Bitstamp - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » czwartek, 8 stycznia 2015, 12:40

Jeśli chodzi o PR to polecam poczytać wątek krakena na bitcointalk, kilka wątków większych giełd czytam i ten krakena można podać jako wzór do naśladowania. No może poza wyjątkiem ich supportu rippla, ale to akurat dobrze :)

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » czwartek, 8 stycznia 2015, 13:49

Lamassu pisze:Ile czasu minęło odkąd bitstamp dał sobie ultimatum 48 godzin po których mieli wstać?
Też mnie to wkurza mija już pięć dni a nic konkretnego nie napisali.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: diakon » czwartek, 8 stycznia 2015, 20:17

Nie miałem dziś za bardzo czasu śledzić co się działo, a na stronie stampa nic nie widzę. Ktoś coś wie?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 8 stycznia 2015, 20:19


Working alongside the team from San Francisco, progress towards redeployment is strong. Huge thank you to for your confidence and patience.

Dyskutant
Posty: 195
Rejestracja: 26 października 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Matek » czwartek, 8 stycznia 2015, 20:29

JacekW_BB pisze:
Working alongside the team from San Francisco, progress towards redeployment is strong. Huge thank you to for your confidence and patience.
nie bardzo mnie to przekonuje, gra na zwlokę i wypłaca miliony... :)

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: mrosol » czwartek, 8 stycznia 2015, 21:01

Obrazek

Pewnie próbują drugim sposobem - dodatkowe koszty. Chyba że przeciągnie się w czasie...

zrn
Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 20 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC.

Postautor: zrn » czwartek, 8 stycznia 2015, 21:58

sxzp pisze:Kolejna dziwna figura start 499.999 btc koniec 33 btc co to są kręgi w zbożu czy jak.

Obrazek

dzięi @papaxpapa to nie zupełnie to o co mi chodziło, ale ciekawy pomysł trzeba śledzić jego rozwój.
mi już ta cała sprawa bitstampa śmierdzi... prawie północ nie ma giełdy... cytowane ślady w zbożu wcześniej... obawiam się że został obrobiony na amen, ale ja jestem paranoikiem :P

Jeszcze wcześniej były ślady jak w zbożu tylko na płasko... ktoś tu zrobił ładny przekręt...

a wszyscy grzecznie jak owieczki czekają na rzeź... w sprawie goxa było tak samo, do końca wierzyliście, w mózgu człowieka obiecana podświadomie obietnica bogactwa działa silniej niż stoperan ;) A czy tym razem te owce ostrzygą? :)

Komunikaty bistampa mówią tyle co nic, sorry ale przy takiej akcji należałoby spodziewać się bardziej treściwych informacji...

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bitguru » czwartek, 8 stycznia 2015, 22:41

Troszkę mało rozmowni są ostatnio panowie ze Stampa. Strona główna nieaktualizowana od ponad 2 dni. W ich położeniu to cała wieczność. A potrafili być tacy gadatliwi. "Tu de muny" regularnie się sypały.

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Mucha » czwartek, 8 stycznia 2015, 22:59

bitguru pisze:Troszkę mało rozmowni są ostatnio panowie ze Stampa. Strona główna nieaktualizowana od ponad 2 dni. W ich położeniu to cała wieczność. A potrafili być tacy gadatliwi. "Tu de muny" regularnie się sypały.
Nie jestem przeciwnikiem czy zwolennikiem stampa , ani nie wiem czy wrócą kiedykolwiek czy za minutę, ale miałem kiedyś podobne sytuacje , wtedy nie myślałem by ktoś odpisywał klientom , i nie bardzo mnie to interesowało co sobie pomyślą , chciałem jak najszybciej "naprawić błąd" , myślisz że zatrudnią teraz 50 pracowników na szybko by odpisywali klientom , co mają odpisywać ?
1 wiadomość : przepraszamy szukamy przyczyny błędu
2 wiadomość : nadal szukamy przepraszamy za utrudnienia
3 wiadomość : znaleźliśmy już błąd powinniśmy ruszyć za 48h
4 wiadomość : nastąpiły pewne komplikacje znaleźliśmy jeszcze mały błąd ruszymy później
5 wiadomość : już mamy wszystko zrobione testujemy
6 wiadomość : ruszymy lada moment

pytań i przekleństw klientów nie muszę pisać ? może czym mniejszy kontakt w takiej chwili tym więcej pracują ?
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: diakon » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:06

@Mucha

Tak jakby za komunikację i pisanie wiadomości odpowiadali programiści i testerzy, w jakim świecie ty żyjesz?
A już czas na rebranding strony od maintenance to znaleźli, i to napewno robili spece od marketingu, bo oni przecież najlepiej znają html, css i javascript.

Było już w tym watku przeze mnie i przez @Au opisane jak powinna wyglądać komunikacją, żeby przynajmniej trochę uspokoić klientów. To co robią to zabawa w goxa i nie ma co tego bronić. Komunikacja leży na całej płaszczyźnie. Zresztą wystarczy poczytać tweety albo reddita.

Akurat próba przynajmniej minimalnego odzyskania zaufania przez dział PR i marketingu to powinna być równie ważna część ich wznwiania pracy systemu co jego testowanie i usuwanie błędów. A nie kilka banalnych tweetów.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:14

Znów wrzucili jakieś ogólniki na twita

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: diakon » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:16

O to mi chodzi, ludzie się martwią o swoją kasę, a nejc zamiast pisać o problemie i jego rozwiązaniach, to przprosił, że nie bardzo miał czas uczestniczyć w jakiś targach czy cokolwiek to jest... taa podjerzewam, że wszyscy śledzący jego twity z niecierpliwością czekają, aż im wytłumaczy nieobecnośc na CES...

Wygadany
Posty: 514
Rejestracja: 5 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: bitguru » czwartek, 8 stycznia 2015, 23:35

@Mucha
Ile milionów USD dziennego obrotu miała Twoja firma w trakcie opisywanej sytuacji? Stamp w ostatniej dobie przed zniknięciem "przerobił" coiny warte 10 mln dolców. W 24h. To nie jest jednoosobowa działalność gospodarcza pana Józia, tylko globalny pośrednik finansowy. Nie tylko można, ale wręcz trzeba wymagać od nich czegoś więcej.

Zresztą, nawet gdyby to była mała firemka typu "krzak". Czy tak trudno zaktualizować stronę WWW choć jeden raz dziennie? W poniedziałek podać przybliżony harmonogram i zakres prac. Potem codziennie krótkie podsumowanie. W tym jakiekolwiek konkrety, nazwiska, miejsce i sposób prowadzonych prac. Przecież to zajmie góra paręnaście minut.

zrn
Dyskutant
Posty: 176
Rejestracja: 20 września 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: zrn » piątek, 9 stycznia 2015, 00:55

możliwe wersje wydarzeń by paranoik:

wersja 1: źli panowie szantażują używając do tego rodziny pana bitstampa, żeby ujawnił klucze (to samo mogło być i w gox, gdzie pieniądze tam i mafia, a gdzie konkubinat tam bieda ;) )

wersja 2: przymierzają się do noworocznej zmiany layoutu, system przestaje wysyłać btc na skutek błędu, internauci wysysają z palca teorię że ukradziono 18k btc, czego się do tego nie przyznać? zarejestrujemy w stracie ;)

wersja 3: mamy do zapłacenia 5mln $ podatku... zróbmy inside włam na 15$ mln żeby zarejestrować jako stratę next year, tak na wszelki, na początku roku

wersja 4: zagrajmy w FUD, sprzedajmy trochę btc klientów, wyłączmy usługę, zniknijmy z rynku, jeszcze trochę, jeszcze trochę, ok odkupmy, pojawmy się na rynku z dobrą nowiną która poniesie kurs tu de moon :D


macie swoje wersje ? :D

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Molisz » piątek, 9 stycznia 2015, 01:07

Za dużo wypłat, cisza i zdawkowe info...
Źle to wygląda.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: kactech » piątek, 9 stycznia 2015, 08:37

@zrn całkiem fajne punkty.

To co widać i można ocenić- zupełna nonszalancja w stosunku do klientów i ich środków, zupełnie jak Marek.
Nejc Kodrič @nejc_kodric · Jan 5 pisze:To restate: the bulk of our bitcoin are in cold storage, and remain completely safe.
Dostał zjebkę, 2 dni zajęło żeby zrobić upgrade oświadczenia.
Nejc Kodrič @nejc_kodric · Jan 7 pisze:I want to personally reassure clients that their balances held with us prior to Jan. 5th at 9am UTC are safe, and will be honored in full.
He, po to terabajty łańcucha latają po sieci żeby nie trzeba było personally reassure.

W każdym razie, ktoś z dobrym info lub przeczuciem może grać na rynku Ripple https://i.imgur.com/gvpONGZ.png (ripplecharts.com).
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 9 stycznia 2015, 09:49

The @Bitstamp team is working around the clock to restore services to customers as soon as possible. More to do, but testing is going well.
Ich najnowszy twit

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: diakon » piątek, 9 stycznia 2015, 09:52

I tak w koło Macieju, wciąż ogólniki i przeciąganie. Żadnych konkretów. Sami sobie szkodzą.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 9 stycznia 2015, 10:13

@diakon, ale z drugiej strony, jakich konkretów byś oczekiwał?
"Przeprowadziliśmy siódmy test transakcyjny, wykryliśmy problem wydajnościowy w następującym SQL'u..."

czy: "Bitki ukradł nasz pracownik o nazwisku..."? ;)

Fakt, że ja bym pisał trochę inaczej, by ludzie odnieśli wrażenie, że kontrolują sytuację. Ale tak naprawdę, dopóki nie będziesz miał dostępu do swojego konta i możliwości transferu, dalej miałbyś tylko "wrażenie" i moje słowo...
I tak, póki co, nie można nic zrobić, więc po co się denerwować.

EDITED: nie mam nic na stampie, staram się oceniać sytuację neutralnie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitstamp - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » piątek, 9 stycznia 2015, 10:26

@Eko chyba zbyt optymistycznie to widzisz. Bez wypominania, ale podobnie jak z goxem na początku.
Oczywiście także wolałbym się mylić.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 41 gości