Bitstamp - Dyskusja ogólna

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: cezarx77 » czwartek, 21 listopada 2013, 10:54

andy-bc pisze:
Na przykład tak: założyć także konto EUR, kupić walutę: PLN -> ulubiony kantor internetowy -> EUR, wysłać EUR przelewem SEPA do bitstampu.
A czy wypłaty przelewem SEPA realizować na polskie konto USD czy EUR?

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: kierownik » czwartek, 21 listopada 2013, 10:59

Ile idzie taki przelew SEPA?

Dyskutant
Posty: 170
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: andy-bc » czwartek, 21 listopada 2013, 11:30

kierownik pisze:Ile idzie taki przelew SEPA?
Ze 2-3 dni robocze do zaksięgowania w Bitstampie.

@cezarx77
Tu mogę nie łapać pytania. Przelewy SEPA są tylko w EUR. Więc jeśli mówimy o wypłacie SEPA z Bitstampu, to tylko na konto w EUR.
Jeśli nawet uda się zrealizować przelew SEPA na konto USD (nie wiem, czy się da), to bank odbiorcy po prostu przewalutuje kwotę kolejny raz z EUR na USD. A tego zapewne nie chcemy :)

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: cezarx77 » czwartek, 21 listopada 2013, 11:45

Rzeczywiście jak teraz przeczytałem pytanie to też sie nad tym zastanowiłem co pisze ;)

Dzięki za odpowiedź.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: meetom » czwartek, 21 listopada 2013, 14:54

cezarx77 pisze:A czy wypłaty przelewem SEPA realizować na polskie konto USD czy EUR?
SEPA z założenia idzie w EUR, więc o tyle na USD nie ma sensu, że będzie przewalutowanie (co najmniej jedno) po drodze.

A ja się z bistampem chyba już 2 tydzień bujam. Kupiłem tam kilka BTC, które chcę wyciągnąć, ale potrzebna jest weryfikacja (ID + "proof of residence"). Jako ID wysyłam dowód, a z tym drugim się ciągle czegoś czepiają (wysyłałem różne rachunki, umowy ubezpieczenia etc) a niestety "pending" trwa po kilka dni. Jak w końcu "proof of residence" przeszło, to stwierdzili, że w ID jest za mało danych (a to skan dowodu osobistego!) i chcą paszportu. No kurna! A co jakbym nie miał paszportu?
Mam nadzieję, że oni nie budują sobie listy takich dokumentów po to by potem brać na mnie kredyt jakiś :/
Czy Wam udało się normalnie na dowód osobisty zwalidować konto?

Gaduła
Posty: 382
Rejestracja: 29 marca 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: kierownik » czwartek, 21 listopada 2013, 14:56

meetom pisze: Mam nadzieję, że oni nie budują sobie listy takich dokumentów po to by potem brać na mnie kredyt jakiś :/
Jak wysyłasz komuś skany dokumentów, to w paincie pomaluj je trochę, dodaj napisy "only for bitstamp".

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » czwartek, 21 listopada 2013, 21:06

Dear Bitstamp clients,

We are pleased to inform you that Bitstamp has successfully resolved both (1) the networking issues that made our site unavailable and (2) our issues with our banking software.

Bitstamp has caught up with all pending deposits and withdrawals. Only standard banking processing should remain in delivering your transfers. We kindly ask our customers with pending transfers to remain patient and refrain from submitting additional support tickets on the matter to avoid any unnecessary delays.

Thank you for your understanding.

Best regards,
The Bitstamp team
w temacie więc wrzucam

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 21 listopada 2013, 21:15

heh wzmożony ruch się skończył to się problemy skończyły, a czy tak do końca to się jeszcze okaże

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Pola » czwartek, 21 listopada 2013, 21:43

andy-bc pisze:
Pola pisze:Tylko ta prowizja mnie drażni... Niby mają przeliczać, ale jakoś mam opory przed handlem, bo nie wiem za ile kupuję i sprzedaję.
Sprawdziłem i pobrali obniżoną prowizję - choć na stronie Account nadal jest wyświetlane 0,5%.
Faktycznie. Dzięki! :)
Nie przeczytałeś(łaś) regulaminu? Nie rozumiesz go? Nie akceptuj! LUDZIE, CZYTAJCIE REGULAMINY.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 21 listopada 2013, 22:21

Ile kosztuje wypłata fiatów na konto w polsce przelew SEPA?

Gaduła
Posty: 345
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: fistral » piątek, 22 listopada 2013, 00:10

Ile teraz idzie przelew USD z Bitstampa na konto w PL ? Najlepiej chyba puszczac na konto walutowe ?
Nie ma tam zadnych zastojow ?

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » piątek, 22 listopada 2013, 00:38

jak masz jeszcze kapitał w btc to zobacz krakena, z EUR na PLN mamy jedno przewalutowanie mniej zazwyczaj, przelew stamtąd w niecałe dwie doby. Tylko rynek płytki

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » piątek, 22 listopada 2013, 10:45

meetom pisze:
cezarx77 pisze:A czy wypłaty przelewem SEPA realizować na polskie konto USD czy EUR?
SEPA z założenia idzie w EUR, więc o tyle na USD nie ma sensu, że będzie przewalutowanie (co najmniej jedno) po drodze.

A ja się z bistampem chyba już 2 tydzień bujam. Kupiłem tam kilka BTC, które chcę wyciągnąć, ale potrzebna jest weryfikacja (ID + "proof of residence"). Jako ID wysyłam dowód, a z tym drugim się ciągle czegoś czepiają (wysyłałem różne rachunki, umowy ubezpieczenia etc) a niestety "pending" trwa po kilka dni. Jak w końcu "proof of residence" przeszło, to stwierdzili, że w ID jest za mało danych (a to skan dowodu osobistego!) i chcą paszportu. No kurna! A co jakbym nie miał paszportu?
Mam nadzieję, że oni nie budują sobie listy takich dokumentów po to by potem brać na mnie kredyt jakiś :/
Czy Wam udało się normalnie na dowód osobisty zwalidować konto?

Ja wysłałem skan przodu dowodu osobistego i wyciąg z banku z ostatniego miesiąca po 3 dniach konto zostało zweryfikowane.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bitownic » piątek, 22 listopada 2013, 18:33

Czy ktoś wie czemu kursy na MtGox i Bitstampie są niemal identyczne. Są jakieś problemy z wypłacalnością fiatów z Bitstampa?

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Luku » sobota, 23 listopada 2013, 09:56

Proszę o podpowiedź, jak bardziej opłaca się przewalutować dolary na złotówki z bitstampa - czy przelew z bitstampa od razu na konto złotówkowe, czy poprzez jakiś kantor online?

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » sobota, 23 listopada 2013, 10:04

Wydaje mi się że jedyna opcja to posiadanie konta walutowego w euro i taki właśnie dostaniesz przelew od bitstamp'a w euro.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » sobota, 23 listopada 2013, 10:05

Luku pisze:Proszę o podpowiedź, jak bardziej opłaca się przewalutować dolary na złotówki z bitstampa - czy przelew z bitstampa od razu na konto złotówkowe, czy poprzez jakiś kantor online?
jak chcesz to zrobić przez kantor online?
z USD na PLN domyślnie kończy się na 2 przewalutowaniach. poza tym przelewy z bitstampa podobno ostatnio mają problem z dochodzeniem, polecam z krakena puścić z EUR na PLN. Jedno przewalutowanie pewne i kasa szybko.

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: cezarx77 » niedziela, 24 listopada 2013, 22:13

Po raz kolejny zaobserwowałem niepokojące zjawisko, przy gwałtownych zmianach kursu, Bitstamp zaczyna działać na podobieństwo Curexa, lagowanie, brak możliwości otworzenia zlecenia, wyrzucanie ze strony...

Też coś takiego macie?

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: plociarz » poniedziałek, 25 listopada 2013, 19:57

MusX pisze:
Luku pisze:Proszę o podpowiedź, jak bardziej opłaca się przewalutować dolary na złotówki z bitstampa - czy przelew z bitstampa od razu na konto złotówkowe, czy poprzez jakiś kantor online?
jak chcesz to zrobić przez kantor online?
z USD na PLN domyślnie kończy się na 2 przewalutowaniach. poza tym przelewy z bitstampa podobno ostatnio mają problem z dochodzeniem, polecam z krakena puścić z EUR na PLN. Jedno przewalutowanie pewne i kasa szybko.
Tzn. ile idą teraz mniej więcej przelewy ze Stampa tzn. Sepa? sorry ale juz dawno przez nich nic nie wyplacalem i zastanawiam sie nad wypalata zeby przypadkiem kasy nie stracic

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » poniedziałek, 25 listopada 2013, 20:17

plociarz pisze:
MusX pisze:
Luku pisze:Proszę o podpowiedź, jak bardziej opłaca się przewalutować dolary na złotówki z bitstampa - czy przelew z bitstampa od razu na konto złotówkowe, czy poprzez jakiś kantor online?
jak chcesz to zrobić przez kantor online?
z USD na PLN domyślnie kończy się na 2 przewalutowaniach. poza tym przelewy z bitstampa podobno ostatnio mają problem z dochodzeniem, polecam z krakena puścić z EUR na PLN. Jedno przewalutowanie pewne i kasa szybko.
Tzn. ile idą teraz mniej więcej przelewy ze Stampa tzn. Sepa? sorry ale juz dawno przez nich nic nie wyplacalem i zastanawiam sie nad wypalata zeby przypadkiem kasy nie stracic
nie wiem, nie wypłacałem, czytałem na bitcointalk że ludzie narzekaja na wydlużony czas.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości