kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Chancellor » piątek, 14 marca 2014, 14:59

Próbuję wypłacić BTC i co widzę? "Withdrawals have been temporarily disabled for this asset. Please check back later." Epidemia jakaś dzisiaj czy co? Mam Tier 2 jakby co.

PÓŹNIEJ: Ech, fałszywy alarm, sorry. Po prostu zapomniałem, że te bitki wisiały w zleceniu. Ale przyznacie, że komunikat jest dość mylący. Cóż, nowa dla mnie giełda, nowe doświadczenia. Po skasowaniu zlecenia wypłata została przyjęta, chwilowo "initiiated".

OK, już jest "sent" i widać w blockchainie, jest jedno potwrerdzenie nawet. To była bardzo mała suma (niecałe 50 mBTC), więc poszła automatem. Od tych ciągłych padów giełd człowiek się robi nerwowy jakiś...

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: MusX » piątek, 14 marca 2014, 20:58

Chancellor pisze:Próbuję wypłacić BTC i co widzę? "Withdrawals have been temporarily disabled for this asset. Please check back later." Epidemia jakaś dzisiaj czy co? Mam Tier 2 jakby co.

PÓŹNIEJ: Ech, fałszywy alarm, sorry. Po prostu zapomniałem, że te bitki wisiały w zleceniu. Ale przyznacie, że komunikat jest dość mylący. Cóż, nowa dla mnie giełda, nowe doświadczenia. Po skasowaniu zlecenia wypłata została przyjęta, chwilowo "initiiated".

OK, już jest "sent" i widać w blockchainie, jest jedno potwrerdzenie nawet. To była bardzo mała suma (niecałe 50 mBTC), więc poszła automatem. Od tych ciągłych padów giełd człowiek się robi nerwowy jakiś...
ja też to zaliczyłem :)
napisze nawet do nich że ten message mogliby usprawnić, podobny jest chyba przy przekroczeniu limitów dziennych/miesięcznych, że też nie wiadomo o co chodzi.
fajnie, że w końcu kraken zaczął mieć lepszy wolumen.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 17 marca 2014, 15:00

Mam jeszcze jedno, może głupie pytanie. Gdzie można zobaczyć wolne sumy w BTC i EUR na swoim koncie? Czyli te BTC które nie są zaparkowane w zleceniach sprzedaży i te EUR, które nie są zaparkowane w zleceniach kupna? Pewnie to trywialne, ale jak do tej pory nie zgadłem. Idąc za ciosem jakiś szybki sposób na wystawienie zlecenia sprzedaży wszystkich wolnych BTC lub zlecenie kupna za wszystkie wolne EUR?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 124
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: toomyem » poniedziałek, 17 marca 2014, 17:42

Niedawno przeniosłem się z Bitcurexa na Kraken eur właśnie i też brakuje mi łatwego zlecania kup/sprzedaj za wszystko. Może trzeba pomyśleć o skrypcie do greasemonkey, podobnego jak ma Curex?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: pm7 » poniedziałek, 17 marca 2014, 19:46

Chancellor pisze:Mam jeszcze jedno, może głupie pytanie. Gdzie można zobaczyć wolne sumy w BTC i EUR na swoim koncie? Czyli te BTC które nie są zaparkowane w zleceniach sprzedaży i te EUR, które nie są zaparkowane w zleceniach kupna? Pewnie to trywialne, ale jak do tej pory nie zgadłem. Idąc za ciosem jakiś szybki sposób na wystawienie zlecenia sprzedaży wszystkich wolnych BTC lub zlecenie kupna za wszystkie wolne EUR?
Możesz używać "Maximum withdrawal" z "Withdrawal" w "Funding" :)
Wiesz, że możesz zmieniać walutę, w jakiej liczy ile chcesz wydać/otrzymać?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 17 marca 2014, 20:18

Hmm, niegłupie z tym "maximum withdrawal". Szkoda że trzeba się przeklikać, ale lepszy rydz niż nic. Jakby nie mogli tego dać w "overview", a najlepiej w tej rameczce z "balances" jako drugą linijkę... Że mogę zmieniać walutę przy wystawianiu zlecenia, to wiem :-).

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: pm7 » poniedziałek, 17 marca 2014, 23:05

Powinni dać. Możesz im napisać, może dodadzą. Pamiętaj, że maximum withdrawal może być niższe niż Twoje obecne saldo (ograniczenie dzienne wypłat).

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: MusX » poniedziałek, 17 marca 2014, 23:45

Chancellor pisze:Mam jeszcze jedno, może głupie pytanie. Gdzie można zobaczyć wolne sumy w BTC i EUR na swoim koncie? Czyli te BTC które nie są zaparkowane w zleceniach sprzedaży i te EUR, które nie są zaparkowane w zleceniach kupna? Pewnie to trywialne, ale jak do tej pory nie zgadłem. Idąc za ciosem jakiś szybki sposób na wystawienie zlecenia sprzedaży wszystkich wolnych BTC lub zlecenie kupna za wszystkie wolne EUR?
pewnie nie o to ci chodziło, ale jeśli chodzi o top szybkość to poniższy skrypt może być przydatny, szczególnie kiedy giełda będzie zalagowana.
komendy odpalają:
  • pobranie potfela
  • pobranie otwartych zleceń
  • policzenie ich wartości i odjęcie od porfela
  • zlecenie sprzedaży

Kod: Zaznacz cały

library(Rbitcoin)
W <- market.api.process('kraken',c('BTC','EUR'),'wallet',
                        key = '', secret = '')
Sys.sleep(2)
O <- market.api.process('kraken',c('BTC','EUR'),'open_orders',
                        key = '', secret = '')
setkey(W,currency)
available <- rbindlist(list(
  O[type=='buy',list(amount = price * amount),by='quote'][,list(currency = quote, amount)],
  O[type=='sell',list(amount = amount),by='base'][,list(currency = base, amount)]
))[,list(amount_in_orders = sum(amount)),keyby='currency'][W,list(amount_available = sum(amount,-amount_in_orders,na.rm=TRUE))]
Sys.sleep(2)
P <- market.api.process('kraken',c('BTC','EUR'),'place_limit_order',
                        req = list(type = 'sell', price = 2800, amount = available["BTC"]$amount_available)
                        key = '', secret = '')
przykładowy kod sprzedaje wszystkie dostępne BTC (total minus wartość wiszących ordersów) po 2800e za sztukę.
całkowity czas 7sekund, z czego 4 spędzones na anti-ddos
narzędzie: http://www.r-project.org/

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Chancellor » poniedziałek, 24 marca 2014, 19:36

Audyt Krakena: ponad 100% pokrycie rezerw w BTC. Audyt przeprowadził Stefan Thomas, CTO firmy Ripple Labs. Polegał na tym, że Kraken udostępnił mu listę wszystkich adresów swoich portfeli i anonimizowaną listę sald BTC klientów. Następnie porównał to z blockchainem i sprawdził czy wszystkie portfele zawierają tyle, ile powinny zawierać. Okazało się, że zawierają nawet o pól procenta więcej niż trzeba. Podobno też można samemu sprawdzić (będąc klientem Krakena), że dane saldo było elementem audytu. Na to jestem za cienki w uszach, żeby opisać jak. Zauważę tylko, że audyt nie obejmował sald w fiatach, no ale zawsze to cieszy, że przynajmniej w bitkach Kraken ma pełne pokrycie.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: MusX » poniedziałek, 24 marca 2014, 20:21

@Chancellor - https://www.kraken.com/security/audit tu znajdziesz opis jak

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: lenny » piątek, 4 kwietnia 2014, 14:49

Założyłem wczoraj konto na Kraken.com.
Bardzo podoba mi się ich podejście do bezpieczeństwa. 3 osobne klucze/hasła/two factor do logowania i depozytów, tradingu, i resetowania innych haseł. E-maile do mnie szyfrowane moim kluczem GPG, nawet NSA nie podejrzy.
I do tego przeszli ten audyt bezpieczeństwa i mają 100% środków. Nie jadą na rezerwach jak Ś.P. MtGox, Vircurex i wielu innych.

Ciekawe kiedy nasz rodzimy Bitcur*ex doczeka się two factor authentication albo chociaż namiastki funkcji tradingu, które ma Kraken:
Stop Loss
Stop Loss Limit
Trailing Stop
Trailing Stop Limit
Take Profit
Take Profit Limit
Stop, Limit
Stop Loss, Take Profit
Stop Loss, Take Profit Limit

Kraken - rewelacja.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: MusX » piątek, 4 kwietnia 2014, 15:06

to długo zwlekałeś :)
kraken teraz wyznacza poziom na rynku, broni również niskich prowizji na rynku, obawiam się że zostaną one podniesione gdy kraken będzie już na podium, ale póki co warto z nich korzystać.
Sporą zaletą której pewnie jeszcze nie miałeś okazji doświadczyć są przelewy które zazwyczaj idą jeden dzień i jeśli masz konto EUR to całkowity koszt wypłaty to 40groszy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: __kot__ » piątek, 4 kwietnia 2014, 17:26

Opcje dostępne na Kraken są super. Tylko ich wolumen chwilowo nie powala. Mam nadzieję, że się rozkręcą.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: lenny » piątek, 4 kwietnia 2014, 18:50

Volume na EUR jest za to dosyć wysoki 873 BTC volume 24h. Całkiem nieźle.
Za to rynek USD jest martwy.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: ekonokomik » piątek, 4 kwietnia 2014, 19:11

Jak jest na Krakenie z weryfikacją przy wypłacaniu fiatów a jak przy wypłacaniu BTC?

Chodzi mi o to czy nie stosują metod takich jak Bitstamp przy wypłacie btc, których nie powstydziło by się niejedno państwo policyjne (zdjęcie użytkownika trzymającego dowód, pytania "po co pan handluje BTC?", żadanie przedstawienia faktur zakupu koparki itd. ).

Chciałbym tam przelać BTC, ale pod warunkiem że będę mógł je w razie potrzeby od ręki wyjąć (BTC oczywiście).

Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 20 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: drogowaWiewiorka » piątek, 4 kwietnia 2014, 21:04

Ja rejestrowalem sie w krakenie w listopadzie/grudniu, i dostalem od razu przedostatni tier - nie wyslalem nawet dokumentu, po prostu przeslalem swoje dane do ich formularza i zaakceptowali. Wyplaty we fiatach i kryptach robilem - wszystk ok.
Weryfikacja trwala ponad 2 tygodnie ;[

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Chancellor » piątek, 4 kwietnia 2014, 21:06

Jest kilka poziomów weryfikacji, każdy ma swoje wymagania i swoje dzienne i miesięczne limity wypłat. Minimum do działania na giełdzie to Tier 1, trzeba się przyznać do imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru telefonu i kraju zamieszkania. Masz wtedy dzienny limit $1000 i miesięczny $5000, ale możesz wpłacać i wypłacać tylko kryptowaluty. Tier 2 pozwala już na operowanie również fiatami, trzeba podać dodatkowo adres zamieszkania. Limity 2000/10000 dolarów, sumarycznie dla wszystkich walut. Zabawa w skany dowodów zaczyna się od Tier 3, który daje $20 000 limitu dziennego i $100 000 miesięcznego.

Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 20 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: drogowaWiewiorka » piątek, 4 kwietnia 2014, 21:43

Mam Tier3. Spełniłem wymagania na Tier1.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: Chancellor » piątek, 4 kwietnia 2014, 22:25

Możliwe, że to się z czasem zmieniło. Ja rejestrowałem się na Krakenie na początku marca tego roku.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: kraken.com - BTC, LTC, NMC, EUR, USD, GBP

Postautor: pm7 » sobota, 5 kwietnia 2014, 00:11

lenny pisze:Volume na EUR jest za to dosyć wysoki 873 BTC volume 24h. Całkiem nieźle.
Za to rynek USD jest martwy.
Rynek USD jest martwy, bo mieli chyba jakieś problemy z bankiem w USA. Nie mogli podnieść limitów wypłat, więc zrezygnowali z USD i zaoferowali wymianę na EURO. Stwierdzili, że wolą nie dostarczać usługi, niż dostarczać ją z kiepską jakością :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości