[ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Polaków

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 19 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: zonkul » wtorek, 11 marca 2014, 06:20

Jesteś zwycięzcą!

Rozmowny
Posty: 84
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: manaic83 » wtorek, 11 marca 2014, 08:49

szeptynocy pisze:Tak zupełnie subiektywnie - to poraża mnie taka marketo-nowomowa w stylu
"PLNcoin to coś więcej", "wielka idea!", "ale tylko po to, żeby rozdać Wam", "Pierwsza robiona przez tych, którzy się na tym znają.".
jak z książki w stylu "zostań mistrzem e-marketingu w 24h".
Faktycznie jest to tekst przypominający trochę styl w jakim wrabia się naiwnych ludzi w tandetne pseudo inwestycje.
Z drugiej strony, jak ty byś się za to wziął ?

Rozmowny
Posty: 76
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: szeptynocy » wtorek, 11 marca 2014, 09:40

manaic83 pisze:
Faktycznie jest to tekst przypominający trochę styl w jakim wrabia się naiwnych ludzi w tandetne pseudo inwestycje.
Z drugiej strony, jak ty byś się za to wziął ?
Tak czytając od wielu miesięcy fora to ta moneta ma szansę która:
- ma dobrych, znanych na forach devów (bo nie porzucą monety, nie zrobią wtopy ze startem, nie będzie problemu z blokiem xxxx, ataku 51 itd. i co ważne - nie zrobią tej monety za pomocą generatora w godzinę!) (tutaj wiadomo np. bitcoin - stałe, "stare", stabilne)
- ma ciekawy pomysł na rozwój, opisane co i gdzie, po co i jak będzie robione i JAK PROMOWANE (nacisk na media). Lub jest innowacyjna (nowe mechanizmy - coś co odróżnia ją od bitcoina) np ostatnio Myriad (dużo algo w jednej monecie)
- ma ciekawą ideę (podoba się ludziom) - od śmiesznych dogeconów po związane z ochroną środowiska czy paleniem trawki. Czyli - nośny, fajny temat ważny dla DUŻEJ grupy osób.
Wydaje mi się - że dobrze zrobiony jeden z wymienionych punktów i moneta ma szanse się przebić
A w tym przypadku to co? "bo wszyscy Polacy to jedna rodzina... lalalal"? ;)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: WalutowyKrol » wtorek, 11 marca 2014, 12:47

gringos pisze:jak to się mówi do trzech razy sztuka, może tym razem sie uda :)

Pytanko co do tego preminingu co już z założenia jest trochę grząskie (5% -sporo ? że niby rozdacie tym co się wcześniej zainteresują ? to chyba i tak jak ktoś się wcześniej zainteresuje to sobie ukopie chyba ? )

a dodatkowo:

1. jak zapewnicie , że nie wykopiecie więcej tych walut ? bo kto niby i jak skontroluje, że więcej sobie tego nie wykopiecie (szczególnie kilka sekund po starcie jak jest zamieszanie i ciężko cokolwiek ogarnać, a niewątpliwie będziecie mieli pierwsi dostęp do klientów)
2. jak zapewnicie, że ci co się rejestrują to w 90 % nie wasze własne emaile na które sami sobie przelejecie walute ?
3. jak zapewnicie, że to co zostanie z preminingu nie pójdzie do was ? "ups sory więcej się ludzi nie zarejestrowało" reszta idzie dla nas :P


zastanówcie się czy nie uwzględnić wszystkich uwag z forum i dopiero zastartować,
Chcemy zrobić coś innego, zachęć w jakiś sposób do samej waluty dlatego postanowiliśmy ją rozdać. Lepiej z jasnego preminingu, niż tak jak wspomniałeś ukopać na starcie w zamieszaniu (wtedy by były pytanie skąd je mamy i czy nie ukopaliśmy więcej, mówiono by, że zrobiliśmy to na pewno).

Czy wykopiemy? To chyba problem każdej nowej waluty, developerzy wiedzą dokładnie kiedy start, jaka trudność itp. Jesteśmy przejrzyści jak tylko się da, nie chcemy żadnych niejasnych sytuacji i zgrzytów. Robimy to bo widzieliśmy inne "polskie" waluty i chcemy zrobić to na serio (w końcu). Nic nie kopiemy dla siebie, wszystko jest dla Was.

Co do punktu trzeciego to zasada jest prosta- tak jak już pisałem to ma być promocja, ludzie mają to dostać i o tym mówić. Plan jest taki, że rozdamy je dopiero jak się skończy licznik na stronie. Jeżeli po dwóch tygodniach od startu licznik nie będzie wskazywał zera to rozdzielimy resztę równo na wszystkich już zarejestrowanych.

Wszystkie uwagi czytamy i zapisujemy. Konstruktywna krytyka pomoże nam osiągnąć więcej.

dudu pisze:
WalutowyKrol pisze: ....
PLNcoin to coś więcej niż kolejna kryptowaluta.
PLNcoin to przede wszystkim wielka idea!
.....
Pierwsza robiona przez tych, którzy się na tym znają.
Najprościej zapisać się na rozdanie, potem zdecydować czy bawić się dalej.
.....
Jesteśmy na to przygotowani. Mamy zabezpieczenia, które nas przed tym ochronią. Wole nie zdradzać jakie one są.
Wszystkie te teksty, jakbym już gdzieś niedawno przeczytał. :(
Czyli mamy ideę (śmieszne). Wszystko wiemy lepiej. Na wszystko jesteśmy przygotowani. My się na tym znamy.

Panowie ... litości !!! Przecież gołym okiem widać, że projekt zrobiony na kolanie. Żadnego przygotowania. Gdzie zadbanie o rozgłos? Jest tyle miejsc, gdzie normalnie taka informacja powinna się pojawić. Przydała by się choć jedna jakaś ciekawa informacja, cel. Nie piszcie, że to idea, bo raczej nie rozumiecie tego słowa i zastosowanie go do takiej przepraszam za słowo 'bzdety' jak Wasze chciejstwo jest delikatnie mówiąc nadużyciem.
W tym wydaniu jak to tutaj przedstawiono, projekt będzie leżał razem z PCC i PLC. Wszyscy mają ideę. To jakaś mania odwoływania się wszystkich do tego samo, bez wyciągania wniosków, że nie tędy droga.

Brak narzędzi, reklamy, zaciekawienia itp itd. Nawet najgorsze g.. coiny przygotowywują całą otoczkę, narzędzia, wykazy kopalni, pooli, giełdy, blockchain i wiele wiele innych, łącznie z opisem jak i czym kopać. I to wszystko robią z odpowiednim wyprzedzeniem. Stopniują informacje, reklamują zaciekawiają - i nie robią tak jak Wy (bo przecież Wy się znacie), tzn. krótkie info na jednym forum + termin za tydzień + narodowa idea. Przykro stwierdzić, ale już sam fakt wyboru nazwy dla coina i może mało ważne, ale dający do myślenia nick autora, w mojej ocenie, na razie dyskwalifikują tak zrobiony projekt.

Dobrze Wam życzę, dlatego odpuśćcie sobie. Przemyślcie i przygotujcie projekt jak należy i wystartujcie gdzieś za miesiąc lub dwa.
Naszym celem jest zrobienie waluty, którą będzie można płacić w polskim internecie. Bez żadnych ściem- to jest nasz cel.

Dopiero napisaliśmy zapowiedź (i to nie na jednym forum, a na paru), minął na razie jeden dzień z siedmiu do startu. Będziemy wszystko stopniowo dodawać. Żeby rozmawiać z giełdami trzeba mieć czym się podeprzeć (a my czekamy ciągle na odpowiedź od ewentualnych partnerów). Reklamą i zaciekawieniem jest rozdanie naszych coinów - http://2mln.plncoin.org.

Z nickiem już nic nie poradzę, nie przypuszczałem że ktoś zwróci na niego uwagę. Jeżeli to pomoże- na imię mam Filip.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 marca 2014, 13:31 przez WalutowyKrol, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: spock55 » wtorek, 11 marca 2014, 13:12

Macie kasę na rozkręcenie czy jesteście golasami jak ta gimbaza polishcoina?

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: AdamM » wtorek, 11 marca 2014, 14:06

WalutowyKrol pisze:Naszym celem jest zrobienie waluty, którą będzie można płacić w polskim internecie. Bez żadnych ściem- to jest nasz cel.
Ale przecież bitcoin już istnieje.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLN] PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: WalutowyKrol » wtorek, 11 marca 2014, 14:09

spock55 pisze:Macie kasę na rozkręcenie czy jesteście golasami jak ta gimbaza polishcoina?

Jesteśmy normalnymi dorosłymi ludźmi. Dwóch z nas ma już rodzinę, jeden coś kombinuje ;) (5 osób w teamie). Jesteśmy przygotowani, mamy wystarczające zaplecze. Jeżeli na coś będzie trzeba wyłożyć to się znajdzie. Zainwestowaliśmy już trochę w ten projekt. Chociażby nasz portfel- różni się wyglądem od innych i będzie miał wbudowaną koparkę.

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: spock55 » wtorek, 11 marca 2014, 15:49

Ja pytałem czy macie kasę na rozruch ;) Ale się zarejestruję, jak darmo dają to biorę.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: WalutowyKrol » wtorek, 11 marca 2014, 16:10

spock55 pisze:Ja pytałem czy macie kasę na rozruch ;) Ale się zarejestruję, jak darmo dają to biorę.
Mamy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: majkel_94 » wtorek, 11 marca 2014, 20:10

Czyli coin z generatora z preminingiem i funduszami na reklamę i pompę :D

Ani n-scrypt nie ma, ani słowa o KGW... na logo daleko się nie zajedzie, a idei z AuroraCoin też tu nie widać :P

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 10 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: dudu » wtorek, 11 marca 2014, 20:57

WalutowyKrol Poddałem wcześniej w wątpliwość skrót waluty. Czy możesz się do tego odnieść?

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: spock55 » środa, 12 marca 2014, 13:21

Ja mam pytanie - skąd te jaja z domenami?

www.polcoin.org - PLN coin
www.polcoin.eu - PLC coin

To ma być profesjonalizm?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: bl4ck » środa, 12 marca 2014, 13:32

Przecież to inne coiny.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: WalutowyKrol » środa, 12 marca 2014, 13:38

majkel_94 pisze:Czyli coin z generatora z preminingiem i funduszami na reklamę i pompę :D

Ani n-scrypt nie ma, ani słowa o KGW... na logo daleko się nie zajedzie, a idei z AuroraCoin też tu nie widać :P
Nie ma nscrypt, jest srcypt. KGW także nie ma.
Aurora walczy(ła) o problemy finansowe Islandii, my chcemy wdrożyć tematykę kryptowalut do Polski. Idea jest podobna chociaż inna.
dudu pisze:WalutowyKrol Poddałem wcześniej w wątpliwość skrót waluty. Czy możesz się do tego odnieść?
Posłuchaliśmy sugestii użytkowników i zmieniliśmy skrót z PLN na PLNc.
spock55 pisze:Ja mam pytanie - skąd te jaja z domenami?

http://www.polcoin.org - PLN coin
http://www.polcoin.eu - PLC coin

To ma być profesjonalizm?
Ta domena .eu to strona umarłego projektu. Domeny .org i .pl kupiliśmy bo były na sprzedaż. Stwierdziliśmy że osoby zainteresowane polcoinem, czyli upadłym coinem trafią w ten sposób do nas. Nie mamy nic wspólnego z dawnym Polcoinem i polcoinem.eu.
Ostatnio zmieniony środa, 12 marca 2014, 13:46 przez WalutowyKrol, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: spock55 » środa, 12 marca 2014, 13:43

No właśnie o to chodzi że inne coiny... A aurora to zwykły wałek z Panamy a nie walka o coś tam. Po co mam to kopać zamiast LTC który rośnie i który bez problemu mogę sprzedać?

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: spock55 » środa, 12 marca 2014, 14:14

To PLC upadł? Pierwszy raz słyszę, w zasadzie on był już martwy na początku ale z tego co widzę dalej to coś kopią (nie wiem po co ale kopią, może wolnymi koparkami za starymi do BTC).

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: WalutowyKrol » środa, 12 marca 2014, 14:41

spock55 pisze:To PLC upadł? Pierwszy raz słyszę, w zasadzie on był już martwy na początku ale z tego co widzę dalej to coś kopią (nie wiem po co ale kopią, może wolnymi koparkami za starymi do BTC).
To prawda, coś tam jeszcze kopią, ale nie ma już w tym życia.

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 10 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: spock55 » środa, 12 marca 2014, 14:44

To złóżcie im ofertę odkupu tej ostatniej domeny, teraz trochę to głupo wygląda.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: AdamM » środa, 12 marca 2014, 16:58

WalutowyKrol pisze:KGW także nie ma.
To jak zamierzacie sobie poradzić z multi poolami? Czego klonem jest ta waluta? Gdzie można obejrzeć kod źródłowy?

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 18 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [ANN] [PLNc]PLNcoin - Polska krytpowaluta - 2mln dla Pol

Postautor: WalutowyKrol » czwartek, 13 marca 2014, 13:19

AdamM pisze:
WalutowyKrol pisze:KGW także nie ma.
To jak zamierzacie sobie poradzić z multi poolami? Czego klonem jest ta waluta? Gdzie można obejrzeć kod źródłowy?

Nasza waluta jest klonem Litecoina. Kod źródłowy będzie dostępny po starcie, wcześniej nie możemy go udostępnić.
Mamy swoją kopalnię, już pozgłaszali się do nas ludzie od swoich kopalni, że chcą nas kopać.

Wróć do „Scrypt”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości