co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: fistral » niedziela, 2 lutego 2014, 01:07

może przydałby sie watek z aktualnymi danymi co sie opłaca najbardziej kopać w danym dniu ?

tyle powstaje nowych walut ze serwisy/kalkulatory nie nadążają za nowościami, na forum co chwile jakies nowe posty o nowej walucie, czasu na śledzenie każdego wątku nie stacza :( a czasem w jeden/dwa dni można nieźle trafić z nowościami.

może każdy będzie dodawał nowe aktualne info - (wiadomo kazdy ma inna moc koparki) dlatego najlepiej będzie podawać w postaci :

zysk w $ z kopania w przeliczeniu na 1000kH/s / 24h kopania,

bez kosztów prądu to sobie każdy sam juz odejmie w zaleznosci jaka ma moc koparki.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: lenny » niedziela, 2 lutego 2014, 01:08

http://dustcoin.com/mining
https://www.multipool.us/

i wiele innych.

Dla nowych kojnów, które nie są na giełdach nie da się zmierzyć opłacalności, bo często trudność zmienia się co kilkanaście minut, a kursu waluty brak, bo nie ma na giełdach, dlatego często ludzie kopią w ciemno, tak więc obliczenia na nic się nie zdadzą tutaj ;)

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: fistral » niedziela, 2 lutego 2014, 01:15

te stronki znam, ale nie ma na nich np Leaf'a a juz śmiga od kilku dni i można było na nim całkiem fajnie zarobić. wiadomo ciężko podawać wartości dla monet których nie ma na giełdach, ale jak jakaś wejdzie na giełdę to już nie jest to problem, a górnik moze podać ile mu sie udalo nakopać monet/$ za ostatnie 24h, wiadomo kursy trudność się zmieniana ale przynajmniej pomoże to mieć ogólne rozeznanie na rynku do tego poparte faktami a nie wyliczeniami z kalkulatora.

Gaduła
Posty: 347
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: Icefrag » niedziela, 2 lutego 2014, 01:22



Tu masz link do kalkulatora Ravena , szukasz info o aktualnym diffie (z kopalni) , ile wynosi nagroda za blok i również cena, resztę kopiujesz z rubryk powyżej zmieniając wartości kolumn (jeśli uzupełniasz wiersz 67 zmieniasz D66 na D67 itd itp) Aby zarobić trzeba trochę czasu poświecić :)
http://www.miningrigrentals.com/register?ref=17499 - wynajem koparek SCRYPT, X11, X13 itp
https://www.cryptsy.com/users/register?refid=21297 - największa giełda alt-coinów

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: fistral » niedziela, 2 lutego 2014, 01:34

Icefrag pisze:

Tu masz link do kalkulatora Ravena , szukasz info o aktualnym diffie (z kopalni) , ile wynosi nagroda za blok i również cena, resztę kopiujesz z rubryk powyżej zmieniając wartości kolumn (jeśli uzupełniasz wiersz 67 zmieniasz D66 na D67 itd itp) Aby zarobić trzeba trochę czasu poświecić :)
no to juz jest cos, ale i tak trzeba siedziec caly dzien na forum i sprawdzac no nowego wyszlo a co jest aktualnie na fali, a jak sie gornicy beda chwalic wynikami dziennymi, to chyba nie zbiednieja, a calej rzeszy bedzie łatwiej, poza tym im wiecej ludzi kopie/obraca tą samą walutą - tym moneta nabiera większej wartości, a wykopane wcześniej zasoby mają większą wartość :)

Gaduła
Posty: 347
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: Icefrag » niedziela, 2 lutego 2014, 01:40

To się chwalą przecież :) Zazwyczaj tam gdzie jest duże zainteresowanie tematem tam opłaca się kopać :)

I w pierwszym poście napisałeś:

"zysk w $ z kopania w przeliczeniu na 1000kH/s / 24h kopania"

W jaki sposób obliczysz zysk na 24h kopania skoro diff przy opłacalnych walutach skacze jak szalony? Jakby powstał taki temat to byłoby tam nawalone wszystkiego, co i tak by nie było aktualne po kilku-kilkunastu godzinach, wiec po co to?
http://www.miningrigrentals.com/register?ref=17499 - wynajem koparek SCRYPT, X11, X13 itp
https://www.cryptsy.com/users/register?refid=21297 - największa giełda alt-coinów

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: fistral » niedziela, 2 lutego 2014, 01:53

wiem ze sie ten informacje dezaktualizuja szybko, mozna skrócić okres informacji do 12h albo 6h kopania, tak czy inaczej jak jakaś waluta robi sie popularna to raczej, kopanie jej nie przestaje byc oplacalne po 24h, nawet jak jest szybka pompa to i tak fala trwa kilka dni, a nie jedynie kilka godzin, więc jak ktoś tutaj zajrzy i rzuci okiem na ostatnie posty, a nie tekie sprzed 2-3dni to i tak będzie miał dobre i aktualne informacje, a takimi info ze komuś udalo sie zarobić np 200-300$ za 24h tylko potęguje efekt fali i zainteresowania dana walutą.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: zonkul » niedziela, 9 lutego 2014, 10:17

Jakieś nowe typy na ten tydzień?
Mnie na razie wychodzi, że w miarę opłaca się kopać VTC, nawet przy kursie 0,005 - daje to ok 0,018 BTC na dzień z 1 MH/s.

Próbował ktoś kopać Ultracoin? Jak wygląda wydajność przy kopaniu scrypt-jane? Można to porównywać jakoś z normalnymi scryptami?

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: plociarz » niedziela, 9 lutego 2014, 15:59

Ja tam vtc nie kopie za dużo rejectów mam , sam jestem ciekaw co na dzien dzisiejszy sie oplaca bo pomalu z doge chyba czas wychodzic

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: kingscrown » niedziela, 9 lutego 2014, 16:24

Ja obecnie kopię 2 dni nowe -w ciemno
1 dzień to co opłacalne [mam taki skrypt ala multipool dla wszystkich coinów]

Dyskutant
Posty: 154
Rejestracja: 16 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: utanapisztim » niedziela, 9 lutego 2014, 16:44

plociarz pisze:Ja tam vtc nie kopie za dużo rejectów mam , sam jestem ciekaw co na dzien dzisiejszy sie oplaca bo pomalu z doge chyba czas wychodzic
Niby czemu czas wychodzic z doge?

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: plociarz » niedziela, 9 lutego 2014, 16:45

utanapisztim pisze:
plociarz pisze:Ja tam vtc nie kopie za dużo rejectów mam , sam jestem ciekaw co na dzien dzisiejszy sie oplaca bo pomalu z doge chyba czas wychodzic
Niby czemu czas wychodzic z doge?
ja ze wzgledu na prad bo raptem 1$ dziennie mi zostaje po odliczeniu pradu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: majkel_94 » niedziela, 9 lutego 2014, 16:55

Czym ty kopiesz, laptopem? :P
Mi na 2x7950 wychodzi 33,5zł przychodu, a 7,18zł prądu dziennie...

Co do opłacalności - ekstra promo było na MaxCoin, obłowiłem się 1/3 BTC w 1,5 dnia :P
Teraz już tylko 2x bardziej opłacalne niż Doge, więc czas poszukać innej krypty ;)

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: plociarz » niedziela, 9 lutego 2014, 16:57

4x 280x + zasilacze dwa jeden 1000 w drugi 2500 i rachunki za prad po 800 zł za miesiac mam tak mi jakis calc przed chwila pokazał ze 1 $ mi zostaje

Orator
Posty: 902
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: Hiera » niedziela, 9 lutego 2014, 17:01

A zastanawialiscie sie nad AUR? Napewno jest to bardziej prawdopodobna waluta do wzrostow niz pompowanie ekrony albo te wszystkie shitcoiny, ktore zyskuja tylko dlatego, ze ktos je na gieldy zavote'owal.
Oczywiscie moze to skonczyc sie klapa jak Islandczycy zaczna wysprzedawac za bezcen, ale jak na shitcoin to auroracoin ma chyba najwieksze publicity.



Rdit: ja tam sie zaopatrzylem w kilka monetek, a nuz cos z tego wyjdzie
1LHw7TXrXpX9RbgyJnSUaAJqKGkeMnfr1h

SMOL ALLEGRO ||+18 za BITCOIN^^
TORBY BITCOIN - ECO !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: majkel_94 » niedziela, 9 lutego 2014, 18:53

To co Ty masz kWh po 1zł? Bo miesiąc to 720h, a 4x280X to okolice 1100W chyba, prąd 51gr - coś namieszane masz w kalkulatorze :P

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: plociarz » niedziela, 9 lutego 2014, 18:59

osbiscie 4x 280 nie chcialy mi na zasilaczu 1500w 90+ dzialac i musialem drugi dokupic takze nie mam pojecia ile te karty pobieraja takze licze ze caly sprzdt gdzies 2000w mi pobiera

Dyskutant
Posty: 216
Rejestracja: 13 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: Jorginto » niedziela, 9 lutego 2014, 19:14

@plociarz

U mnie 3x7950+7970 - 1050W z gniazdka. Jak dla mnie, to trzymasz swoje karty na bardzo wysokich taktach przy napięciu 1.2V, albo wyższym.

Dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: bielski » niedziela, 9 lutego 2014, 19:26

mi 4x 280x biorą około 990w ze ściany. obniżone w AB napięcie o 40mv.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: co się najbardziej opłaca kopać - aktualne info

Postautor: zonkul » niedziela, 9 lutego 2014, 19:29

zrób undervolting - 280x bardzo fajnie chodzą na 1,100 V. Mnie w ten sposób spadła temperatura pracy o 10 stopni.

Wróć do „Scrypt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości