[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Dyskutant
Posty: 173
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: alojzikftp » piątek, 14 marca 2014, 19:42

No jakto, skoro czegoś zakazano pod groźbą kary 100 zł, to przecież oczywiste że nikt tego nie zrobi i jest się zabezpieczonym :P
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 21:49 przez alojzikftp, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Qba-da-Intrepid » piątek, 14 marca 2014, 19:45

Bajtcoin pisze:Z tego co pamietam, to po bańce kwietniowej było od nich ostrzeżenie że bedą banować konta za takie wielokrotne klikania. Pamięta ktoś?
Wielokrotne klikanie recznie czy pisanie skryptow generujacych przeciazajaca ilosc zapytan?

Jesli to pierwsze to zenada.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 19:46

Niech to będzie mój ostatni post dziś, bo może znów post będzie skasowany, ja potem za dużo napiszę i jeszcze dostanę bana.
Tylko dokopicie się do moich postów pisanych jakieś 2 tygodnie temu, gdy ja pisałem o bazie danych, o możliwej od dawna dziurze w serwisie, a gdy najmądrzejsi z mądrych tu pseudo-specjalistów od zabezpieczeń szukali wirusów, trojanów i radzili wallet instalować na osobnym komputerze.

"A nie mówiłem?".

Życzę wszystkim powrotu środków na konta i wygranej 6 w lotto.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: AdamM » piątek, 14 marca 2014, 19:47

Wiadomo to był śmieszny zakaz. Giełda tego typu problemy powinna rozwiązywać po swojej stronie. Ale niczego to dzisiaj nie zmienia.

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mrosol » piątek, 14 marca 2014, 19:50

Bitmar pisze:
asco pisze: No to chyba nieciekawie...
To może być zwykła prowokacja by dodać oliwy do ognia i oczernić giełdę w oczach innych. Zwykłe wykorzystanie sytuacji do zrobienia złego PR.
Jeśli hacker miałby dostęp do bazy to stan swojego konta BTC mógłby zmienić bez większego problemu nie bawiąc się w skup na oczach innych użytkowników. Prawdopodobnie była luka dzięki której ktoś namnożył sobie fiatów, ale to wykorzystanie błędu a nie włam.
Dla mnie z tą bazą to fake.
Mam nadzieję że nie wykradziono bazy danych, a jedynie wykorzystano lukę w interfejsie serwisu. Jak rozumiem luka umożliwiająca "darmowe doładowanie konta" nie ma związku z wykradzeniem bazy danych - przynajmniej na poziomie technicznym.

Z jednej strony zapewnienia o wysokiej dbałości o bezpieczeństwo, a z drugiej doniesienia o ignorancja wobec zgłaszanych przez użytkowników błędów. Coś tu śmierdzi.

A mówienie o tym, że "z tej próby wychodzimy silniejsi" to jakaś retoryka. Zacznijcie przekuwać intencje w czyny.

Najsłabszym ogniwem każdego systemu są ludzie. Projekt Bitcoin tego dowodzi.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 marca 2014, 10:58 przez mrosol, łącznie zmieniany 2 razy.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bajtcoin » piątek, 14 marca 2014, 19:53

l3sny pisze:@Bajtcoin
no mogą trochę być. Ale oni mają od dłuższego czasu ponad 1 mln PLN obrotu dziennie. Powinni być do przodu co najmniej na milion. Może mają jakiś fundusz w razie takich sytuacji.
Widzisz wszystko co wiemy to może, chyba, nic na pewno, chociaż nie,... wiadomo na pewno że tickety były kasowane.

Szanowny Panie @r50zyry5 czekamy niecierpliwie na odpowiedzi w tym wątku, którego jest Pan autorem raczej mało wylewnym.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 20:00 przez Bajtcoin, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: emsi » piątek, 14 marca 2014, 19:58

konkor pisze:W momencie uruchomienia Curexa nastąpi wielki test cold walleta ;) Obstawiam, że 90% BTC zostanie wypłacona przez użytkowników. Wczoraj wieczorem było tego około 1500BTC w statystykach.

Z tym błędem także potwierdzam - często mi się to wyświetlało, ale nigdy nie przybyło ani BTC ani fiatów.
Pamiętajcie, że to jest rynek i dopóki nie zbankrutują to prawa rynku będą działać (tak samo jak działały na GOXie kiedy kurs był pomiędzy 300 a 100 USD).
Jeśli ludzie zaczną uciekać to będą sprzedawać BTC (nie każdy ma konto na innych giełdach), to spowoduje spadek kursu. Im będzie niżej tym będzie bardziej atrakcyjny. Ja zamierzam poczekać i kupić za 30% taniej i potem opchnąć np. na BTC-e :).
Im będzie niższa cena tym będzie więcej chętnych żeby jednak wejść w Bitcurexa. Potencjalne ryzyko będzie więc równoważone przez potencjalny zysk z kupna tańszych BTC. Każdy ma swój próg ryzyka i wejdzie kiedy będzie chciał, jedni wcale inni szybko... show must go on, świat nie znosi pustki :)

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: lenny » piątek, 14 marca 2014, 20:03

Blocked hacking attack

14th of March 2014

Dear Users,

We successfully blocked a hacking attack on Bitcurex, preventing mass theft of BTC funds of our users. Thanks to automatic safety procedures, hackers managed to defraud only a portion of the funds stored in operational Hot Wallet Bitcurex. The majority of funds from Hot Wallet, as well the entirety of funds from Cold Wallet and FIAT monetary funds remained intact.

Our team located and removed the source of the problem. We are working on resuming normal service, at the same time an external audit is being conducted: we will soon provide the exact date of resuming all Bitcurex functionalities. More information will be provided in further statements.

We are sorry for the inconvenience, and most of all we thank the whole BTC community for the support we received: we were put to a test that will make us stronger.

Best regards,

Bitcurex Team
Wygląda na to, że jednak część hot walleta im okradli!

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: bl4ck » piątek, 14 marca 2014, 20:05

Lenny masz jeszcze ten twój konkurs :) ? która giełda padnie?

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: emsi » piątek, 14 marca 2014, 20:05

konkor pisze:W momencie uruchomienia Curexa nastąpi wielki test cold walleta ;) Obstawiam, że 90% BTC zostanie wypłacona przez użytkowników. Wczoraj wieczorem było tego około 1500BTC w statystykach.

Z tym błędem także potwierdzam - często mi się to wyświetlało, ale nigdy nie przybyło ani BTC ani fiatów.
Pamiętajcie, że to jest rynek i dopóki nie zbankrutują to prawa rynku będą działać (tak samo jak działały na GOXie kiedy kurs był pomiędzy 300 a 100 USD).
Jeśli ludzie zaczną uciekać to będą sprzedawać BTC (nie każdy ma konto na innych giełdach), to spowoduje spadek kursu. Im będzie niżej tym będzie bardziej atrakcyjny. Ja zamierzam poczekać i kupić za 30% taniej i potem opchnąć np. na BTC-e :).
Im będzie niższa cena tym będzie więcej chętnych żeby jednak wejść w Bitcurexa. Potencjalne ryzyko będzie więc równoważone przez potencjalny zysk z kupna tańszych BTC. Każdy ma swój próg ryzyka i wejdzie kiedy będzie chciał, jedni wcale inni szybko... show must go on, świat nie znosi pustki :)

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: lenny » piątek, 14 marca 2014, 20:09

bl4ck pisze:Lenny masz jeszcze ten twój konkurs :) ? która giełda padnie?
Wątek przeniosłem do śmietnika, bo co niektórzy płakali strasznie, że mi nie wypada takiego konkursu robić... że moderator, że czarny PR bitcoinowi, że jak można sobie żarty robić na włamaniach do giełd, jak tak można... omg :lol:
W prawda jest taka, że giełdy będą padały jak muchy, bo gdzie są pieniądze, tam są i hackerzy!

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: thomas515 » piątek, 14 marca 2014, 20:20

Tak z moich przemyśleń to wydaje mi się, że Bitcurex doskonale zdaje sobie sprawę z tego że duży procent ludzi wycofa środki. Wiadomo, że stracili bitcoiny, fiatów nikt nie ruszył, dlatego zapewne ze swoich rezerw (mam nadzieje większych niż kapitał zakładowy 5000zł) muszą dokupić BTC tak aby byli wypłacalni w dużym procencie. Jeśli nagle giełda stała by się niewypłacalna, oznaczało by to jeszcze większą panike i niestety upadek bo zaufanie wtedy maleje do 0 i nowe środki nie wpływają na giełde, a obroty spadają też do zera. Dlatego nie dajmy się zwariować i pozwólmy tej giełdzie żyć. Ja na przykład nie zamierzam wycofywać środków. Prawda jest taka, że nawet najpotężniejszy bank upadnie jeśli wszyscy zaczną wypłacać kase.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: lenny » piątek, 14 marca 2014, 20:27

@thomas515:

Niestety na wolnym rynku nie ma zmiłuj się.
Prawda jest taka, że nawet najpotężniejszy bank upadnie jeśli wszyscy zaczną wypłacać kase.
Giełdy Bitcoin nie mają prawa działać jak rezerwa cząstkowa (czyt. Fed, MtGox)!

Bitcurex będzie musiał się zmierzyć z problemem, jaki go spotkał. Zobaczymy, czy przez ten atak nie okaże się, że wyłoni się nowy lider na rynku giełd w Polsce.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 20:31

Z tego co napisali wynika że cały Cold Wallet jest nienaruszony.
Większość Hot Walleta też nie. Kasa na miejscu.

Oni jak rozumiem tam obracają tylko zapisem księgowym, a nie realnymi coinami? Czyli kwestia ile btc jest na bieżąco do wypłat trzymanych w podpiętym hot wallecie. Szkoda że nie mamy takich informacji jak: ile wyciekło i ile jest na poszczególnych portfelach (choćby procentowo).

Też nie zamierzam wypłacac, ale na 100% znaczne ilości btc od nich, wyciekną strumyczkiem na prywatne cold wallety.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Gaduła
Posty: 332
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: osom » piątek, 14 marca 2014, 20:38

lenny pisze:Bitcurex będzie musiał się zmierzyć z problemem, jaki go spotkał. Zobaczymy, czy przez ten atak nie okaże się, że wyłoni się nowy lider na rynku giełd w Polsce.
@lenny - ...albo stary umocni pozycję. Wbrew pozorom, to jest ogromna szansa dla Curexa. Jeśli wyjdą z tego kryzysu tak jak oczekują od nich wszyscy zainteresowani (w tym ja), to zaufanie wzrośnie w najbliższych tygodniach. Jeśli uruchomią giełdę i będzie można normalnie wypłacać kasę oraz bitki, dokonam pewnej redukcji, ale zostanę czekając na ciekawe okazje ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 20:39 przez osom, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: konkor » piątek, 14 marca 2014, 20:39

white no i bardzo dobrze że wyciekną...Po tych akcjach z Bidextreme, GOXem i Curexem - a pewnie w przyszłości z innymi giełdami ludzie nauczą się żeby trzymać u siebie bity. Paradoksalnie w dłuższym terminie może to mieć pozytywny skutek dla kursu ;) (dużo fiatów i mało BTC na giełdach) Mając BTC na giełdzie często podejmuje się pochopne decyzje o sprzedaży.

Mnie niestety złapano z opuszczonymi spodniami dzisiaj ;) Popołudniu miałem przelać bity do siebie... No ale chyba uda się odzyskać (chyba że bezczelnie kłamią teraz) i zobaczymy jak Curex z tego wyjdzie w długim terminie.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 20:44

Curex imo, jeśli nie ma jakiś swoich ogromnych zasobów, bedzie musiał wykorzystać rezerwę cząstkową, przynajmniej dopóki nie odrobi strat.

Jeśli userzy mają 100 bitcoinów, a złodziej ukradł 10, to nie starczy dla wszystkich jak zechcą wypłacić.

Teraz dużo osób może pisać że nie wypłaci, że to i tamto, ale jak popłynie bit-rzeka z curexa i ich saldo zacznie maleć w drastycznym tempie, to nikt nie bedzie chciał zostać ostatnim, którego bity nie bedą mialy pokrycia w rzeczywistości.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: lenny » piątek, 14 marca 2014, 20:45

konkor pisze:Paradoksalnie w dłuższym terminie może to mieć pozytywny skutek dla kursu ;) (dużo fiatów i mało BTC na giełdach) Mając BTC na giełdzie często podejmuje się pochopne decyzje o sprzedaży.
100% się z tym zgadzam :)
Trzymanie BTC na giełdach powoduje dwa ciekawe efekty:
* Spadek kursu
* Ryzyko utraty środków

Ile razy chciałem już sprzedać trzymane BTC ale powstrzymałem się, bo mam je zakopane głęboko w paperwallecie pod hologramem ;) Przez to, że są, gdzie są, nie tracę (ani też nie "zyskuję") nic sprzedając je, ani nie boję się, że ktoś mi je ukradnie. Ominęły mnie wszystkie ostatnie spektakularne upadki, Bidextreme, Mtgox, a teraz Bitcurex.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 14 marca 2014, 20:47

Generalnie zbliżamy się do końca epoki manufaktur. USA jest bliskie stworzenia prawnych ram pozwalających na powstanie w pełni profesjonalnych giełd, a duży kapitał już czeka w blokach startowych.
Kwestia miesięcy, maaax roku.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: BitBull » piątek, 14 marca 2014, 20:53

Bitcurex powinien wprowadzic dzienny limit wyplat BTC na okres powiedzmy miesiaca. Przez ten czas sytuacja by sie ustabilizowala, a ludzie ochłoneli. Ja osobiscie jestem gotow im zaufac, ale boję się ogolnej paniki. Mam nadzieję, że zapanują nad sytuacją i tego im i sobie życzę :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości