Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 23 marca 2016, 10:06

Planuję wycieczkę do Barcelony, specjalnie sprawdzam w necie gdzie mogę wydać moje bitcoiny jeżeli chodzi o bary i restauracje i co? Nic. Nie znalazłem nic ciekawego w 1,5 milionowym mieście.
Coinmap.org pokazuje tylko dwa bary Nostrum z sałatkami gdzie na ich stronie nic nie wspomniano o bitcoinie, więc nie wiem nawet czy faktycznie tam akceptują BTC.
Jest też http://www.thedogishot.com, pomijam, że nie lecę do Hiszpanii kupować hotdogi, ale nawet na ich stronie też nie ma wzmianki o BTC.
Czy na prawdę jest tak źle i możliwość podróżowania i życia za BTC to mit? ;)

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Postautor: AdamM » środa, 23 marca 2016, 12:46

A na co właściwie liczyłeś? Nigdy nie słyszałem o takim micie...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Postautor: Pieselfan » środa, 23 marca 2016, 13:50

Byłem na wycieczce w Krakowie i nie znalazlem miejsca, gdzie można sobie ogarnąć za BTC. Próbowałem we Wrocławiu, też nieskutecznie. coinmap.org jest nieaktualna, bo najczęściej podawane miejsca już nie istnieją. Ogólnie szkoda, że procesory płatności koncentrują się na sklepach internetowych i tak mało jest punktów akceptujących bity. W kwietniu wpadam do Belgii na chwilę, może w Brukseli coś będzie. Jak znajdziesz coś fajnego w Barcelonie, to daj znać :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 23 marca 2016, 14:14

AdamM pisze:A na co właściwie liczyłeś? Nigdy nie słyszałem o takim micie...
Jak to na co liczyłem? Na chociaż jedną normalną przeciętną restaurację akceptującą BTC w 1,5 milionowym mieście? Wydawało mi się, że akceptacje BTC są bardziej rozwinięte w dużych miastach. Sam mieszkam w małym mieście, no ale Barcelona...? jestem zawiedziony :(
Które miasto w Europie ma najbardziej rozwinięte płatności BTC w lokalach?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 238
Rejestracja: 30 maja 2015
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Postautor: Pieselfan » środa, 23 marca 2016, 14:39

Zapewne Londyn i Amsterdam będą najbardziej rozwinięte.

coinmap.org pokazuje 3 jadłodajnie w Barcelonie: the dog is hot, nostrum casanova i nostrum aribau. Musiałbyś zobaczyć na facebook, stronach internetowych czy w ogóle jeszcze działają.

Wrocław ponad 600 tys. mieszkańców, Kraków ponad 700 tys. mieszkańców, Trójmiasto ponad 700 tys. mieszkańców... 0 restauracji/kawiarenek akceptujących BTC. ;)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Gdzie wydać BTC w Barcelonie

Postautor: pm7 » środa, 23 marca 2016, 18:34

Okazjonalnie pojawia się reportaż o kimś, kto żyje płacąc za wszystko Bitcoinami.
Wydaje mi się, że raz było o jakiejś kobiecie w niemieckim mieście, może właśnie Berlinie, która za zakupy i jedzenie w dłuższym okresie płaciła wyłącznie Bitcoinami.

Wróć do „Świat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości