O BTC w radiowej Trójce- dobre

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: Wymazywanie » piątek, 6 stycznia 2017, 22:21

@The Real McCoin, Naprawdę rozumieć czym jest BTC, to rozumieć czym jest Blockchain, skąd BTC, no i inne tego typu zagadnienia. Wiem, że to trudne, sam do tego doszedłem znacznie później niż samym BTC obracałem. Gadka o złocie i że BTC lepszy, może być pomocna, ale nie da zrozumieć, czym jest BTC. BTC jest bardziej matriksowy jak dla mnie, trzeba nieco bardziej alternatywnego sposobu myślenia do niego, ale opłaca się. Najlepiej dojść do tego samemu powoli (używając go) niż przez definicje i opisy. Ja to widzę jako taki samowystarczalny system, odnoszący się sam do siebie, rozszerzający się, równocześnie prosty i złożony, jakby i mnogi i jednolity, harmonijny i chaotyczny (jeśli chaosem też "rządziłaby" jakaś doskonała zasada). Normalnie jak Tao z wielkiej księgi Tao. Blockchain jest jak czas i pamięć absolutna w takim "universum" BTC. Blockchain ma wiele cech, które przypisałbyś samej Rzeczywistości (niezmienność, jednokierunkowość, nieodwracalność, nawet jakby konieczność (odkąd Satoshi okazał się kimś czy czymś a la Nieporuszony Poruszyciel)). Ja, jako bitconowy noob tak to rozumiem, tu bardziej metaforycznie opisałem, ale jest to bardzo interdyscyplinarne zagadnienie, ciekawe do analizy czysto formalno-znaczeniowej czy porównawczej. Albo się przejąłem za bardzo i moje wyobrażenie są tu większe niż powinny hehe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: The Real McCoin » sobota, 7 stycznia 2017, 14:39

Wymazywanie pisze: @The Real McCoin, Naprawdę rozumieć czym jest BTC, to rozumieć czym jest Blockchain, skąd BTC, no i inne tego typu zagadnienia.
Nie, można rozumieć to czym jest Bitcoin, na zasadzie analogii, czyli że jest elektronicznym odpowiednikiem złota, bez konieczności poznawania technologicznych szczegółów.
Tego co to blockchain i jak działa nie wytłumaczysz normalnemu człowiekowi z ulicy, którego obsługa komputera ogranicza się do napisania pisma w Wordzie, wejścia na strony www w przeglądarce i wysyłania emaili bez załączników.
Wymazywanie pisze:Najlepiej dojść do tego samemu powoli (używając go) niż przez definicje i opisy.
Z używaniem zwykły człowiek będzie miał ogromne problemy.
Mnóstwo jakiś dziwnych adresów nie wiadomo po co.
Już kiedyś pisałem, że pod tym względem Monero i Zcash są o wiele prostsze do intuicyjnego zrozumienia bo posługuje się tam jednym stałym numerem konta, tak jak robią to już teraz zwykli ludzie w swoich bankach.

Co do samego blockchaina to kiedyś, chyba na bitcointalk.org, widziałem jakąś świetną analogię, ale niestety nie zapisałem sobie tego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 14:45

The Real McCoin pisze: Nie, można rozumieć to czym jest Bitcoin, na zasadzie analogii, czyli że jest elektronicznym odpowiednikiem złota, bez konieczności poznawania technologicznych szczegółów.
Ja uważam, że to wtedy nie jest pełne (a wręcz żadne) zrozumienie czym jest BTC, ale po prostu posiadanie o nim oględnych informacji. Na zasadzie analogii do złota możesz wyrobić komuś odpowiednie skojarzenie pewnych cech tych obu, ale absolutnie nie pojmie tak BTC. Tak uważam. Mam po prostu duże wymagania co do spełnienia cechy "rozumienie BTC" i bez rozumienia blockchaina i BTC (niekoniecznie by rozwiązywać bloki na kartce hehe: ) nie ma innej drogi imo. Nie jest ona oczywiście łatwa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: wrip » sobota, 7 stycznia 2017, 14:57

Ja natomiast zamiast na tym CZYM jest, skupiłbym się na tym CO DAJE jego użytkowanie. Jeśli powiemy, że daje niezależność od systemu bankowego, względnie anonimowe przelewy, bardzo tanie przelewy dostępne na całym świecie i dosyć szybkie, do tego praktycznie brak możliwości konfiskaty przez komornika;) i już co niektórzy są zainteresowani. Dopiero później lecimy z tym czym to jest.

Tak samo jak z każdą inną technologią typu mail - najpierw zalety, później obsługa, a na końcu jak działa.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: The Real McCoin » sobota, 7 stycznia 2017, 15:13

wrip pisze: Ja natomiast zamiast na tym CZYM jest, skupiłbym się na tym CO DAJE jego użytkowanie. Jeśli powiemy, że daje niezależność od systemu bankowego, względnie anonimowe przelewy, bardzo tanie przelewy dostępne na całym świecie i dosyć szybkie, do tego praktycznie brak możliwości konfiskaty przez komornika;) i już co niektórzy są zainteresowani. Dopiero później lecimy z tym czym to jest.
I to właśnie można łatwo i szybko załatwić zwrotem "cyfrowe złoto".
Odbiorca sam nawet będzie w stanie wydedukować zalety jakie się pojawią gdyby złoto było czymś, co można zapisać na pendrive.
Chociaż z tego co widzę, to niektórzy sugerują porównanie do miedzi, bo miedzią w kablach transferujemy elektronicznie coś dla nas wartościowego, różne informacje, tak samo Bitcoinem możemy przetransferować wartość.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 16:00

wrip pisze: Ja natomiast zamiast na tym CZYM jest, skupiłbym się na tym CO DAJE jego użytkowanie.
Tak, ale sam praktycyzm czy pragmatyzm, to nie wiedza.
Więc dla mnie ktoś kto umie np. tylko kupić kawę za BTC czy opłacić zakupy, to nie jest ktoś, kto rozumie BTC.
Oczywiście fajnie, że go używa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: wrip » sobota, 7 stycznia 2017, 16:30

@Wymazywanie, do rozpowszechniania technologii nie potrzeba jej zrozumienia przez masy. A tworzenie wrażenia, że aby robić przelewy btc trzeba wiedzieć jak działa nie sprzyja jego adaptacji.

Tak samo jak z linuxem - wielu nadal uważa, że tam nic tylko klepie się w konsoli i bez tego ani rusz. Między innymi takie wrażenie przyczynia się do jego marginalizacji.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: Wymazywanie » sobota, 7 stycznia 2017, 16:48

wrip pisze: @Wymazywanie, do rozpowszechniania technologii nie potrzeba jej zrozumienia przez masy
Wiem o tym. Mnóstwo rzeczy elektronicznych nie rozumiemy a używamy.:)
wrip pisze: A tworzenie wrażenia, że aby robić przelewy btc trzeba wiedzieć jak działa nie sprzyja jego adaptacji.
Nie uważam tak przecież. Wiem, że BTC rozumie mały promil procenta ludzi:), a w środowisku to jakiś procent (mam nadzieję, że jak największy, że pow. 50% ale obawiam się, że niekoniecznie).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: The Real McCoin » sobota, 7 stycznia 2017, 17:02

Imagine, that you are a wizard. You have a magical power over gold that you own. By making a few magical passes with your hand and your mobile phone you can magically split any gold coins and bullion and deformed gold chunks into arbitrary small pieces and then recombine them back into larger ones.

Your magic powers allow you to operate equally easy both on tiny speckles of gold dust and on huge 10000kg pieces of gold (as long as you own this gold). Now imagine that you can magically teleport any amount of your gold over the internet to any other wizard on the planet.

Now imagine that all it takes to learn this magic skill is 5 minutes to download an app on your mobile phone and imagine that everyone can do it. Imagine that it is impossible to prevent anyone from learning this magic. Imagine that, right now, millions of people are already such wizards and actively magically trade pieces of gold, regardless of borders, regardless of will of dictators and tyrants.

Now stop imagining. This is reality. This is working right now. You can be this "wizard" 5 minutes from now. Just search word bitcoin in your mobile phone app store and install a bitcoin wallet. Obtain some bitcoins in exchange for legacy money or your labor or goods and services and you are now good to go. You are now a wizard that has power over your magic gold (bitcoin).

In fact there is a gold rush. The sooner you gain your magical powers over your bitcoins the better for you and the better for the rest of the humankind. There is finally honest money available to everyone, it is just not everyone knows it just yet.

Bitcoin is new magic gold. Gold 2.0.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: FlyingAtom » sobota, 7 stycznia 2017, 20:45

@Bit-els
Pięknie to napisałeś ; )
Aż wrzucę sobie na prywatnego Fb ; )

Nie mogłem dać reputacji dałem napiwek.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: Bit-els » sobota, 7 stycznia 2017, 22:15

dzięki! na kajzerkę starczy :-)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 2 lutego 2017, 19:44

Po naczytaniu się kolejnych komentarzy pod artykułami dotyczącymi Bitcurexa stwierdzam, że jedyne sensowne nazewnictwo, które powinno być forsowane wśród ludu (oprócz "cyfrowego złota"), to "kryptowaluta".
"Waluta wirtualna" ma zbyt negatywne skojarzenia, a "cyfrowa waluta" jest bezwyrazowa i nie odróżnia BTC od tradycyjnych elektronicznych przelewów. Człon "krypto" zwykły człowiek powinien ogarnąć przez skojarzenie z kryptografią i szyfrowaniem. Czyli czymś, gdzie pewna treść zostaje zabezpieczona i bardzo trudno się do niej dobrać, gdzie dostęp nie uzyskuje się poprzez dekret kogoś ważnego.
"Kryptowaluta" sugeruje, że ma się do czynienia jednak z czymś więcej niż tylko wirtualno-cyfrowym walutowym klonem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

O BTC w radiowej Trójce- dobre

Postautor: adam1226 » czwartek, 2 lutego 2017, 23:49

Krypto-gej
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości