[PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna - ARCHIWUM

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 50
Rejestracja: 30 sierpnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: adam1234 » piątek, 14 marca 2014, 17:32

Jest news: Udało nam się udaremnić atak hakerski na serwis Bitcurex, uniemożliwiając masową kradzież środków BTC naszych użytkowników... ( https://www.facebook.com/Bitcurex)

Gaduła
Posty: 332
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: osom » piątek, 14 marca 2014, 17:32

Szanowni Użytkownicy,

Udało nam się udaremnić atak hakerski na serwis Bitcurex, uniemożliwiając masową kradzież środków BTC naszych użytkowników. Dzięki automatycznym procedurom bezpieczeństwa, hackerzy zdążyli zdefraudować jedynie część środków przechowywanych na operacyjnym Hot Wallet Bitcurex. Większość środków obecnych na Hot Wallet, a także całość środków z Cold Wallet oraz środków pieniężnych FIAT pozostała nienaruszona.

Nasz zespół zlokalizował i usunął źródło problemu. Trwają prace nad wznowieniem działania serwisu, równolegle prowadzony jest audyt zewnętrzny: w najbliższym czasie podamy Państwu dokładną datę ponownego uruchomienia wszystkich funkcjonalności Bitcurex. Więcej informacji udzielimy Państwu w dalszych komunikatach.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, a przede wszystkim dziękujemy całej społeczności BTC za okazane wsparcie: z tej próby wychodzimy silniejsi.

Z poważaniem,
Zespół Bitcurex
https://pl-pl.facebook.com/Bitcurex

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 7 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Spider » piątek, 14 marca 2014, 17:34

Jak ktoś wrócił już ze spaceru to może się trochę uspokoić.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 17:35

BB, oczywiście że ciężko to rozgraniczyć. Jak ktoś sprzedał za 1990 to jeszcze dobrze? A jak ktoś za 2000 to juz złodziej? Sytuacja jest śliska i obaj o tym wiemy.
Tak na prawde tylko cofnięcie wszystkich transakcji z dzisiaj, byłoby w miare dobrym wyjściem.

Po prostu uważam że ludzie którzy sprzedawali za 5k czy 10k, a nowicjuszami nie byli, mieli bardzo mocne podstawy sądzić ze stają się cześcia scamu.
Ludzie którzy sytuacje przeczekali czy wrecz nie byli jej świadomi, wykazują się tutaj zerową winą.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: AdamM » piątek, 14 marca 2014, 17:35

Filip Godecki, a representative of Bitcurex, told CoinDesk: ”Based on what our IT team has been able to determine, it seems that the worst-case scenario can be ruled out.”
Brzmi to trochę inaczej niż to że wszystkie środki są bezpieczne.

EDIT:

Ale ostatni komunikat bitcurexa daje nadzieję. Zobaczymy za ile postawią serwis na nogi.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 17:40 przez AdamM, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Sopel3pl » piątek, 14 marca 2014, 17:35

Wezcie się ogarnijcie i poczekajcie na oficjalne komunikaty.
To nie gox. Jak za długo będą milczeć to zrzucicie się na PKSa do łodzi.
Currex nigdy nie był znany z dobrego PR.
Za to był znany z tego że zawsze wisiał gdy cos się działo. To i teraz wisi :)

Rozmowny
Posty: 62
Rejestracja: 4 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirror » piątek, 14 marca 2014, 17:36

A wiecie co pomaga poniekąd uniknąć takich wpadek? Zainteresowanie ze strony twórcy zgłaszanymi błędami i małe bug bounty. Niestety u nas często firmy mają głęboko w dupie zgłaszane błędy bo:
a) często wiadomość nie dociera tam gdzie powinna
b) uważają, że ich system jest najlepszy w świecie

Nie wspomnę już o bug bounty, które jest u nas czymś bardzo dziwnym bo jak to tak płacić za dziury? Zawsze znajdą się osoby, które wolą wyprowadzić trochę BTC i mieć znacznie więcej zysku z tego powodu, ale znajdzie się i trochę chętnych, którzy pogrzebią i sobie dorobią.

Gaduła
Posty: 309
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirekkk » piątek, 14 marca 2014, 17:40

Każda giełda ma "bug bounty", tylko niektóre jeszcze o tym nie wiedzą :D
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 17:43 przez mirekkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 7 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: BitBull » piątek, 14 marca 2014, 17:42

Cisnienie powoli opada.. Boże [mówi ateista :D] Dawno nie miałem takiej adrenaliny. Pomimo, że jestem osobą spokojną to aż się we mnie gotowało z emocji dzisiejszego dnia. Ide zaraz pobiegac, trzeba jakos rozladowac napiecie :D :!: A wieczorem chyba dobra okazja zeby się napic :)

Jak już bedzie 100% pewnosci, ze wszystko dobrze się skończyło to WIELKI SZACUNEK dla Bitcurexa i na pewno nie zmienie giełdy, a jedynie bede duuuzo ostrozniejszy, jako wciaz nowy gracz ;)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 353
Rejestracja: 20 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Sopel3pl » piątek, 14 marca 2014, 17:42

AdamM pisze:
Brzmi to trochę inaczej niż to że wszystkie środki są bezpieczne.
Ponieśli jakąś stratę. Z komunikatu wynika ze do wytrzymania.
Srodki są bezpieczne, strata BTC będzie musiała byc pokryta z zysków giełdy.


Niestety w BTC protokole brakuje procedury blokowania skradzionych środków ( choćby na czas ) na warunkach.....
Beta :)
Mozna za to śledzić skradzione środki do znudzenia.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 17:44

mirror pisze:A wiecie co pomaga poniekąd uniknąć takich wpadek? Zainteresowanie ze strony twórcy zgłaszanymi błędami i małe bug bounty. Niestety u nas często firmy mają głęboko w dupie zgłaszane błędy bo:
a) często wiadomość nie dociera tam gdzie powinna
b) uważają, że ich system jest najlepszy w świecie

Nie wspomnę już o bug bounty, które jest u nas czymś bardzo dziwnym bo jak to tak płacić za dziury? Zawsze znajdą się osoby, które wolą wyprowadzić trochę BTC i mieć znacznie więcej zysku z tego powodu, ale znajdzie się i trochę chętnych, którzy pogrzebią i sobie dorobią.
Dokładnie tak.
U nas działa to wg. schematu "To pewnie pijak. I złodziej. Bo każdy pijak to złodziej."

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 376
Rejestracja: 12 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MarcusDe » piątek, 14 marca 2014, 17:47

zomos pisze:Niech podadzą adres gdzie ktoś te środki wypłacił! Nie pozwolimy skur****i wypłacić tej kasy. A jak spróbuje to się go odnajdzie i odstrzeli łeb. Z Polakami się nie zadziera :D
To dam Ci adres wpłat BTC. Wpłać tam 100BTC, więcej nie musisz, a potem mnie szukaj po tym adresie :-]

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: wester » piątek, 14 marca 2014, 17:49

AdamM pisze:
Filip Godecki, a representative of Bitcurex, told CoinDesk: ”Based on what our IT team has been able to determine, it seems that the worst-case scenario can be ruled out.”

Brzmi to trochę inaczej niż to że wszystkie środki są bezpieczne.
Zlota czcionka topicu. Dla tego goscia zalozylem konto ;-)

To jest warte nawet tej straconej kasy :-)))
Ostatnio zmieniony piątek, 14 marca 2014, 17:54 przez wester, łącznie zmieniany 3 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 17:50

Ile ostatecznie wyprowadzili 570 czy 1890? Jesli giełda bierze to na klate, to sporo znaczy o jej sile. Z drugiej strony haker może ponowić atak inną dziurą i bedzie lipa.

Nie wiem czy nie bezpieczniej byloby obracac tam goxcoinami, ktore podobnie jak fiaty leżą gdzie indziej i są weryfikowane.

Ale to wciąż bezpieczeństwo vs wolnosć :/
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: konkor » piątek, 14 marca 2014, 17:51

Po całej akcji (jeśli rzeczywiście zakończy się pomyślnie) poproszę o adres na tipa dla Pani z infolinii (jest chyba tylko jedna). Mam nadzieję też, że sami ją wynagrodzicie za sposób rozmowy w tak kryzysowej sytuacji... Rozmawiałem 4 razy dzisiaj i za każdym razem ciśnienie spadało w tempie ekspresowym mimo iż Pani tak na prawdę nic konkretnego nie wiedziała :D

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Vartan » piątek, 14 marca 2014, 17:52

WRZUCAM NA PROSBE KOGOS:

OK. Najbardziej wiarygodna informacja wg mnie po przeczytania wszystkich postów + własne doświadczenia.

Tydzień temu, w piątek złożyłem 2 propozycje zakupu po 3000PLN mając tylko 3000PLN.
Klikałem kup ileś tam za 3000, wyskakiwało okienko błedu, kliknąłem OK i znów mogłem kup. Znów okienko błędu i mogłem tak do usranej śmierci.
Po refreshu strony miałem 2 zlecenia na zakup po 3000, oba zostały zrealizowane, wypłaciłem wszystko.

Wiem, że ktoś inny miał ponad w ten sposób ponad 15000PLN i kilkadziesiąt BTC (pewne na 100%).

Napisałem Ticket - zgłosiłem błąd, do dzisiaj ZERO ODPOWIEDZI.
Moje konto zostało zablokowane.
Napisałem na mail, z prośbą odblokowanie konta i chęcią zwrotu nadmiarowych BTC: dostałem info, że mam najpierw cofnąć BTC. Finalnie dopłaciłem różnicę w PLN.
Napisałem, na czym polegał błąd, napisałem, żeby ogarnęli, bo chciałem wrzucić info na fora/wykop, aby ludzi przestrzec przed tym, ale... nie chciałem psuć im reputacji i wprowadzać niepotrzebnej paniki. Ta druga osoba również dokonała rozliczenia.

BYŁEM GŁUPI, że nigdzie nie dałem info, może byłaby to jakaś motywacja.

Odblokowano mi konto i tej drugiej osobie też, cofnął BTC i dopłacił, ja również. Z ich strony spoko, bo załatwione z kulturą etc. Tu im nie zarzucę niczego. Grzecznie prosili o zwrot, wszystko fajnie, bez groźb itp.

TYLKO była sprawa tego błędu. Ticket - bez odpowiedzi. Na maila pisałem jak to się stało. Nic na ten temat, tylko info o wpłacie i że konto odblokują.

Tak więc wiedzieli o tym OD 7 DNI, że błąd istnieje, widzieli również konsekwencje tego błędu.

Wczoraj, 13/03 zasiliłem konto, kupuję BTC i... ZNÓW TO SAMO OKIENKO BŁEDU! Tym razem od razu dałem refresh, transakcja zatwierdzona, nie chciałem niepotrzebnych komplikacji, więc po okienku błedu dalej juz nie klikalem. I wczoraj powinienem napisać na forach itp. A jeszcze głupi byłem i parę PLN zostawiłem.

CO SIE STALO W PIATEK 3.14
I przychodzi piatek. Zapewne ktos, kto rowniez taki blad zauwazyl, albo nawet jakis gimbus, zaczal klikac na pale i mnozyc sobie na poczatku PLN (sprzedajac wiele razy te same BTC), a nastepnie z 5000 walac oferty w nieskonczosnosc.

Co zniknelo? Tylko te BTC, ktore byly wystawione do sprzedazy (z ofert). BTC ktore lezaly w portfelach, leza sobie nadal. PLN - to samo. Wlam bylby bezposrednio na portfel ich, a nikt by sie nie bawil o tej godzinie w takie bidowanie, gdy wiadomo, jest nadzor, ludzie w pracy itp.

Jesli to ktos, kto mial od dluzszego czasu konto na Curexie - maja jego konto bankowe, IP, bez problemu tak czy inaczej kase odzyskaja. No chyba ze jesli faktycznie ktos wyjal te 1,5-1,8k BTC to teraz leci na Bahama, jesli nic go tu nie trzymalo :)
Jednak zakladam rowniez, ze portfel Curexa na biezace wyplaty/wplaty nie zawiera wiecej niz 100-300 sztuk BTC. Albo wieksze wyplaty musza byc potwierdzane recznie.

Skutki? Za ich zaniedbanie musza teraz posprzatac wieeeeelki balagan. Kara dla tego kto to zrobil? Jak cofnie, to jaka i za co? ;)

BITCUREX WIEDZIAŁ O TYM BŁEDZIE MINIMUM OD TYGODNIA I NIC NIE ZROBILI.

Rozwiazanie?
Kto mial kase w PLN, ma nadal i bedzie mogl wyplacic.
Kto mial kase w BTC i sprzedal po kosmicznej cenie - cofna te transakcje zapewne. Jak koles odda to po prostu anuluja wszystko co zaszlo.
Jesli nie odda, odkupia po tym kursie niskim i tyle. Nie sadze, ze duzo wyciagnal.

Curex - informuja, sa w kontakcie, pisza i odbieraja telefony, wiec jestem dobrej mysli.

WNIOSKI na przyszlosc:
a) wplacic, zaplacic, nie trzymac pieniedzy. Nie tylko u nich. Jakakolwiek gielda po MTGOX i tej aukcji nauczyla nas, ze to jednak jak seks bez gumki z osoba chora na AIDS.
b) czy bede korzystal? Tak, bo mimo wszystko jest to wygodne, szybkie i nie robia problemow. Sa pomocni, dobry kontakt... TYLKO NIECH ZACZNA REAGOWAC NA ZGLASZANE BLEDY. Zwlaszcza tak krytyczne.

NA KONIEC: Na 99,99% nikt nic nie straci, kazdy dostanie to co mial. Nawet curex zapewne odzyska te pieniadze.
Zaden hakier nie bawilby sie w takie cos o tej godzinie. Jak krasc, to z glownego portfela.

A i jeszcze opcja tych 'lewych adresow' do wplat. To jest juz jakas inna dziwna sprawa, nie sadze, ze ma zwiazek z tym rano i... tak do konca nie wierze, ze cos takiego w ogole sie stalo. No ale to juz jest inna sprawa.

Uff... sorry, jesli chaotycznie, ale ciezko napisac skladnie gdy taka euforia panuje w tym temacie dzisiaj.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Radzio1234 » piątek, 14 marca 2014, 17:53

zomos pisze:Niech podadzą adres gdzie ktoś te środki wypłacił! Nie pozwolimy skur****i wypłacić tej kasy. A jak spróbuje to się go odnajdzie i odstrzeli łeb. Z Polakami się nie zadziera :D
Jak nie masz co w życiu robić to śledź sobie tysiące adresów i bity przepuszczone przez ogrom mikserów...

W ogóle dziwie się sobie jak bardzo spokojnie podszedłem do tej sytuacji dzisiejszej, tak jakbym tam środków żadnych nie miał... No ale w myśl zasady, że nie inwestuj więcej niż możesz stracić tak zrobiłem i to może dlatego mam aż tak bardzo gdzieś te wszystkie środki, które dziś rano mi magicznie zniknęły.

Co do sytuacji to super, że tylko część HotWallet'a okradli. Wygląda na to, że wszystko będzie ok. No i przynajmniej bitcurex się już nie będzie chwalił jaki to on bezpieczny. Titanic też miał być niezatapialny i szlak go trafił ;)

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: anty » piątek, 14 marca 2014, 17:54

BitBull pisze: Jak już bedzie 100% pewnosci, ze wszystko dobrze się skończyło to WIELKI SZACUNEK dla Bitcurexa i na pewno nie zmienie giełdy, a jedynie bede duuuzo ostrozniejszy, jako wciaz nowy gracz ;)
Taka wtopa a ty o szacunku.... powinni ci wypłacić zadośćuczynienie za stres, a oni tu kota obracają jacy sa super bo nie dali się okraść ze wszystkiego. Spoko że to się prawdopodobnie dobrze skończyło ale to o nich dobrze nie świadczy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » piątek, 14 marca 2014, 17:59

Post Vartana troszke wbija w ziemie.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 211
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Radzio1234 » piątek, 14 marca 2014, 18:01

Vartan pisze: Klikałem kup ileś tam za 3000, wyskakiwało okienko błedu, kliknąłem OK i znów mogłem kup. Znów okienko błędu i mogłem tak do usranej śmierci.
Po refreshu strony miałem 2 zlecenia na zakup po 3000, oba zostały zrealizowane, wypłaciłem wszystko.
Na serio ostatnio jakieś okienka błędu wyskakiwały? Kilka dni temu sprzedawałem BTC i żadnego okienka błędu nie było :roll:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości