Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Kogo najchetniej byś widział na konferencji.

Prelegenta od blockchian
7
17%
Prelegenta od analizy technicznej
2
5%
Prelegenta mówiący o ciekawych inwestycjach
8
20%
Prelegenta od księgowości
3
7%
Prelegenta od prawa
8
20%
Interesuje mnie głównie poznanie nowych osób, na takiej konferencji
7
17%
Interesowało by mnie spotkania zamknięte tylko dla osób z branży które prowadzą firmy, by wymienić się kontaktami, opiniami.
2
5%
Nie jestem zainteresowany konferencjami "co by się na niej nie działo"
2
5%
Inne odpowiem w komentarzu
2
5%
 
Liczba głosów: 41
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » sobota, 22 czerwca 2019, 20:05

Przygotowujemy powoli konferencje styczniową z okazji urodzin Bitcoina.
Takie pytanie do społeczności, kogo byście widzieli na konferencji, chętnie wysłucham jakiś ogólnych sugestii, czy konkretnych nazwisk z polski które chcielibyście zobaczyć.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: ikswodnal » sobota, 22 czerwca 2019, 20:14

No, dla mnie to rekordem świata będzie gdy FlyingAtom wprowadzi usługę zlecenia stałego, podobnego do bankowego (i internetowych kantorów walutowych). Tak by tradycyjni "hodlerzy"
mogli wpłacając do kantoru PLN-y sprawdzać potem tylko wpływ kryptowaluty na adres.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: KryptoBanita » sobota, 22 czerwca 2019, 20:17

Panienki na rurach i chlanie do białego rana z przytupem :mrgreen: ;)
A na serio to może jakaś degustacja whisky - mogłoby to być ciekawym przerywnikiem pomiędzy prawem, a blokczejenem 8-)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » sobota, 22 czerwca 2019, 20:24

ikswodnal pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 20:14No, dla mnie to rekordem świata będzie gdy FlyingAtom wprowadzi usługę zlecenia stałego, podobnego do bankowego (i internetowych kantorów walutowych). Tak by tradycyjni "hodlerzy"
mogli wpłacając do kantoru PLN-y sprawdzać potem tylko wpływ kryptowaluty na adres.

Nie będziemy w ta stronę szli, od poniedziałku będzie można przez stronę ustalić kurs.
Przelewy przez konta bankowe jeśli starczy czasu to będziemy przyjmować tylko po dużej weryfikacji i pojawianiu się osobiście w biurze, chodź pewnie będa wyjątki np. ktoś kogo kojarzę z forum, aktualnie pracowaliśmy nad "klepaniem" ceny przez www, a w ciągu miesiąca będą 2 ciekawe niusy od nas. Aktualnie skupiamy się na bankomatach i złocie a ja (Dawid) głównie czas będę inwestował w spółkę z przedmiotami shop.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 23 czerwca 2019, 14:51

Podbijam, proszę o sugestię.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: redbog » niedziela, 23 czerwca 2019, 16:58

Chciałbym przede wszystkim prelegentów od bitcoina. Natomiast tematy chciałbym mocno techniczne ale przystępne dla początkujących np:
Sygnatury Schnorr
MAST
Taproot
Graftroot
CoinJoin
Ewentualnie może być coś o lightning network np. mocno mnie interesują channel factories(fabryki kanałów?).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 23 czerwca 2019, 17:29

redbog pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 16:58Chciałbym przede wszystkim prelegentów od bitcoina. Natomiast tematy chciałbym mocno techniczne ale przystępne dla początkujących np:
Sygnatury Schnorr
MAST
Taproot
Graftroot
CoinJoin
Ewentualnie może być coś o lightning network np. mocno mnie interesują channel factories(fabryki kanałów?).


Mocno technicznie będzie ciężko bo konferencja by musiałby być robiona pod takiego użytkownika, a w tym roku dorzucamy finanse bo sama tematyka blockchian nam nie chwyciła w poprzednim roku, ale też nie była mocna technicznie.

Wezmę to pod uwagę, będzie najprawdopodobniej 3 mniejsza sala i tam bym 2 takie prelekcje mógł zrobić, zaletą 3 sali będzie to że po prelekcjach będzie można jeszcze porozmawiać z prelegentem i zadać bardziej szczegółowe pytania.
Jesteś mi wstanie podać jakieś nazwiska które Tobie wydają się ciekawe i mogłyby ciekawie o tym opowiedzieć? Blogi w tym temacie?
LN to chyba Cezary Dziemian.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: redbog » niedziela, 23 czerwca 2019, 18:11

FlyingAtom pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 17:29Mocno technicznie będzie ciężko bo konferencja by musiałby być robiona pod takiego użytkownika, a w tym roku dorzucamy finanse bo sama tematyka blockchian nam nie chwyciła w poprzednim roku, ale też nie była mocna technicznie.
Zdaje sobie sprawę że mocno techniczna tematyka raczej nie chwyci jeśli to ma konferencja dla masowego odbiorcy.
FlyingAtom pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 17:29Jesteś mi wstanie podać jakieś nazwiska które Tobie wydają się ciekawe i mogłyby ciekawie o tym opowiedzieć? Blogi w tym temacie?
Na Beer & Bitcoin był taki koleś który bardzo fajnie przedstawił CoinJoin w kontekście portfela wasabi który ma tą funkcje zaimplementowaną. Niestety nie mogę przypomnieć jak się nazywał ani na którym spotkaniu Beer & Bitcoin to było. Może później to odgrzebie.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: stokarz » niedziela, 23 czerwca 2019, 18:23

Również chciałbym zobaczyć większe skupienie na samym Bitcoinie. "Eksperci" od "blokczejna" zazwyczaj niewiele sensownego mają do powiedzenia + powtarzają puste frazesy, niewiele wiedząc o czym rzeczywiście mówią. Tematy o BTC jako narzędziu wolnościowym na pewno przyciągnęłyby duże zainteresowanie.

Ewentualnie, ciekawym tematem mogłoby być również ETH i to, jakie zmiany czekają kryptowalutę w najbliższych latach. + może coś od strony programistycznej.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 23 czerwca 2019, 19:43

redbog pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 18:11Na Beer & Bitcoin był taki koleś który bardzo fajnie przedstawił CoinJoin w kontekście portfela wasabi który ma tą funkcje zaimplementowaną. Niestety nie mogę przypomnieć jak się nazywał ani na którym spotkaniu Beer & Bitcoin to było. Może później to odgrzebie.

Super by było daj znać gdyby się przypomniało, przejrzałem w opisach 10 ostatnich wydarzeń i nie widzę nigdzie by w zapowiedzi były słowa "CoinJoin" lub "wasabi"
stokarz pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 18:23Również chciałbym zobaczyć większe skupienie na samym Bitcoinie. "Eksperci" od "blokczejna" zazwyczaj niewiele sensownego mają do powiedzenia + powtarzają puste frazesy, niewiele wiedząc o czym rzeczywiście mówią. Tematy o BTC jako narzędziu wolnościowym na pewno przyciągnęłyby duże zainteresowanie.

Ewentualnie, ciekawym tematem mogłoby być również ETH i to, jakie zmiany czekają kryptowalutę w najbliższych latach. + może coś od strony programistycznej.


Bedzie Tomek Drwięga z samego serca ETH jak w 1 edycji, więc coś zapewne ciekawego powie o ETH.

Co Rozumiesz przez "skupienie na samym Bitcoinie"? Możesz podać przykładowe tematy?

Będą 1-2 prelekcje o Bitcoinie, będę chciał by w prosty sposób ktoś opowiedział o btc dla "Kowalskiego" - będzie konkurs na to zrobiony i osoba która wygra będzie mogła wystąpić na konferencji.

W poprzednim roku zaczęliśmy przygotowywać konferencję 3 miesiące przed bo było 10 lat i chciałem to zrobić, taką konferencję zazwyczaj się przygotowuje 10-12 miesięcy, w tym roku zaczęliśmy wcześniej i do tego jest doświadczenie z poprzedniego roku, więc będzie na pewno lepiej.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: redbog » niedziela, 23 czerwca 2019, 20:02

redbog pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 18:11Na Beer & Bitcoin był taki koleś który bardzo fajnie przedstawił CoinJoin w kontekście portfela wasabi który ma tą funkcje zaimplementowaną. Niestety nie mogę przypomnieć jak się nazywał ani na którym spotkaniu Beer & Bitcoin to było. Może później to odgrzebie.
@FlyingAtom Już znalazłem to był Piotr Włodarek a prezentacja to Miksowanie bitcoinów na Wasabi Wallet. https://www.meetup.com/pl-PL/Warsaw-Bit ... NhkiALEyI0

Liczbowo to chyba wychodziło by 28 albo 29 Beer & Bitcoin i jestem pewny że to oglądałem w internecie ale teraz nie mogę znaleźć tego filmu wiec albo to był tylko live bez zapisywania albo został usunięty film.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
24
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: qertoip » niedziela, 23 czerwca 2019, 20:34

redbog pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 20:02Już znalazłem to był Piotr Włodarek a prezentacja to Miksowanie bitcoinów na Wasabi Wallet

@redbog @FlyingAtom trafiony zatopiony ;)

Nie pcham się ale jakby co jestem do dyspozycji.

Tematów jest bez liku, np myślałem kiedyś o zaatakowaniu tematu "n przykazań" dla użytkowników (i przyszłych użytkowników) kryptowalut - taka "szczepionka" - ale nie same banały; myślę że nie jednej osobie zaawansowanej też dałoby do myślenia.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: redbog » niedziela, 23 czerwca 2019, 20:50

@qertoip :shock: Nie spodziewam się że to jesteś Ty.

@FlyingAtom Tym bardziej polecam Piotra, posiada naprawdę dużą wiedze na temat bitcoina.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: stokarz » niedziela, 23 czerwca 2019, 21:07

qertoip pisze: niedziela, 23 czerwca 2019, 20:34Nie pcham się ale jakby co jestem do dyspozycji.
A ja cię też chciałem polecić po tym jak ostatnio miałem okazję przeczytać temat: Korki z BTC. :D Świetna sprawa, również z chęcią bym posłuchał takiego rodzaju prezentacji w realu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 23 czerwca 2019, 21:32

Może jakieś dinozaury z forum?
Taki żarcik - wchodzi ktokolwiek na mównicę... Minuta ciszy i piorunujący wzrok, a potem mocnym basem: MAM ZAWSZE RACJĘ...
Przecież numer położy wszystkich z forum 8-)
Żarty żartami, ale posłuchałbym Cienia'sa hehehe na żywo i myślę, że przekazałby wiele ciekawych rzeczy :idea:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 23 czerwca 2019, 23:34

@qertoip
Chętnie porozmawiam o występie na konferencji.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 17:14

Zapraszam do udziału w ankiecie.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 17:55

Brakuje opcji "działanie Bitcoin" lub coś podobnego xDDD Za ciężki temat na urodziny Bitcoina? :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 18:28

rav3n_pl pisze: poniedziałek, 24 czerwca 2019, 17:55Brakuje opcji "działanie Bitcoin" lub coś podobnego xDDD Za ciężki temat na urodziny Bitcoina? :P

To będzie w podstawach, 1 taka prelekcja będzie dla kowalskiego, więc tego w opcji nie uwzględniałem.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Konferencja styczniowa z okazji urodzin bitcoina / ankieta /kogo bys chcial zobaczyć jako prelegenta

Postautor: FlyingAtom » wtorek, 25 czerwca 2019, 19:50

https://bithub.pl/konkursy/wielki-konku ... i-finanse/

Konkurs dający możliwość wystąpienia na konferencji.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wróć do „Imprezy, spotkania, konferencje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości