wszystko jest jedna wielka ściema na kołkach, ktoś ma inne zdanie, zwróci uwagę na nieprawidłowości lub zaproponuje "lepsze rozwianie" jest natychmiast eliminowany. Korwina słuchasz.. co ja będę pisał, w kwestii eu popieram go w 100%
Aeon pisze: Co do wycinki drzew (jesli o tym samym mowimy), to kazdy ma prawo decydowac co zrobic ze swoim drzewem na swojej posesji, czy je ściąć, zasadzić, czy zbudować domek, itd (oczywiscie wszystko jesli nie szkodzi tym drugiej osobie)
masz racje ale nie to miałem na myśli.

Początkujący
Posty: 277
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 129
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: Aeon » piątek, 16 marca 2018, 13:05

Na Unii świat sie nie konczy. Wiele krajow na swiecie nie dostaje dotacji z Unii i sie rozwija duzo lepiej niz Polska. Rozumiem tez co masz na mysli mowiac o sankcjach, karach, itp, ale ja jestem zwolennikiem twardej polityki, bez zadnych ustepstw kosztem Narodu. Nalozenie sankcji dziala w dwie strony, bo firmy w krajach EU nie moga sprzedawac i kupowac od Polski, pomimo, ze chca, tak samo firmy z Polski nie moga sprzedawac i kupowac od firm z EU, pomimo, ze chca, wiec jest to glupie i szodliwe dla obu stron. Teraz np. rozmawia sie o tym, co ma dac Wielka Brytania za dostep do Europejskiego rynku... A czemu sie nie rozmawia co ma dać Unia za dostep do brytyjskiego rynku, kiedy np 60% niemieckiego eksportu (glownie przemysl motoryzacyjny) idzie wlasnie do tego kraju... Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: janku66 » piątek, 16 marca 2018, 13:18

Aeon pisze: Wielka Brytania za dostep do Europejskiego rynku... A czemu sie nie rozmawia co ma dać Unia za dostep do brytyjskiego rynku, kiedy np 60% niemieckiego eksportu (glownie przemysl motoryzacyjny) idzie wlasnie do tego kraju
https://germany.trade.gov.pl/pl/aktualn ... emiec.html

Skąd wziąłeś 60% i do tego z naciskiem na motoryzacyjny? Wg powyższych danych eksport do Wielkiej Brytanii jest dopiero na trzecim miejscu. Nie wgryzałem się szczególnie w te dane i nie weryfikowałem tego źródła, ale bardziej skłaniam się ku temu artykułowi niż Twoim 60%.

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: BobQ » piątek, 16 marca 2018, 13:28

@Aeon,
Nie chcę wchodzić zbytnio w politykę bo nic tak nie dzieli jak ten temat lecz nawet na chłopski rozum ( nie lubię tego punktu widzenia ale trudno) kto traci bardziej panstwo które traci dostęp w wyniku sankcji do całego rynku UE czy "zjednoczony" rynek UE do jednego nawet tak dużego państwa jak UK, czy Polska ;)
Czysty szacunek i wiadomo UE to nie wszytstko i sa inne rynki lecz zawsze większy traci mniej możliwości niż mniejszy tym bardziej ze rynek europejski jest naszym lokalnym i każdy inny wiąże się z trudnościami logistycznymi i kosztami ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: tonyxxl » piątek, 16 marca 2018, 13:56

m.m pisze: unia może Ci zabrać dofinansowania, nałożyć sankcje i obciążyć karami
Gówno mogą. Za nie przyjmowania uchodźców też grozili karami i wystarczyło zebrać małą ekipę kilku krajów i nie odpuszczać. Nawet samemu byśmy dali radę. Oni są mądrzy na papierze, jak przyjdzie do konkretów to wiedzą, że na dyplomatycznej wojnie z Polską zaraz straciliby cały blok wschodni i Bałkany i posypałoby się wszystko. Ale wiadomo że nasza dyplomacja to jest niestety śmiechu warta, w sprawie uchodźców było prosto: zdecydowana większość narodu była za totalnym blokowaniem, w mniejszych sprawach już nie tak łatwo będzie uzyskać tak mocne poparcie, no i nasi "wybrańcy" wolą się wtedy nie narażać politycznie i udawać głupa mówiąc: dyrektywa unijna, musimy, mamy związane ręce itp. A to nie prawda. Trzeba walczyć o swoje a nie wprowadzać bezrefleksyjnie czegoś co wyraźnie szkodzi naszym interesom.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: m.m » piątek, 16 marca 2018, 16:29

tonyxxl pisze: Gówno mogą. Za nie przyjmowania uchodźców też grozili karami i wystarczyło zebrać małą ekipę kilku krajów i nie odpuszczać. Nawet samemu byśmy dali radę. Oni są mądrzy na papierze, jak przyjdzie do konkretów to wiedzą, że na dyplomatycznej wojnie z Polską zaraz straciliby cały blok wschodni i Bałkany i posypałoby się wszystko.
Problem uchodźców dotyczył wszystkich, my rozprujemy problem jednostki. Zobacz co się stało z wycinką puszczy, kara finansowa, pogróżki i na szczęście kompromitacja unii, zobacz jak daleko zaszła szczująca opozycja, cały proces został zainicjowany przez kilka osób którzy na scenie politycznej i międzynarodowej są zerem. Co będzie gdy będą realne argumenty i ludzie którzy mają wpływy ? Przypominam że ten twór nie ma nic wspólnego z uczciwością i demokracją, sami łamią przepisy które wcześniej ustanowili.
tonyxxl pisze: Ale wiadomo że nasza dyplomacja to jest niestety śmiechu warta, w sprawie uchodźców było prosto: zdecydowana większość narodu była za totalnym blokowaniem, w mniejszych sprawach już nie tak łatwo będzie uzyskać tak mocne poparcie, no i nasi "wybrańcy" wolą się wtedy nie narażać politycznie i udawać głupa mówiąc: dyrektywa unijna, musimy, mamy związane ręce itp. A to nie prawda. Trzeba walczyć o swoje a nie wprowadzać bezrefleksyjnie czegoś co wyraźnie szkodzi naszym interesom.
wróć do naszej czasoprzestrzeni.
BobQ pisze: Nie chcę wchodzić zbytnio w politykę bo nic tak nie dzieli jak ten temat lecz nawet na chłopski rozum ( nie lubię tego punktu widzenia ale trudno) kto traci bardziej panstwo które traci dostęp w wyniku sankcji do całego rynku UE czy "zjednoczony" rynek UE do jednego nawet tak dużego państwa jak UK, czy Polska ;)
Czysty szacunek i wiadomo UE to nie wszytstko i sa inne rynki lecz zawsze większy traci mniej możliwości niż mniejszy tym bardziej ze rynek europejski jest naszym lokalnym i każdy inny wiąże się z trudnościami logistycznymi i kosztami ;)
Oni tak na to nie patrzą, rachunek zysku i start tutaj nie funkcjonuje, podobnie jak racjonalne myślenie. Największym zagrożeniem jest rozpad wspólnoty, zobacz jaki mieli ból dupy z UK, jaka była nagonka w mediach. Większość kryzysów jest sztuczna, spowodowana przez Niemcy albo Francję, kosztem małych przepychają swoje interesy. Grecja to samo, gdy pojawiły się głosy o wyjściu z unii nagle jest kasa, nagle nie ma problemu a teraz jest totalna cisza... tam się zmieniła tylko własność z ichniej na szkopską.
Aeon pisze: Wiele krajow na swiecie nie dostaje dotacji z Unii i sie rozwija duzo lepiej niz Polska
rozdawnictwo zawsze działało destrukcyjnie
Aeon pisze:jestem zwolennikiem twardej polityki, bez zadnych ustepstw kosztem Narodu
Ja również ale polityka to sztuka kompromisu, po za tym od lat funkcjonujmy w tym ekosystemie

Każdy z was po części ma racje, by wyczerpać temat trzeba poświeć sporo czasu i klawiatury... ja odpadam, szkoda mi czasu.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 22 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: jwawrzyn81 » środa, 21 marca 2018, 00:31

JacekW_BB pisze: https://www.bloomberg.com/news/videos/2 ... blem-video

Widać, że idzie w kierunku regulacji. Oby nie zakazu! Dziwne, bo myślałem, że Morawiecki jest za btc (takie plotki do mnie doszły). Tu zestawia krypto z Amber Gold...

ten koles jest porypany, banknoty chce zlikwidowac zeby byla 100% sciagalnosc podatku i chce wymusic branie kredytow. to jest bandytyzm.

Początkujący
Posty: 84
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: obniski » środa, 21 marca 2018, 08:13

Zdziwiony? Przecież tendencje w kierunku likwidacji gotówki widać juz od paru lat. Od dawna promowane są wszelkie metody płatność bezgotówkowe.

Co gorsza młodzież nie rozumie problemu, ludzie mają co raz mniej gotówki przy sobie, a w sklepie za snikersa płacą elektronicznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: janku66 » środa, 21 marca 2018, 09:26

obniski pisze: Od dawna promowane są wszelkie metody płatność bezgotówkowe
To się nazywa postęp.
obniski pisze:
Co gorsza młodzież nie rozumie problemu,
Raczej starych blokują przyzwyczajenia.

Nieuchronnie przejdziemy do pieniądza elektronicznego, prędzej czy później.
https://m.money.pl/wiadomosci/artykul/g ... 86756.html

Może nawet będzie to bezpośredni skok w kryptowalutę z pominięciem stanu, w którym płatności będą tylko Visa i nie będzie fizycznego pieniądza.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Morawiecki o BTC

Postautor: TSD_WWA » środa, 21 marca 2018, 11:00

i tutaj powstaje paradoks bo tylko technologia blockchain pozwala na swobodne i bezproblemowe funkcjonowanie bez gotowki. Zalozmy sytuacje ze szybko potrzebujemy komus przekazac jakas sume pieniedzy. no na teraz. ktos musi za cos zaplacic a nie ma a ja jako brat/syn/maz chce temu komus na juz pozyczyc ale nie chce sam dokonywac tej platnosci. wtedy podejrzewam beda jakies witrualne portfele i cos na zasadzie blika czy przesylania danych. wpisze w telefonie kwote i przerzucam za "dotknieciem" telefonu odbiorcy mu te srodki na jego portfel.
No ale zalozmy ze zapomnielismy smartfona, nie ma pradu, nie ma zasiegu, bateria padla, jestesmy na kompletnym zadupiu i tylko stary mieszkaniec ma cos co potrzebujemy od niego pilnie kupic i ten stary mieszkaniec nie wie co to smartfon a gotowka juz nie istnieje......
Musi nastapic kompletna wymiana pokolenia aby zlikwidowanie gotowki doszlo do skutku wiec jeszcze co najmiej 30-50lat.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości