Blockchain Meetup Łódź #5

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: rav3n_pl » piątek, 8 września 2017, 16:39

W poniedziałkowe popołudnie/wieczór w Łodzi w Ragnarsonie:

http://www.wherevent.com/detail/Blockch ... tup-Lodz-5 (nie aktualizowali opisu)
(wszystko na bieżąco, ale nie każdy ma FB;])

Ponieważ będę prelegętę zapraszam serdecznie :D
Ja tym razem ostatni, o Lightning Network. Dobrze że ostatni, bo jak się rozgadam... xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1887
Rejestracja: 6 lutego 2017
Reputacja: 321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: BitHub.pl » piątek, 8 września 2017, 19:48

https://bithub.pl/wydarzenia/blockchain ... xprotocol/

Krótki wywiad z Piotrem Misiurkiem nt.: Blockchain Meetup Łódź #5 oraz zebranie wszystkich informacji w jednym miejscu
Bithub.pl to portal internetowy związany z technologią Blockchain, kryptowalutami oraz innymi tematami inwestycyjnymi. Pomagamy poruszać się w świecie pieniędzy XXI wieku. Zajrzyj tutaj: Facebook Twitter YouTube
Dołącz do grupy na Telegramie !!

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: rav3n_pl » środa, 13 września 2017, 00:13

Jest na FB
Wytnę chyba swoją część i dam na YT/steemit, nie każdy ma facebooka ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: redbog » środa, 13 września 2017, 02:22

@rav3n_pl, Mam mieszane uczucia co do LN. Czy czasem to nie jest przereklamowana technologia. Pewnie znajdzie jakieś swoje zastosowania ale ona jest "droga" w takim sensie że wymaga trzymania zamrożenia bitcoinów chyba że sie mylę to poprawcie mnie.
Kiedyś myślałem że dzięki niej np. będzie można przejść z pracodawca na wynagrodzenie rozliczane sekundowe/minutowe. Oczywiście pewnie da sie w taki sposób że otwieram kanał z pracodawcą po mojej stronie 0 po jego moje miesięczne wynagrodzenie i możemy sie rozliczać sekundowo. Problem jest taki że to jest skrajnie nie korzystne dla pracodawcy bo i tak on musi zablokować cała miesięczną wypłatę wiec chyba nie będzie miał z tego żadnych profitów i będzie wolał pościć pod koniec miesiąca przelew on-chain.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: rav3n_pl » środa, 13 września 2017, 10:12

Kwestię wypłaty widzę nieco inaczej.
Na koniec miesiąca pracodawca otwiera do Ciebie kanał z wypłatą. Sam ma dużo powiązań (kanałów) przychodzących i wychodzących. Gdy sieć jest rozbudowana to Ty chcąc płacić "z wypłaty" używasz otwartego kanału i przez pracodawcę monety idą w świat. W kolejnym miesiącu pracodawca może użyć otwartego już kanału do przelania kolejnej wypłaty itd.
Warto będzie w miarę możliwości stosować "kanały przepełnione" czyli blokować więcej niż się jednorazowo wydaje. Daje to możliwość późniejszego "dopłacenia" już istniejącym kanałem. W przypadku pracodawcy może on otworzyć kanał o pojemności 2x wypłata a Ty wydając np 80% wypłaty masz dopłacaną kolejną wypłatę (zakładam tą samą wartość) przez kilka kolejnych miesięcy - ciągle w jednym kanale.
LN daje możliwość zamknięcia kanału z obu stron w dowolnym momencie, tak że można btc "odblokować" w każdej chwili. Ale gdy sieć ruszy, to właśnie te "zablokowane" btc będą tak naprawdę "wolne" ;]
Wiem, tudemonizm przemawia przeze mnie ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: rav3n_pl » środa, 13 września 2017, 14:29

Droga płatności wygląda np. tak:
- ODBIORCA przekazuje NADAWCY hasz R
- NADAWCA szykuje kontrakt z zaszytym R i przekazuje do O
- O wyszukuje ścieżkę dla płatności
- kolejne węzły pośredniczące podpisują swoje części kontraktu
- O po otrzymaniu całego kontraktu ujawnia R przez podpisanie odbioru i ROZGŁASZA odbiór/kontrakt
- węzły pośredniczące żeby nie być stratne (jakieś satoshi zawsze wpada) aktualizują swoje kanały kontraktem. Dlaczego? Bo węzeł którego kanał przekazał do O jest teraz "stratny" jeżeli kanał którym dostał kasę dla O nie został zaktualizowany. Wszystkie kolejne węzły mają tak samo. Najmniej zależy na rozgłoszeniu N, ale jego część rozgłasza pierwszy przekazujący transakcję.

Musi więc istnieć jakiś sposób przekazania hasza R przez O, a później O żeby nie być oszukanym musi rozgłosić/podpisać kontrakt i ujawnić R. Jeżeli tego nie zrobi - nie dostanie kasy bo nikt nie zaktualizuje kanałów bez R.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14346
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: rav3n_pl » środa, 13 września 2017, 15:21

Teoretycznie odbiorca może wygenerować kilka R-ek i przekazać hasze nadawcy "na zapas".
Nadawca może wtedy podpisać wysyłkę i przekazać odbiorcy offline/morsem/gołębiem a resztę załatwia odbiorca.
Jeżeli kanał jest bezpośrednio pomiędzy dwojgiem to całość można zrobić offline, ale dla bezpieczeństwa odbiorca i tak powinien rozgłosić natychmiast.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Blockchain Meetup Łódź #5

Postautor: redbog » czwartek, 14 września 2017, 03:18

Hegemon95 pisze: Bo jeśli to nie będzie możliwe bez mojej każdorazowej interwencji to trochę lipa...
Oczywiście za ciebie zrobi to program. To on będzie mając stały dostęp do internetu czuwał nad tym ty nie będziesz musiał robić tego ręcznie. Ewentualnie pojawia sie usługi do wykupienia żeby czuwały za ciebie(za twój program).
Ja w taki sposób to bym widział ale mogę sie mylić bo do końca nie rozumiem tej technologii.

Wróć do „Imprezy, spotkania, konferencje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości