OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami !

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: zbiges » wtorek, 5 kwietnia 2016, 09:46

Hmm, to jedna z tych rzeczy, która może uratować Bitcoina. Piszę "uratować" bo ostatnio niewątpliwie projekt dostał jakiejś zadyszki.
Jeśli OB będzie dobrze działał i zyska popularność (myślę, że to pierwszy od bardzo dawna projekt związany z BTC, który ma na to szansę) to otworzy się prawdziwa szansa dla Bitcoina. Z drugiej strony ciekawi mnie jak daleko posunie się wtedy lewactwo, żeby to zniszczyć. Jeśli ten projekt będzie spełniał swoje założenia to tym samym będzie śmiertelnym zagrożeniem dla lewactwa.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: smok » wtorek, 5 kwietnia 2016, 09:59

:D :D :D :D :D :D :D OpenBazaar is Open for Business :D :D :D :D :D :D
To wielkie wydarzenie w skali świata !
@Bitmar zróbmy mu osobny dział na forum? Trzeba to reklamować :)
https://blog.openbazaar.org/openbazaar- ... -business/

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: pael » wtorek, 5 kwietnia 2016, 10:11

Chancellor pisze:
pael pisze:jest cos do kupienia w PL ? bo albo nie umiem znalesc albo nie ma nic ;-)
Spokojnie, postawienie sklepu zajmuje trochę dłużej niż 5 minut... Oprócz zainstalowania serwa trzeba załatwić zdjęcia, opisy...
nie mam u siebie zakladki 'listing'/discover ani czegos podobnego wiec cos jest nie tak

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Bit-els » wtorek, 5 kwietnia 2016, 10:29

Running open bazaar. Trzeba by twitnąć. Jak Hall Finey w styczniu 2009 o bitcoinie. :-)

Jest szansa że lewactwo nie zauważy. Jak z bitcoinem. Jakieś koparki, "eurogąbki" niepoważne. A potem będzie za późno.

Przecież gdyby obejmowali co się dzieje, to team dasha, z naszym kolegą Kotem, już dawno zostałby spacyfikowany.
A to się nie dzieje.
Podaję przykład dasha, bo jest to rozwinięcie, udoslonalenie pomysłu Satoshiego, a wszyscy go tworzący robią to z otwartymi przyłbicami.
Lewactwo ma teraz inne ptoblemy. Niszczą gospodarkę pustym pieniądzem, wykańczają kulturę zachodnią zalewem muzułmańskim. Jakieś crypto....
Trzeba mieć nadzieję, że gdy niezależny pieniądz i handel urosną należycie nie wymordują nas wszystkich.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 272
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: -8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: pawelpawel » wtorek, 5 kwietnia 2016, 11:20

pael pisze:jest cos do kupienia w PL ? bo albo nie umiem znalesc albo nie ma nic ;-)
https://bazaarbay.org/c30effcb2a0ee8fd2 ... cb07a24f12

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 16 stycznia 2016
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Śląsk

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: tomash » wtorek, 5 kwietnia 2016, 11:34

Ceny podawane wyłącznie w BTC?
Rozumiem zamysł ale wg mnie to zbyt optymistyczny krok.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: cryptotrader » wtorek, 5 kwietnia 2016, 12:03

Nie tylko w BTC tutaj np. w dolarze kanadyjskim
https://bazaarbay.org/d080fd47b194fd6fc ... 45fb68148e

W ustawieniach klienta można zdefiniować lokalną walutę w tym PLN.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » wtorek, 5 kwietnia 2016, 13:38

Na razie doszedłem do ściany. Przy próbie dodania towaru i kliknięciu w „zapisz wprowadzone zmiany” otrzymuję po kilkunastu sekundach jakże wiele wyjaśniający komunikat „nie można zapisać zmian”. Ktoś ma jakieś sugestie?

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: topnetdeal » wtorek, 5 kwietnia 2016, 13:48

W tytule nie możesz umieszczać polskich znaków.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » wtorek, 5 kwietnia 2016, 14:06

topnetdeal pisze:W tytule nie możesz umieszczać polskich znaków.
To było to, co prawda polskich znaków nie dawałem (opisy po angielsku), ale dałem unikodowy myślnik, coby ładniej wyglądało... Po usunięciu go, poszło.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » wtorek, 5 kwietnia 2016, 17:28

W miarę jak się bawię i testuję, niestety widzę, że to powinna wciąż być wczesna beta. Jest masa niedoróbek w kliencie, wszystko to chodzi wolno i muliście (niech żyje Python, jakby normalnych języków programowania nie było...). Teraz próbuję postawić sam serwer na Debianie i nie jest to łatwe mimo tutoriala, jakieś niespodziewane nierozwiązane zależności, nieistniejące pliki i takie tam. Ogólnie na trzy z plusem.

EDIT: Ostatecznie poddałem się przy próbie uruchomienia samodzielnego serwera. Może przy jakimś OpenBazaar 2.0 wrócę do tematu, a na razie będę sprzedawał tradycyjnymi kanałami. Generalnie nie polecam.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 kwietnia 2016, 20:53

Słaaaaby jesteś.

Traktujesz drobne problemy, jakby to uniemożliwiało działanie.
Są gotowe instalatory i nie trzeba się bawić.
Kupujący z wingrozą w 2 minuty instaluje i konfiguruje klienta.
Później tylko znaleźć to, co nas interesuje.

Sprzedający musi tylko dobrze tagi porobić. Np. oferujący RapsperryPI powinni mieć #raspi itd. :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: tomko222 » wtorek, 5 kwietnia 2016, 21:23

Na ubunciaku 15.10 wszystko bezproblemowo - instalacja pakietu .deb i wszystko działa. Debian ma prehistoryczne paczki :P A całość wygląda lepiej niż przypuszczałem :) Tylko poczekać aż się sprzedawcy popojawiają i będzie bardzo fajnie :)

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » wtorek, 5 kwietnia 2016, 21:46

rav3n_pl pisze:Słaaaaby jesteś.
Wiem, że są gotowe instalatory, ale przecież nie będę odpalał OB na swoim laptopie, który bywa włączany i wyłączany, przenoszony, zabierany w trasę itp. Chciałem mieć daemona na serwerze w sieci 24/7 (a tak się składa, że tam jest Debian), a klienta na lapku. Niestety podążanie za tutorialem wysypało mi się przy instalowaniu pythonowych zależności – tyle doszedłem, że każdy pythonowy pakiet ma skrypt „setup.py” no i przy instalowaniu pakietu „NaCl” ten skrypt się wysypuje częstując mnie tracebackiem z którego nic nie kumam.

Niestety nie ma instalatora z samym serwerem, próba zainstalowania pełnego też nie idzie, bo w zależnościach są rzeczy do środowiska graficznego, a ja mam tam gołą konsolę.

Próbowałem też zainstalować pełnego klienta na MacOS, ale są jakieś problemy z widzeniem go w sieci, inny klient odpalony w innej lokacji twierdzi, że tamten jest offline, mimo że klient pracuje, a porty są przekierowane.

Do tego jest bardzo słabe polskie tłumaczenie programu. Tekst "About" przetłumaczono mechanicznie we wszystkich miejscach jako "O programie", ale tak się składa, że to „about” się odnosi raz do programu, raz do sprzedawcy a raz do konkretnego towaru...

Jeżeli więc komuś udało się postawić konfigurację z oddzielnym daemonem i oddzielnym serwerem, to chętnie podyskutuję. Bo że na Windowsie się instaluje na zasadzie „dalej, dalej” to ja się domyślam, ale mało mnie to obchodzi.

EDIT: A jednak się uparłem i pokonałem ścierwo. Trochę trudnych pytań do przyjaciela Googla, mała walka z zależnościami, potem się kompilowała masa rzeczy, jeszcze trochę zależności, czytanie error logów z pip-a, potem wreszcie konfiguracja i tada! Mam daemona OpenBazaar na swoim serwerze, a klienta na lapku w domu. Zaraz dodam jakieś towary...

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 kwietnia 2016, 23:20

XD nie ma to jak wjechać komuś na ambicję XD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » wtorek, 5 kwietnia 2016, 23:34

rav3n_pl pisze:XD nie ma to jak wjechać komuś na ambicję XD
Hehe. No ale przydało się. O dziwo ze zdalnym daemonem działa to wszystko znacznie żwawiej, wyszukiwarka baazarbay.org też szybciej indeksuje. Pewnie zewnętrzny adres IP daemona robi swoje.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » środa, 6 kwietnia 2016, 15:20

Na razie chodzi to jako tako, coraz ciekawsze towary się pojawiają. Pan z Łotwy oferował skimmery, jest już erotyka, są anabole, z broni na razie widziałem tylko noże... Ale tak poważniej, zauważyłem jeden problem. Mój serwer do słabych nie należy, a jednak proces OpenBazaar często potrafi na kilka minut zabrać 100% procesora, co gorsza węzeł wtedy przestaje być widziany w sieci. Po kilku godzinach taki stan staje się permanentnym i pomaga tylko zabicie procesu, odczekanie 10 minut i uruchomienie od nowa... W tym świetle twierdzenie autorów, że utrzymanie węzła OB wymaga znacznie mniejszych zasobów niż utrzymanie węzła Bitcoina, okazuje się nieprawdziwe.

Główna wada OpenBazaar jak na razie to to, że węzły pojawiają się i znikają, a jak węzeł nie jest online, to nie można przeglądać jego oferty.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: rav3n_pl » środa, 6 kwietnia 2016, 19:12

Fakt, też mi się zdarzyło że demon zjada jeden rdzeń. Pomaga restart. Wygląda jakby "coś" zapętlało się przy browsowaniu sklepów i blokowało demona. Co ciekawe, w logu nic "dziwnego" w tym czasie nie widać (a przynajmniej ja nic nie zauważyłem).
Może jakiś skrypt kontrolujący demona i przy wykryciu 100% przez dłużej niż minutę-dwie restart?
Mój demon chodzi obecnie ponad 16h i nie zjada CPU, zużycie RAM demina <100MB, cały zestaw około 350MB (wingroza x64).
Pobawię się może i postawię demona na mojej VMce z poolami :P

Co do sklepu online/offline: po to właśnie powstał bazarbay, żeby treści były "zawsze" dostępne do przeglądania i porówniania.
Jeżeli komuś zależy na utrzymaniu sklepu będzie się starał, żeby jego demon chodził 24/7 :)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: Chancellor » środa, 6 kwietnia 2016, 19:53

bioly pisze:Rozumiem, że demon jest konieczny tylko jak chce coś sprzedać?
Z tego zo ja ogarnąłem to nie tylko. To działa mniej więcej tak jak bitcoind i klient Core. Bitcoin-Qt i tak ma w sobie demona, z którym gada lokalnie. Tak samo jest gdy zainstalujesz kompletny OpenBazaar z paczki, startuje demon i GUI klienckie, GUI łączy się z lokalnym demonem.

Czyli demona masz uruchomionego zawsze, nawet jak tylko chcesz poprzeglądać i może coś kupić. Dla sprzedających natomiast korzystnie jest rozdzielić demona i klienta, dzięki czemu demon stojąc na jakimś serwerze pracuje 24/7 czyli sklep jest zawsze dostępny dla kupujących. A klienta odpala się do zarządzania sklepem.

Swoją drogą obecny klient nadaje się tylko dla drobnych sprzedawców. Wystawienie nim np. 100 towarów to już spora robota. Pewnie niedługo się pokażą specjalizowane klienty dla dużych sprzedawców połączone z zarządzaniem sprzedażą.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: OpenBazaar - szybkie i anonimowe allegro p2p z bajerami

Postautor: rav3n_pl » środa, 6 kwietnia 2016, 22:02

Do zakupów potrzebujesz obu.
Demon robi obsługę P2P (węzły) i bazę danych (dane, adresy, zakupy).
Klient jest "tylko" frontendem dla demona.
Być może w przyszłości będą "publiczne" demony, ale to wymaga "nieco" zmian w kodzie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości