iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lipca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: INARUS » piątek, 23 lipca 2021, 20:57

IWOS.PL to internetowa drogeria akceptująca BTC i wiele innych kryptowalut. W ofercie ponad 100 marek kosmetycznych i biżuteria srebrna. Możliwy również odbiór osobisty zamówień złożonych przez internet w sklepie stacjonarnym w Rzeszowie przy ul. Podwisłocze 6/26 gdzie niebawem uruchomione zostaną płatności POS.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 23 lipca 2021, 22:46

@INARUS a jakie inne krypto poza btc, bo do takich zakupów bitcoin za bardzo sie nie nadaje, no może od 1000 zł

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lipca 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: INARUS » poniedziałek, 26 lipca 2021, 21:55

@zdzicho2000 Coinów jest dużo. Płatności obsługuje bramka coinpayments na chwilę obecną: BTC / BTC (Lightning Network) / BCH/ LTC / ADA / BNB / CELO / DAI /DASH / DOGE / ETC / ETH / QTUM / RVN / USDC / USDT / ZEC no i XMR :)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » środa, 28 lipca 2021, 06:50

zdzicho2000 pisze: piątek, 23 lipca 2021, 22:46 @INARUS a jakie inne krypto poza btc, bo do takich zakupów bitcoin za bardzo sie nie nadaje, no może od 1000 zł
Kiedy ostatnio używałeś BTC do jakiejkolwiek płatności? Bo tym wpisem powielasz tylko bzdury, innych osób które też nie używają BTC, ale wiedzą najlepiej, jakie są aktualnie koszta przesyłu...
Proponuję nadrobić zaległości, potem możemy wrócić do dyskusji....
proponuję zacząć tutaj
https://mempool.space/pl/
https://etherscan.io/gastracker
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: zdzicho2000 » środa, 28 lipca 2021, 10:46

Dash, ltc, bsv, bch to fee rzędu 0.1 gr lub mniej. Bit może skoczyć nagle do kilkunastu, kilkudziesięciu złotych.
Więc do płatności za 20-50 zl sie po prostu nie nadaje.

Oczyw.możesz poslać z opłatą pozwalającą na wejście do setnego bloku, ale czy coś takiego sprawdzi się w sklepie...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » środa, 28 lipca 2021, 12:30

Trudno przyznać się do tego, że walnęło się głupotę?
Potem pozostaje tylko podać przykłady, że gdzie indziej jest taniej...ale tego przecież nikt nie kwestionuje. To że ruch w sieci może mocno wzrosnąć i opłaty też to oczywista oczywistość, ale cały czas tak nie jest.
Sporo w ostatnim okresie robiłem transferów w sieci BTC i nigdy nie przekroczyłem 1$ w fee - a zawsze wysyłałem z wysokim priorytetem. Nie sądzę tez, żeby wysyłając z minimalnym fee trzeba było czekać aż 100 bloków ( :mrgreen: ) A posłanie z niższym fee nie jest wielkim problem, szczególnie, jak się robi zakupy w sklepie internetowym :lol:
Ale zrobię taki test niedługo. Może nawet zrobię zakupy w iwos.pl 8-)
Bo mam alergię na głoszenie prawd objawionych przez osoby nie używające konkretnego rozwiązania. I pamiętające tylko jak to "onegdaj bywało"

Dodano po 4 minutach 6 sekundach:
INARUS pisze: poniedziałek, 26 lipca 2021, 21:55 @zdzicho2000 Coinów jest dużo. Płatności obsługuje bramka coinpayments na chwilę obecną: BTC / BTC (Lightning Network) / BCH/ LTC / ADA / BNB / CELO / DAI /DASH / DOGE / ETC / ETH / QTUM / RVN / USDC / USDT / ZEC no i XMR :)
Plus za dużą ilość obsługiwanych coinów. Ja osobiście z tej wymieonej listy regularnie korzystam z BTC,ETH i stabli na ERC20. Jestem przekonany, że zapłata za zakupy nawet BTC może być szybka bezproblemowa i z niskim fee. A dla mnie na pewno prostsza i wygodniejsza, niż zamiana na tańszy w przesyle coin i potem płatność w nim. Obiecuję przetestować niedługo ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » środa, 28 lipca 2021, 16:04

słowo się rzekło, dokonałem niewielkiego zakupu w sklepie - płatność tak jak pisałem w BTC. Koszt przesyłu oszałamiająco wysoki - około 0,06$. Transakcja została potwierdzona w mniej niż minutę...do 100 bloków to trochę jednak zabrakło (specjalnie dla niedowiarków mogę przygotować przy okazji screena)

I mam prośbę na przyszłość @zdzicho2000 (to samo dotyczy innych osób piszących o kosmicznie drogich przelewach w BTC) - nie wypowiadaj się więcej w tematach o których nie masz nawet bladego pojęcia.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: zdzicho2000 » środa, 28 lipca 2021, 17:03

No to miałeś szczęście. Gdy wzrośnie ruch w sieci, fee podskoczy do wartości o jakich pisałem. W dodatku nie bierzesz pod uwagę, że przelew może iść z wielu outputów u wtedy fee sie sumuje.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » środa, 28 lipca 2021, 17:13

wiem, wiem - ja to jestem w czepku urodzony.
Jak robię przelewy w BTC - to mam zawsze farta i przelew wychodzi tanio i dochodzi szybko. I tak od dłuższego czasu już....
Jak zaczynam interesować się miningiem - wszyscy mi odradzają, bo drogo, nie opłąca się - okazuje się po jakimś, że jednak się opłaca.....
Jak kupowałem pierwsze Defi...dobra, chyba wystarczy, normalnie szczęściarz.

Nie twierdzę, że nie będzie drogo (transfer BTC)i że zawsze będzie tak jak teraz. Ale pisanie że BTC nie nadaje się do zakupów w ogóle i ma drogie przelewy - to nadużycie. Jak coś takiego czytam, to mam wrażenie, że co poniektórzy zatrzymali się w czasie na 2018r.
Nie używasz - nie wypowiadaj się, bo wprowadzasz (mniej lub bardziej) w błąd. A przynajmniej wartałoby chociaż sprawdzić, jak kształtuje się to na chwilę obecną...
A odnośnie wysokości opłaty - ja zawsze korzystam ze strony którą zalinkowałem wyżej https://mempool.space/
to bardzo dobry nawyk.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: zdzicho2000 » środa, 28 lipca 2021, 17:36

Powiedziałem, że nie nadaje sie małych kwot. Do tego płacąc w altach wymienionych wcześniej nie muszę w ogóle sprawdzać obciażenia sieci, fee to części grosza, jednego grosza.
Po prostu scan i enter. W btc postępując tak można trafić czasem na minę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: tonyxxl » środa, 28 lipca 2021, 17:43

Zdzicho dobrze pisze.
Do mikropłatności to jest LN, LTC, XRP, Dash... BTC tez się nada ale gorzej, bo jest wolniej i zawsze drożej a nieraz o wiele drożej.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » środa, 28 lipca 2021, 18:10

Pisałem wcześniej co mam w moim portfelu. Głównie BTC i ETH.
Zapłaciłem fee w sieci 0,06$, czyli około 0,21zł. Nie wiem, jak będę mógł dalej żyć ze świadomością, że przepłaciłem o całe 0,20zł....ale moment...gdybym chciał zamienić ww. coiny na tańsze w przesyle - to nie byłoby przez przypadek tak, że dużo więcej bym zapłacił za transfer na giełdę, zamianę i transfer powrotny niż te 0,06$? O wygodzie też już wcześniej wspomniałem...Zakup był na niewielką kwotę...
I powtórzę kolejny raz - nie twierdzę, że nie można tego zrobić taniej. Można, pisałem to wczesniej.

Nieprawdą jest pisanie, że opłaty w sieci BTC są koszmarnie drogie. I tylko dlatego zacząłem pisać w tym wątku, bo odnoszę wrażenie, że część ludzi pisze tak, nie mając faktycznej wiedzy, jak to wygląda w rzeczywistości. Niektórzy wręcz sami przyznają, że nie mają, nie posiadają...ale o wysokości opłat piszą że drogo. No tak, 0,06$ w porównaniu do np. 0,003$ to faktycznie koszmarnie drogo.
Tylko tyle i aż tyle.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: tonyxxl » środa, 28 lipca 2021, 19:05

A tak w ogóle to fajna ta drogeria, duży wybór. Nie wiedziałem że do każdej części ciała jest tyle kosmetyków:)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

iwos.pl - internetowa drogeria akceptuje BTC i inne kryptowaluty

Postautor: adiqq » sobota, 31 lipca 2021, 07:52

Ja moge napisać jeszcze, że pomimo masakrycznie drogiej prowizji za przesył BTC 0,06$ (regularnie sprawdzam - dalej się utrzymują te koszmarnie drogie opłaty na tym samym poziomie!) - to wszystko przebiegło szybko i sprawnie. Zamówienie w środę po południu, chwilkę po wysłaniu bitków, potwierdzenie na maila i zaksięgowaniu środków, w piątek rano paczka do odbioru w paczkomacie. Tak trzymać! Pewnie będę częściej korzystać ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości