Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: BitNews24 » piątek, 7 lutego 2014, 15:45

http://finanse.wp.pl/kat,1033767,title, ... aid=112298

Oszustwo na wielką skalę, pracowali nad tym 7 lat i nagle gdy pojawił się bitcoin udało im się stworzyć pieniądz wirtualny? Bullshit..... Co wy na to?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: lenny » piątek, 7 lutego 2014, 15:50

Wow. Bezczelne typy :D
I pomyśleć, ze sam jestem udziałowcem tego banku... :/

Rozmowny
Posty: 104
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: Polansky » piątek, 7 lutego 2014, 15:56

"Póki billonem będziemy obracali nikt nie pobierze od nas żadnej prowizji. Zapłacić trzeba będzie dopiero gdy będziemy chcieli zamiast pliku elektronicznego mieć plik banknotów. Ile? Na razie jeszcze nie wiadomo."

Genialne - wymieniać pieniądze klientów na `billony` a za wymianę odwrotną pobierać prowizję.

Dla mnie bliżej temu do alternatywy karty kredytowej niż krypto waluty. Jedno i drugie będzie uzależnione i oprocentowane przez bank który nam to dał...

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: AdamM » piątek, 7 lutego 2014, 16:01

Ciekawe nad czym oni pracowali te 7 lat?

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: BitNews24 » piątek, 7 lutego 2014, 16:03

Pracowali jak ukraść cudze rozwiązanie.... ale nazywać to "Jedynym takim rozwiązaniem na świecie" I jeszcze w filmiku jest wspomniane o bitcoin'ie, propaganda jak chu...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: smok » piątek, 7 lutego 2014, 16:19

Bardzo ciekawa sprawa ! Niech mi ktoś wytłumaczy jak to działa? Chcę mieć bilon kupuję go płacąc obecnie obowiązującym papierem toaletowym z napisem 100zł. Oni biorą te 100zł generują mi plik na komórę i mam bilon. Dopóki mój bilon nazwijmy go 100bilon będzie krążył tylko w komórkach nie potrzeba go wymieniać na papierowe złotówki, a oni mogą przetrzymywać moją kasę na banksterskich kontach i pobierać procenty od lokat? Jeśli będę chciał zamienić mój 100bilon na złotówki to pobiorą ode mnie jeszcze 'za fatygę' 5% żeby mi oddać moje 100zł w papierze które na początku u nich 'zdeponowałem' ??
EDIT:
Jest to kolejny sposób na drukowanie przez banki kasy z powietrza. Mogą moich 100zł użyć jako depozytu bankowego i na tej podstawie podstawie udzielać kredytów zgodnie z tzw 'rezerwą cząstkową' CWANIACZKI

Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: Unpredictable » piątek, 7 lutego 2014, 16:26

Aż dziwne, ze dopiero wreszcie o tym bank jakiś pomyślał, przesłanie banku jest jedno "Po co wam bitcoiny, jak macie naszego Bilona". Nie przejdzie jak każdy bank będzie miał swoją 'monetę', więc jednorazowa akcja raczej, nastawiona na zysk z posiadania kasy klienta no i okazjonalnie prowizji za przewalutowanieale, które ma służyć tylko za straszak, żeby ludzie nie siedzieli na gotówce. Dobry sposób też na zwiększenie rezerw banku.

Teoretycznie z punktu widzenia i banków i sprzedawców otrzymujących w sklepie takiego Billona jest to win-win sytuacja, ale przecież banki otrzymują interchange fee za opłaty kartą.
Ciekawi mnie jak sprzedawcy będą się rozliczać z przychodów.


A no i prócz tego, że niby jest anonimowy (pewnie dopóki ktoś nie kupi za to kilo kokainy ;> ) nie widzę żadnej większej różnicy w porównaniu do np. takiego NFC. Porównywać tego Billonu z BTC nie trzeba, bo każdy wie jak sprawa wygląda ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 7 lutego 2014, 16:30 przez Unpredictable, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: lenny » piątek, 7 lutego 2014, 16:29

To nie jest żadna nowa waluta, to jest po prostu złótówka uwięziona w Alior Banku (parytet 1:1 do złotówki). Jest to vendor lock-in, masz konto w Alior no to będziesz płacił tylko naszymi kartami albo telefonem tylko z naszą aplikacją i naszą "walutą".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: smok » piątek, 7 lutego 2014, 16:32

lenny pisze:To nie jest żadna nowa waluta, to jest po prostu złótówka uwięziona w Alior Banku (parytet 1:1 do złotówki). Jest to vendor lock-in, masz konto w Alior no to będziesz płacił tylko naszymi kartami albo telefonem tylko z naszą aplikacją i naszą "walutą".
@Lenny: jednak przy wejściu do systemu "bilon" musisz zostawić realną gotówkę w banku którą bank może obracać. Tak samo przy wyjściu z bilonu pobierają opłaty i prowizje ??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: minerek » piątek, 7 lutego 2014, 16:33

Jak wymysla do tego koparke to pomysle :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: smok » piątek, 7 lutego 2014, 16:43

Przyjeżdżasz na imprezę (bilon) swoim autem(gotówka) zostawiając go na parkingu gdzie 'pilnuje' go parkingowy. Ty idziesz na imprezę, a parkingowy bierze twój wóz i jedzie się powozić po mieście. Gdy kończy się impreza i schodzisz po samochód parkingowy dostaje sms-a od kumpli żeby wracał. Ty schodzisz na parking twoje auto na ciebie czeka i płacisz 5% za parking odjeżdżasz 'szczęśliwy' do domu.
Czy taka analogia dobrze opisze działanie tego nowego systemu ?

Dyskutant
Posty: 224
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: Unpredictable » piątek, 7 lutego 2014, 16:45

Prawie. Jak zaparkujesz na dłużej to parkingowy wróci z dwoma samochodami, jeden z nich będzie już jego ;-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: PumpIt » piątek, 7 lutego 2014, 16:45

Nikt na to nie pójdzie. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: minerek » piątek, 7 lutego 2014, 16:55

Widac ze chca z tego zrobic certyfikowana alternatywe do platnosci z pominieciem organizacji platniczych - tak takim srodkiem jest Bitcoin ale teraz bedzie jeszcze lepszy bo ...certyfikowany przez Bank. Tylko czy dlatego zostaly stworzone e-waluty ??

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: lenny » piątek, 7 lutego 2014, 16:59

smok pisze:
lenny pisze:To nie jest żadna nowa waluta, to jest po prostu złótówka uwięziona w Alior Banku (parytet 1:1 do złotówki). Jest to vendor lock-in, masz konto w Alior no to będziesz płacił tylko naszymi kartami albo telefonem tylko z naszą aplikacją i naszą "walutą".
@Lenny: jednak przy wejściu do systemu "bilon" musisz zostawić realną gotówkę w banku którą bank może obracać. Tak samo przy wyjściu z bilonu pobierają opłaty i prowizje ??
No to właśnie mówię. Mogę mieć kasę w banku X a mogę mieć kasę w banku Alior w "walucie" Bilion. Z banku X mogę wybrać bez problemu, a bank Alior mi pobierze swoją prowizję za wyjście z systemu, gdybym zechciał wybrać spowrotem PLN. Vendor lock-in. W zamian dają możliwość płacenia telefonem i bajery i możliwość szczycenia się, że płacimy "wirtualną walutą" :P Ale to jest głupie.

Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: Hamsta » piątek, 7 lutego 2014, 17:34

Taka bezpośrednia zrzyna z M-Pesa.
Tylko w wykonaniu banku zamiast operatora komórkowego.
Różnica taka, że operator komórkowy to niegroźny pośrednik, a bank pewnie wykorzysta zdeponowane PLN by wyczarować kolejne PLNy w magicznym świecie systemu rezerw częściowych, fee zapłacicie w każdym sklepie dzięki inflacji :)

Tak czy siak wszelkie nawiązania do kryptowalut są nietrafione i nie na miejscu.
Jeśli to miałoby być "przywłaszczenie sobie koncepcji bitcoin" to bitcoin "przywłaszczył" sobie koncept m-pesy, która wystartowała w 2007.
Co jest oczywistą bzdurą.

wev
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 207
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: wev » piątek, 7 lutego 2014, 18:55

Ciekawe informacje można znaleźć na ich blogu:
"Za projektem stoi Zunit. (...) Pierwsze koncepcje stworzenia nowej waluty [przyp. red. cyfrowej złotówki] powstały siedem lat temu, zaawansowane prace rozpoczęły się przed czterema laty."

A w zakładce o nas jest napisane coś takiego:
"Zunit, którego siedziba jest w Warszawie, zostało założone w 2012 roku"

Czyli w skrócie: 7 lat temu przy piwie jeden Zunit mówi do drugiego: "Ej, zajebiści by było zapłacić za to piwo telefonem, nie?", "No"
3 lata później: "Słyszałeś o bitcoinie? Zróbmy coś podobnego, tylko we współpracy z bankiem"
jeszcze 2 lata później - po sukcesie bitcoina - zakładają start-up i robią coś podobnego, nawet nazywając podobnie.

Życzę im jak najlepiej, ale ciężko im mnie będzie przekonać, że jest stworzyli coś lepszego...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: PumpIt » piątek, 7 lutego 2014, 19:00

Póki co nie za wiele o systemie wiadomo. Twierdzą że środki będą przechowywane w pliku. Nie szczególnie chce mi się w to wierzyć. Strzelam że będzie to jakaś centralna baza danych a w pliku co najwyżej klucz do jakiegoś konta.

Bardziej podoba mi się to co zrobiła biedronka z płatnościami mobilnymi.

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: eM. » piątek, 7 lutego 2014, 20:40

Ogłupianie narodu nic więcej ...
Przecież pko ma już aplikację przez którą można płacić (Biedronka) i cały czas gotówka jest cyfrowa,nie widzę więc większego sensu w billonie aliora, no chyba że dla banku :)
Czekam na sprytnego który zrobi pierwszy przelew bez wiedzy banku :)
Zapraszam na stronę: www.zabitcoiny.pl

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jak przywłaszczyć sobie koncepcję Bitcoin

Postautor: ekonokomik » piątek, 7 lutego 2014, 21:14

Na logikę, Alior nie może obracać kasą, którą ludzie wymienią na ten Billon. Muszą ją trzymać w 100% w depozycie (bo zniszczyć im nie wolno zgodnie z prawem).
W każdym innym wypadku byliby emitentem pieniądza, a na to monopol ma chyba tylko NBP?

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości