wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: sodom2000 » środa, 26 lipca 2017, 19:57

Panowie to prawda, że GOXA shakowali panowie z BTCE?
http://blog.wizsec.jp/2017/07/breaking- ... 1.html?m=1

Czy to jakiś fejk??

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 26 lipca 2017, 20:05

@sodom2000, to poważna strona, żaden fejk

Twierdzą, że ten gość nie był bezposrednio złodziejem, tylko pomocnikiem. Umożliwił wypranie kasy.

Polecam śledzić ten blog, a przede wszystkim inne bitcoinowe serwisy
https://twitter.com/wizsecurity

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: garmont » środa, 26 lipca 2017, 20:37

Opracowanie łączące pranie pieniędzy z MtGox na BTC-e:
http://blog.wizsec.jp/2017/07/breaking- ... 1.html?m=1

Coś nie mogę uwierzyć, że Pan Alexander Vinnik, sam wyprał  4mld $ na btc-e.
Tak czy inaczej serwery btc-e mogą być teraz na długo zabezpieczone jako materiały dowodowe.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: anubis » środa, 26 lipca 2017, 20:46

Update2: W tej chwili trwają prace w celu przywrócenia usługi. Przybliżony czas od 5 do 10 dni. Dziękujemy za zrozumienie

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » środa, 26 lipca 2017, 20:46

A o co chodzi z ta wczesniejsza informacja"

Due to possible risks, from 25.07.2017 to 15.08.2017 we increase the number of confirmations required for Bitcoin deposit from 3 to 6 #btce

Ktos obserwowal ten temat?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 26 lipca 2017, 20:46

najnowszy twit BTC-E
Update2: На данный момент ведутся работы по восстановлению работы сервиса. Примерные сроки от 5 до 10 дней. Спасибо за понимание #btce


mi to wygląda na kontrolę giełdy przez słuzby. Tak jak z Alpha Bay. Tak za pare dni zaczną zbierać dane od klientów (to będzie warunek wypłaty środków)

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: piwo » środa, 26 lipca 2017, 20:47

Czyli trwają prace nad przywróceniem serwisu, które potrwają od 5 do 10 dni. Gra na czas...

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Narling » środa, 26 lipca 2017, 21:35

No ale btce wcale nie miało siedziby ani serwerów w Rosji, wedle niedawnych wieści serwery były w Bułgarii, spółka zarejestrowana na Cyprze, właściciele w Rosji. Więc chyba jak najbardziej Grecy a co za tym idzie FBI mogą im grzebać.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 26 lipca 2017, 21:50

Narling pisze: No ale btce wcale nie miało siedziby ani serwerów w Rosji, wedle niedawnych wieści serwery były w Bułgarii, spółka zarejestrowana na Cyprze, właściciele w Rosji. Więc chyba jak najbardziej Grecy a co za tym idzie FBI mogą im grzebać.
Możesz rozwinąć? Bo ja nie rozumiem tej logiki.

Przychodzi mi jeszcze ewentualnie do głowy, gdzie przekierowuje domena. Bo to kontrolują Amerykanie.

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Narling » środa, 26 lipca 2017, 21:55

Chodziło mi o to że zachodnie służby mają fizyczny dostęp do infrastruktury tej giełdy, co innego gdyby ona znajdowała się na terytorium Rosji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » środa, 26 lipca 2017, 22:42

Narling pisze: No ale btce wcale nie miało siedziby ani serwerów w Rosji, wedle niedawnych wieści serwery były w Bułgarii, spółka zarejestrowana na Cyprze, właściciele w Rosji. Więc chyba jak najbardziej Grecy a co za tym idzie FBI mogą im grzebać.
A nie w Mongolii?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 9 września 2013
Reputacja: 131
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Narling » środa, 26 lipca 2017, 22:54

W Mongolii to z tego co mi wiadomo mieli konta bankowe, zresztą nie wiem, nigdy nie wypłacałem USD.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 24 kwietnia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: nztcaps » środa, 26 lipca 2017, 23:01


Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » środa, 26 lipca 2017, 23:31

Giełda wyłączona została wczoraj, aresztowanie miało miejsce ponoć dzisiaj. Tu mamy największą zagadkę...

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Qba-da-Intrepid » czwartek, 27 lipca 2017, 03:37


Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: 4D3K » czwartek, 27 lipca 2017, 08:47

minerek pisze:

dla znających rosyjski:



Jeżeli to prawda to w momencie kiedy inni właściciele btc-e dowiedzieli się o tym że zawinęli ich kolesia to zwinęli własne manatki z datacenter - planuja postawić kolejna giełdę ale w nowej szacie. Ale skoro wiedzieli to już wcześniej to pewnie zaczęli upłynniać bity właśnie wtedy
mój rosyjsko dawno nie używany ale mniej więcej:
"Dowiedziałem się pewnych informacji z małego forum w darknecie, gdzie czasami pojawia się drugi współwłaściciel. Linka nie mogę dać. W skrócie:
Gdy tylko chłopaki z data center dowiedzieli się o Aleksandrze, wyjęli z wymianą wszystkie swoje oszczędności (nie brali środków innych ludzi) i poczyścili praktycznie wszystko. Giełda w swojej obecnej formie nie zostanie przywrócona. Prawdopodobnie utworzony zostanie nowy zespół, dokładnie taka sama giełda. Póki co to wszystko co jest"

może coś źle zrozumiałem to poprawcie.

Rozmowny
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: adamex » czwartek, 27 lipca 2017, 09:06

Przeczytal to ktoś? Pisza tam np. że hamburgery nalozyly na btc-e kare 110 milionow $ oraz ze zrobili "takedown" gieldy ;\
Gdy tylko chłopaki z data center dowiedzieli się o Aleksandrze, wyjęli z wymianą wszystkie swoje oszczędności (nie brali środków innych ludzi) i poczyścili praktycznie wszystko. Giełda w swojej obecnej formie nie zostanie przywrócona. Prawdopodobnie utworzony zostanie nowy zespół, dokładnie taka sama giełda. Póki co to wszystko co jest"
aha, czyli jak cos to bedzie zupelnie nowa gielda, czyli nowe konta itp, czyli oni raczej nie beda sie zajmowac zwracaniem hajsu

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » czwartek, 27 lipca 2017, 09:14

Moja wersja wydarzeń:
07:00??? 25.07 - Reuters: http://www.reuters.com/article/us-greec ... SKBN1AB1OP - Zatrzymanie Aleksandra Winnika.

08:20 25.07 - Zrzuty BTC na giełdach: https://i.imgur.com/d1ipcJA.png prawdpodobnie powiazane z tym: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p340457
4D3K pisze:

mój rosyjsko dawno nie używany ale mniej więcej:
"Dowiedziałem się pewnych informacji z małego forum w darknecie, gdzie czasami pojawia się drugi współwłaściciel. Linka nie mogę dać. W skrócie:
Gdy tylko chłopaki z data center dowiedzieli się o Aleksandrze, wyjęli z wymianą wszystkie swoje oszczędności (nie brali środków innych ludzi) i poczyścili praktycznie wszystko. Giełda w swojej obecnej formie nie zostanie przywrócona. Prawdopodobnie utworzony zostanie nowy zespół, dokładnie taka sama giełda. Póki co to wszystko co jest"

może coś źle zrozumiałem to poprawcie.
Sprawdziłem wolumeny na BTC-e i Bitstampie w raw data (nie wiem dlaczego trzeba ustawić wykres na dzień do przodu aby rawdata było na 25.07): https://bitcoincharts.com/charts/bitsta ... 10zm2g25zv
https://bitcoincharts.com/charts/btceUS ... 10zm2g25zv

Zrzuty zawsze zaczynał bitstamp, btc-e po nim.


11:26 25.07 - Tweet: "Unplanned maintenance in data center, possible problems with access to btc-e "
O 11 w DC prawdopodobnie weszła policja, kazała odłączyć połączenie internetowe do serwerów BTC-e. W biurze siedziała sobie załoga gdy nagle monitoring usług zaczął raportować, że coś nie działa. Nie mogli dojść do ładu o co chodzi, "coś dziwnego", postanowili napisać tweeta że za chwilę wracają.

13:29 25.07 - Tweet: "Our engineers are still looking into the issue in data center. We hope to get back online soon. Will continue to keep you updated"
Od 11:20 do 13:29 zostały wyłączone VPNy załogi, a być może nawet i połączenia lokalne pomiędzy maszynami. Załoga wisi na telefonach z DC, jeśli im nie powiedziano że policja zabezpieczyła serwery to załoga wmawia DC że padła sieć. Możliwe, że policja kazała mówić że w DC poposułą się sieć kompletnie i przywracją.

13:44 25.07 - Tweet: "Update: Технические работы близки к завершению. Спасибо за понимание. / Aktualizacja: Technika prace są na ukończeniu. Dziękujemy za zrozumienie."
Ten komunikat może tłumaczyć że załoga BTC-E cały czas dostawała inforamcje z DC że to problem techniczny i za chwilę wszyztko będzie ok.

18:41 25.07 - Tweet: "We are still continue to perform our unscheduled ongoing maintenance. Will keep you updated. Sorry for the inconvenience. "
BTC-e już wie... Idą za ciosem, że wjazd policji to nieplanowana przerwa tehniczna. W DC może już nie być maszyn BTC-e. Załoga BTC-e zorganizowała nowy hosting, powoli się instalują.

~13:58 26.07 - Strona BTC-e zaczęła działać
Gdzieś w tym czasie BTC-e udało się uruchomić frontową część hostingu już w nowym miejscu. Może być też tak że nowy hosting uruchomiły służby, ale musiały by współpracować z cloudflare. Cały ruch z internetu idzie do cloudflare, tam też jest osadzony prywatny certyfikat BTC-e. Strona którą KTOŚ uruchomił korzysta ze starego certyfikatu BTC-e.

18:42 26.07 - Tweet: "Update2: На данный момент ведутся работы по восстановлению работы сервиса. Примерные сроки от 5 до 10 дней. Спасибо за понимание / Update2: W tej chwili trwają prace w celu przywrócenia usługi. Przybliżony czas od 5 do 10 dni. Dziękujemy za zrozumienie"
Albo załoga BTC-e zdała sobie sprawę że ich scenariusze recovery nie działają, backupy baz danych nie działają, nie zrobili kopii tego, tego i tamtego środowiska, nie mają kluczy do portfeli BTC bez Winnicka; albo nowa rządowa ekipa BTC-e kopiuje 1:1 środowisko na podstawie zabranego sprzętu, wprowadza własne modyfikacje i nie wie jak to postawić aby działało. Może czekają aż Winnick udostępni hasła do kluczy prywatnych.
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 lipca 2017, 11:35 przez WMP, łącznie zmieniany 4 razy.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Rozmowny
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: adamex » czwartek, 27 lipca 2017, 09:39

kris87 pisze: Gdzie tam w tekście widzisz ,że amerykanie zdjęli lub zabezpieczyli serwery?
O tym nic raczej nie ma, tyle że "zdjęli" giełdę. Chodzi mi m.in o te fragmenty:
The takedown of this large virtual currency exchange should send a strong message to cyber-criminals and other unregulated exchanges across the globe.”
“BTC-e was noted for its role in numerous ransomware and other cyber-criminal activity; its take-down is a significant accomplishment, and should serve as a reminder of our global reach in combating transnational cyber crime,” said Special Agent in Charge of the USSS Criminal Investigative Division Michael D’Ambrosio. “We are grateful for the efforts of our law enforcement partners in achieving this significant result.”
Mowa o samym słówku "takedown" ale nie ma nic konkretnego o zagarnięciu sprzętu czy serwerów.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » czwartek, 27 lipca 2017, 13:51

Cytat z bitcoin.pl:
Jest już oficjalne potwierdzenie amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, że na giełdzie BTC-e.com ciążą zarzuty prania pieniędzy. Aleksander Vinnik jest stroną pozwaną jako osoba powiązana ściśle z giełdą
A tutaj pismo z amerykańskiego departamentu sprawiedliwości:
https://www.justice.gov/usao-ndca/pr/ru ... ng-alleged

Zgodnie z tym pismem pozwanemu grozi nawet do 20 lat odsiadki.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości