BitKantor.pl - Nowa giełda

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: Maggix » wtorek, 3 września 2013, 10:28

Zeby nie bylo nie znam sie na prgramowaniu i tak przy okazji chcialbym sie dowiedziec na ile skomplikowany jest kod tego kantoru w stosunku do btc-e .? tak w skali 1/10
Dla mnie jako laika takie Cryptsy czy BTC-E sa znaczne bardziej zlozone nz MtGox moze sie myle ale tak przynajmniej wyglada.

Dyskutant
Posty: 173
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: alojzikftp » czwartek, 5 września 2013, 15:27

Maggix pisze:Zeby nie bylo nie znam sie na prgramowaniu i tak przy okazji chcialbym sie dowiedziec na ile skomplikowany jest kod tego kantoru w stosunku do btc-e .? tak w skali 1/10
Dla mnie jako laika takie Cryptsy czy BTC-E sa znaczne bardziej zlozone nz MtGox moze sie myle ale tak przynajmniej wyglada.
14/10. Przecież PKC, ZLA są ponad ofertę BTCe.
Niemniej jednak są poważne bugi - udało mi się osiągnąć ujemne saldo BTC przez zlecenie sprzedaży PKC większej liczby BTC niż mam.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 13
Rejestracja: 6 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: bitkantor.pl » piątek, 6 września 2013, 08:18

Pracujemy nad bugami. Prawdopodobnie jutro wydamy upgrade z poprawkami.

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: nvll » sobota, 7 września 2013, 16:45

Znalazłem parę błędów.
1. Przy sprzedaży PKC można osiągnąć ujemne saldo.
2. Przy ustawieniu zlecenia kupna 100000000 BTC PKC występuje błąd. http://i.imgur.com/8jMHlvE.png
3. Udało mi się też trafić na

Kod: Zaznacz cały

 [java.lang.NullPointerException] 
Mam jeszcze parę pytań.
1. Jak są przechowywane kwoty w bazie? String, integer, float?
2. Po błędach zauważyłem, że system jest pisany w Javie i korzysta z bazy postgresql. Możecie może zdradzić z jakich innych technologii, frameworków korzystacie? Jaka jest architektura tego systemu?
3. W jaki sposób są zaokrąglane kwoty? 0.5 w górę, 0.5 w dół czy może half to even, czyli tzn. bankers' rounding?

I jeszcze jedna uwaga. Według mnie PLN są liczone z za małą precyzją. Proponowałbym przechowywać PLN z precyzją do 10 miejsc po przecinku. Przykładowo, chcemy kupić trochę BTC po kursie 400 PLN za BTC. To czy ustawimy zlecenie na 0,10001999 czy na 0,1 nie robi żadnej różnicy, bo w obu przypadkach zapłacimy tyle samo.

Jeszcze żeby udowodnić, że liczenie PLN z precyzją do tylko 2 miejsc po przecinku jest dość złym rozwiązaniem, przeprowadziłem eksperyment. Założyłem dwa konta i na jednym wystawiłem zlecenie sprzedaży 1 BTC za 200 PLN. Na drugim koncie kupowałem BTC po cenie 200 zł małymi porcjami po 0.01004999 BTC. Mimo, że zlecenie sprzedaży zostało zrealizowane w 100%, to sprzedający otrzyma tylko 199,01 PLN zamiast 200 PLN. Screen z giełdy: http://i.imgur.com/H2LuouV.png

Jeszcze sprawa zaokrąglania. Jeśli kupujący złoży ofertę kupna 0.01004999 BTC, po cenie 200 PLN/BTC to będzie go to kosztować 2 zł, czyli z tego wynika, że zawsze zaokrąglacie w dół. Dlaczego?

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: lenny » niedziela, 8 września 2013, 13:41

Być może twórcy serwisu Bitkantor.pl zechcą się ustosunkować to zgłoszonego tutaj problemu?
https://forum.bitcoin.pl/zaokraglanie-k ... t9347.html

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 13
Rejestracja: 6 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: bitkantor.pl » niedziela, 8 września 2013, 14:22

re nvll:
Ad 1. Kwoty w bazie danych przechowywane są w formacie "decimal", który zapewnia dowolną precyzję przechowywania liczb i gwarantuje dokładne obliczenia na nich.
Ad 2. Podstawowa konfiguracja to Tomcat + PostgreSQL. Architektura obejmuje dwa serwery podstawowe przeznaczone na system demo i system live. Do tego na systemie live będzie skonfigurowana strumieniowa replikacja na dwie zapasowe bazy danych umieszczone w dwóch oddzielnych lokalizacjach. Szczegółów architektury związanej z klientem bitcoin nie mogę ujawnić.
Ad 3. Co do tematu zaokrągleń, to celowo nie chcieliśmy wprowadzać precyzji PLN mniejszej niż 1 gr. Ani typowe giełdy, ani forex nie stosują mniejszej precyzji. Nie znam również kantoru walutowego (nie bitcoinowego), który stosowałby mniejsze precyzje. Co więcej niektóre osoby mogą uznać taki sposób rozliczeń za nienaturalny.
Na tą chwilę przyjęliśmy założenie zaokrąglenia kwoty zakupu/sprzedaży zawsze w dół - innymi słowy "resztkowe" kwoty ze zlecenia przechodzą zawsze na korzyść strony kupującej wirtualną walutę (można na to spojrzeć jak na swoisty skromny wkład systemu zachęcający do kupna wirtualnych walut).
W powyższym rozwiązaniu istnieją dwa mechanizmy zabezpieczające przed generowaniem spamu przez kupujących (tj. generowaniem dużej liczby niewielkich ofert kupna):
1. Przyjęcie minimalnej kwoty zlecenia na poziomie 10 PLN (jak na bitcurex) zamiast 0.01 BTC (obecnie na bitkantor.pl/demo), powoduje że w najgorszym przypadku sprzedający otrzyma 0.1% mniej niż by się spodziewał.
2. Wprowadzenie prowizji od transakcji zaokrąglanej do pełnych groszy w górę. To z kolei zmniejsza "opłacalność" wystawiania niewielkich ofert kupna, gdyż "resztkowe" kwoty zebrane z tych ofert trzeba dołożyć do pobieranych prowizji.

Zaznaczam, że są to tylko wstępne założenia, które przyjęliśmy do naszego projektu. Celem udostępnienia wersji demo (mimo że jeszcze niedoskonałej) jest właśnie zebranie opinii na temat zastosowanych rozwiązań i wprowadzenie ewentualnych zmian na tym etapie.

Jeżeli lepszym/sprawiedliwszym rozwiązaniem jest dla Was rozszerzenie precyzji PLN do 8 miejsc po przecinku, możemy to zrobić. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: tomko222 » czwartek, 19 września 2013, 18:23

Wg. mnie przydało by się jakieś potwierdzanie pojawiające się przed wykonaniem zlecenia. Aktualnie wystarczy jedno kliknięcie i zlecenie się wykonuje a jeszcze jak akurat będzie wybrana kwota większa od portfela to to jedno kliknięcie spowoduje wykonanie zlecenia do pełnej wartości portfela.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: SkyValley » poniedziałek, 30 września 2013, 23:54

Kiedy giełda ruszy?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 13
Rejestracja: 6 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: bitkantor.pl » wtorek, 1 października 2013, 01:43

Szanowni Forumowicze!
Ze względu na trwające aktywnie prace nad wdrożeniem LTC uruchomienie serwisu nieco się opóźni. Chcemy wystartować od razu z BTC i LTC w ofercie, aby już na starcie mieć dostosowane wszystkie mechanizmy w GUI i API do obsługi wielu walut. Szacujemy, że będziemy gotowi z uruchomieniem usługi na 4 listopada. Wcześniej pojawi się nowa wersja na demo i nowa rozszerzona specyfikacja API, o czym oczywiście poinformujemy w tym wątku.

Wszystkich oczekujących, przepraszamy za opóźnienie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: CyfrowaEkonomia » wtorek, 1 października 2013, 23:11

No i git. Liczy się pierwsze wrażenie, więc lepiej wszystko dopracować niż startować wcześniej, ale z błędami.

Rozmowny
Posty: 77
Rejestracja: 17 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: grachol » czwartek, 3 października 2013, 13:39

Zapowiada się obiecująco :)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: servantes » czwartek, 3 października 2013, 14:54

Na wersji testowej nic się nie dzieje. Czemu ? Jak doprowadzicie do ściągnięcia ludzi ?

Rozmowny
Posty: 115
Rejestracja: 5 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: cycu » czwartek, 3 października 2013, 14:55

czekam z niecierpliwoscia. z syfiastego curexa sie wynioslem ale nadal chcialbym wspierac Polska gielde zamiast zagranicznej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: Nuke » czwartek, 3 października 2013, 14:58

Normalnie, wprowadzą zerowe prowizje przez miesiąc. I jakieś dodatkowe gratisy ;]

A szczerze, jestem bardzo Ciekaw co z tego będzie. Nie mogę się doczekać, aż powstanie konkretna alternatywa dla curex.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: servantes » czwartek, 3 października 2013, 16:37

Nuke pisze:Normalnie, wprowadzą zerowe prowizje przez miesiąc. I jakieś dodatkowe gratisy ;]

A szczerze, jestem bardzo Ciekaw co z tego będzie. Nie mogę się doczekać, aż powstanie konkretna alternatywa dla curex.
Ja tez jestem ciekawy. Myśle, ze nikt sie nie przeniesie, jeżeli oszczędność na prowizji bedzie mniejsza niż 50zl miesięcznie. Na bitcurexie trzeba obrócić rownowarotsc 12.500 pln żeby zapłacić 50zl.

Rozmowny
Posty: 115
Rejestracja: 5 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: cycu » czwartek, 3 października 2013, 16:42

Wystarczy, ze nowa gielda nie bedzie wylaczana w kluczowych momentach i caly shitcurex splynie do kanalow momentalnie.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: AdamM » czwartek, 3 października 2013, 16:47

cycu pisze:Wystarczy, ze nowa gielda nie bedzie wylaczana w kluczowych momentach i caly shitcurex splynie do kanalow momentalnie.
Masz jeszcze przecież bidextreme.pl. ;)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: servantes » czwartek, 3 października 2013, 17:07

AdamM pisze:
cycu pisze:Wystarczy, ze nowa gielda nie bedzie wylaczana w kluczowych momentach i caly shitcurex splynie do kanalow momentalnie.
Masz jeszcze przecież bidextreme.pl. ;)
Tam wolumen transakcji jest 100 razy mniejszy niż na bitcurex.

Szczerze to nie wierze w sukces żadnego nowego kantoru, bo te kantory wchodzą na rynek gdzie jest monopol a działają tak, jakby wchodziły w rynek, gdzie nie ma konkurencji. Nigdzie nie wiedzę marketingu, promocji i udslug dodanych. To całkowicie nie ma racji bytu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: Nuke » czwartek, 3 października 2013, 19:19

servantes pisze:
Nuke pisze:Normalnie, wprowadzą zerowe prowizje przez miesiąc. I jakieś dodatkowe gratisy ;]

A szczerze, jestem bardzo Ciekaw co z tego będzie. Nie mogę się doczekać, aż powstanie konkretna alternatywa dla curex.
Ja tez jestem ciekawy. Myśle, ze nikt sie nie przeniesie, jeżeli oszczędność na prowizji bedzie mniejsza niż 50zl miesięcznie. Na bitcurexie trzeba obrócić rownowarotsc 12.500 pln żeby zapłacić 50zl.
Albo 2,5k by zaoszczędzić 10PLN. Myślę, że zerowa prowizja może być przyzwoitą reklamą. BitKantor zapowiada się przyzwoicie, kilka funkcji które nie posiadają inne polskie giełdy. Zobaczymy co będzie z stabilnością.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 7 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitKantor.pl - Nowa giełda

Postautor: NevBit » poniedziałek, 7 października 2013, 09:11

Kod: Zaznacz cały

https://bitkantor.pl/demo/reset-password

 Błąd 404: Ups, nie znaleziono
/demo/reset-password
Strona, której szukasz, nie została znaleziona.

    Sprawdź, czy wprowadzony adres strony jest poprawny i nie zawiera widocznych błędów.
    Jeżeli zostałeś przekierowany z innej strony WWW, zgłoś problem na adres e-mail: support@bitkantor.pl
    lub zapomnij o tym, co się wydarzyło i wróć do strony głównej.
...

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości