API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: domator » środa, 31 lipca 2013, 13:56

MusX napisal:
zrobiłem drobny review:
autoryzacja hasłem: https://www.bitstamp.net/api/

btc-e - https://btc-e.com/api/documentation - już pamiętam co mnie odstraszyło, brak przekodowania base64 które jest w przypadku mtgox
intersango - https://intersango.com/api.php - nie do końca to rozumiem, ale wygląda jakby spora część logiki różniła się od tej znanej z goxa
curex - tu jest najlepiej jeśli chodzi o technologie - jest to co na goxie lub prawie to co na goxie, ale niestety przeszłe doświadczenia z curexem skutecznie odstraszają

podsumowując, chyba najprościej doobsłużyć btc-e.
pozostaje ubolewać, że nie ma żadnego standardu. Skutek taki, że ciężko sporej ilości wolumenu wypłynąć z gox na inne giełdy.

Ja odpowiedzialem:
bitcurex jest dramatyczny bo nie zwraca ID orderu. Trzeba szukac ponownym pytaniem a nie wiesz ktory to bo byc moze czesc sie juz zrealizowala. A moze caly? Bez sensu.
Intersango ma bardzo dobre API - zwraca id orderu i wiesz o co chodzi. Sa rozne ordery (FOK na przyklad) Tyle ze tam sie niewiele dzieje.
Mtgoxa nie korzystam a z btce jestem zadowolony.
Nie mozesz traktowac wszystkiego co jest inne niz gox jako "niestandardowe". Dla mnie nowe API goxa jest niestandardowe i go nie tykam...
Moze zrobimy jakis topic osobny bo chetnie o tym porozmawiam a tutaj nie bardzo pasuje :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: domator » środa, 31 lipca 2013, 13:57

@ MusX - a czy masz moze dobra metode na wylapywanie orderu na bitcurexie po zlozeniu?

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: MusX » środa, 31 lipca 2013, 15:52

nie
1. bitcurexa totalnie olałem
2. praktycznie nie używam order id - na początku procesowania zawsze cancelluje w pętli wszystkie otwarte orderdy dla danego currency pair i dopiero potem wystawiam jeden order z nowo wyliczoną ceną (avg z ask/bid dla danego depth)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: domator » środa, 31 lipca 2013, 16:15

No dobrze. I jak stwierdzasz (sprawdzasz) czy sie zrealizowal? Patrzysz czy ci przybylo/ubylo BTC?

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: MusX » środa, 31 lipca 2013, 17:00

algorytmicznie nie sprawdzam
wizualnie sprawdzam:
- po aktualnym stanie potrfela
- po logu z wysokością orderu wystawionego w następnym okresie

poniżej pseudolog:

Kod: Zaznacz cały

20130731 11h - place sell order: already sold; wallet = {1000 usd, 0 btc}
20130731 12h - place buy order: 100$, 10btc; wallet = {1000 usd, 0 btc}
20130731 13h - place buy order: 101$, 3.98btc; wallet = {400 usd, 6 btc}

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: domator » środa, 31 lipca 2013, 17:54

Co znaczy wizualnie? Oczami sprawdzasz na monitorze?
Myslalem ze rozmawiamy o botach :-) a nie pol botach - pol ludziach :-)

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: MusX » środa, 31 lipca 2013, 19:24

no w swoich algo nie używam takich danych, zawsze wystawiam order za wszystko co mam, zawsze na starcie odwoluje istniejace ordery, wiec nie potrzebuje sprawdzac ile ordera sie wykonalo czy znac jego id.
te wizualne metody to właśnie metody którymi możesz to sprawdzić jeśli takie coś jak order id i jego właściwości nie jest dostępne

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: domator » środa, 31 lipca 2013, 21:00

Jasne. No ja sie staram jakos bardzie automatyzowac dzialanie. Ide spac a cos tam sie ma np. kupic a jak sie kupi to cos przetransferowac i sprzedac. A jak sie sprzeda lepiej niz gorzej to jeszcze cos dalej itd....
A ja spie.
Metody wizualne odpadaja :-)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 36
Rejestracja: 28 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: Kreszka » wtorek, 13 sierpnia 2013, 09:59

Moze zrobimy jakis topic osobny bo chetnie o tym porozmawiam a tutaj nie bardzo pasuje :-)
Czemu tutaj nie pasuje?

@domator ja chętnie bym wymienił doświadczenia z pracą na API różnych giełd, planuje spiąć kilka giełd i wystawić po www interfejs podobny do Clakra Moody.
Niestety nie mam dużego doświadczenia w samym rysowaniu wykresów giełowych, więc chętnie wysłucham jak by ktoś mogł coś doradzić, ew. wskazać jakieś gotowe rozwiązania, technologie :)

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: API gield roznych - kontynuacja z dyskusji o kursie

Postautor: MusX » wtorek, 13 sierpnia 2013, 10:28

Kreszka pisze:
Moze zrobimy jakis topic osobny bo chetnie o tym porozmawiam a tutaj nie bardzo pasuje :-)
Czemu tutaj nie pasuje?
to była wiadomość zapostowana jeszcze w wątku o Kursie BTC, w tym wątku zatem nieaktualna :)
Kreszka pisze:@domator ja chętnie bym wymienił doświadczenia z pracą na API różnych giełd, planuje spiąć kilka giełd i wystawić po www interfejs podobny do Clakra Moody.
Niestety nie mam dużego doświadczenia w samym rysowaniu wykresów giełowych, więc chętnie wysłucham jak by ktoś mogł coś doradzić, ew. wskazać jakieś gotowe rozwiązania, technologie :)
jeśli chodzi o rysowanie wykresów to ja tu mógłbym pomóc:
1. niestety nie interaktywnych
2. cache'owanie musiałoby być obsłużone w aplikacji która by to wołała, żeby nie zarzynać maszyny przy większej liczbie użytkowników.
Nie wiem w czym masz napisany silnik ale zobacz czy jest jakiś interface to silnika R, w nim rysujesz łatwo wszystko :) - przykład dla java: http://www.rforge.net/rJava/

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości