[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 1 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rooonin » wtorek, 17 września 2013, 13:00

ktoś wie co się dzieje z pln.bitcurex ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 313
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: nalesnikld » wtorek, 17 września 2013, 13:02

rooonin pisze:ktoś wie co się dzieje z pln.bitcurex ?
wszystko opisane we wcześniejszych postach:
Bitcurex.com pisze:Pracujemy nad przywróceniem kopi zapasowej porfela z wersji 0.8.4.
Przy aktualizacji klienta Bitcoin na serwerze serwisu PLN wystąpił błąd spójności danych w pliku wallet.dat .
Oczywiście kopie zapasowe porfela były robione dosyć często.

Pozdrawiamy
Zespół Bitcurex

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 293
Rejestracja: 14 lipca 2012
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: gkucmierz » wtorek, 17 września 2013, 13:07

Hehe, curex leży a bidextreme śmiga bez zarzutu :)
1grzes2zcfyRHcmXDLwnXiEuYBH7eqNVh
BTC Average | Web Tools | Crypto Links

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 września 2013, 13:11

Nie masz racji Maciek. Giełda ma działać, a w razie awarii sprawnie informować o problemach.
Co to znaczy trzymać na giełdzie małe ilości i tylko na czas transakcji. Jeśli awaria resetująca całość środków może zdarzyć się zawsze, to lepiej znaleźć sobie inną giełdę.
Jasne, że przywrócą kopię. Teoretycznie mogą mieć bardzo stare klucze, trzeba będzie tylko dłużej czekać, aż blockchain odtworzy wszystko.
A co do panikarskich głosów, że ukradli, zwinęli się z interesem. Oczywiście, że tak nie jest, ale klienci bitcoina to będą ludzie coraz mniej oznajomieni z technologią, specyfiką czasów pionierskich, ich nie interesują takie sprawy. Płacą, ma działać.

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: vestas » wtorek, 17 września 2013, 13:14

Tak, nie mam racji, Bit-els :)
I dlatego nie straciłem na mtgox, nie straciłem na bitcoince, i nie stracę na bitcurex ani niczym innym.
Korzystam tak jak z Kantoru. Tak jak z walutomatu. Wpłacam i wypłacam.

W ten sposób można uniknąć krzyków i płaczu. A zwykły użytkownik komputera powinien kierować się pewnymi zasadami narzuconymi z góry. Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Bo później jak na konferencjach słyszę, że ktoś sobie sformatował dysk nie robiąc backupów z 7000btc.
Albo na Bitcoinice trzymał 1000btc bo uważał, że to spoko pomysł.
To mi się śmiać chce z ignorancji tych ludzi.

W BTC powinno się ufać tylko sobie. To jest dość oczywiste.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: topnetdeal » wtorek, 17 września 2013, 13:27

@vestas jakie jest twoje obecne zdanie o Bitcurex w świetle tego, co napisałeś na blogu niespełna 3 miesiące temu :

"Wielokrotnie na Satoshi.pl odradzałem korzystanie z Mtgox. I nadal odradzam. Ostatnio wstrzymali na kilka dni przelewy wychodzące USD – bez jakiejkolwiek zapowiedzi! Wypłaty w innych walutach działają prawidłowo. Przyczynami są m.in. ogromna ilość transferów oraz instalacja nowego oprogramowania…

Polecam natomiast polską giełdę – Bitcurex. W mojej ocenie jest najlepsza ze wszystkich dostępnych na rynku. Nie ma żadnych opóźnień w wypłatach, szybki i rzeczowy kontakt z administracją. (Nie to co mtgox!) Nic, tylko korzystać."

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MrLei » wtorek, 17 września 2013, 13:41

Mnie martwi to że nie ma tam zespołu stałego... do pracy i rozwoju.
Widać to nawet w braku zmian prostych rzeczy np: samego interfejsu.

Zamykam się co by nie "kopać leżącego" bez sensu...
no i trzymam kciuki co by "ugasili pożar"... :D

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 września 2013, 13:44

Maciek nie masz racji, bo patrzysz z punktu widzenia doświadczonego earli adoptera. A nowych uczestników takie rzeczy nie interesują. Widzą giełdę, legalną sp. z o.o. i liczą na to, że płacąc za usługę otrzymają ją w najlepszej jakości.
Z takim podejściem jak Twoje, bity zostałyby zabawką gików.
Ale jest jeszcze jeden argument. Co z poważnymi graczami, obracającymi, jak na Goxie, mln $
Też mają się bawić w co minutowe wycofywanie i przelewanie z powrotem na giełdę bitów

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: vestas » wtorek, 17 września 2013, 13:47

@topnetdeal

Takie samo jak było. Prywatnie jestem dobrym znajomym ekipy Bitcurex.
Miałem, mam i będę miał o nich dobre zdanie bo są bardzo fajnymi ludźmi.
No i stworzyli jedyną giełdę z której da się korzystać.

Mtgox to jakiś horror. To chyba każdy wie. :)
Bitcurex z małymi, malutkimi poślizgami działa 99% bezproblemowo. Dobry kontakt z administracją, przelewy dochodzą i wychodzą szybko. Ja nie narzekam.

Bitcurex polecam. Inne odradzam. Bo nie kojarzę innej dobrej giełdy. :)

Ale mimo wszystko - należy ufać tylko sobie. Bezpieczeństwo, bezpieczeństwo i przezorność.

------------------------
@Bit-els

Poważni, rozsądni! gracze. [A raczej - Inwestorzy, czyli ludzie którzy już zarobili i wiedzą jak zarobić]
Kupują bitcoiny przez Localbitcoins albo Bitcurex.
MTGOX omijają szerokim łukiem.
A BTC trzymają na COLD/OFFLINE Wallet poza internetem. Przez internet nikt ich nie okradnie.

Każda strona może mieć kiedyś włamanie. Każda firma i każdy komputer.
Dlatego bezpiecznie trzyma się BITKI poza netem :)
Dla mnie to proste i logiczne. Są zbyt cenne żeby ryzykować.


Tak robią w Buenos Aires. Tak robią w Montevideo i w Warszawie. To nie są geekowie. To są ludzie, którzy albo są sami informatykami, albo słuchają się kogoś nieco bardziej doświadczonego i obeznanego od siebie.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 24 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: fantomas » wtorek, 17 września 2013, 13:59

servantes pisze:Z ciekawosci spytam co kieruje ludzmi, ktorzy swoje BTC czy PLN/EURO/USD trzymaja w posiadaniu innego podmiotu w czasie dluzszym, niz niezbedny do wymiany/sprzedazy/zakupu ? Zamiast w swoim portfelu czy banku ?
To jest chore co napisałeś. Jaki jest niezbędny czas na wymianę według Ciebie?
Poza tym czasami przelew idzie 2 dni. Np wczoraj wpłaciłem 100k i rano chciałem kupić btc a tu klapa (i co z niezbędnym czasem).

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: vestas » wtorek, 17 września 2013, 14:00

@fantomas
Mistrzu. Niektórzy korzystają z Bitcurex jak z "banku". Czyli błędnie.
Znam ludzi którzy miesiącami tam przechowują BTC bo błędnie uważają to za sensowny pomysł. I o takich dziwakach/ryzykantach? pisze servantes.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: topnetdeal » wtorek, 17 września 2013, 14:01

@vestas - to chciałem usłyszeć, dobrze jest wiedzieć, że firma obracająca naszymi pieniędzmi nie jest anonimowa, a znane osoby w świecie BTC mają o niej dobre zdanie...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 września 2013, 14:02

No co Ty mówisz? :-) Wyobrażasz sobie milionowe transakcje na lokalbitcoins? Od tego jest giełda, płynny, duży rynek, na którym natychmiast są dyskontowane wszelkie informacje.
I giełda musi zapewnić bezpieczeństwo.
Papierowe portfele są dla lokowania na dłuższy czas, to jasne.

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: vestas » wtorek, 17 września 2013, 14:05

Musi, musi, musi. Jedyne co jest pewne to "podatki i śmierć". A reszta zależy od Ciebie i od innych ludzi. Skończmy z tym, że ktoś coś MUSI :)

A jak jakaś giełda nie zapewni to BUM i tyle. Bitcurex zapewnia - dokładają najwyższych starań.
Ale ja - osobom które zgłaszają się do mnie po poradę - doradzę jak wyżej.
Szybka, profesjonalna transakcja. A później COLD wallet.
To jest moje stanowisko. Wrócimy do tych dywagacji za kilka miesięcy/kilka lat.

Sorry, Bit-els ale nie doradzaj bzdur ludziom. PROSZĘ CIĘ.
COLD WALLET to jedyne co powinieneś doradzać. Chyba, że później chcesz brać odpowiedzialność za ignorantów. Powodzenia.


Bitcurex dzisiaj się podniesie. Miłego dnia wszystkim :)
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 września 2013, 14:07 przez vestas, łącznie zmieniany 2 razy.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 września 2013, 14:06

" To jest chore co napisałeś. Jaki jest niezbędny czas na wymianę
według Ciebie?
Poza tym czasami przelew idzie 2 dni. Np wczoraj wpłaciłem
100k i rano chciałem kupić btc a tu klapa (i co z niezbędnym
czasem)."

Dokładnie o to chodzi!!

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 września 2013, 14:08

Wiadomo, że się podniesie i panikarzy trzeba uspokajać. Ale też rozumiem ich niepokój!

Początkujący
Posty: 478
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: vestas » wtorek, 17 września 2013, 14:09

Nie rozumiesz. Nie da się zrozumieć ignorantów i panikarzy.

Doradzaj tylko Cold Wallet bo prędzej czy później MTGOX się wysypie i będą jaja.


Na Cyprze też byś doradzał trzymać kasę w Banku? Też? A może byś polecił wypłacać wszystko, kupować złoto i chować w przysłowiowym ogródku? Co byś doradził na Cyprze?
Bo MTGOX to będzie taki CYPR.
"(I’ve been working on bitcoin’s design) since 2007. At some point I became convinced there was a way to do this without any trust required at all and couldn’t resist to keep thinking about it." - Satoshi Nakamoto

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: servantes » wtorek, 17 września 2013, 14:12

Bit-els pisze:Maciek nie masz racji, bo patrzysz z punktu widzenia doświadczonego earli adoptera. A nowych uczestników takie rzeczy nie interesują. Widzą giełdę, legalną sp. z o.o. i liczą na to, że płacąc za usługę otrzymają ją w najlepszej jakości.
Z takim podejściem jak Twoje, bity zostałyby zabawką gików.
Ale jest jeszcze jeden argument. Co z poważnymi graczami, obracającymi, jak na Goxie, mln $
Też mają się bawić w co minutowe wycofywanie i przelewanie z powrotem na giełdę bitów
Mnie fascynuje pewien paradoks. Z jednej strony z racji wyksztalcenia czy zainteresowan czy politycznych przekonan bitconowcy nie maja zaufania, badz maja minimalne do ogolnie uznanego systemu, rzadu, bankow i instytucji. Odnosza sie do niech jak nie z wrogoscia do z duza doza ostroznosci.

A z drugiej strony taka dziecinna i slepa wiara, ze jakis podmiot, firma, osoba zagwarantuje im bezpieczenstwo ich srodkow lepsze, niz publicznie bezpieczne instytucje. Tu male zalozenie, mozemy nie kochac systemu, ale Polska to nie afryka i na razie banki daja bezpieczenstwo lokat. W przypadku bitcoina bezpieczny jest tylko prywatny portfel (juz bez rozpoczynania dyskusji, jakie to niebezpieczenstwa i wirusy czekaja na portfel na dysk)

To jakies rozdwojenie jazni, jakies bipolarne myslenie. Odrzuce system (bezpieczne pieniadze w banku czy w prywatnym wallecie ) na rzecz wielkiej niewiadomej.

Jedyne rozwiazanie tej zagadki to chciwosc. Dlaczego zaryzykuje pieniadze komus, komu musze ufac na slowo ? Bo uzyskuje dzieki temu zyski.

I tak dzialal Amber Gold. Inwestowalo tam mnostwo wydaje sie rozsadnych osob, powiedzialbym nawet bardzo nieufnych, a dali sie nabic w butelke. Ci ludzie latami odkladali pieniadze, czesto to przedsiebiorcze osoby, na prawo i lewo kombinowali, legalnie. A potem wszystko przepadlo. Czemu zaniesli tam kase ? Bo ktos im zaproponowal wysoki procent. I to chciwosc wziela przewage nad rosadkiem.

Moze to jest przyszlosc dla bitcoina ? Stanie sie magnesem hazardzistow ?

A do kolegi wyzej. Nie mam pojecia jak dlugo albo krotko trzeba trzymac pieniadze na gieldzie, aby je wymienic.
Pytam co kieruje ludzmi, ktorzy preferuja np gielde w celu trzymania srodkow zamiast rozwiazan bank albo wlasny wallet.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 września 2013, 14:16 przez servantes, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 17 września 2013, 14:15

Wy jesteście chyba z kosmosu albo z przysłowiowej choinki się urwaliście!

Tzw. giełdy służą w 90% spekulacji. Gdyby nie spekulacja to nie byłoby ani bańki smoleńskiej, ani chyba już wogóle BTC. Bo spekulacja czyli mówiąc inaczej hazard to obecnie 90% zastosowania BTC. Oprócz Silka nikt nie wymyślił innego niż spekulacja sensownego zastosowania tej waluty.

I teraz, biorąc pod uwagę, że BTC przelewa się do/z giełdy godzinę, a fiaty w kilka dni (co uważacie już za przelew ekstra-hiper-błyskawiczny) a zmienność kursu to czasem >10% na godzinę, spekulanci powinni trzymać zasoby na swoim komputerze, a jeszcze lepiej offline?

vestas - czy dla Ciebie BTC to fundusz emerytalny? Co Ty z nimi robisz poza trzymaniem? I miło że się uczciwie przyznałeś do bliskiej znajomości z ekipą polskiej giełdy. Wybacz, ale dla mnie rekomendacja, że warto tam wymieniać pieniądze bo są "bardzo fajnymi ludźmi" to jakiś żart, a nie rada "poważnego inwestora".
Łatwiej też zrozumieć twoje hejtowanie w co drugim poście Goxa, najstarszej giełdy BTC.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 września 2013, 14:16 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Posty: 93
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MrLei » wtorek, 17 września 2013, 14:16

svd pisze:no ale co za problem podmienic index.php na informacje o tym ?
to zajmuje mniej niz minute...
dokładnie.
Proszę pomyśleć jak jest napisana aplikacja że bicoind... wywal im stronę :-)
Poprzednio tez mieli problemy z portfelem, który używali chyba jeden i go przeciążyli co tez pisali w komunikatach...

@ Chyba usiądę i sam napisze własną giełdę... jak należy ;)
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 września 2013, 15:23 przez MrLei, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości