Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Początkujący
Posty: 180
Rejestracja: 16 kwietnia 2018
Reputacja: -22
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: nolife » piątek, 20 kwietnia 2018, 20:44

Ciekawe czy wogóle sie pofatykują i dadzą jakis komunikat oficjalny z mf,hehe oby się nie okazało ze za rok bęndą ścigac ludzi za odsetki z pcc wrazie czego pokarzemy te nagranie myślicie że przejdzie w sądzie jako dowód??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Zagłoba » piątek, 20 kwietnia 2018, 20:55

Artykuł porażka.
Na zasadzie bogacze mają miliony i jeszcze im mało.

Jakoś autor tego czegoś zapomniał całkowicie, że jest nas 500 tys. w samej Polsce i w większości zarabiamy tysiące na krypto, ale rocznie. Jak ktoś ma szczęście to dziesiątki tysięcy, ale tylko dziesiątki.
Inaczej mówiąc nawet nie zbliżamy się do zarobków np. posłów, o prezesach giełdowych spółek nie wspominając.

A tak przeciętny beneficjent 500+ przeczyta to i od razu pobiegnie do swojego pobliskiego posła "panie, to czeba uszczelnić, skąd oni to majo". :x

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: kajetan » piątek, 20 kwietnia 2018, 20:59

nolife pisze: Ciekawe czy wogóle sie pofatykują i dadzą jakis komunikat oficjalny z mf,hehe oby się nie okazało ze za rok bęndą ścigac ludzi za odsetki z pcc wrazie czego pokarzemy te nagranie myślicie że przejdzie w sądzie jako dowód??
Nagranie przed sądem nie przejdzie. Obiecali, że dadzą komunikat, więc pewnie dadzą. Ale jeśli nie będzie w formie interpretacji ogólnej, to też nie ma przed sądem dużej wartości. Zawsze mogą za rok zmienić zdanie. Aczkolwiek akurat odsetki od PCC są najmniejszym problemem.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Zagłoba pisze:
Artykuł porażka.
No fakt, po przeczytaniu tytułu zastanawiam się gdzie ten mój milion zrobiony przez ostatnie trzy godziny.

Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Mosteque » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:03

Przepraszam, ale do tego gówna to trzeba jakieś oficjalne sprostowanie wysłać. Nawet w imieniu tego portalu. Wszystko jedno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:04

Zagłoba pisze: jest nas 500 tys. w samej Polsce
Źródło? IMO jest to szalenie przeszacowana liczba.
Zagłoba pisze: i w większości zarabiamy tysiące na krypto, ale rocznie.
Źródło danych?
Zagłoba pisze: Inaczej mówiąc nawet nie zbliżamy się do zarobków np. posłów, o prezesach giełdowych spółek nie wspominając.
8-)
Zagłoba pisze: A tak przeciętny beneficjent 500+ przeczyta to i od razu pobiegnie do swojego pobliskiego posła "panie, to czeba uszczelnić, skąd oni to majo".
Tia, jasne, już widzę te chmary ludzi co biorą 500+ co rzucają się z płaczem, bo usłyszeli o crypto. JASNE. Cool story. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6400
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: maxi82 » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:07

Sytuacja po proteście.

"Mógł zabić, strzelił tylko w kolano"

- PCC podobno nie będzie - czekamy na siakiś akt prawny w związku z tym.
- crypto/crypto trzeba rozliczyć - tooo jest właśnie patent który miał przejść pod zasłoną dymną absurdalnego PCC no i przeszedł ;)
- polskie giełdy nadal w ciężkiej d... bo bez konta w banku to sobie mogą..

Hmm, pracę zespołu od poniedziałku. Prawnicy potrzebni od zaraz ;)
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Zagłoba » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:11

Wymazywanie pisze:
Zagłoba pisze: jest nas 500 tys. w samej Polsce
Źródło? IMO jest to szalenie przeszacowana liczba.
prof. Piech.

Wymazywanie pisze:
Zagłoba pisze: i w większości zarabiamy tysiące na krypto, ale rocznie.
Źródło danych?
Oszacowanie własne.

Wymazywanie pisze: Tia, jasne, już widzę te chmary ludzi co biorą 500+ co rzucają się z płaczem, bo usłyszeli o crypto. JASNE. Cool story. :)

Z płaczem nie. Z pianą na ustach :D

Dodano po 2 minutach 32 sekundach:
maxi82 pisze: "Mógł zabić, strzelił tylko w kolano"

- PCC podobno nie będzie - czekamy na siakiś akt prawny w związku z tym.
- crypto/crypto trzeba rozliczyć - tooo jest właśnie patent który miał przejść pod zasłoną dymną absurdalnego PCC no i przeszedł ;)
- polskie giełdy nadal w ciężkiej d... bo bez konta w banku to sobie mogą..

Hmm, pracę zespołu od poniedziałku. Prawnicy potrzebni od zaraz ;)
Krypto-krypto nie jest jedynie polskim wynalazkiem, więc to raczej przejdzie, bo nie ma innego wyjścia w chwili obecnej.
W innym wątku została podana strona punktująca podatki od krypto w USA i tam też było krypto-krypto.

Co do banków, to prawda, ale mam nadzieję, że te prace i rozpętany rwetes, pozwolą na normalizację sytuacji także na tym polu.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 kwietnia 2018, 21:21 przez Zagłoba, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Wymazywanie » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:11

Zagłoba pisze: prof. Piech.
Nie ma podstaw do szacowania aż 500k. Kilkadziesiąt tysięcy wydaje się mieć podstawy, ale 500,000?
Około 1.5% Polaków w kraju? Wolne żarty.
Zagłoba pisze: Oszacowanie własne.
Ok, dzięki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Zagłoba » piątek, 20 kwietnia 2018, 21:17

@Wymazywanie te pojawiające się informacje o miliardowych obrotach dziennie na bitbayu w grudniu ktoś musiał wypracować.
Te dziesiątki tysięcy kart graficznych ktoś musiał wykupować. W samym grudniu.

Nie wszyscy kopali na dużą skalę, ale jednak jako krypto-osoby się liczą.
Myślę, że wielu jest młodych ludzi, którzy przeznaczyli np. 200 zł i liczyli na zyski x100.
Niektórym się pewnie udało.

Jakby to zliczyć, to te 500k może się uzbierać.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: kajetan » piątek, 20 kwietnia 2018, 23:06

Bitbay ponoć twierdził, że ma 500 tysięcy kont, z czego 1/3 polskich. A BB to ok. 40% polskiego rynku. Jeśli mówią prawdę, to też wyszłoby ok. 400 tysięcy, choć niektórzy mogli mieć po kilka kont. Gdzieś też widziałem statystyki liczby użytkowników jakiegoś popularnego portfela. Porównując proporcje liczby jego użytkowników z Polski i USA też wychodziły podobne liczby.

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: pael » sobota, 21 kwietnia 2018, 09:23

MelomanBTC pisze: Przypominam, że PCC to nie jedyny absurd, jaki zaproponowało MF w rozliczaniu kryptowalut, problemów jest znacznie więcej i w żadnym wypadku, nie należy się zadowalać, jeżeli "tylko" PCC odpuszczą.

5. MF mówi, iż dowód z giełd może nie być wystarczającym dowodem kosztu. A więc analogicznie, jakakolwiek transakcja zawarta na giełdach kryptowalut, w których dokumenty Ministerstwo Finansów nie wierzy, nie może być przychodem = nie powinniśmy odprowadzać żadnego podatku, nawet dochodowego. W końcu nie są to autentyczne i wystarczające dowody księgowe.
Świetny cały post.

Przez PCC, ktore w ogole jest tak idiotyczne, ze nie bylo sie nim sensu zajmowac, umknely sprawy w moim odczuciu istotniejsze. Kryptowaluty to jest obecnie NIC, jak eurogąbki, zbroje w grze. Nie ma status prawnego. Cala baza BitBaya czy jakiejkolwiek innej giełdy nie moze stanowic zadnego dowodu. Brak regulacji, brak spojnosci, brak zasad przechowywania danych. Jaka jest wiarygodnosc bazy danych w ktorej pojawiaja sie i znikaja transakcje. Jesli stanowi dowod to co, gralem na lokalnej gieldzie krzak i mam z niej baze danych gdzie stracilem 5 milionow kryptokojnow o wartosci 3 milionow dolarow, liczy sie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: KryptoBanita » sobota, 21 kwietnia 2018, 09:39

maxi82 pisze: - polskie giełdy nadal w ciężkiej d... bo bez konta w banku to sobie mogą..
To jak ludzie mają zapłacić podatek, skoro nie mogą wyprowadzić złotówek? Wyjść przez ruble rosyjskie, czy białoruskie?
Chyba raczej powinien być teraz prikaz otwierania rachunków aby podatek można było zapłacić...

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 2 stycznia 2017
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: tomp » sobota, 21 kwietnia 2018, 11:08

Byłem, protestowałem, zobaczyłem. Dostaliśmy obietnicę od ministra Gruzy, który jest decyzyjny w sprawie ustalania podatków i to na razie tyle. Mam nadzieję, że PCC mamy już za sobą, ale nadal jest jeszcze dużo do zrobienia.

Jedno co jest pewne, to udało się zmobilizować naprawdę wielu ludzi i to nie tylko mieszkających w Waraszawie, wiele osób przyjechało z Poznania, Trójmiasta czy Rzeszowa. Zostaliśmy zauważeni, wspomnieli o naszym proteście nawet w TVP Info, co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo spodziewałem się, że zamiotą sprawę pod dywan i będą udawać, że nic się nie dzieje, a już w ogóle- że potestowała "garstka ludzi".

Ale to dopiero początek zmagań o normalne i proste podatki od krypto.


Początkujący
Posty: 586
Rejestracja: 9 kwietnia 2018
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Mosteque » sobota, 21 kwietnia 2018, 11:23

Pisałem wcześniej, dlaczego nie zaprosili do stołu Dr. Mentzena.
Proszę sobie obejrzeć transmisję zamieszczoną rano przez Krypto Raport. I tam w pewnym momencie wypowiada się jedna pani, która przy stole siedziała. I już jej do łba wbili, że "inaczej się nie dało, trzeba było tak zrobić, bo tak stanowi prawo". I powtarza po nich te banialuki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: tonyxxl » sobota, 21 kwietnia 2018, 14:42

Wymazywanie pisze: Nie ma podstaw do szacowania aż 500k. Kilkadziesiąt tysięcy wydaje się mieć podstawy, ale 500,000?
Około 1.5% Polaków w kraju? Wolne żarty.
Jako że podważasz szacunkową liczbę sam podając inną z d... to ja też rzucę swoją.. od 100 do 500 tys. Oparte na odsetku znajomych i ich znajomych. Spokojnie w co 100-tnym domu stoi jakoś koparka, a w co 50tym ktoś obraca krypto. A jak jest naprawdę to nikt nie wie, tak jak ilu Polaków trzyma złoto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 kwietnia 2018, 15:04

@tonyxxl, Nie mam źródła moich szacunków, bo to nie dane ale własnie szacunki. 1.5% Polaków w czymś, to już skala ogólnopaństwowa. Z moich obserwacji wynika, że gdyby te 500k miało styczność aktywną z kupnem/sprzedażą crypto, byłoby to znacznie bardziej zauważalne na ulicy i wszędzie w życiu publicznym.

400k kont na BB - jeśli tyle faktycznie jest - nie mylmy tego z 400k ludzi.

Jakby 500k Polaków grało na crypto, z czego nawet te 100-200k aktywniej, to sprawa KAS by dała szum jak frankowicze.
A na protest ile osób przyszło? Słyszałem o 300 osób, słyszałem o 1000. To dość mało jeśli dotyczy grupy rzędu 500k. Sądzę, że na protest przychodzi minimum 0.2% zainteresowanych tematem (czyli 1 na 500), tak do około 1% (1 na 100) czy nawet więcej (jak dotyczy zakładów pracy to pewnie znacznie więcej).

Nie mam danych, po prostu szacuję crypto ludzi w Polsce na kilkadziesiąt tysięcy MAX, absolutnie nie rząd pół miliona.

Ps. BB 400k kont i powiedzmy, że nawet połowa to ludzie, a na fb około 1900 polubień? Coś mi sie mocno gryzie rząd wielkości. Przy 400k kontach i powiedzmy połowa to Polacy, czyli 200k, liczyłbym na "lubię to" na fb na poziomie MINIMUM 5% tej liczby a raczej 10-15% co daję 20-30k "lubię to".
https://pl-pl.facebook.com/bitbaymarket/ Czy może inną stronę mają (nie jestem biegły w faceboku)?

Ps.2. Poparzcie polskie kanały crypto na yt najpopularniejsze. Ile mają? Po kilkanaście tysięcy subskrybentów? Malutko jak na grupę niby bliżej 500k.

Dodano po 42 sekundach:
tonyxxl pisze: to ja też rzucę swoją.. od 100 do 500 tys.
Ze 100k jeszcze bym się zgodził.
Pozdr.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: benq » sobota, 21 kwietnia 2018, 19:42

Ostatni ktoś chciał wiedzieć, ile osób z Poznania posiada BTC.
Wasz spór o to, ile jest aktywnych traderów/holderów krypto jest podobny - bez sensu. Nie da się prowadzić sensownej dyskusji na ten temat, skoro żadna strona nie jest w stanie przedstawić twardych dowodów do swojej tezy.
Sugerowanie się polubieniami na FB, subskrypcjami wątpliwej jakości kanałów YT czy znajomymi znajomych nie dowodzi absolutnie niczego. Osobiście bardziej przychylam się do mniejszej liczby niż większej, ale moje gdybanie w sumie też niczego nowego nie wniesie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: Wymazywanie » sobota, 21 kwietnia 2018, 20:05

@benq, To nie są wnioskowania, bo nie mamy twardych danych, by móc postawić tezę. To raczej szacowanie, czyli coś słabszego niż tezy i wnioski, raczej taka próba ocena i próba znalezienia jakichś poszlak.

Odnośnie BB - pomyliłem się i przepraszam. To o czym pisałem wcześniej, to jakaś inna ich stronka. Na https://www.facebook.com/BitBayPolska/? ... 88&fref=nf mamy:
17 341 osób lubi to
18 579 użytkowników obserwuje to
Co znacznie zmienia moje szacowania :!: Zakładam, że tak co 5 osoba, która gra na BB i ma konto na FB. Połowa Polaków ma konto na FB. Więc sądzę, że polskich kont/osób na BB faktycznie może być dużo czyli trochę powyżej 100,000. Weźmy jeszcze pod uwagę, że nie każdy ma konto na FB no i do tego, że nie każdy ma konto na BB, choć pewnie z 80-90% polskich traderów ma (ja nie mam "niestety"). Oznacza to, że moje szacowania o kilkudziesięciu tysiącach mogą być zaniżone i skłaniam się raczej do 100-200k, ale jestem niemal pewny, że dla dużego % tych ludzi kontakt z giełdą polegał na wrzuceniu 100 czy 200 czy 1000zł na jakiejś fazie bańki i trzymanie tego do sprzedania na małym zysku/małej stracie lub bagholdzie ułamka BTC. Tacy nieaktywni traderzy co spróbowali i grawitacja bańkowa zakończyła im przygodę na dłuższy czas, często na zawsze.

Ps. Ktoś wie czym się różni "lubię to" od "obserwuję" na FB? Czy ta sama osoba może te 2 zaznaczenia mieć czy nie?

Dodano po 2 minutach 22 sekundach:
Ps.2. Może przesadziłem nieco, bo część osób może obserwować/lubić BB a nie grać tam i nie mieć konta!
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: redbog » sobota, 21 kwietnia 2018, 22:41

Wymazywanie pisze: Ps. Ktoś wie czym się różni "lubię to" od "obserwuję" na FB? Czy ta sama osoba może te 2 zaznaczenia mieć czy nie?
Chyba po kliknięciu "lubię to" automatycznie zaznacza się "obserwuję" co oznacza ze na głównej stronie będą wyświetlane posty polubionej i obserwowanej strony. Można też odznaczyć "obserwuję" wtedy posty nie będą się wyświetlały a jedynie będziemy posiadali dany profil w ulubionych.

Dodano po 4 minutach 35 sekundach:
Można też kliknąć tylko "obserwuję" nigdy tego nie stosowałem zawsze klikałem "lubię to" ale się wydaje ze w tym przypadku po prostu nie ma się profilu w ulubionych jedynie jego posty wyświetlają się na głównej.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Protest / happening pod Ministerstwem Finansów - Trading Jam

Postautor: jupp82 » sobota, 21 kwietnia 2018, 23:54

Byliśmy w głównym wydaniu wiadomości dziś. Nie wiem czy Ktoś zauważył.

Dodano po 4 sekundach:
Byliśmy w głównym wydaniu wiadomości dziś. Nie wiem czy Ktoś zauważył.

Wróć do „Imprezy, spotkania, konferencje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości