Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 23 października 2017, 21:13

Ciekawe rozważania ekonomiczne.

[youtube][/youtube]
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 23 października 2017, 22:23

Złoto ma za małe wahania kursu ,
zdecydowanie na kryptowalutach można było w ostatnich 18 miesiącach zarobić minimum 3x tyle co na złocie
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: Excray » poniedziałek, 23 października 2017, 22:27

Tyle, że w przypadku poważnego kryzysu tylko złoto będziesz mógł wyciągnąć ze skarpety i zapłacić nim za bułki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 23 października 2017, 22:32

@Bemx2k, tytuł video jest trochę mylący, złoto robi z ludzi bogaczy tylko w specyficznych sytuacjach i dość rzadko się to zdarza w historii... BTC ma historię krótką a bogaczy wielu. Czas pokaże jak się sprawy potoczą. Stawianie sprawy albo Au albo BTC nie ma większego z resztą sensu, dywersyfikacja, synteza, połączenie więcej mogą zdziałać.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: powered » poniedziałek, 23 października 2017, 23:10

Aby oszczędzić sobie 1.5 godziny życia. Czy to jest ta dziewczyna która twierdzi że w bitcoina inwestują głupcy, a w wirtualne złoto na papierze inteligentni i mądrzy ludzie?

Moderator
Posty: 9625
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5803
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: koparki » poniedziałek, 23 października 2017, 23:48

W wypowiedzi dominuje "ból pupy" , tej pani po prostu odjechał krypto-pociąg ;)

Dodano po 53 sekundach:
Excray pisze: Tyle, że w przypadku poważnego kryzysu tylko złoto będziesz mógł wyciągnąć ze skarpety i zapłacić nim za bułki.
ale ze złotem nie przekroczysz granic , zwłaszcza na lotniskach. Ja tez jestem za dywersyfikacja ale jednak złoto łatwiej zabrać komuś np. na granicy
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 października 2017, 07:19

Złoto to nie BTC. A ja pamietam dywagowałem czy przebije cenę złota, ale to nie to samo. Złoto się kupuje na dekady, a BTC dziś 6k jutro 3k, pojutrze 2k, a dalej 8k. Ale prawda jest taka, ze moze byc i po 25-50k usd. Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: prezes » wtorek, 24 października 2017, 07:23

koparki pisze: W wypowiedzi dominuje "ból pupy" , tej pani po prostu odjechał krypto-pociąg
Nie tylko jej, tacy ludzie czasami wskakują w ostatniej chwili do pociągu, jeżeli nie mogą znieść już napięcia, że np. na Krypto mogła zarobić w rok tyle co na innych inwestycjach w całym życiu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 października 2017, 07:32

Tylko że BTC 25k usd oznacza Litecoina 100-300 usd, a pamietam dywagowałem kiedy przebije 50usd, a pozniej 100usd, no coz, mimo wszystko kryptowaluty są bardziej zmienne i przebicie danej wartosci to juz nie to samo co ciułacz, ktory trzyma pol zycia sztabke w skarpecie by podwoic/potroic jego wartosc. Czasy są inne, szybkosc spekuły też. Ludziom się tylko wydaje ze 2, 3 x wzrost to jakies góry wszechpańskie, zaś prawda jest taka że szpila w górę, korekta, i przez trzy godzny miales super ATH, a pozniej wracasz do normy, czyli nie 3x zwiekszenie zainwestowanej sumy, tylko na przykład 1,5; ale w mediach jest "tyle i tyle bys zarobil, gdybys". To tak nie działa, u wiekszosci jest to ciułanie po procentach.

Czasy kiedy mozna bylo naprawde dorobic sie willi i lambo to czas gdy wszyscy dywagowali nawet tu na forum czy kupic na curexie btc za 30$ "bo moze bedzie kiedys po 1000$". Tak czy siak musialbys kupic sporo btc i trzymac az do dzisiaj, albo az do szczytu, ktorego czasu nie znamy, kiedy w ostatecznosci bedzie ten ostatni szczyt. Ale fakt, siła zysku spada, a wiekszosc w tym ja i tak sprzedaje na gorkach na interwałach góra 1d, 3d, no może 1W maksymalnie.
prezes pisze: jeżeli nie mogą znieść już napięcia, że np. na Krypto mogła zarobić w rok tyle co na innych inwestycjach w całym życiu.
Heh, ja bardzo ciężko znoszę to napięcie, bo jestem zbyt tchórzliwy, ale serio, zauważyłem też to po innych na forum, nawet tych wysoko respektowanych, żeby nie kupować na górkach tylko czekać na cegły, ale faktem jest, że należę do tej kategorii ludzi, którzy zamiast kupić na amen i trzymać aż do emerytury, muszą klombinować.. kupić sprzedać, nawet zgodnie ze wskaźnikami, ale jednak. Tak jak teraz niby zjazd i mozna smialo kupic kilka btc, ale nie za duze ryzyko kupmy znacznie mniej zobaczymy jak się rozwinie, wstane za 2 tygodnie i zobacze 8k usd taki dzien swistaka i melodramat w jednym. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: mecenas » wtorek, 24 października 2017, 08:24

Dziewczyna mówi do "internetu" i chwała Jej za to, że ma chęci, odwagę i ma co powiedzieć.
Jakkolwiek można oceniać treść - mnie urzekła jednym spostrzeżeniem, które od dawna już zaprząta mi równowagę myśli swobodnych... Jeśli bowiem BTC podlega siłom demokratycznym, to jakim cudem ma się ostać w dobrej kondycji? Czynnik ludzki jest wpisany w naturę BTC i jako taki stanowi lukę systemową, której z definicji nie ma za bardzo jak załatać. Cudeńka jakie obecnie widzimy na "drzewie" BTC są być może początkiem i wczesnym stadium raka, który obróci BTC w schorowany i przekombinowany zbiór starych idei i marzeń, podczas, gdy wyjdzie jak zwykle - po prostu słabo. I cena nie ma akurat nic do rzeczy, bo wiara że tym razem jakoś tam będzie jest wciąż silna i wciąż generuje być może nieuzasadnione nadzieje na świetlaną, piękną przyszłość bez chorób, głodu i chłodu...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: mecenas » wtorek, 24 października 2017, 10:09

@marcos pisze: Ta paniusia jest ograniczona i niech najlepiej idzie pracować do BIEDRONKI.
To, że postrzega sprawę szerzej, czyli widzi zalety ale i zagrożenia, to w żadnym wypadku nie jest dowodem na ograniczenie, ale raczej na szerszy horyzont myślowy. Zastanów się czy nie wpadłeś w euforię i nie masz objawów cryptofanatyzmu. I proszę nie obrażaj inaczej myślących - szczególnie kobiet - taka rada i porada za free.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4608
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2677
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: mecenas » wtorek, 24 października 2017, 10:54

@marcos pisze: A dla Ciebie też mam radę za free...Jeżeli już zarobisz swoje, to wyciąg przynajmniej te pieniądze, które włożyłeś, żeby nie należeć do grona, o których ona mówi. Ja już od dawna nie mam swojej kasy na krypto-wyciągnąłem i tą, którą włożyłem i 40% którą zarobiłem, tak więc już nigdy nie stracę(swojej kasy), nigdy, na rynku zostawiłem 60%. I gdzie tu euforia?
Ogłaszałem niedawno na tym forum, że zredukowałem pozycję na BTC o 80%! Zostawiłem sobie 20% aby być jakoś tam "zaangażowanym". O stopach zwrotu pisać nie będę, każdy kto trzymał długo longterm wie jakie są.

Nikt nie twierdzi, że ta Pani jest jakąś wyrocznią czy autorytetem... mówi od siebie co myśli, ale sięga do plusów i sięga do minusów. Tutaj na tym forum panują w większości klimaty fascynacji, samozadowolenia a nawet sekciarstwa. Słusznie więc jest poruszać te kwestie dla zdrowej przeciwwagi. BTC może być nowym paradygmatem, ale może też być niszową libertariańską klęską... Jeśli nastąpi druga opcja zapełnią się placówki psychiatryczne, zatem lepiej profilaktycznie patrzeć szeroko.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 24 października 2017, 12:03

prezes pisze:
koparki pisze: W wypowiedzi dominuje "ból pupy" , tej pani po prostu odjechał krypto-pociąg
Nie tylko jej, tacy ludzie czasami wskakują w ostatniej chwili do pociągu, jeżeli nie mogą znieść już napięcia, że np. na Krypto mogła zarobić w rok tyle co na innych inwestycjach w całym życiu.
Wyobrażenie niezrealizowanej teoretycznej możliwości tworzy sztuczną presję i niezdrowe emocje.
Ludzie widzą nieistniejącą kasę bo znają już warunki do jej zaistnienia, ale nie biorą pod uwagę najważniejszego: że zmiana najmniejszego faktu z przeszłości "generuje" już nieco inny wszechświat niż ten, w którym dowiedzieli się, co mogli zrobić, by to zarobić. W zasadzie to coś podobnego do paradoksu dziadka. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: Bemx2k » środa, 25 października 2017, 14:05

Excray pisze: Tyle, że w przypadku poważnego kryzysu tylko złoto będziesz mógł wyciągnąć ze skarpety i zapłacić nim za bułki.

Pytanie było na czym można było więcej zarobić młody człowieku a nie w co inwestować żeby nie stracić.
Wpierw zarób na krypto walutach potem inwestuj połowę w złoto , jak najbardziej dobry pomysł.
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: Daddy1984 » czwartek, 26 października 2017, 18:51

Złoto jest dla mnie zbyt niebezpieczne. Cryptos zdobyły dobry hype.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: Bemx2k » czwartek, 26 października 2017, 19:17

Daddy1984 pisze: Złoto jest dla mnie zbyt niebezpieczne. Cryptos zdobyły dobry hype.
Złoto jest znacznie bardziej bezpieczne niż krypto waluty ,ale na złocie nie zarobisz tyle ile możesz zarobić na krypto walutach. Tak jak już wcześniej pisałem , zarobić na krypto i część wpakować w sztabki 10g - 20g będzie w sam raz na czarną godzinę gdy zgaśnie światło ;)
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: amneziahaze » piątek, 27 października 2017, 07:19

Bemx2k pisze: Wpierw zarób na krypto walutach potem inwestuj połowę w złoto , jak najbardziej dobry pomysł.
Ze złotem fizycznym jest o tyle trudniej, że nie można nim na bieżąco spekulować. Ja pamiętam jak dywagowaliśmy czy cena BTC przebije złoto, a mając złoto fizyczne raczej wypadałoby byś je trzymał dłużej, a BTC możesz spieniężyć bardzo szybko, a mimo to wciąż rośnie, nie, nie spada, to tylko jest złudzenie, już dawno wyprzedził złoto i cały czas rośnie.

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 12 marca 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: kris87 » sobota, 28 października 2017, 07:45

Pamiętam tą Panią gdy w czasie ostatnich chińskich regulacji był ostry spadek na Bitcoinie to powiedziała ,że to pęknięcie bańki na kryptowalutach, lepiej sprzedać wszystko póki nie jest za późno i ,że jeśli cena wróci do poprzedniego poziomu to będzie historyczny ewenement. Do tego były porównania tamtej korekty do pęknięcia bańki internetowej z lat 1995-2001. Od tego czasu już nie oglądałem więcej filmów tej Pani. Aczkolwiek miło ,że ma nieprzeciętne jak na kobietę zainteresowania.
Jeśli chodzi o złoto to ewentualnie mógłbym mieć taki kolor w swoim przyszłym lamborgini.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: powered » sobota, 28 października 2017, 11:50

Czy złoto naprawdę aż tak bardzo drożeje? A może to pieniądz cały czas traci wartość w stosunku do złota z powodu inflacji?

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 12 marca 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Złoto, czy Bitcoin - co zrobi z Ciebie bogacza?

Postautor: kris87 » niedziela, 29 października 2017, 16:52

Przykład: http://www.planeta.fm/Newsy/Ciekawostki ... -na-Ziemie

Złoto to jakieś rozwiązanie na najbliższy kryzys. Jednak w dłuższej perspektywie nowe technologie będą wypierać tego typu inwestycje.

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości