kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: LubieCrypto » piątek, 12 maja 2017, 00:16

Przecież przy trailing stopie masz +/=/- . Jak masz order sell i wybierzesz typ trailing stop to sie podświetla -, a jak jest order buy to sie podświetla +. Wszystko jest jak najbardziej poprawnie, często tak przy hodlowaniu robilem ze trailing stopa dawałem. Conditionali rzadko używam. One bardziej służą do zamknij longa i wtedy od razu otwórz shorta. Za słaby ze mnie gracz żeby takie zautomatyzowane ordery robić, ja musze to jednak pilnować.

Zwykły order + conditional trailing stop, cie nie zabezpieczy. Bo conditional dopiero wchodzi do gry gdy ten pierwszy order sie wykona.

Apropo jak poszukasz w tym wątku to znajdziesz moj post w ktorym narzekam ze mialem trailing stopa i mi go nie zrealizowało.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: BitMarcin » piątek, 12 maja 2017, 08:42

Ja się dopiero uczę tych zleceń, teoretycznie w większości je rozumiem, ale jak chcę coś zastosować, to wychodzi to średnio zgodnie z planem. Odnośnie tego, co piszesz, że przy zleceniu SELL i wyborze trailing stop podświetla się „-”, u mnie jest na odwrót, podświetla się „+” (pozostałe nie aktywne). I ten plus ma dla mnie sens, bo jeśli otworzyłbym pozycję krótką, to podaję wartość, przy której ma mnie wybić z pozycji, jeśli cena wzrośnie, jeśli dobrze to rozumiem.
LubieCrypto pisze: często tak przy hodlowaniu robilem ze trailing stopa dawałem. Conditionali rzadko używam
W sensie, że oddzielasz od siebie te dwie rzeczy? Tylko, jak zrobić trailing stopa bez użycia tych warunków `conditional close`, bo z tego, co widzę tylko tam da się to zdefiniować.
LubieCrypto pisze: One bardziej służą do zamknij longa i wtedy od razu otwórz shorta.
Próbowałem wczoraj właśnie zrobić coś podobnego zgodnie z informacją na stronie Krakena (samo otwarcie shorta przy spadku ceny):
You can also use stop orders to open long or short positions. If XBT/USD price is trending up, and you think a 6% fall will signal a reversal to a downtrend that you want to short, you could create a trailing stop sell order with a stop offset of 6% (with leverage since it will be a short position). This will open a short XBT/USD position once price falls 6%.”

I efekt był taki, że od razu otwiera mi shorta zgodnie z tym co wpiszę w polach `primary order` i osobno tworzy się ten conditional close order, z tym, że znowu, przez to, że mam podświetlonego „+” mogę podać wyższą wartość niż obecna cena, a przez to, nie mógłbym nawet zastosować tego dla otwarcia pozycji przy spadku kursu.

Nie udało mi się utworzyć żadnego zlecenia trigerowanego podanymi warunkami, tylko zawsze otwiera mi od razu pozycję + conditional close. Czy robię coś totalnie na opak albo źle, że nic nie działa jak powinno? Czy mogę gdzieś definować np. tego trailing stopa nie w polu `condtitional close`?
Wklejam screena panelu Krakena do wglądu jak, to u mnie wygląda…

Obrazek

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: LubieCrypto » piątek, 12 maja 2017, 08:55

Ok teraz widzę skąd nieporozumienie. Bo u mnie to wygląda tak:



Może to wynika i zależy od tego jak bardzo "zautoryzowany" jesteś?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: BitMarcin » piątek, 12 maja 2017, 10:35

@LubieCrypto, okazało się, że to przez AdBlocka obcinało mi formularze o.O Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, tym bardziej, że nie wyświetlało żadnych zablokowanych treści, ale coś mnie tknęło jak wrzuciłeś screen i wyłączyłem go na domenie.

Plus jest taki, że jednak nie zwariowałem i wiem żeby na to uważać na innych stronach, szkoda tyko czasu i frustracji i paru $ na próby, bo ile się naczytałem i naszukałem myśląc, że robię coś źle.. eh, to teraz od nowa :) dzięki, gdyby nie Twój screen skończyłbym w zakładzie dla obłąkanych :shock: :mrgreen:

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » piątek, 12 maja 2017, 11:13

ku przestrodze:
jakis tydzien temu zrobilem dwa przelewy btc na dokladnie ta sama kwote. , jeden depozyt zostal zablokowany z obawy przed double spend. sprawdzenie tego w blockchain.info zajeloby im 2 minuty. support od tygodnia nie odpowiada a cena leci w dol :( . Nie wysylajcie takich samych przelewow, powinny zawsze sie nawet minimalnie roznic. Czlowiek uczy sie na bledach szkoda ze najczesciej na swoich swoich.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: pm7 » piątek, 12 maja 2017, 16:24

@monocykl, oba się potwierdziły? Możesz dać txid (może być na priv, jak nie chcesz publicznie)?
Wczoraj dostałem od nich maila (odpowiedź na moje zgłoszenie) z taką stopką:
Please note that support is backlogged at the moment. Our ticket numbers increased fivefold over the past weeks and we are doing our best to catch up and resolve the situation. We are sorry for the inconvenience.
To oczywiście nie usprawiedliwia nieodpowiadania na coś takiego przez tydzień.

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: monocykl » poniedziałek, 15 maja 2017, 13:22

@pm7 przelewy maja potwierdzenia , napisalem do nich 4 tickety i wczoraj dostalem jakies automatyczne odpowiedzi: ze im przykro maja duzo pracy i td,
ta stronka jest przydatna gdy maja jakies problemy techniczne
https://status.kraken.com/

i

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: red09 » wtorek, 23 maja 2017, 13:47

czy wyplata jpy z krakena jest tylko na japonskie konta czy tylko dla japonskich obywateli?

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: galt » wtorek, 23 maja 2017, 18:43

Zaczynam tracić zaufanie do Krakena, najpierw info http://btcpolska.pl/2017/05/18/bedzie-k ... -poloniex/
a teraz nie weszło mi zlecenie sprzedaży na poziomie 2000euro przy trzech dzisiejszych pikach do 2031, 2071 i 2110 euro :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: domator » wtorek, 23 maja 2017, 19:31

Te piki to jest jakis blad wykresu. Nie bylo obrotu zeby to bylo mozliwe - wiesz jakie to musialyby byc zakupy? Mnie tez nie weszly ordery. Nie dziwi mnie to.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: ducatus » czwartek, 25 maja 2017, 11:26

Czy ktoś poza mną ma obecnie problemy techniczne z giełdą? Notorycznie wywala mi błędy.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: LubieCrypto » czwartek, 25 maja 2017, 13:04

Kraken gdzieś się chociaż tłumaczył z tych błędów na wykresie? Są niepokojące.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: silv7r » czwartek, 25 maja 2017, 13:19

coś też mi dzisiaj ta giełda nie działa..

Dodano po 13 minutach 27 sekundach:
a wczoraj smigalo wszystko dobrze w jeden dzien by sie im zapchalo ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: ducatus » sobota, 27 maja 2017, 15:22

Hej. Pytanie do was tutaj: czy ktoś miał problem z margin liquidation? Bo niby wynika ze stronki, że robią to przy 40% a mi dzisiaj zamknęli przy 30%...
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: galt » sobota, 27 maja 2017, 15:37

LubieCrypto pisze: Kraken gdzieś się chociaż tłumaczył z tych błędów na wykresie? Są niepokojące.
Czwarty dzień czekam na odpowiedź na ticketa w tej sprawie i na razie nic. Dzisiaj natomiast nie zadziałał mi stop-loss a póżniej zlecenie sell-market...

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: wdaddy » sobota, 27 maja 2017, 15:43

to jest dziwna giełda... dzisiaj też miałem zlecenie Limit, które pojawiło się jako "canceled". Inne zrobiłem i też nie wiedzieć czemu przeszło w stan "canceled", ale dla odmiany potem po 10sek pojawiło się jednak jako "closed"... strasznie dziwna giełda

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 214
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: ducatus » sobota, 27 maja 2017, 15:55

Tja... A już od paru dni sam pisałem w innym wątku, że przestaję jej ufać... Widać nie tylko ja mam takie problemy... No nic, kosztowna nauczka, jedynie trochę $$$ w plecy =|
Bo to, że cofną to nie mam się co łudzić, skoro ostatnio ludziom zrobili liquidation w czasie DDoS 2 tyg temu i twierdzą, że to nie ich wina i oni są w porządku :/
#craefulgang :!:
Responsibility©oin 8-)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 6 czerwca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z logowaniem się do kraken.com

Postautor: krzsysztow » sobota, 27 maja 2017, 20:24

Dzień dobry,
Nie mogę zalogować się na moje konto kraken. Probowawszy odzyskac zapomniane hasło, weszlem w link resetujacy by ustalic nowe. Niestety nie powiodło się to, jest napisane, że coś nie działa lub link wygasł (chociaż miał wygasnąć dopiero po 2 godzinach).
Kolejne próby otrzymania nowego linku nie działają, jakby strona nie poznawała mojego adresu email.
Podczas prób logowania się wyskakuje "invalid login"
Co mogło sie stac?

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: LubieCrypto » poniedziałek, 29 maja 2017, 08:44

wdaddy pisze: to jest dziwna giełda... dzisiaj też miałem zlecenie Limit, które pojawiło się jako "canceled". Inne zrobiłem i też nie wiedzieć czemu przeszło w stan "canceled", ale dla odmiany potem po 10sek pojawiło się jednak jako "closed"... strasznie dziwna giełda
A były to zlecenia z marginem? Bo tak jak mówisz miałem podobnie gdy próbowałem ostatnio otwierać shorty. Jakby im się w niektórych momentach kasa kończyła na "pożyczanie". Bo godzinę wcześniej normalnie otworzyłem shorta, jakiś czas potem też mi się udało. W każdym bądź razie denerwuje że jest nie deterministycznie. Zawsze po zamknięciu orderów sprawdzam w pulpicie czy na pewno zdarzyło się to co chciałem... Ogólnie zastanawiam się nad przesiadką na stampa, tam podobno wytrzymują największe wzrosty i spadki bez zadyszki.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: LubieCrypto » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:02

Wie ktoś może w jaki sposób i w jakiej kolejności Kraken rozpatruje zlecenia?

Jestem słabym traderem i lubie wrażenia i sobie postanowiłem shortować eth w uptrendzie ;) Ale nie o tym.

Zrobiłem zlecenie stop loss limit (stop = €340.3, limit = €345). Od jakiegoś czasu ustawiam stop limity zamiast stop marketów bo ktoś tutaj pisał że oni coś kombinują i wcale bezwarunkowo zleceń nie realizuja. Zresztą zdarzyło mi się mieć stopy które nie weszły...

Jak wyglądała realizacja tego zlecenia:


Pytania:
1. Czemu zlecenie nie zostało zrealizowane przy pierwszym wybiciu stopa? 3 minuty było ponad stopem.
2. Czemu jak już zaczęło realizować mi zlecenie to realizowało go aż tak na raty? To było zaledwie 10 eth. Jakim cudem on 10 eth 4 minuty kupował?

Ja wiem że to są jakieś ich wewnętrzne szczegóły implementacyjne, ale bez zrozumienia jak oni realizują stopy trochę strach pozycje zostawiać. Bo zaczną lecieć cegły a to się zrealizuje 10 minut później. Inne giełdy tak samo działają?

Edit.
Wydawałoby sie, że powinno zlecenia jakoś w kolejności zgłoszenia realizować. Ale jak patrze jak to się wykonało to on jakby leci sobie po kolei po zleceniachi realizuje je w jakimś małym procencie. Ok może to ma jakiś sens, stara być się fair, ale czemu tak nierównomiernie?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości