[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Dyskutant
Posty: 173
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: alojzikftp » piątek, 14 marca 2014, 21:54

Cichy_83 pisze:Ten Twórca opisał sytuację, w której chciał odsprzedać ten sam kod innemu podmiotowi ponieważ, nikt mu nie zapłacił za prawa autorskie i po prostu mógł to zrobić na legalu.
Nie widziałem tego, ale faktem jest że kod jest znany conajmniej trzem podmiotom: bitchange (autorzy), bitcurex, a także nowa giełda nevbit.com. W wątku o tej giełdzie zauważono podobieństwo, szczególnie jeśli chodzi o wykresy itp. Może niedługo kod będzie na torrentach dostępny :P

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: konkor » piątek, 14 marca 2014, 22:04

777 - Twoja historia nie trzyma się kupy w kluczowym momencie: piszesz, że będzie jeszcze jedna "dziurka" wykorzystana - czyli zakładasz odpalenie giełdy. A to się kłóci z tym co napisałeś wcześniej. Jeśli pierwsza część Twojej historii byłaby prawdziwa, to nie byłoby czego odpalać...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 22:09

alojzikftp pisze:
Cichy_83 pisze:Ten Twórca opisał sytuację, w której chciał odsprzedać ten sam kod innemu podmiotowi ponieważ, nikt mu nie zapłacił za prawa autorskie i po prostu mógł to zrobić na legalu.
Nie widziałem tego, ale faktem jest że kod jest znany conajmniej trzem podmiotom: bitchange (autorzy), bitcurex, a także nowa giełda nevbit.com. W wątku o tej giełdzie zauważono podobieństwo, szczególnie jeśli chodzi o wykresy itp. Może niedługo kod będzie na torrentach dostępny :P
Miałem nic nie pisać już dziś, ale trudno się powstrzymać:
https://nevbit.com/ A to nie podobne? Bo dla mnie dziwnie jakoś tak :-)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 146
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Cichy_83 » piątek, 14 marca 2014, 22:11

Mnie zdziwiło głównie to, że post się pojawił i nie wiem czy 10 minut później już go nie było.

Rozmowny
Posty: 113
Rejestracja: 16 stycznia 2014
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: szafir » piątek, 14 marca 2014, 22:14

Dwa lata temu pracowałem w firmie która miała podobne podejście do problemów jak bitcurex. Kilka razy w luźnej rozmowie z moim bezpośrednim przełożonym (nie z głównym bossem) zaproponowałem zrobienie rzeczy które by usprawniły, zabezpieczyły bądź w jakimś stopniu ulepszyły system (byłem chyba nadgorliwy i chciałem pokazać jak to dbam o pracę 8-) ) I wiecie co usłyszałem :) Totalną olewka, dopóki nie padnie nie ruszać. Były inne zajęcia , nieważne że pozorowane na pracę :shock: z zewnątrz wyglądało jakbyśmy mieli wiecznie busy...
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 22:15 przez szafir, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Posty: 420
Rejestracja: 21 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: lubelskie

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: tlewap » piątek, 14 marca 2014, 22:15

Nie wiem jak teraz ale kilka miesięcy temu koszt zakupu kodu źródłowego bitchange v2 wraz z wdrożeniem wynosił 5k pln.

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: SkyValley » piątek, 14 marca 2014, 22:15

@MarcusDe

a to nie jakaś wersja demo?

bo jeśli za fiaty, już normalnie to albo reklama giełdy albo coś nie halo

Dyskutant
Posty: 173
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: alojzikftp » piątek, 14 marca 2014, 22:17

MarcusDe pisze: Miałem nic nie pisać już dziś, ale trudno się powstrzymać:
https://nevbit.com/ A to nie podobne? Bo dla mnie dziwnie jakoś tak :-)
No to właśnie piszę że podobne, tylko że bezosobowo "zauważono", żeby nie było że tylko ja tak myślę :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Radzio1234 » piątek, 14 marca 2014, 22:19

bob357 pisze:Mam taki dziwny problem, odnośnie dzisiejszej awarii. Otóż z rana ok 10 chciałem kupic bitcoiny za ok 1200zł. Wyskoczyła mi informacja że kwota jest nieprawidłowa, więc odświerzyłem stronę i spróbowałem ponownie. Błąd ten występował kilka razy. Po jakiejś chwili zauważyłem że kupiło mi za te 1200 zł coś ponad 5 BTC :shock: Wiecie co mam teraz zrobić? Bo to jakiś ewidentny błąd, myślałem że tylko mi źle wyświetla, ale jak spróbowałem przelać te pieniądze do portfela to się udało... Myślicie że powinienem to zgłosić do nich na kontakt?
Post z 11 listopada 2013, 13:24 ... i jeśli rzeczywiście do tej pory nic z tym nie zrobili to aż dziwne jakim cudem giełda funkcjonowała przez tyle miesięcy osiągając kurs >3500PLN... ale skoro ten błąd nadal działał w tym tygodniu "to już jest koniec, nie ma już nic" ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 22:26

SkyValley pisze:@MarcusDe

a to nie jakaś wersja demo?

bo jeśli za fiaty, już normalnie to albo reklama giełdy albo coś nie halo
Tak, wygląda na wersję szkoleniową, tylko to dziwne trochę, jakieś to bardzo rozbudowane, ale też popatrz 1) poczytaj o bezpieczeństwie, a potem 2) na górze kliknij "więcej" i zobacz info nt. certyfikatu. Śmiech.

Początkujący
Posty: 81
Rejestracja: 11 sierpnia 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MIRQ3 » piątek, 14 marca 2014, 22:28

ShadowOfHarbringer pisze:Matko Boska, czyli oni dalej robią operacje finansowe na FLOATcie czy jak ?
Tak najprawdopodobniej jest :/
Świadczą o tym moje problemy ze sprzedażą BTC. Wielokrotnie miałem sytuację, że nie mogłem sprzedać wszystkich BTC, co miałem. Robiłem to tak, że kopiowałem kwotę BTC widoczną u góry ekranu, wstawiałem w pole, wiadomo podawałem cene i... "wprowadzone kwoty są nieprawidłowe" WTF sobie myślę?
Teraz sądzę, że ten licznik w rogu ekranu podawał jakieś zaokrąglone kwoty do 1 satoshi, ale liczby stojące na 9 i dalszym miejscu po przecinku, już nie pozwalały na sprzedaż.

Zresztą, mamy już wystarczająco wiele dowodów nt. profesjonalizmu ludzi tworzących tą giełdę. Co to za giełda, która rzęzi i robi bokami przy 450 zalogowanych userów?
I jak, do cholery, ukradziono mi stamtąd 1,9 BTC parę tygodni temu?
Brak słów po prostu. Prowizorka, byle jakość, byle do przodu...

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mcirek » piątek, 14 marca 2014, 22:29

SkyValley pisze:@MarcusDe

a to nie jakaś wersja demo?

bo jeśli za fiaty, już normalnie to albo reklama giełdy albo coś nie halo
U góry napis, że to "tryb szkoleniowy" - ale jak kliknąłem obok "Więcej" to pojawił mi się alert przeglądarki, że coś tam niezaufane, więc wolałem spieprzać stamtąd

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 22:31

Co do pytania czemu curex, jakoś ciągnął przy 3500 PLN, to zaryzykuje stwierdzenie że z powodu niewiedzy użytkowników. Ja np wątków o curexie nie czytam i wielu osobom polecałem tą giełde, jako dobry brodzik na start, z niewielkimi wahaniami kursu. Tak wynikalo z moich doświadczeń.
Forum curexa zawsze było marne, ale póki gielda dzialala, wszyscy to olewali. Czasem się blokowalo cos, czasem przy 300 osobach strona padala, ale byle do przodu. Nie slyszalem też o kradzieżach. teraz juz bym curexa z wiedzą z dnia dzisiejszego, nie polecał.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 23 października 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mcirek » piątek, 14 marca 2014, 22:38

white pisze:[...] teraz juz bym cursexa z wiedzą z dnia dzisiejszego, nie polecał.
To co teraz można polecić??

777
Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 2 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: 777 » piątek, 14 marca 2014, 22:39

Jest rzecza oczywista ze ZADNA gielda po wpadce nie podaje calej prawdy do wiadomosci publicznej a tylko to co ludziki chca usyszec

Dla kazdego myslacego bitcurex zostal rozdziewiczony i nieskalana panienka juz NIGDY nie bedzie a tylko kobieta ktora kazdy moze wziac jak chce i kiedy chce

Pomyslcie - jezeli wlamywacz ma caly kod zrodlowy i baze userow to moze sobie spokojnie postawic kopie strony na swoim offline serwerze i testowac jak NASTEPNYM razem wyciagnac wiecej

Moze testowac rozne scenariusze ataku i jak ludziki uspokoja sie i zaczna wplacac znowu kaske uderzyc ponownie

Ja bym tak zrobil na miejscu wlamywacza i on to zrobi NA PEWNO jezeli gielda wstanie ponownie

Widac ze ludek jest ogarniety bo przez ponad miesiac "siedzial" na serwerze niezauwazony

Zglosze sie przy 2-gim "padzie" za jakis czas to powiem wiecej

Na dzisiaj wam wystarczy

.... regardsik dla "kolegow" wlamywaczy (ja "niestety" juz na elektronicznej emeryturze i grzecznie "pucuje" sie przed Urzedem Skarbowym w USA i w Polsce z kazdej kaski zarobionej w necie) ....

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rizar » piątek, 14 marca 2014, 22:45

proponowalbym zeby Pan r50zyry5 napisal dlaczego tak istotne bledy zostaly zbagatelizowane?

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: scibi » piątek, 14 marca 2014, 22:46

To ze założył temat nie znaczy ze ma wtyki w curexie

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 22:47

Coś i tak dzisiaj tu spokojnie;
Starzy górale może pamiętają, że gdy padło bitextreme to koleżka chciał z ekipą na motorach jechać otłuc kijami mordę komu trzeba.
A dziś potwierdzone włamanie i nikt nie napisał nawet o zawiadomieniu policji, prokuratury, o zabezpieczaniu dowodów można zapomnieć.

Czyżby wszyscy zainteresowani na tym samym błędzie sami jechali miesiącami? :-P

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bajtcoin » piątek, 14 marca 2014, 22:54

rizar pisze:proponowalbym zeby Pan r50zyry5 napisal dlaczego tak istotne bledy zostaly zbagatelizowane?
To nie propozycja panie r50zyry5, ale żądanie, bo jutro zawiadomienia polecą lawinowo.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: rizar » piątek, 14 marca 2014, 22:57

scibi pisze:To ze założył temat nie znaczy ze ma wtyki w curexie
no nie wiem, z tego wynika, ze to jednak wlasciciel curexa:

https://forum.bitcoin.pl/post117539.html#p117539

http://www.krs-online.com.pl/digital-fu ... 40372.html

---------------

i nie chce nikogo martwić, ale jeżeli potwierdzi się info, że błąd był znany przez jakieś grono osób od paru miesięcy - to pomyślcie ilu z nich było nieuczciwych i wyciągało po trochu nasze bitcoiny?
taki mini-gox sie tu robi

co do weryfikacji kont, na bitcurexie nie było problemu założyć konto na jakieś wymyślone dane do czasu kiedy nie chciałeś wpłacić fiatów ze swojego konta bankowego, wszystkie inne transakcje są możliwe od ręki wiec kradzież btc i przesyłanie na portfele jak najbardziej możliwe

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 9 gości