Bitstamp - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » piątek, 12 lipca 2019, 10:49

Pamiętam jak kiedyś giełda ta zasłynęła jako ta upokarzającą bo kazała wysyłać w trakcie weryfikacji swoje selfi a wtedy to nie był "jeszcze standard".
Druga sprawa to pamiętam że ktoś wysyłający tam btc został zapytany skąd ma to btc i musiał się tłumaczyć a skąd? a z dupy a jak? a srak... itd WTF?!
Dlatego tutaj u nas w naszym pl półświatku :D mało popularna giełda ludzie bardziej preferują krakena.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lipca 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: 7rafal » niedziela, 14 lipca 2019, 13:32

Witam,
Czy bitstamp faktycznie nie pobiera prowizji za wypłatę btc?
Czy jak dobrze rozumiem, to mogę sobie tam przelać powiedzmy xrp z innej giełdy, sprzedać za btc i btc na portfel?
Czy są jakieś haczyki poza tym, że minimalny order to 0.001 btc? Czy trzeba przechodzić weryfikację jak wpłaca i wypłaca sie tylko krypto, a nie usd?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » niedziela, 14 lipca 2019, 16:25

Bitstamp bez weryfikacji może zablokować wypłaty również w krypto.
Binance i coinex do około 2 btc dziennie nie wymagają kyców

Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 13 lipca 2016
Reputacja: 59
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: monocykl » niedziela, 14 lipca 2019, 16:42

swego czasu bitstamp pomimo pelnej weryfikacji zablokowal mi srodki w krytycznym momencie, wplacilem jednorazowo wieksza kowote , zablokowali i kazali sie tlumaczyc skanami skad $$$$. mimo braku skanow warunkowo odblokowali srodki z zastrzezeniem ze jesli chce korzystac z ich gieldy musze uwiarygodnic skad mam srodki , wiec wyplacilem i nie wrocilem.
nie bede polecal zadnej gieldy bo kazda moze pasc , niech kazdy sam zdecyduje gdize jest najmniejsze ryzyko

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: s3kman » wtorek, 16 lipca 2019, 09:36

monocykl pisze: niedziela, 14 lipca 2019, 16:42nie bede polecal zadnej gieldy bo kazda moze pasc , niech kazdy sam zdecyduje gdize jest najmniejsze ryzyko
s3kman pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:39Proszę o opinie o tej giełdzie. Płynność, czy wypłacają środki bezproblemowo
pytam czy wypłacają środki a nie czy polecasz. dzięki za podpowiedzi. W osobnym dziale podpytam o Krakena.

Weteran
Posty: 2854
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 440
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: adamu79 » środa, 4 września 2019, 11:53

Mały update, nie wiem jak inne banki ale mBank zablokował możliwość wpłat na Bitstamp. Chciałem tam przelać eurasy ale nihuhu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » środa, 4 września 2019, 12:09

Mieliśmy problemy z Bitstampem po wpłacie ETH ,blokada środków i prośba o podanie skąd mamy Ethereum ,na szczęście były to moje wykopane ethery więc im podałem co chcieli.
Można by powiedzieć ze Bitstamp z racji ścisłej współpracy z banksterką jest bardzo wrażliwy na pochodzenie kryptowalut które do nich wpłacamy.
BTC>ETH

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 298
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 750
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » sobota, 7 września 2019, 04:29

Właśnie chciałem przelać EUR na BitStamp i okazało się, że mBank zablokował przelew. Ze względów bezpieczeństwa, a jakże. Miesiąc temu jeszcze przechodziło bez problemu. Jeszcze wcześniej to samo się stało z Krakenem. BitMarket upadł. Tym samym zostałem pozbawiony możliwości kupna kryptowalut.

Wcześniej z BitStampem nie miałem kompletnie żadnych problemów. Raz tylko musiałem w ankiecie odpowiedzieć na kilka pytań typu skąd mam, co będę wymieniać na co i za ile.

Ktoś ma jakiś pomysł co robić? Otworzyć konto w innym banku?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 9 września 2019, 20:43

Trochę OT
Chyba hehehe mam w mBanku konto ;)
Umowa mówi wyraźnie, że na koncie nie mogę mieć debetu.
Wchodzę, a ta minus :shock:
Eeeee... Debet? Jakim cudem??
Dzwonię na linię i mówię, że chciałbym debet - odpowiadają, że nie można, bo umowa...
Ale ja mam minus!? Eeeee... heheheheeeee tegowane cioty z mb@nku heheheeeeee
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: wykopek7 » środa, 19 maja 2021, 19:16

Do stałych użytkowników: kojarzycie może która para BTC - altcoin ma największą głębię na tej giełdzie?

ETH, XRP, LTC, inny?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: xbladexx » czwartek, 9 września 2021, 20:35

bl4ck pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:49Druga sprawa to pamiętam że ktoś wysyłający tam btc został zapytany skąd ma to btc i musiał się tłumaczyć a skąd? a z dupy a jak? a srak... itd WTF?!
Miałem nieprzyjemność z daną giełdą.
SOC - source of crypto aby udowodnić swoje BTC miałem im wysłać IMIENNY DOWÓD ZAKUPU coś jak faktura.
To klepnołem im screan z giełdy nie nie da się bo tam nie ma moich danych jak na fakturze.
pimpong leciał kilka tygodni jakieś rzeczy musiałem podpisywać swoimi adresami itp. bujać się nieziemsko uratowała mi tylko dupę inwestycja w X crypto gdzie miałem portfel inicjujący transakcję zakupu czegoś co poszło z x5000 w BTC.
Jakbym tego nie miał to nigdy bym tych środków nie odzyskał to jest porażka.
Jak nie macie fakturki na krypto co wysyłacie im to się może zacząć jak na screanie z giełdy nie ma waszych danych.
Tak tylko ostrzegam.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 9 września 2021, 21:20

Na giełdy zawsze partiami. Wysłanie, transakcja, z powrotem na portfel lub fiaty do banku. Nigdy całość za jednym razem.

Początkujący
Posty: 366
Rejestracja: 20 grudnia 2022
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Janome » poniedziałek, 13 marca 2023, 13:42

Ktoś orientuje się może jak obliczyć całość fee zapłaconych z całego roku np. 2022 żeby sobie wliczyć w koszta uzyskania przychodu? Mają to tak robite na transakcje w historii że potrwałoby pol roku zliczenie manualnie.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości