Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » piątek, 19 stycznia 2018, 14:03

Ale uważasz, ze zakup za 0.02 to jest atrakcyjna cena zważywszy na to, że do dzisiejszego poranka oscylowala w granicach 0.018 i kurs wzrósł "pikiem" do obecnego 0.02? Ja się ustawiam w okolicy 0.0185 co pozwoli po zakupie uśrednić cene zakupu na mniej wiecej 0.022 wiec będzie szansa wyjść z plusem jeśli pójdzie w górę.
Niemniej jednak równie dobrze byłoby zaplanować jakiś ruch awaryjny :)

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: Aleksiejs » piątek, 19 stycznia 2018, 14:10

Ja to mam mało wiedzy w tym temacie, więc nie wiem czy warto robić to co ja ;)
Ogólnie chciałbym wyskoczyć z BTG dzisiaj przynajmniej na moment i obserwować czy spadnie do tych 017-0185, póki co zwiększam sobie ich ilość, traktuję BTG jako longa, więc jeśli dzisiaj będę 10% stratny w stosunku do BTC to poczekam aż je odrobi zanim będę coś dalej robić. Tak samo zrobiłem w tym tygodniu, od 16.01 kiedy dokupiłem tanio, nie ruszałem nic do dzisiaj. Póki co jestem na plus blisko 5% BTG w stosunku do tego co miałem rano.

edit: w excelu źle przecinek postawiłem i jednak 5% do przodu, ale dokupiłem za 0,02 i aktualnie cały kapitał mam w BTG.

rano miałem uśrednione za 0,020864, a teraz za 0,020254 czyli 0,000610 do przodu na każdej sztuce :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: socjolog2008 » piątek, 19 stycznia 2018, 21:56

I co udało się złapać dołek panowie ? :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: Verdas » piątek, 19 stycznia 2018, 22:02

Nie narzekam, teraz siedzę na longu i pilnuję przy piwku. Uważając jednocześnie, żeby pozostać przy stanie jasnego umysłu :P Wygląda jak by chciał wychodzić górą, ale w razie czego mam jeszcze parę groszy w rezerwie żeby dokupić.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » piątek, 19 stycznia 2018, 22:03

@socjolog2008, Ja zlapalem na tym dolku co byl przy 334 :) a potem przy 240 i 180 i 154. A cos tam jeszcze trzymam - moze spadnie ale to taki sredni dolek dzisiaj byl... Nie zrealizowaly mi sie zakupy bo myslalem, ze spadnie nizej.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » sobota, 20 stycznia 2018, 10:47

Dużo sie nauczyłem obserwując BTG, BTC, ich wzajemny kurs oraz kurs w USD. Zdecydowanie lepiej było sprzedać na górce za BTC i odkupić teraz niż sprzedać za USD i odkupić teraz - oczywiście na takie zachowanie miał wpływ nagły wzrost wartości BTC.
I teraz cena 0.017 jest dużo atrakcyjniejsza niż wczorajsze 0.019 - pytanie czy to już dołek? :)

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: Verdas » niedziela, 21 stycznia 2018, 17:28

Ma ktoś pomysł gdzie ten spadek może się odbić? 190$, 180$ czy znów zejście aż do 154$?

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » niedziela, 21 stycznia 2018, 20:48

Ten spadek zapewne skończy się razem ze spadkiem BTC ponieważ kurs BTG w dalszym ciągu się nie oderwał. Problem w tym, że czytając wątek o BTC można odnieść wrażenie, że albo kurs pójdzie do góry albo w dół :)
Osobiście zaczynam z przymrużeniem oka czytać analizy tego rynku. Nawet najprostsza figura narysowana 2h później wygląda inaczej i skutecznie niweluje poprzednią więc to wszystko jest wróżeniem z fusów. Co z tego, że z analizy wychodzi, że np. o 13 powinno nastąpić wybicie z trójkąta narysowanego o 10 skoro jeśli narysuje go o 12 to wybicie powinno nastąpić o 15 :) A w efekcie nie wybija ani o 13, ani o 15 tylko wychodzi kiedy chce i w którą stronę chce - równie dobrze może wyjść czubkiem trójkąta i iść w bok :)

Dodano po 21 minutach 5 sekundach:
Natomiast odnosze wrazenie, ze jak tylko cos kupie to cena leci w dół i zrobiłem dzisiaj w południe symulacje. Kupiłem w excelu 10BTG w cenie $210.... no i było $190. Bede dawał znać przed zakupami, żebyście szortowali albo wychodzili na fiaty :)

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: CaptainVimes » niedziela, 21 stycznia 2018, 21:16

japu pisze: Natomiast odnosze wrazenie, ze jak tylko cos kupie to cena leci w dół i zrobiłem dzisiaj w południe symulacje. Kupiłem w excelu 10BTG w cenie $210.... no i było $190. Bede dawał znać przed zakupami, żebyście szortowali albo wychodzili na fiaty
Hehe. Ja chyba też mam dar wywoływania równi pochyłej po zakupie. Chyba musimy sobie zmienić nicki na zaklinacz_giełdy1 i zaklinacz_giełdy2*

*zawsze dump po zakupie

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: Verdas » wtorek, 23 stycznia 2018, 08:46

Zbliżamy się do końca kolejnego z miliona trójkątów, ale lepiej ich nie lekceważyć. Któryś może wywołać intensywniejsze ruchy.
Obrazek

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:33

Najgorsze w tych trójkątach jest to, że ja je rysuje ale potem w nie nie wierze.
I tak narysowalem chyba wczoraj rano:

Obrazek

I obiecałem sobie, że jesli przetnie niebieska linie to wyskakuje i wskocze niżej - oczwywiscie tego nie zrobiłem. I tak już kilka razy od kursu 220 :) - mam zdecydowanie problem z cięciem strat :)
A co do kursu, mysle, ze bedzie sie dzialo to samo co z BTC - w sumie to mozna bylo odgapiac od dwoch dni...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:58

Nadchodzi coś co może nam ładnie podpompować cenę. Rating który ma się w dniu jutrzejszym pojawić będzie również brał pod uwagę BTG. Ponieważ występuje na wieku platformach forex.
http://www.forex-ratings.com/cryptocurrencies-rating/
A jeżeli się poważnie zabiorą za ocenę : trudności wydobycia,cena fee, funkcjonalność, marketing, społeczność , potencjał, decentealizacja to Bitcoin Gold ma power.
Jeżeli macie jakieś ciekawe linki dot. Ratingu jutrzejszego - śmiało wklejać. To może być ta iskra :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:34

No wlasnie pamietam jak sie nastawilem na to, ze roadmapa tez podpompuje cene ;P No i podpomowala tylko dzien wczesniej hehehe.
Niemniej jednak, ja juz chyba do jutra nie bede ruszal BTG chociaz korci troche, zeby w okolicach 0.018 ponownie puscic i odkupic jesli spadnie no ale jesli nie spadnie to bedzie zonk...
Na wykresie BTG jest juz tyle trojkatow, ze nawet zakladajac wyjscia gora to bardzo ciezko (przynajmniej dla mnie) policzyc przewidywany zasieg takiego wyjscia. Fajnie by bylo trafic w sam szczyt, a nie podjarac sie a potem obserwowac, ze jeszcze skoczylo o 50% :)

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
Bo na moim obrazku to zaraz wyjdzie z trojkata, ktorego wysokosc to 0.012BTC :) a na to bym nie liczyl...

Dodano po 19 minutach 47 sekundach:
No i wyszlo z niego dolem hahaha bo BTC akurat spadalo. To coz, jesli go dobrze narysowalem to zasieg hmm do 0.0162 :) nie wierze....

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: Verdas » wtorek, 23 stycznia 2018, 11:06

Biorąc po uwagę sytuację z roadmap, to musimy być czujni już teraz. Bo może się okazać, że tak jak w tedy kurs BTG zareaguje znacznie szybciej niż pojawienie się oficjalnej informacji w sieci. Jeśli sytuacja by się powtórzyła to, dzisiaj wieczór, albo znów cholera jasna w nocy, możemy mieć ostry wzrost lub spadek. A jutro przy pojawieniu się informacji o ratingu pójdzie już korekta ruchu. Oczywiście nie musi tak być, ale to opcja którą trzeba wziąć pod uwagę.
Co do spadku na BTC, który zepsuł Ci trójkąt to spokojnie, BTC obecnie rośnie, spadkowa świeczka na 1h, odbiła się w połowie korpusu tej wzrostowej, czyli nie zanegowała wzrostu. Ja obecnie siedzę na LTC i jestem na chwilę obecną trochę pod kreską, czekam na wybicie żeby wyjść na swoje.
Obrazek

Edit: I pierdut, szarpie jak krokodyl złapaną ofiarę. Wygląda to jak by, chcieli zamęczyć ulicę i wytrząsnąć od nich resztę trzymanych bitków.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:57

No... a ja sie jaralem, ze wszedlem wczoraj po 186 znowu aaaaaaa....:) Nic to. Mam nadzieje, ze nie spadnie ponizej 0.017 bo to bedzie juz katastrofa i nastepny przystanek przy 0.015 :)

i pytanie formalne o zółty trójkat na moim obrazku. Czy jesli cien wyszedl poza linie to znaczy, ze kurs wyszedl z trojkata dolem czy nie?

Obrazek

Początkujący
Posty: 191
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: Verdas » wtorek, 23 stycznia 2018, 13:27

@japu, nie, musiał by wyjść korpusem i dla potwierdzenia następna świeczka powinna mieć otwarcie już poza trójkątem. To co masz tutaj to zwyczajne testowanie linii wsparcia jak na razie.

Co myślicie o przeskoku teraz z LTC na BTG? Od dłuższego czasu BTG jest wyżej niż LTC, ale tak blisko siebie nie były dawno, można by zarobić na późniejszym rozjeździe.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:52

Pytanie w ktora strone bedzie rozjazd. Ja sie nie moge ruszyc, duzo za wysoko kupilem BTG i musze poczekac na dobicie, zeby wyskoczyc...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: janku66 » wtorek, 23 stycznia 2018, 14:59

socjolog2008 pisze: Nadchodzi coś co może nam ładnie podpompować cenę. Rating który ma się w dniu jutrzejszym pojawić będzie również brał pod uwagę BTG. Ponieważ występuje na wieku platformach forex. http://www.forex-ratings.com/cryptocurrencies-rating/
novymivo pisze: Ten raport to bedzie jedna wielka sciema. Sama firma to nie zadna instytucja ratingowa,a skazana przez Sec za manipulacje . Nie dajcie sie nabrac.
Uznałem, że warto tutaj zacytować @novymivo, bo nie wszyscy śledzą wątek BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 23 stycznia 2018, 15:33

@vjankuv Dobre porównanie 8-)
A crypto czym jest jak nie sciemą i manipulacją(i ma to na ustach każdy załadowany w BTC po 19900$ i 17 i 15 i 13). Ten rating to wycena wg. instytucji ,na którą teraz wszyscy patrzą.
Czyli Podsumowując rating środowiska gdzie ściema, spekulacja i manipulacja króluje robi firma oskarżona o manipulacje. A kluczową będzie reakcja największej giełdy Finex (posadzonej o drukiwanie pustych tetherów, brak audytów)...hehe
No dla spekulantów raj. Normalni obywatele 25 kroków od tego radzę :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin gold - Dyskusja o kursie

Postautor: japu » wtorek, 23 stycznia 2018, 16:49

Zeby sie tylko nie okazało, że po tej publikacji wszystko co ma w nazwie BitCoin poleci na pysk a ostana sie tylko banksterskie ripple i zacne projekty pokroju LTC czy ETH :)

Dodano po 52 minutach 38 sekundach:
Alez maca czerwona linie - tak jakby chcialo wyjsc gora ale sie boi ;) wiec i ja sie boje hehehe....

Wróć do „Scrypt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości