Bitstamp - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 11 września 2017, 23:07

pm7

Te btc byly juz kilku krotnie na poloniexie , btc-e jeszcze wczesniej na cryptsy
potem do walleta i na górce trochę sprzedałem możne trochę za dużo ale raczej wątpię żeby 30k euro to była jakaś znaczna suma żeby mi takie pytania zadawać.
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 11 września 2017, 23:10

@murini0 po co wysyłasz usd? Wyślij eur poprzez przelew sepa i zapłacisz 5 zł prowizji a jak chcesz to u nich na giełdzie jest rynek gdzie możesz te Eur wymienić na Usd. Wyjdzie prawdopodobnie taniej niż przelew w $:)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » poniedziałek, 11 września 2017, 23:13

murini0 pisze: Nadając przelew ze swojego banku muszę określić kto poniesie koszty przelewu.
Zwykle wysyła się SHA.
Bemx2k pisze: Te btc byly juz kilku krotnie na poloniexie , btc-e jeszcze wczesniej na cryptsy
potem do walleta
No to pech.
Bemx2k pisze: sprzedałem możne trochę za dużo ale raczej wątpię żeby 30k euro to była jakaś znaczna suma żeby mi takie pytania zadawać.
No tak, powiedziałbym, że raczej "trochę" za dużo na raz. Nie wypłacałeś po trochę do siebie? Było w Internecie, że zadają takie pytania.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: krzynek1 » wtorek, 12 września 2017, 07:55

Mimo wszystko, to raczej nie oznacza, ze moga sobie zatzymac te srodki. Juz w 2014r. mialem takie pytania od nich, ale wtedy tlumaczenie ze z miningu i z gield przeszlo. Ciekawe jak jest teraz.

Zastanawiajace jest, ze o nic nie pytali kiedy deponowales te BTC, hmm...

Czekam z niecierpliwoscia na dalsze wiesci od Bemx2k, tak jak on zamierzam tam co nieco sprzedac i moge znalezc sie w podobnej sytuacji.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: makry » wtorek, 12 września 2017, 15:29

Witam.
Pierwszy raz zasilam z polskiego banku -ING kaucję Bitstamp .Wczoraj robiłem przelew w Euro, zakupiłem i mam jeszcze dolary specjalnie na test. Nie bardzo rozumie wpłatę kaucji na Bitstampie. Na początku zapytano mnie ile i jaka waluta będzie przelewana.Zadeklarowałem kwotęXXXX Ale niestety ING potrąciło mi za szybki przelew i wyszła kwota o kilkadziesiąt euro mniejsza niż wcześniej zadeklarowałem na Bitstampie. Czy będzie to jakimś problemem? Chciałem przesłać jeszcze dolce i gdy klikam na kaucję cały czas pojawia się ten sam numer wiadomości którą muszę podać w tytule.Czy jest to mój indywidualny numer konta bez względu na to jaka waluta?Czy też za każdym razem muszę otwierać nową kaucję podawać ilość środków jakie będę przelewał. Jeżeli będzie ktoś chętny do podpowiedzi,na pewnie dla Was tak oczywiste i śmiesznie proste pytania ,to z góry dziękuję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5272
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2576
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » wtorek, 12 września 2017, 15:36

makry pisze: Witam.
Pierwszy raz zasilam z polskiego banku -ING kaucję Bitstamp .Wczoraj robiłem przelew w Euro, zakupiłem i mam jeszcze dolary specjalnie na test. Nie bardzo rozumie wpłatę kaucji na Bitstampie. Na początku zapytano mnie ile i jaka waluta będzie przelewana.Zadeklarowałem kwotęXXXX Ale niestety ING potrąciło mi za szybki przelew i wyszła kwota o kilkadziesiąt euro mniejsza niż wcześniej zadeklarowałem na Bitstampie. Czy będzie to jakimś problemem? Chciałem przesłać jeszcze dolce i gdy klikam na kaucję cały czas pojawia się ten sam numer wiadomości którą muszę podać w tytule.Czy jest to mój indywidualny numer konta bez względu na to jaka waluta?Czy też za każdym razem muszę otwierać nową kaucję podawać ilość środków jakie będę przelewał. Jeżeli będzie ktoś chętny do podpowiedzi,na pewnie dla Was tak oczywiste i śmiesznie proste pytania ,to z góry dziękuję.
To nie jest zadna kaucja. To po prostu Twoje srodki na gieldzie.
Nie bedzie problemem inna kwota - na stampie mozesz wogole nie deklarowac wplaty jesli tylko ty bedziesz nadawca i tytul wplaty (to akurat wazne) bedzie sie zgadzal.
Jedyny przypadek kiedy warto deklarowac wplate to kiedy wplacasz EUR a chcesz miec USD.
Nie warto wplacac USD nigdy - wysokie koszty przesylki. Lepiej wplacic EUR i zamienic na USD podczas przelewu u nich (deklarujac) lub potem na rynku (jest rynek EUR/USD).
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » wtorek, 12 września 2017, 18:45

Na tą chwilę ja sugeruję się zastanowić 3x czy ich używać, czekam kilka dni już na depozyt, chyba dla zmyłki pierwszy doszedł w niecałe 24 h, myślę fajni są szybko itp.
(Euro, SEPA) Identyczny prawidłowy przelew z tym że trochę wyższa kwota i tu schody, support ssie totalnie 3 dni bez odpowiedzi i bez kasy, dziekuje za takie przyjemności.
Zweryfikowany od 2 lat. Na początku 2 lata temu z nich skorzystałem jednorazowo i porzuciłem przygodę z krypto, ale konto cały czas to samo.
Dane do przelewu identyczne jak w depozycie łącznie z tytulem i danymi
Czekam dalej.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: coincircut » wtorek, 12 września 2017, 19:58

Panowie, czy któryś z Was korzysta z usług Bitstamp w ramach działalności gospodarczej? Chodzi mi głównie o takie kwestie jak dowody transakcji, czy wystawiają faktury za pobrane prowizje itp.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: makry » wtorek, 12 września 2017, 22:25

domator pisze: To nie jest zadna kaucja. To po prostu Twoje srodki na gieldzie.
Nie bedzie problemem inna kwota - na stampie mozesz wogole nie deklarowac wplaty jesli tylko ty bedziesz nadawca i tytul wplaty (to akurat wazne) bedzie sie zgadzal.
Jedyny przypadek kiedy warto deklarowac wplate to kiedy wplacasz EUR a chcesz miec USD.
Nie warto wplacac USD nigdy - wysokie koszty przesylki. Lepiej wplacic EUR i zamienic na USD podczas przelewu u nich (deklarujac) lub potem na rynku (jest rynek EUR/USD).


Mam problem.
dostałem taką wiadomość od Bitstamp.

MIHA VEBER12.9.2017 14:11:11
Szanowny ........

nasz bank otrzymał przelew, który wydaje się być przeznaczony na Twoje konto Bitstamp.

Jednak nasz bank nie może zaliczyć tego przelewu na nasze konto bankowe z powodu niewłaściwej instrukcji odbiorcy związanej z transferem.

Numer konta bankowego jest prawidłowy i należy do Bitstamp, jednakże poinstruowana nazwa beneficjenta to "5 New Street Square", a "Bitstamp Limited".

Prosimy o pilne skontaktowanie się z bankiem i zażądać korekty tej instrukcji, w przeciwnym razie nasz bank będzie zmuszony odrzucić przelew.

W razie jakichkolwiek pytań lub potrzebujesz pomocy, daj nam znać.

Z poważaniem
Miha Veber

dane jakie podałem w przelewie bankowym to


Dane płatnika:
nazwisko imie Moje i tu się wszystko zgadza
ul. też OK
miejscowość OK
konto ING OK
ING Bank Śląski S.A.
Kod BIC: Moj OK

Dane odbiorcy:
5 Nwe Stret Sqware TU POWINNY BYC MOJE NAZWISKO?
Londyn EC4A3TW TU POWINIEN BYĆ MÓJ ADRES?
SI56070000002199468 TO NUMER KONTA BITSTAMP.Co powinienem tu poidać?
Kod BIC: GORESI2XXXX To BIC Bitstam
Tytuł: XXXXXX TU podałem numer jaki Bitstamp podał mi jko wiadomośc
xxxxxxxxxxxxxxxx
Data księgowania:
12.09.2017
Data transakcji:
12.09.2017
Nr transakcji w ING Banku Śląskim S.A.:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Szczegóły:
PRZELEW
Kurs: xxx
Nr ref. xxxxxxx
Kw.pierw.: xxxxxxxxxxxxEUR
Nr ref: xxxxxxxxx
Kw. po potr.: xxxxxxxx EUR
Kwota:
xxxxxxxEUR

Jednym słowem w danych płatnika powinno znajdować się moje nazwisko?
Co w tym przypadku? Mam zwrucić się do banku o poprawę danych przelewu?
czy ktoś z Was miał takie mprzygody.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: coincircut » wtorek, 12 września 2017, 22:43

@makry w wiadomości którą otrzymałeś z Bitstamp jasno wynika (przed użycie translatora), że w danych odbiory nie umieściłeś nazwy odbiorcy, a jedynie jego adres.

Zamiast:
5 Nwe Stret Sqware
Londyn EC4A3TW

Powinno być:
Bitstamp LIMITED
5 New Street Square London EC4A 3TW

Musisz zgłosić w swoim banku, aby zmienili dane w Twoim przelewie, zanim zostanie cofnięty.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: makry » środa, 13 września 2017, 17:00

coincircut pisze: makry w wiadomości którą otrzymałeś z Bitstamp jasno wynika (przed użycie translatora), że w danych odbiory nie umieściłeś nazwy odbiorcy, a jedynie jego adres.

Zamiast:
5 Nwe Stret Sqware
Londyn EC4A3TW

Powinno być:
Bitstamp LIMITED
5 New Street Square London EC4A 3TW

Musisz zgłosić w swoim banku, aby zmienili dane w Twoim przelewie, zanim zostanie cofnięty.
Dzięki za informację.Niestety mój angielski jest na tyle dobry na ile dobry jest translator. :roll: :cry:

Opiszę sytuację jak ma się na dzień dzisiejszy.Możliwe że ktoś w przyszłości będzie miał podobny problem.
Przelew został przelany na kont bank w Słoweni z banku ING. Około 10 godzin po zleceniu przelewu dostałem informację że w tytule przelewu brak Nazwy Bitstam Limited/reszta jest jak najbardziej OK. Bitstam poprosił o skorygowanie przelewu przez mój bank ponieważ nie można go zaksięgować,pomimo że wszystkie inne dane są OK.Faktycznie robiąc przelew mogło coś się zamieszać ponieważ tryb pilny/coś na kształt sorbnetu tylko o wiele wolniejszy koszt 50zł/ w ING jest trochę bardziej skomplikowany.Ponieważ zależało mi na czasie a robiłem ten przelew pierwszy raz, zadzwoniłem do konsultanta ING i właściwie to on mnie informował co i jak. Mniejsza o to z kim,nie ulega wątpliwości że to ja powinienem zwrócić uwagę że w przelewie jest coś nie tak. No cóż,wydawało się że podaję wszystkie dane,widocznie nazwa BITSTAMP LIMITED została wpisana jako zdefiniowanie mojej prywatnej nazwy kontrahenta. Jak dalej sprawy się mają.Dzwonię dzisiaj na infolinie. Dosyć sprawny pracownik przyjrzał się przelewowi.Co się okazuje,bank słoweński nie zgłosił problemu, do ING.Prawdopodobnie przelew z którym jest coś nie tak ma status: zatwierdzony/wszystko OK/.Jak to jest z tymi przelewami.Otóż mogą one po wysłaniu mieć status zatwierdzony/OK/,wstrzymany/coś do wyjaśnienia/,odrzucony/coś kompletnie skopane,zwracamy/.W dwóch ostatnich przypadkach w momencie stwierdzenia niezgodności, bank beneficjenta automatycznie daje informację do banku z którego przelew wyszedł. Ta poinformował mnie konsultant ING.Problem w tym że takiej informacji ING nie w moim wstrzymanym niby przelewie bank nie otrzymał.Ze strony ING wygląda na to że środki zostały zaksięgowane. A więc,udałem się dzisiaj osobiście do oddziału aby skorygować przelew. Koszt takiej korekty to 30 euro, sposób złożenia REKLAMACJA.Czas trwania nieokreślony/nikt nie jest w stanie odpowiedzieć kiedy korekta zostanie zrealizowana i przekazana.
Czytając uważniej cennik Bitstamp czekają mnie prawdopodobnie u nich jakieś opłaty w związku z nie prawidłowościami w przelewie.Wydaje się że 30 euro i prawdopodobnie 50 euro opłata administracyjna/o ile dobrze zrozumiałem/.No cóż Uważajcie robiąc przelew pierwszy raz i dla pewności radzę umieszczać w formatce adres NAZWĘ GIEŁDY. Jak się dalej sprawa potoczy opiszę później
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 września 2017, 09:24 przez makry, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » środa, 13 września 2017, 18:57

Ja proponuję profilaktycznie tą giełdę omijać szerokim łukiem.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » środa, 13 września 2017, 19:04

prezes pisze: Ja proponuję profilaktycznie tą giełdę omijać szerokim łukiem.

Dołączam się do rad, z tym, że u mnie śmiechu nie ma cały czas czekam na depozyt, który powinien być i na pewno dawno dotarł do ich banku (mam doświadczenie wcześniejsze od 2014 z nimi i porównanie)
ps. dobra robota z vlogami, czasem patrzę na analizy ;]

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: coincircut » środa, 13 września 2017, 19:07

@prezes to gdzie polecasz zakup krypto za EUR po dobrym kursie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » środa, 13 września 2017, 20:10

Nie jestem w stanie polecić żadnej sensownej giełdy bo jak się człowiek przyjrzy dokładnie to zawsze jest coś nie tak ale Bitsamp z tymi pytaniami skąd masz kasę i przedłużającymi się depozytami to już strasznie przegina.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: ziemny » środa, 13 września 2017, 21:45

Mam taki sam problem depozyt wysłany z banku millenium przelewem expresowym zazwyczaj dochodził na drugi dzień rano mija już 48 h .

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: coincircut » środa, 13 września 2017, 22:00

@ziemny przelew SEPA czy z konta PLN z przewalutowaniem?

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: ziemny » czwartek, 14 września 2017, 23:11

Wysłałem euro przelewem expresowym .Do tej porty nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów.

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: coincircut » czwartek, 14 września 2017, 23:28

@ziemny daj znać jak się skończyła sprawa, gdyż jestem ciekaw jaki może być powód zwłoki z tym depozytem

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: makry » piątek, 15 września 2017, 09:34

Dekoin pisze: Dołączam się do rad, z tym, że u mnie śmiechu nie ma cały czas czekam na depozyt, który powinien być i na pewno dawno dotarł do ich banku
@Dekoin. Czy w końcu dotarły do Ciebie środki?. Czy ktoś jeszcze ma ostatnio problem z wpłatami-wypłatami?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości