Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: CyfrowaEkonomia » środa, 6 listopada 2013, 15:44

30 listopada w Londynie odbędzie się BitcoinExpo 2013. Konferencja z założenia powinna być darmowa, ale...
Wymieniłem kilka maili z organizatorami i nie dostałem odpowiedzi na żadne z pytań które zadałem, jedynie wiadomości typu:
Your Welcome, however I must emphasize that only VIP ticket Holders are guaranteed entry to the Expo, Free spaces are dependent on capacity
Jak widać wszystkie te ogłoszenia "jedyna na świecie darmowa konferencja Bitcoin" są trochę przesadzone. Osobiście nie uważam, żeby konferencja była warta 70 funtów (350zł) za osobę, dlatego my (Daniel i Mateusz) pojawimy się tam wcześniej i spróbujemy dostać się za darmo (tylko nie wiem kiedy wcześniej, bo osoba która odpisywała mi na maila prawdopodobnie olała moje pytania i nie odpowiedziała o której wszystko się zacznie).

Miejsce eventu:

Kod: Zaznacz cały

30th November 2013
Cafe 1001, Brick Lane,
London, E1 6QL
Wszystkie informacje znajdziecie na stronach:
www: http://bitcoinexpo.co.uk/
twitter: https://twitter.com/bitcoinexpo
facebook: https://www.facebook.com/bitcoinexpo

Podczas wydarzenia zostaną też rozdane nagrody The Bitcoin Awards:
www: http://thebitcoinawards.com/
twitter: https://twitter.com/bitcoinawards

Jeśli ktoś się wybiera i chciałby nas złapać przed albo w trakcie eventu to można się ze mną kontaktować telefonicznie +44 7456 823579, mailowo bitcoinet@gmail.com, albo na tym forum.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: servantes » środa, 6 listopada 2013, 15:55

Potwierdzam, kontakt z organizatorami byle jaki, namawiają do zakupu VIP ticket.
Na plus jest to, że w tym okresie przeloty nie są jeszcze drogie i hotele w okolicy też nie. za VIP ticket się płaci tylko za możliwość wypicia z niektórymi.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: CyfrowaEkonomia » poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:32

Bitcoin Expo pochwalił się na twitterze nową stroną. Coraz mniej mi się to wszystko podoba, wszystko wygląda tak jakby konferencja darmowa była tylko z nazwy, ale tak naprawdę wszędzie gdzie się da próbują wcisnąć wejściówki płatne. Całość zaczyna się o 10 rano i potrwa do 6:30 po południu. W ostatnim mailu pytałem ich o możliwość filmowania i ewentualne przepustki dla mediów i w odpowiedzi dostałem, że nie będzie czegoś takiego, a dzisiaj po wejściu na stronę widzę komunikat:
All day Video/Press access to exclusive penthouse interview suite for special guests £1000.
Będziemy, postaramy się dostać za darmo na tą "darmową" konferencję, ale zainteresowanie może być spore i nie mogę obiecać, że pojawi się jakiś reportaż.

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: eM. » poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:41

Planuję zawitać więc jak coś to wywiad z laikiem masz :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: CyfrowaEkonomia » poniedziałek, 11 listopada 2013, 22:48

My będziemy dość wcześnie, bo o 08:34 już przyjeżdżamy na Euston, a pociąg powrotny prawdopodobnie o 21:03, więc gdyby coś to można dzwonić: +44 7456 823579

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: M4v3R » wtorek, 12 listopada 2013, 07:23

Jeśli chciałbyś zrobić wywiad z kimś z Bitalo (główny sponsor konferencji), to prawdopodobnie będę mógł Wam to załatwić.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: eM. » sobota, 23 listopada 2013, 19:13

Może ktoś powiedzieć dlaczego zbanowali Coin Desk ?
Cytat z maila który wysłali :

If you are affiliated with CoinDesk or employed by them you are not welcome
to this event. We would like to reserve free spaces for individuals
supportive of the UK Bitcoin Scene and it's events.

You will be ejected from the premises if discovered, be warned.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: CyfrowaEkonomia » sobota, 23 listopada 2013, 22:50

Coraz bardziej na poważnie zastanawiam się nad rezygnacją w udziale. Nie podobają mi się ich działania, a jak patrzę na program to dochodzę do wniosku, że i tak zapewne nic nowego się nie dowiemy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: Bitmar » sobota, 23 listopada 2013, 22:54

Nikt nie wie o co chodzi z coindeskiem ? Takie podziały i wrogości w świecie bitcoina nie są czymś dobrym.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: servantes » sobota, 23 listopada 2013, 23:13

eM. pisze:Może ktoś powiedzieć dlaczego zbanowali Coin Desk ?
Cytat z maila który wysłali :

If you are affiliated with CoinDesk or employed by them you are not welcome
to this event. We would like to reserve free spaces for individuals
supportive of the UK Bitcoin Scene and it's events.

You will be ejected from the premises if discovered, be warned.
Ja tego nie dostałem. Whats up ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: M4v3R » niedziela, 24 listopada 2013, 01:47

Strzał w stopę z tym CoinDeskiem. Z tego co widziałem to poszło o to, że organizatorzy prosili CoinDesk o napisanie notki nt. konferencji, ale tamci odmówili (napisali "może napiszemy w późniejszym terminie"). No więc organizatorzy się pogniewali i być może stąd takie maile. Bezsensowne posunięcie. Z drugiej strony ciekawe, że nie wszyscy takiego maila dostali.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: lenny » niedziela, 24 listopada 2013, 03:11

I ja także zrezygnuję z udziału, choć jeszcze dzisiaj poważnie się zastanawiałem nad kupieniem biletów VIP dla siebie i kilku osób mi towarzyszących. Maciek, najwyżej porozmawiamy ponownie w innym terminie :) Powodzenia na konferencji.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: M4v3R » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 08:25

Podczas mojej prezentacji na konferencji spytałem, czy ktoś na widowni jest z Polski. Nikt się nie zgłosił :(. Pozostaje mieć nadzieję, że po prostu akurat byli w WC ;)

Ogólnie konferencja wypadła dosyć pomyślnie. Bardzo fajne było to, w porówaniu na przykład do konferencji w Amsterdamie, że było na niej dużo "zwykłych" ludzi - takich, którzy o Bitcoinie nie wiedzą jeszcze prawie nic. W pewnym momencie do naszego stoiska podeszła 70-letnia staruszka i z wielkim entuzjazmem mówiła że dowiedziała się właśnie o tym "Bitcoin thing" i chce kupić :D. Było ogólnie sporo kobiet jak na taki "geekowski" temat. Spora część byla filmowana więc pewnie będzie można później zobaczyć to i owo.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: servantes » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 09:18

M4v3R pisze:Podczas mojej prezentacji na konferencji spytałem, czy ktoś na widowni jest z Polski. Nikt się nie zgłosił :(. Pozostaje mieć nadzieję, że po prostu akurat byli w WC ;)

Ogólnie konferencja wypadła dosyć pomyślnie. Bardzo fajne było to, w porówaniu na przykład do konferencji w Amsterdamie, że było na niej dużo "zwykłych" ludzi - takich, którzy o Bitcoinie nie wiedzą jeszcze prawie nic. W pewnym momencie do naszego stoiska podeszła 70-letnia staruszka i z wielkim entuzjazmem mówiła że dowiedziała się właśnie o tym "Bitcoin thing" i chce kupić :D. Było ogólnie sporo kobiet jak na taki "geekowski" temat. Spora część byla filmowana więc pewnie będzie można później zobaczyć to i owo.
Ja z tobą i Issacem rozmawiałem przy Waszym stoisku ok 12:00-13:00.
Powiedziałbym, że właściwie byli tam tylko "zwykli" ludzie z ulicy, którzy są "bardzo" początkujący w świecie Bitcoina. Wrażenia ogólne pozytywna, organizacja słaba, sporo improwizacji i bilet VIP okazał się skamem (ci co nie płacili dostali dokładnie to samo, co płacący). ATM Bitcoin nie widziałem, był Butterfly Labs, ktoś sprzedawał koszulki. Prezentacje ciekawe, ale znów właściwie same elementarne informacje. Miejsce konferencji ciekawe, wschodnia część Londynu, klimaty typu Bohema, okolica artystyczna i z definicji gotowa na rewolucyjne pomysł i idee. Sporo osób w wieku 30-40 lat, przed wszystkim biali i mężczyźni.

Ze spotkań i rozmów wynika:
1. blockchain za chwilę będzie za duży, nie do końca wiadomo jak ma zostać to rozwiązane. Jeżeli nic nie zostanie zmienione to standardowy klient Bitcoin odejdzie w zapomnienie
2. sensowne fee transakcji to 0.001 co przy dzisiejszej cenie BTC powoduje, że płacimy ok 1usd za przesłanie monet, to stanowczo za dużo. realnie koszt przesłania powinien być w granicach 1c czyli 0.00001btc
3. w obecnej chwili siec nie jest przygotowana na przejecie większego ruchu, gdyby taki powstał z powodu nowych adopterow.
4. nowe "grubasy" z pieniędzmi, o których wiemy z newsów, którzy obiecują startup BTC nie sa zainteresowani ideą btc jako zdecentralizowanej sieci i raczej będą preferować rozwiązania odwrotne, czyli serwisy oparte o protokół BTC z pełną kontrolą użytkowania. Pytanie o sens takich "nakładek", w praktyce porzucamy karty dla innego rodzaju płatności, który jest przez kogoś kontrolowany.
5. ekonokomik zasugerował, że bitcoin bardzo dobrze się nadaję jako wirtualny żeton do wszelakich serwisów hazardowych i to potwierdza wiele osób.

Przed konferencja myślałem o BTC w fazie beta, teraz bym powiedział nawet ze to bardzo wczesna beta. Podobał mi się entuzjazm i ogólnie pozytywne nastawienie. Ale realnie, bitcoin to ciągle nisza i przypadkowość w świecie BTC jest jego najbardziej dominującą cechą na obecnym etapie rozwoju.

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitcoin Expo 2013 London - 30.11.13

Postautor: eM. » środa, 4 grudnia 2013, 21:07

Niestety nie mogłem być ... czekam na inne relacje z imprezy.
Dzieki servantes, M4v3R .
Zapraszam na stronę: www.zabitcoiny.pl

Wróć do „Imprezy, spotkania, konferencje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości