Bitstamp - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: ziemny » piątek, 15 września 2017, 12:21

troche czytam po forach i widzę że problemy są tylko z wpłatami

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: oracz33 » piątek, 15 września 2017, 17:28

miał ktoś może sytuację, że wpłacił więcej niż zadeklarował. wpisałem deklarowane 200E a przelałem 1000 - myślałem że tą deklarację 200 wcześniej skasowałem. Na bitstamp pojawiło się oczywiście tylko 200E. Pozostałe 800 odeślą ? pewnie sobie poczekam :(

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: ziemny » piątek, 15 września 2017, 18:50

Musze przyznac ze wpłacałem i wypłacałem na probe btc i wszytko jest w porzadku , dziś mój depozyt wpłynął na konto ,wielokrotnie nie deklarowałem depozytu i kasa .

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: polaakPL » sobota, 16 września 2017, 12:46

Obecnie coś niepokojącego dzieje się na Bitstamp. Przed 10.09.2017 proces przyjmowania depozytów (przelewów w SEPA) przebiegał prawidłowo. Od wysłania przelewu z Polski do zaksięgowania wpłaty na konto trwało to max 2 dni robocze, przykład:
1. po wysłaniu przelewu (28.08.2017) Dodano pieniądze na moje konto (30.08.2017)
2. po wysłaniu przelewu (05.09.2017) Dodano pieniądze na moje konto (7.09.2017)

11.09.2017 wysłałem 30K EU, którą powinni zaksięgować na konto 13.09.2017 (w ciągu 2 dni). Ponieważ zrobił się ruch na giełdzie - postanowiłem do przelać więcej środków na w dniu 13.09.2017. Niestety do dnia dzisiejszego środków nie mam na koncie.

Mam obawy co do uczciwości i wypłacalności Bitstamp . Taki brak płynności finansowej powinien coś mówić.

Wsparcie BitStamp na moje maile nie odpowiada. obecnie BitStamp ma moje 50K EURO - i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle mi je zaksięgują. Minęło już 6 dni od wpłaty.
Na portalach społecznościowych można wyczytać, że są obsuwy w księgowaniu depozytów nawet 8-9 dniowe. I nie wiadomo czy księgują wszystkie, czy tylko niektóre te małe dla "picu" aby pokazać, że nie jest to "fraud"

Pozostawiam pod rozwagę wszystkim wpłaty na Bitstamp w obecnym czasie

Mariusz

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » sobota, 16 września 2017, 14:51

@polaakPL, to jest 'tylko' jeden problem innych dopiero możesz doświadczyć
Np. wypływ BTC w większej ilości nie pójdzie tak łatwo i możesz się łatwo przeliczyć jak będziesz chciał szybko sprzedać albo tradować, bo zamiast wysłać w kilkanaście min zatrzymają do weryfikacji wypytają o wszystko po czym możesz być już w d... z kursem bo minie kilkanaście godzin lub nawet klika dni.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: makry » sobota, 16 września 2017, 16:43

polaakPL pisze: 11.09.2017 wysłałem 30K EU, którą powinni zaksięgować na konto 13.09.2017 (w ciągu 2 dni). Ponieważ zrobił się ruch na giełdzie - postanowiłem do przelać więcej środków na w dniu 13.09.2017. Niestety do dnia dzisiejszego środków nie mam na koncie.

Opisywałm trochę wyżej 12.09. Wysłałem testowo 8K EU. W tytule było brak Nazwy Bitstamp. Na ich życzenie zrobiłem korektę przelewu 13.09 chociaż bank słoweński nie dał informacji do mojego że wstrzymuje do uzupełnienia/a więc przyjęto na konto/. Mailowałem.Suport nie odpowiada.Mocno mnie to zaczyna niepokoić.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: krzynek1 » sobota, 16 września 2017, 16:44

Potwierdzam, ze cos tam nie gra. Dzisiaj 4 dzien czekam na odpowiedz na w sumie banalne pytanie zadane do supportu.

Nadal czekam tez na sygnal od Bemx2k ze strony wczesniej, bo tez mu srodki zablokowali do wyplaty...

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: polaakPL » sobota, 16 września 2017, 17:01

makry pisze:
polaakPL pisze: 11.09.2017 wysłałem 30K EU, którą powinni zaksięgować na konto 13.09.2017 (w ciągu 2 dni). Ponieważ zrobił się ruch na giełdzie - postanowiłem do przelać więcej środków na w dniu 13.09.2017. Niestety do dnia dzisiejszego środków nie mam na koncie.

Opisywałm trochę wyżej 12.09. Wysłałem testowo 8K EU. W tytule było brak Nazwy Bitstamp. Na ich życzenie zrobiłem korektę przelewu 13.09 chociaż bank słoweński nie dał informacji do mojego że wstrzymuje do uzupełnienia/a więc przyjęto na konto/. Mailowałem.Suport nie odpowiada.Mocno mnie to zaczyna niepokoić.
Miałem przypadek wysłania przelewu bez poprawnego wpisania tytułu. Było to jeszcze w sierpniu. Wysłałem na support info, że idzie do nich przelew z niewłaściwym tytułem, załączyłem potwierdzenie dokonania przelewu i poprosiłem aby zaksęgiwali go na moje konto. Środki po 2 dniach od wysłania przelewu zostały dodane do mojego konta.

Teraz od 10.09.2017 jest zwała z przelewami. Wedlug mnie spadki BTC mają z tym związek. Możliwe że firma miała ulokowane środki w BTC i teraz ma braki w funduszach po spadkach... bo czym wytłumaczyć brak płynności finansowej?

Ile to można księgować przelew ?

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » sobota, 16 września 2017, 17:12

wysłałem w czwartek rano eur i po południu juz byly zaksięgowane bez żadnych problemów

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: polaakPL » sobota, 16 września 2017, 17:20

tarpan pisze: wysłałem w czwartek rano eur i po południu juz byly zaksięgowane bez żadnych problemów
Jeżeli nie tajemnica, to duża kwota ? Bo mam wrażenie ze małe to księgują dla niepoznaki. Ja tez wysłałem w czwartek 20K EU z mBanku i niestety kasy nie ma ani z czwartku ani z poniedziałku.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: vercoff » wtorek, 19 września 2017, 22:50

Tez mam problem z zaksięgowaniem EUR. Wysłane w czwartek 14.09. / Do tej chwili nie dodali do salta.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 sierpnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: polaakPL » wtorek, 19 września 2017, 23:19

W końcu dzisiaj zaksięgowali wpłatę (po 7 dniach). Po moich mailach napisali, ze mają na koncie i że czeka na przetworzenie. Przeciągali sprawę, kazali mi jeszcze wypełniać kwestionariusz KYC. Wczesniej jak słałem jednorazowo po 20K EUR nic nie chcieli (rządanie kwestionariusza było wybiegiem po to tylko aby odwlec zaksięgowanie wpłaty).

Napisałem do nich, aby wyjaśnili mi powód tak długiego oczekiwania. Skoro pieniądze są na ich koncie, to jaki jest powód braku możliwości zaksięgowania na moje konto. Wczesniej trwało to 1-2 dni
Przedłożyłem im teorie w mailu, że zdefraudowali część depozytów użytkowników, a spadki BTC na giełdzie spowodowały dodatkowo straty finansowe po ich stronie. Masowe wypłaty z kont, bo m.in Chinole zaczęli w pańce sprzedawać BTC a uzytkownicy wycofywać środki spowodowała, że BITSTAMP nie miał środków na wypłaty depozytów dla użytkowników (bo zdefraudował cześć kasy). Obecnie wypłaty dla użytkownika idą z bieżących wpłat.
Zagroziłem im zgłoszeniem sprawy do CSSF - luksemburska Komisję Nadzoru Finansowego – Commission de Surveillance du Secteur Financier, to tam Bitstamp ma wydana licencję. Napisałem, ze opisze całą sprawe aby zbadali, czy aby w firmie Bitstamp nie doszło do naruszeń interesów konsumenckich, czy nie doszło do defraudacji środków pieniężnych poniewaz obecne okolicznosci wskazują na to.

Jak widać podziałało - przelali mi pieniądze na moje konto jeszcze tego samego dnia.

Poczytajcie sobie na forach, m.in na forum https://www.reddit.com/r/Bitstamp/ - ludzie czekają już od ponad 10-15 dni na zaksięgowanie. Ja na razie nie będę tam przelewał żadnych środków pieniężnych. Można tam wysłać BTC - ale gotówki już nie polecam. A o wypłacie gotówki z konta to chyba możan na razie zapomnieć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » czwartek, 21 września 2017, 01:10

krzynek1 pisze: Potwierdzam, ze cos tam nie gra. Dzisiaj 4 dzien czekam na odpowiedz na w sumie banalne pytanie zadane do supportu.

Nadal czekam tez na sygnal od Bemx2k ze strony wczesniej, bo tez mu srodki zablokowali do wyplaty...
Nie tak , mnie nic nie zablokowali , Tylko zaczęli wypytywać skąd posiadam BTC które u nich sprzedałem
w sumie w okresie Czerwiec -Sierpień wypłaciłem u nich bez problemowo trochę siana .
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: makry » sobota, 23 września 2017, 08:58

Opisywałm trochę wyżej 12.09. Wysłałem testowo 8K EU. W tytule było brak Nazwy Bitstamp. Na ich życzenie zrobiłem korektę przelewu 13.09 chociaż bank słoweński nie dał informacji do mojego że wstrzymuje do uzupełnienia/a więc przyjęto na konto/. Mailowałem.Suport nie odpowiada.Mocno mnie to zaczyna niepokoić.[/quote]

Zaliczono mi wpłatę w konto 18.09/poniedziałek. Czekałem prawie cały tydzień.W niedzielę Bitcoin stał 3000 USD/W poniedziałek 3850. Na samym arbitrażu można było przyciąć 200-250 euro.Mocno zastanawiam się czy te pożal boże giełdy nie tną keszu na rzeczach różnych używając naszych pieniądzach. Tak jak pisano już wcześniej,coś tam jest na rzeczy. A tak swoją drogą Siedziba zarejestrowana w Londynie a bank Słowenia-nie wzbudza to raczej zaufania.Słusznie na pierwszym miejscu/jeżeli chodzi o zagrożenia-ryzyko posiadania i obracania krypto walutami/ są gieldy czytaj Sp.z.o.o z kapitałem poniżej zakupu kilkuletniego samochodu z małym przebiegiem.

Dodano po 21 minutach 19 sekundach:
[quote="polaakPL"] Zagroziłem im zgłoszeniem sprawy do CSSF - luksemburska Komisję Nadzoru Finansowego – Commission de Surveillance du Secteur Financier, to tam Bitstamp ma wydana licencję.


A właśnie może ktoś wie jak to jest z Bitstamp. CSSF wydało im licencję, czy tylko Bitstamp zlecił im audyty w celu podniesienia własnej wiarygodności.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » sobota, 23 września 2017, 13:20

makry pisze: Opisywałm trochę wyżej 12.09. Wysłałem testowo 8K EU. W tytule było brak Nazwy Bitstamp. Na ich życzenie zrobiłem korektę przelewu 13.09 chociaż bank słoweński nie dał informacji do mojego że wstrzymuje do uzupełnienia/a więc przyjęto na konto/. Mailowałem.Suport nie odpowiada.Mocno mnie to zaczyna niepokoić.
Zaliczono mi wpłatę w konto 18.09/poniedziałek. Czekałem prawie cały tydzień.W niedzielę Bitcoin stał 3000 USD/W poniedziałek 3850. Na samym arbitrażu można było przyciąć 200-250 euro.Mocno zastanawiam się czy te pożal boże giełdy nie tną keszu na rzeczach różnych używając naszych pieniądzach. Tak jak pisano już wcześniej,coś tam jest na rzeczy. A tak swoją drogą Siedziba zarejestrowana w Londynie a bank Słowenia-nie wzbudza to raczej zaufania.Słusznie na pierwszym miejscu/jeżeli chodzi o zagrożenia-ryzyko posiadania i obracania krypto walutami/ są gieldy czytaj Sp.z.o.o z kapitałem poniżej zakupu kilkuletniego samochodu z małym przebiegiem.

Dodano po 21 minutach 19 sekundach:
polaakPL pisze: Zagroziłem im zgłoszeniem sprawy do CSSF - luksemburska Komisję Nadzoru Finansowego – Commission de Surveillance du Secteur Financier, to tam Bitstamp ma wydana licencję.


A właśnie może ktoś wie jak to jest z Bitstamp. CSSF wydało im licencję, czy tylko Bitstamp zlecił im audyty w celu podniesienia własnej wiarygodności.
Nie znam nawet JEDNEJ giełdy kryptowalut, która wzbudzała by zaufanie większe od najgorszego banku, wszystkie to spółeczki z ograniczoną odpowiedzialnością kapitałem zakładowym w stylu śmiech na sali i polityką a'la "zrobimy co chcemy z twoimi pieniędzmi" taka jest prawda.
Mam bardzo przykre doświadczenia z tymi burakami z Bitstamp, ostatnio popłynąłem 4k przez to że sobie 2 dni przyblokowali przelew oczywiście pełna weryfikacja i pełne KYC wiedzą wszystko i tak nie pomogło. Robią co chcą jak chcą i kiedy chcą.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 9 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: sidknot » poniedziałek, 25 września 2017, 18:39

Gościu z Bitstampa napisał na Rediccie, że po wysłaniu KYC reszta depozytów powinna iść automatycznie bez opóźnień. Jeśli ktoś sprawdzi czy to prawda niech da znać :D

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » wtorek, 26 września 2017, 21:49

sidknot pisze:Gościu z Bitstampa napisał na Rediccie, że po wysłaniu KYC reszta depozytów powinna iść automatycznie bez opóźnień. Jeśli ktoś sprawdzi czy to prawda niech da znać :D
Nie nieprawda, jestem tego przykładem.
Wstrzymali normalnie jeden dzień gdzie godziny minuty grały rolę, oczywiście nie pytali dodatkowo, ale sam fakt wstrzymali a mieli nie wstrzymywać, w buty można wsadzić ich obietnice.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: maximuss » środa, 4 października 2017, 11:07

Wpłaca ktos jeszcze na bitstamp? Jak to u nich z tym księgowaniem wpłat teraz jest? dalej robia problemy?

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » niedziela, 8 października 2017, 11:58

@maximuss, wpłaciłem EUR 4go, na BS były 6go. Bez problemów

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: maximuss » poniedziałek, 9 października 2017, 11:58

Dziwne zagrywki maja ode mnie chcą jakis dokumentów potwierdzających skąd mam kase na zakup BTC ahahaaha, dodam że odpowiedź po ponad dwóch tygodniach od uzupełnienia ich debilnego KYC:

DEJAN VASILIĆ
Dear XXXXXXXXXXXXXXX,

sincere apologies for the late reply and thank you for your explanation.

Please note that as a licensed financial institution we are required by our internal policies and the regulation and legislation we comply with to establish the nature of your relationship with Bitstamp and source of funds (fiat and/ or BTC).

Therefore, in order to fully satisfy our additional KYC procedure, we kindly ask you to submit any financial documentation which can confirm the origin of your total sent funds to your Bitstamp account.

Thank you for your cooperation and understanding.

We look forward to your reply.

Best regards,
Dejan Vasilić

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości