WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 1 marca 2015, 15:35

smok pisze:@ShadowOfHarbringer: Jeśli chcesz po cichu wyniszczyć naród to przerób dobrze działającą prywatną opiekę medyczną na "usługę publiczną" wymagającą kontroli państwa.
Ale o czym Ty mówisz, przecież samo to, że dana usługa będzie regulowana nie oznacza z automatu, że Internet będzie socjalistycznie rozdzielany każdemu po równo.

Tutaj chodzi o to, że jeżeli ja zamówię 50 Mbit w TPSA, a Ty zamówisz 50Mbit w UPC, to żeby te 50Mbit w TPSA naprawdę miało prędkość 50, a nie np. 50Mbit na Youtube + Google, 10 Mbit na torrenty, 20Mbit na resztę.

Moim zdaniem robisz burzę w szklance wody. Dopóki nie zobaczymy jak ta regulacja będzie działać w praktyce, to nie ma co wyrywać włosów z głowy.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » niedziela, 1 marca 2015, 16:44

ShadowOfHarbringer pisze: że Internet będzie socjalistycznie rozdzielany każdemu po równo.
Przecież zrównanie cen to dawanie internetu "po równo" .

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 1 marca 2015, 16:47

smok pisze:
ShadowOfHarbringer pisze: że Internet będzie socjalistycznie rozdzielany każdemu po równo.
Przecież zrównanie cen to dawanie internetu "po równo" .
A gdzie konkretnie masz mowę o zrównywaniu cen ?
Tylko wypunktuj precyzyjnie gdzie tak jest napisane, nie strzelaj jakimiś ogólnikami.

ZTCW w net neutrality chodziło o to, żeby nie sprzedawać zoptymalizowanego 10Mbit pod szyldem 50Mbit.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » niedziela, 1 marca 2015, 17:00

ShadowOfHarbringer pisze:A gdzie konkretnie masz mowę o zrównywaniu cen ?
Tylko wypunktuj precyzyjnie gdzie tak jest napisane, nie strzelaj jakimiś ogólnikami.
cytuję:
W Stanach Zjednoczonych obrońcy neutralności sieci właśnie odnieśli istotne zwycięstwo. Federalna Komisja Łączności podjęła decyzję o zmianie klasyfikacji usługi szerokopasmowego dostępu do internetu. Wcześniej była to "usługa informacyjna". Teraz FCC zdecydowała, że będzie to "usługa telekomunikacyjna", która musi być traktowana jak usługa użyteczności publicznej. W przypadku takiej usługi niedozwolone jest oferowanie wybranym podmiotom wyższej jakości usługi w zamian za pieniądze.
Źródło:
http://di.com.pl/news/51622,0,Neutralno ... n_Maj.html

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: MusX » niedziela, 1 marca 2015, 18:01

Nie ma co się kłócić, to jest pierwszy krok. Jak na nim się skończy to dobrze, ale ja obstawiam, że na przestrzeni kolejnych 10-20 lat będzie szło ujednolicanie usługi internetu na zasadzie: pilnujemy jakości i tego żeby nikt nie wyzyskiwał, a przy okazji zabraniamy korzystać z portali typu mega, thepiratebay, szyfrowania używanego przez terrorystów (czyt. end-to-end), itd.
Ostatnio chwile radia BBC posluchałem, jakaś mamuśka się żaliła, że jej córka pojechała do ISISu służyć wojownikom, ubolewała, że służby nie monitorują całego ruchu na portalach społecznościowych, aby zapobiec takim sytuacjom. I oczywiście prezenter przyklasnął. Wystarczy poczekać kilka, kilkanaście lat, a będziemy "bezpieczni" :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 1 marca 2015, 19:09

smok pisze:cytuję:
W Stanach Zjednoczonych obrońcy neutralności sieci właśnie odnieśli istotne zwycięstwo. Federalna Komisja Łączności podjęła decyzję o zmianie klasyfikacji usługi szerokopasmowego dostępu do internetu. Wcześniej była to "usługa informacyjna". Teraz FCC zdecydowała, że będzie to "usługa telekomunikacyjna", która musi być traktowana jak usługa użyteczności publicznej. W przypadku takiej usługi niedozwolone jest oferowanie wybranym podmiotom wyższej jakości usługi w zamian za pieniądze.
Źródło:
http://di.com.pl/news/51622,0,Neutralno ... n_Maj.html
No i ?
Nie będziesz mógł po prostu sprzedawać "lepszych 10Mbit" i "gorszych 10Mbit". Wszystkie 10Mbit będą musiały być równe wszystkim innym 10Mbit. Możesz mi wytłumaczyć co w tym złego ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: pm7 » niedziela, 1 marca 2015, 19:37

Może chodzi o taką interpretację, że isp nie będzie mógł różnicować oferty w zależności od regionu/dostępnych kabli? Albo że nie będzie mógł oferować wyższej prędkości za pieniądze? By musiał wszystkim dawać np. 10Mib/s. :)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 1 marca 2015, 19:40

pm7 pisze:Może chodzi o taką interpretację, że isp nie będzie mógł różnicować oferty w zależności od regionu/dostępnych kabli? Albo że nie będzie mógł oferować wyższej prędkości za pieniądze? By musiał wszystkim dawać np. 10Mib/s. :)
Na pewno o to nie chodzi, śledzę temat Net Neutrality w miarę na bieżąco.
Jeżeli się mylę, stawiam Korneliusa Pszenicznego lub Amber Koźlaka w BTC pierwszej osobie, która to udowodni.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Orator
Posty: 903
Rejestracja: 6 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: fonetic » niedziela, 1 marca 2015, 21:15

Akurat całkowicie się tutaj zgadzam z ShadowOfHarbringer, nie można popadać w skrajności nie każda informacja która łączy państwo i internet jest zła po 2 dotyczy to usa a nie nas ale fakt faktem jest że internet wcześniej czy później zostanie w jakimś stopniu regulowany przez państwo

Co do artykułów które pisze korwin są ciekawe ale za dużo jest w nich demagogii to coś w stylu telewizji ale w drugą stronę
http://flyingatom.com Stacjonarny kantor wymiany bitcoina w Warszawie Złota 59 nad złotymi tarasami
kupno/sprzedaż bitcoin, szkolenia, konsultacje

https://localbitcoins.com/accounts/profile/flyingatom
https://www.facebook.com/FlyingAtom-1512992832345302

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 1 marca 2015, 21:35

Dobra, aktualizuję ofertę:

Pierwszym 2 osobom, które udowodnią (w odmienne sposoby), że się mylę , stawiam po Amberze Koźlaku lub Korneliusie Pszenicznym w BTC (nie są to tanie piwa).

(Oczywiście musi być jakieś sensowne źródło w stylu Wikipedii, dokumentu prawnego albo artykułu z WSJ, źródła z blogaska jakiejś nastolatki nie wchodzą w grę).
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » niedziela, 1 marca 2015, 22:24

ShadowOfHarbringer pisze:No i ?
Nie będziesz mógł po prostu sprzedawać "lepszych 10Mbit" i "gorszych 10Mbit". Wszystkie 10Mbit będą musiały być równe wszystkim innym 10Mbit. Możesz mi wytłumaczyć co w tym złego ?
Przecież już tłumaczyłem. Żaden OP nie stosuje QOS tak że 10mb/s to po prostu 10mb/s wszędzie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: pm7 » niedziela, 1 marca 2015, 22:39

OP? Chyba ISP?
Jest dużo historii o ograniczaniu prędkości do youtube przez operatorów (promocja własnych VOD, ograniczenie serwisu który pożera chyba najwięcej pasma...).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: powered » niedziela, 1 marca 2015, 23:16

smok pisze:Przecież już tłumaczyłem. Żaden OP nie stosuje QOS tak że 10mb/s to po prostu 10mb/s wszędzie.
Nie mogę się z tym zgodzić.
Neostrada. Bardzo często mam tak że filmy z YT nie chcą mi płynnie chodzić, a gdy w tym samym czasie sprawdzam przepustowość łącza i pingi to wszystko jest ok. Albo gdy wysyłam dużo małych plików przez FTP to po kilku minutach mam blokadę na FTP i HTTP na 1-2 min, a w tym samym czasie na innych portach wszystko działa (np. radio, bitcoin, p2p) :)
Jak próbowałem złożyć reklamację to w ogóle nie rozumieli co mówię lub nie chcieli rozumieć i odsyłali mnie do działu CERT. A tam jedyny kontakt to email, odpowiedzi się nie doczekałem do dzisiaj.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: hanti » niedziela, 1 marca 2015, 23:31

To o czym piszesz z youtube to po prostu przytkanie jakiegos wezla w orange polskim. Tak niestety juz maja klienci neostrady i jest to problem znany od dawna. Cos tam zostalo poprawione i tak, ale jeszcze pare mc temu to chyba 90% osob mialo problemy.
co do ftp i http to moze cie blokuje serwer na ktory wysylasz te pliki a nie operator ? Czy poblokowane masz porty http i ftp do wszystkich serwerow ?
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: powered » poniedziałek, 2 marca 2015, 00:42

Wysyłam pliki przez FTP na przeróżne serwery, więc nie jest to powiązane z jednym serwerem. Blokuje się wtedy port 80 i 21 a reszta portów działa. Nawet zademonstrowałem to raz jednemu technikowi który przyjechał usunąć usterkę gdy zgłosiłem ten problem. Gość pierwszy raz z czymś takim się spotkał (pewnie pierwszy raz miał do czynienia z użytkownikiem który zamiast siedzieć na facebooku i YT, to siedzi przez pół dnia na FTP :)), rozłożył ręce, coś sobie zanotował i pojechał. Nie dawałem za wygraną i co kilkanaście dni ponownie zgłaszałem ten problem, tylko nikt już potem do tego typu zgłoszenia do mnie nie przyjechał. Ale coś musieli poprawić (przesunąć tolerancje filtru = obniżyć koszty związane z naprawą zgłoszeń, czym zajmuje się obca firma), bo teraz już mogę bez problemu wysłać np. rozpakowanego wordpressa gdzieś na serwer, ale jakbym wysyłał coś większego, jakieś małe pliki tak przez 2-3 godziny to czasem mnie zablokuje.
I ciekawostka. Mam jeszcze stary router od TPSA (testowałem problem na różnych routerach) i ten router ma właśnie wgrany taki soft że blokuje tego typu transfer FTP (takie same objawy). Czy to nie zbieg okoliczności że jedna firma stosowała takie filtry w swoich routerach a teraz je stosuje w innym miejscu ? :)

Natomiast YT lub Vimeo (ogólnie streaming) bardzo często mi przymula a np. z p2p nigdy nie miałem problemów :)


A co do teorii @smoka to trzeba mieć jednak na uwadze że nikt nie robi nam użytkownikom dobrze, tak po prostu bezinteresownie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:19

smok pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:No i ?
Nie będziesz mógł po prostu sprzedawać "lepszych 10Mbit" i "gorszych 10Mbit". Wszystkie 10Mbit będą musiały być równe wszystkim innym 10Mbit. Możesz mi wytłumaczyć co w tym złego ?
Przecież już tłumaczyłem. Żaden OP nie stosuje QOS tak że 10mb/s to po prostu 10mb/s wszędzie.
I jak to się ma do tematu ?
Nawet jeżeli żaden europejski ISP tak nie robi, to co z tego ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:34

ShadowOfHarbringer pisze:I jak to się ma do tematu ?
Nawet jeżeli żaden europejski ISP tak nie robi, to co z tego ?
A tak to się ma do tematu, że żaden ISP nie stosuje QoS i powód "uwalniania internetu" jest fałszywy. Po prostu nie potrzebujesz ingerencji rządu żeby mieć wymagane 10mb/s. Po prostu zmieniasz operatora który te 10mb/s Ci zapewni. Reszta to bujda.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: pm7 » poniedziałek, 2 marca 2015, 07:46

Zapominasz, że to interwencja rządu wymusiła na monopoliście umożliwienie konkurencji korzystania ze swoich łącz. Dotychczas było tak, że na wielu terenach wiejskich jedyną opcją była wolna neostrada.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2684
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: -19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: smok » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:32

pm7 pisze:Zapominasz, że to interwencja rządu wymusiła na monopoliście umożliwienie konkurencji korzystania ze swoich łącz. Dotychczas było tak, że na wielu terenach wiejskich jedyną opcją była wolna neostrada.
To spróbuj jako mały OP (operator) skorzystać z infrastruktury tepsy :P Szybko się przekonasz że to co możesz to poruszać sobie palcem w bucie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: WTF ?! Rząd przejmuje Internet! ??

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 2 marca 2015, 09:34

smok pisze:
ShadowOfHarbringer pisze:I jak to się ma do tematu ?
Nawet jeżeli żaden europejski ISP tak nie robi, to co z tego ?
A tak to się ma do tematu, że żaden ISP nie stosuje QoS i powód "uwalniania internetu" jest fałszywy. Po prostu nie potrzebujesz ingerencji rządu żeby mieć wymagane 10mb/s. Po prostu zmieniasz operatora który te 10mb/s Ci zapewni. Reszta to bujda.
Człowieku, czy zdajesz sobie sprawę że nie masz absolutnie żadnych dowodów na to co piszesz ? Nie wkleiłeś nawet żadnego potwierdzenia na to, że jakoby rząd miałby wymuszać prędkości minimalne czy maksymalne. Wszystko co napisałeś, to jakieś chore domysły.

A to, że w USA i Kanadzie stosowano "traffic shaping" dowodów jest mnóstwo, były nawet sprawy w sądzie.
http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_shaping
http://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_ ... rp._v._FCC
http://en.wikipedia.org/wiki/Bandwidth_ ... throttling

Nie wiem czy mam z Tobą jeszcze dyskutować poważnie, czy zacząć wklejać śmieszne obrazki ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Bitcoin w mediach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości