[WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: bl4ck » czwartek, 1 maja 2014, 14:45

Aby uratować ludzi od głupoty.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: Matek » czwartek, 1 maja 2014, 14:50

ja próbowałem tutaj ludzie ostrzegać to mnie od fanatyków BC wyzywali ;)

Rozmowny
Posty: 109
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: Shogun1 » czwartek, 1 maja 2014, 14:55

Hehe. Dobre sobie.
Jedni chcą sensownie sprzedać, inni... bardzo tanio kupić. Nikt nie byłby zaangażowany tak bardzo w posty za/przeciw gdyby nie miał w tym interesu.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: megaraiden » czwartek, 1 maja 2014, 15:09

Ja uważam że ten coin nie powinien istnieć. Pierwszy dev zniknął, obecni to jacyś samozwańczy amatorzy, zapowiadali w niedzielę nowy wallet z działającym PoS, miał być w poniedziałek, do tej pory brak, mogonzo przedstawia się, że jest z Australii, a póżniej z Kanady. Jedynie puste oświadczenia pojawiają się w sieci. Na działających giełdach doszło już pewnie do transakcji z lewymi wc. Szkoda mi tych, którzy na końcu tego wałka zostaną zaszlachtowani.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: bl4ck » czwartek, 1 maja 2014, 15:16

Shogun1

"Nikt nie byłby zaangażowany tak bardzo w posty za/przeciw gdyby nie miał w tym interesu."

Czyli według Ciebie na świecie są tylko źli i dobrzy ludzie a tak nie jest, są też tacy którzy służą dobrą radą i są tym samym bezstronni.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 360
Rejestracja: 28 grudnia 2013
Reputacja: 206
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: wojteks102 » czwartek, 1 maja 2014, 15:20

To przykre jeśli ktoś psuje potencjał czegoś co mogłoby być warte dużo lub nawet prawie tylko co blackcoin
Idiots are everywhere

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: megaraiden » czwartek, 1 maja 2014, 15:22

Gdyby stali za tym ludzie z odpowiednim skillem to tak, ale za wc nikt taki nie stoi.

Rozmowny
Posty: 109
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: Shogun1 » czwartek, 1 maja 2014, 15:34

bl4ck pisze:
Czyli według Ciebie na świecie są tylko źli i dobrzy ludzie a tak nie jest, są też tacy którzy służą dobrą radą i są tym samym bezstronni.
Nie. Ale akurat BTC i pochodne to tylko czysty interes/spekulacja.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: topnetdeal » czwartek, 1 maja 2014, 15:34

megaraiden pisze:...Na działających giełdach doszło już pewnie do transakcji z lewymi wc...
To się ktoś obłowił :mrgreen: 2000 WC wygenerowanych przez 3 godziny w forku (coś koło 5-6 USD). Czy naprawdę nikt nie widzi, że to zmasowany atak na monetę, która zagroziła hegemonii Blackcoina i naraziła na potężne straty jego posiadaczy ? Od czasu pojawienia się WC na rynku, BC odnotowuje stałe osuwanie się kursu, a obecna cena to mniej niż 30% ceny w szczycie zakupów, to są dziesiątki tysięcy dolarów strat dla posiadaczy BC, którzy weszli w niego po przekroczeniu ceny 50-60 tys. satoshi. Na całym tym zamieszaniu i skupieniu uwagi na walce z WC korzystają obecnie AC i CINNI (może właśnie tam jest duża część funduszy "ewakuowanych" z BC), które niepostrzeżenie zagarniają coraz większy procent rynku obrotu cryptowalutami.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: megaraiden » czwartek, 1 maja 2014, 15:41

Od czasu pojawienia się WC na rynku, BC odnotowuje stałe osuwanie się kursu
BC odnotowuje straty, ponieważ bańka pękła. Przypomina standardowy, znany wszystkim schemat i nie trzeba było do tego pojawienia się wc, ac, itd.

Ponadto double spend atak polega też na tym że mając jakąkolwiek sumę wc mogę je podwójnie wydać.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: topnetdeal » czwartek, 1 maja 2014, 15:53

Właśnie o tym piszę, pęknięcie bańki nastąpiło w chwili pojawienia się konkurencyjnej monety, choć BC miał predyspozycje by jego cena osiągnęła o wiele wyższą wartość niż 0,40 USD/BC. Inna sprawa to spieniężenie "lewych" WC podczas Double Spend, tylko gdzie ? Na Cryptsy z niewielkim obrotem WC, czy na Bittrex, albo Poloniex gdzie zdjęcie wszystkich ofert kupna do zera wygenerowało obrót 3 BTC ?

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: megaraiden » czwartek, 1 maja 2014, 16:06

Gdyby konkurencyjna moneta się nie pojawiła to bańka i tak by pękła.
Szczyt bańki bc to 14 kwietnia. Piewrszy wątek o wc na bitcointalku pojawił się 13 kwietnia. Za późno żeby spowodować krach BC, nie widzę w tym zależności z pęknięciem bańki bc.
Cryptsy ma płytki rynek i chyba nie zablokował rynku wc tylko dlatego, bo komu by się opłacało robić atak dla kilku btc.
Jednak na mintpalu byłoby to już kilkadziesiąt btc, stąd blokada.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: topnetdeal » czwartek, 1 maja 2014, 17:06

Ty nie widzisz zależności, a ja uważam, że mógł być to impuls do nagłych ruchów finansowych, ale każdy może mieć własne zdanie.

Podsumujmy :
1. Kilkudniowa pompa na BC - potężne zakupy i generowane obroty na mintpalu
2. Zapowiedź nowej cryptowaluty (WC), niemal dokładnej kopii BC - 13 kwietnia
3. Szczyt wartości BC 14 kwietnia 94,5 tys. sat./BC - pęknięcie bańki
4. Spadek wartości BC do 12 tys. sat./BC, zapowiedzi odbicia do co najmniej 100 tys. sat.
5. Kolejna kilkudniowa pompa tym razem do 54,3 tys. sat. (kapitalizacja większa niż przy pierwszej pompie)
---Tutaj w oczekiwaniu na solidne odbicie wpompowano tysiące BTC---
6. WC jest już w obrocie, a wartość BC wciąż spada i przynosi krociowe straty inwestorom z "powtórnego wejścia".

Rozmowny
Posty: 109
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: Shogun1 » czwartek, 1 maja 2014, 17:10

Trochę w tym racji. Nagonka na WC w dużej mierze robiona przez zawiedzionych "inwestorów" BC. Gdyby tak nie było, nie interesował by ich w ogóle ten klon.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: SkyValley » czwartek, 1 maja 2014, 17:24

Shogun1 pisze:Hehe. Dobre sobie.
Jedni chcą sensownie sprzedać, inni... bardzo tanio kupić. Nikt nie byłby zaangażowany tak bardzo w posty za/przeciw gdyby nie miał w tym interesu.
Niekoniecznie, ja np.już tego w życiu nie kupię, choć sporo zarobiłem, bo uważam, że to prawie na pewno jeden wielki wałek.

I piszę o tym WC, bo uważam, że to podejrzany coin.

Nawet jeśli wszystko by było ok, nie zdziwiłbym się, gdyby nagle sieć padła zupełnie, bo "sorry chłopaki, ale wykryliśmy jakiś błąd, cieszymy się, że jesteśmy super community i razem damy radę..." lub nagłe zniknięcie teamu i wcześniejszy mega dump na wszystkich giełdach.

Portfel robią kilka dni, nadal chyba nie ma, a za super newsa uchodzi print screen walleta z pokazaniem, że stake działa, no paranoja, żałosne. Jestem przyzwyczajony do nieco wyższych standardów, choć rynek crypto to underground i bałagan, to jednak wymagam minimum profesjonalizmu, już się nacinałem na złe coiny kilka razy, więc podnosi mi się próg oczekiwań czy jak to nazwać. Nie jestem bogaty z domu, nie mam od rodzinki 20k zł co miesiąc na granie, trzeba się szanować i uważać, chyba, że komuś wszystko jedno co z kasą mu się stanie.
chemal pisze:@SkyValley
Widze ze w watku na bitcointalku prowadzisz aktywna polityke anty WC ^^?
Hmm, racja, tzn.kilka złośliwych obrazków zapodałem. Czemu? Bo uważam, że to głupota i coś chorego, gdy pisze się normalnie o swoich wątpliwościach co do coina, niejasnościach itd. popartych faktami, a jest się szczutym od haterów, FUDersów, trolli itd. Brak miejsca na rzeczową dyskusje. Albo masturbujesz się wspólnie z bagholderami w wątku, że to świetny coin i będzie 10k i że jest już bardzo dobrze a super news to print screen portfela... albo jesteś haterem, trolle, siejesz FUD i na pewno chcesz kupić tanio WC... Chore.

W obecnej sytuacji, gdy wielu jest pewnych, ze to jeden wielki wałek, używanie obrazku SCAM itd., nie jest moim zdaniem FUDem ale ostrzeżeniem, no i oczywiście złośliwością i ironia itd. Także kilka obrazków umieściłem, ale w obecnych okolicznościach wydaje mi się, że nie jest to przesadą.
Matek pisze:ja próbowałem tutaj ludzie ostrzegać to mnie od fanatyków BC wyzywali ;)
Bo BC mocno hejtowali WC, już na starcie, gdy jeszcze nie było powodu, co było dosyć agresywne i głupie. Też pisałeś tu przeciw Wc ale w nawiązaniu do BC, co nie było fair. Teraz wobec faktów jakie wyszły z WC (dobrze brzmi hehe), krytyka się Wc bardzo należy.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: megaraiden » czwartek, 1 maja 2014, 17:28

Swoje zdanie podtrzymuję, kurs bc nie wyglada teraz, tak jak obecnie, dzięki wc, i podąża wg naturalnego prawa pękającej bańki. A do wykresu można dopasować wszystkie zdarzenia i mieć przekonanie, że np. pojawienie się jakiejś nowej monety przeszkodziło bc w osiągnięciu nowego maksimum.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 18 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: megaraiden » czwartek, 1 maja 2014, 17:29

Mintpal zaleca ostrożność innym giełdom:

Z twittera:
MintPal ‏@MintPalExchange 2h

Just to clarify, this is a problem with WhiteCoin and not a problem with MintPal. All exchanges carrying WC will have been affected.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: SkyValley » czwartek, 1 maja 2014, 17:33

megaraiden pisze:Swoje zdanie podtrzymuję, kurs bc nie wyglada teraz, tak jak obecnie, dzięki wc, i podąża wg naturalnego prawa pękającej bańki. A do wykresu można dopasować wszystkie zdarzenia i mieć przekonanie, że np. pojawienie się jakiejś nowej monety przeszkodziło bc w osiągnięciu nowego maksimum.
Blackcoin to klasyczna bańka, i pojawienie się WC nie miało raczej wpływu znacznego na przebieg pęknięcia bańki. Jeśli uważasz, że gdyby nie powstało WC, AC, Cinni czy co tam jeszcze, to BC miałby nowy peak pow 94k to wydaje mi się to naiwnością trochę.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: Matek » czwartek, 1 maja 2014, 17:51

SkyValley pisze:
megaraiden pisze:Swoje zdanie podtrzymuję, kurs bc nie wyglada teraz, tak jak obecnie, dzięki wc, i podąża wg naturalnego prawa pękającej bańki. A do wykresu można dopasować wszystkie zdarzenia i mieć przekonanie, że np. pojawienie się jakiejś nowej monety przeszkodziło bc w osiągnięciu nowego maksimum.
Blackcoin to klasyczna bańka, i pojawienie się WC nie miało raczej wpływu znacznego na przebieg pęknięcia bańki. Jeśli uważasz, że gdyby nie powstało WC, AC, Cinni czy co tam jeszcze, to BC miałby nowy peak pow 94k to wydaje mi się to naiwnością trochę.
blackcoin to klasyczna banka chyba w porównaniu do btc a nie to shitcoinow... była banka, był mega wzrost i jest korekta, naturalna kolej rzeczy, chyba tylko świeżaki liczą że będzie wzrost do 10$ w ciągu miesiąca. To co się dzieje teraz z blackcoinem zasługuje na uwagę, chociaż by karty usb z portfelem czy planowany event na wall st !! ja sam kupowałem bc po 600 i 900 satoshi i cały czas trzymam bo wierze ze to dopiero początek, chociaż mógłbym już sprzedać z niezła przebitką i spłacić mieszkanie :p

no ale wracając do WC, kto miał zarobić to zarobił teraz to już jest koniec imo

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [WC] WhiteCoin - klon BlackCoina

Postautor: SkyValley » czwartek, 1 maja 2014, 21:19

Kupiłeś BC za 600 i 900 i nie sprzedałeś jak było 10k, 20k, 50k czy w końcu 90-94k? Ciężko uwierzyć :)

Wróć do „Scrypt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości