[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 369
Rejestracja: 17 października 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: asco » wtorek, 22 października 2013, 11:06

dotcom pisze:
asco pisze:bidextreme chyba nie bedzie sie musial zbytnio reklamowac. amatorszczyzna i zenujaco niski poziom curexa robia to za niego :)
skąd wiesz jak zachowałby się bidextreme pod takim obciążeniem?
ja myślę, że byłoby o wiele gorzej niż teraz z curexem

Ja nie narzekam, jedyna giełda w Polsce, gdzie można pohandlować, wolumen już też troszeczkę większy, także jeśli posiadasz więcej niż 50k zł - nie jesteś skazany tylko na goxa albo bitstampa, jak jeszcze kilka miesięcy temu

Nie mam pojecia jak.
Jezeli nie sprobuje to sie nigdy nie dowiem.
Do stracenia w sumie nic nie mam bo curex i tak pada w waznych momentach.
Ale mam pewna mysl : Moze jest szansa, ze jezeli gieldy podziela sie klientami to na extreme bedzie mozna pohandlowac a curex przestanie w koncu padac :)

// absolutnie nie jestem nikim z extreme. Po prostu drazni mnie to co sie dzieje na curexie .

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bult » wtorek, 22 października 2013, 11:08

GetBitCoin_pl pisze:tylko czemu nikt nie przechodzi na bitextrem.pl ? Trochę tego nie rozumiem, tzn wiem że lepiej tam dużej kasy nie wrzucać ale jakieś drobne jak najbardziej
Się właśnie zarejestrowałem, z drobnymi na początek zobaczymy jak będzie :)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 października 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: olin » wtorek, 22 października 2013, 11:21

To się chyba nazywa dywersyfikacja środków, żeby nie skupiać się i nie polegać na jednej giełdzie, tylko dla własnego bezpieczeństwa przynajmniej mieć konta na 2 i proporcjonalnie do ich wiarygodności rozłożyć inwestowane środki. Na razie stawiam 100-0 dla curexa, ale "zawsze jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: prezes » wtorek, 22 października 2013, 11:36

Ja od początku bawię się na bidextreme i jestem zadowolony poza małymi uwagami o których pisze w osobnym wątku, wszystko działa szybko i sprawnie ... tylko nie ma z kim pohandlować :(
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: servantes » wtorek, 22 października 2013, 11:51

Im więcej giełd, tym lepiej. Zdrowa konkurencja powoduje podnoszenie standardu.
Póki co, bitcurex nie ma konkurentów. I nie zanosi się na zmianę.

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Maciey » wtorek, 22 października 2013, 13:43

200 userów zalogowanych i znowu zaczynają się lagi, oby to nie popsuło handlu.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: kolkin » wtorek, 22 października 2013, 16:46

ja mam pecha... znów padła i niby aktualizacja :D

dramat... a tak wierzyłem w tą giełdę.. trzeba chyba konto w $ otworzyć albo rozkręcić konkurencje w PLN

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: BitBoy » wtorek, 22 października 2013, 17:56

trzeba chyba konto w $ otworzyć
Jak już wspomniałem w bankowości internetowej dołożenie sobie konta w Euro lub USD zajmuje 2 minuty i kilka kliknięć myszą.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: kolkin » wtorek, 22 października 2013, 18:36

BitBoy pisze:
Jak już wspomniałem w bankowości internetowej dołożenie sobie konta w Euro lub USD zajmuje 2 minuty i kilka kliknięć myszą.
ale w finalnej wersji i tak trzeba przewalutować na PLN (np. żeby sobie coś kupić) a to znów na różnicy kursowej się traci....

założyłem konto na konkurencji... narazie mały ruch tam jest.... zobaczymy. tak czy owak trzeba szukać alternatywy.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: pr0myk » wtorek, 22 października 2013, 19:00

Z tą aktualizacją to niezły wał. W sumie widziałem to wcześniej, ale jakoś nie rejestrowałem tego na poważnie. Teraz nie mam wątpliwości, że komunikat o aktualizacji jak ktoś zauważył to w rzeczywistości 'zapchanie' serwisu, czyli mówiąc prosto kłamstwo. Pamiętam jak kwietniowe i majowe komunikaty o optymalizacji, migracji i etc. Po tym niby wszystko było OK, ale było OK tylko dlatego, że najaktywniejsi gracze uciekli na inne giełdy. Wychodzi na to, że zmiany były kosmetyczne, czyli żadne jeżeli chodzi o stabilność serwisu pod dużym obciążeniem. Zresztą co ja piszę, przecież ich zabezpieczenie przed samo-ddos'em to kara dla kogoś kto zniecierpliwiony lagiem serwisu klika jeszcze raz i jeszcze raz.

To jest słaba strona bitcoin'a, że na takich krętaczy nie ma bata. Z drugiej strony nisza jest potężna, wśród użytkowników pewnie jest sporo zdolnych informatyków, a mimo wszystko nikt się nie podejmuje zmieść ich z rynku.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: kolkin » wtorek, 22 października 2013, 20:33

pr0myk pisze: To jest słaba strona bitcoin'a, że na takich krętaczy nie ma bata. Z drugiej strony nisza jest potężna, wśród użytkowników pewnie jest sporo zdolnych informatyków, a mimo wszystko nikt się nie podejmuje zmieść ich z rynku.
Są inne giełdy, w tym polskie gdzie można obracać w PLN. Przetestujemy sprawdzimy potem ocenimy czy trzeba nam kolejnych tworów.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: servantes » wtorek, 22 października 2013, 20:54

pr0myk pisze:Z tą aktualizacją to niezły wał. W sumie widziałem to wcześniej, ale jakoś nie rejestrowałem tego na poważnie. Teraz nie mam wątpliwości, że komunikat o aktualizacji jak ktoś zauważył to w rzeczywistości 'zapchanie' serwisu, czyli mówiąc prosto kłamstwo. Pamiętam jak kwietniowe i majowe komunikaty o optymalizacji, migracji i etc. Po tym niby wszystko było OK, ale było OK tylko dlatego, że najaktywniejsi gracze uciekli na inne giełdy. Wychodzi na to, że zmiany były kosmetyczne, czyli żadne jeżeli chodzi o stabilność serwisu pod dużym obciążeniem. Zresztą co ja piszę, przecież ich zabezpieczenie przed samo-ddos'em to kara dla kogoś kto zniecierpliwiony lagiem serwisu klika jeszcze raz i jeszcze raz.

To jest słaba strona bitcoin'a, że na takich krętaczy nie ma bata. Z drugiej strony nisza jest potężna, wśród użytkowników pewnie jest sporo zdolnych informatyków, a mimo wszystko nikt się nie podejmuje zmieść ich z rynku.
W grudniu albo styczniu będzie miesięcznie do wyjęcia z prowizji ok 100.000 zł na bitcurexie.
Zrobienie takiej giełdy, która daje do kieszeni min. 1.000.000 zysku rocznie to za trudne zadanie dla obecnych to informatyków.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: pr0myk » wtorek, 22 października 2013, 21:06

servantes pisze: W grudniu albo styczniu będzie miesięcznie do wyjęcia z prowizji ok 100.000 zł na bitcurexie.
Zrobienie takiej giełdy, która daje do kieszeni min. 1.000.000 zysku rocznie to za trudne zadanie dla obecnych to informatyków.
Stworzenie takiej giełdy z pewnością potrzebuje sporego doinwestowania. Jednak Ci najzdolniejsi i jednocześnie najbogatsi nie mają potrzeby albo świadomości , by zgarnąć ten kawałek tortu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: hanti » wtorek, 22 października 2013, 21:09

Mysle, ze najwiekszy problem czego sie boja ludzie to nie wiedza jak to wszystko rozwiazac zeby bylo legalnie i zeby nikt sie nie przyczepil do nich. Bo od strony technicznej to raczej nie ma problemu zadnego.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: servantes » wtorek, 22 października 2013, 21:12

Często czytam jak ludzie robią interesy po 1-2 BTC i jak im szkoda 0.1 BTC na jakiś projekt albo na znaczki z BTC. Dawanie tipów też tak sobie żyje. Bezrobocie szaleje, wykształceni na zmywak do beżowego jeżdżą a tu kasa leży na ulicy.
I nie ma chętnych. Ale żeby umoczyć 5000-10000 zł w koparkę, która nie wykopie nawet 25% swojej wartości jest znów kolejka chętnych.

Jak to rozumieć ? Strach ? Przed czym ? Przecież kilku śmiałków próbowało robić konkurencje i wiadomo jak to wygląda.

To kto jest chętny do robienia giełdy ?

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: pr0myk » wtorek, 22 października 2013, 21:19

servantes pisze:Często czytam jak ludzie robią interesy po 1-2 BTC i jak im szkoda 0.1 BTC na jakiś projekt albo na znaczki z BTC. Dawanie tipów też tak sobie żyje. Bezrobocie szaleje, wykształceni na zmywak do beżowego jeżdżą a tu kasa leży na ulicy.
I nie ma chętnych. Ale żeby umoczyć 5000-10000 zł w koparkę, która nie wykopie nawet 25% swojej wartości jest znów kolejka chętnych.

Jak to rozumieć ? Strach ? Przed czym ? Przecież kilku śmiałków próbowało robić konkurencje i wiadomo jak to wygląda.

To kto jest chętny do robienia giełdy ?
Koparka to pójście na łatwiznę albo przywiązanie do dawnych czasów, kiedy to kopać każdy mógł.
A co do giełdy. Jestem informatykiem, ale stety/niestety robolem - administratorem M$, 'sieciowcem' i serwisantem. W tym zakresie mogę włączyć się w tworzenie giełdy, oczywiście po pracy... Ale kodować muszą inni, bo mnie Bozia ograniczyła w tej dziedzinie informatyki :lol:

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: AdamM » wtorek, 22 października 2013, 21:25

servantes pisze:To kto jest chętny do robienia giełdy ?
A w czym Twój pomysł na giełdę jest lepszy od istniejących?

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: eM. » wtorek, 22 października 2013, 21:26

servantes pisze:
To kto jest chętny do robienia giełdy ?
Przedstawisz jakiś biznesplan ? Interesuje mnie to.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 14
Rejestracja: 25 września 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: karmazynt » wtorek, 22 października 2013, 21:45

Postawienie giełdy od zera czyli napisanie całego portalu w sposób bezpieczny i w miarę skalowany (wiele userów na raz) to całkiem powazne przedsięwzięcie IT. Licząc optymistycznie to praca dla 5 programistow na 3 miesiące (40h pracy tygodniowo osoba robi). Licząc ze każdy zarabia około 6k brutto wychodzi 90 k na samych programistów. Pisanie giełdy po godzinach hmm... nie wyobrażam sobie tego gdyż zajęło by to jeszcze więcej czasu niż w przypadku opisanym powyżej. Każdy ogarnięty programista jest w stanie ogarnąć sobie bardziej pewny 'deal' jeżeli tyko chce mu się poświęcać swój wolny czas.

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: eM. » wtorek, 22 października 2013, 23:04

karmazynt pisze:Postawienie giełdy od zera czyli napisanie całego portalu w sposób bezpieczny i w miarę skalowany (wiele userów na raz) to całkiem powazne przedsięwzięcie IT. Licząc optymistycznie to praca dla 5 programistow na 3 miesiące (40h pracy tygodniowo osoba robi). Licząc ze każdy zarabia około 6k brutto wychodzi 90 k na samych programistów. Pisanie giełdy po godzinach hmm... nie wyobrażam sobie tego gdyż zajęło by to jeszcze więcej czasu niż w przypadku opisanym powyżej. Każdy ogarnięty programista jest w stanie ogarnąć sobie bardziej pewny 'deal' jeżeli tyko chce mu się poświęcać swój wolny czas.
Dlaczego akurat brutto przecież mogę zapłacić w BTC :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości