wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » środa, 11 lipca 2018, 16:42

Tymczasem za 1btc na wex płaciło się dziś 8750, a na bitfinex 6360. Spowodowane jest to prowizją za wypłatę USD 20%.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. Z2 Plus przy użyciu Tapatalka
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » środa, 11 lipca 2018, 17:05

@WMP, A nie można by wypłacić WEX Code(0%) i zamienić przez jakiś "kantor" np. https://www.xmlgold.eu/pl/exchange/wex- ... ether-usd/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » czwartek, 12 lipca 2018, 12:20

@WitoldC, Nie mozna bylo, poniewaz w kantorach dolary z WEX-a rowniez stracily bardzo mocno na wartosci. Gielda ma ewidentne problemy finansowe i wlasnie trwaja rzekomo prace modernizacyjne, co moze oznaczac rowniez to, ze gielda wlasnie przygotowuje sie do zamkniecia. Od paru dni jedyna mozliwoscia wyplaty dolarow z gieldy bylo AdvCash oraz PM albo wygenerowanie kodu WEX. Prowizje od wyplat zostaly podnisione wpierw do poziomu 9,5%, pozniej 15% a dzisiaj rano do 20%. Mozliwosci wyplaty na konto bankowe zostaly wylaczone. Inny fakt jest taki, ze 10 lipca AdvCash przestal przyjmowac depozyty w postaci WEX code, co rowniez nie wrózy nic dobrego - widocznie kasa nie ma pokrycia. Wszystko to doprowadza do wnioskow, ze gielda zaliczyla dosc powazny włam i utrate srodkow, dziure probowali zalatac wysokimi prowizjami od wyplat, ale czy to pomoze im sie utrzymac - nie wiadomo. Oficjalnej informacji tez nie zamiescili, wiec trudno powiedziec jak wyglada sytuacja wewnatrz gieldy. Mozliwe, ze WEX podzieli los Bitcurex i po przerwie serwisowej juz do nas nie wroci. Niektorzy juz wczoraj wydali wyrok w postaci WEX = MTGox 2.0

W szczytowym punkcie za 1 BTC na WEX placilo sie 9000 USD, gdzie rzeczywista cena rynkowa oscylowala 6500-6600 USD

Wiecej info tutaj (artukul po rosyjsku) - https://forklog.com/mtgox-2-0-chto-proi ... aya-btc-e/
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 lipca 2018, 12:25 przez kotek34, łącznie zmieniany 1 raz.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » czwartek, 12 lipca 2018, 12:34

Ja liczyłem na zwrot z USDET, grałem przez dlugi czas na USD/USDET. Ostatnio jednak wypłaciłem środki za pomocą LTC jak jeszcze róznica pomiędzy wex a giełdą docelową była 2USD na LTC.

Dodano po 9 minutach 39 sekundach:
https://twitter.com/WEXnz/status/1017345793378979840
As a scheduled maintenance is coming soon, withdrawal of crypto and fiat currencies is blocked. Stay tuned.
Zaczęło się...
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » czwartek, 12 lipca 2018, 12:35

@WMP, Ja prowadzilem handel dolarami z Wexa w postaci WEX kodów, ale w tej sytuacji, wczoraj wycofalem znaczna czesc srodkow z gieldy, zawiesilem sprzedaz i czekam na rozwoj sytuacji. Na oficjalnym twiterze giedly pojawilo sie tez info o rzekomej sprzedazy gildy, aczkolwiek przedstawiciele WEX oficjalnie temu zaprzeczyli informujac, ze nie nie zamierzaja nic sprzedawac chociaz otrzymywali takie propozycje i ewetnualnie ejdynie na co licza to na pozyskanie kapitalu na dalszy rozwoj. Obecnie WEX jest (był) 42 gielda pod wzgledem dziennego obrotu. Co bedzie dalej dowiemy sie mniej wiecej za 2 godziny bo tyle rzekomo maja potrwac prace serwisowe.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » czwartek, 12 lipca 2018, 12:44

Możliwe jest też że scenariusz nie będzie tak pesymistyczny... Giełda specjalnie wywołała takie odczucia, aby dużo osób zrezygnowało z posiadanai tokenów, ale nie wiem jaka byłą obecnie cena tokenów. Następnie podwyższyła fee aby ludzie nie wychodzili dolarami z giełdy, aby dolary zostały na giełdzie. Teraz zrobili maintenance i może wykupią wszyztkie tokeny. Myslę że przy dzisiejszych cenach BTC jest to możliwe.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » czwartek, 12 lipca 2018, 12:51

@WMP, Podziwiam za optymizm :)

Po zamknieciu BTC-E tokeny byly wykupowane za spora nizsza cene. Cena BTC z okresu zamniecia BTC-E wynosila okolo 2500 USD, wiec nie sadze ze giedle stac aby wykupic wszystkie tokeny tym bardziej, ze sami poszukuja dofinansowania. Podwyzszenie fee na wyplaty do niebotycznych 20% tez w zaden sposob nie przemawia za dobra kondyncja gieldy, a jedynie wzbudza uzasadniona panike i w efekcie dalszy odplyw srodkow. Paradoskalnie jezeli chcieli przytrzymac kase na gieldzie to w ten sposob tylko przyspieszyli jej odplyw. Nie chce byc zlym prorokiem bo nie o to chodzi, ale trzeba patrzec realnie na te sytuacje.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » czwartek, 12 lipca 2018, 14:18

kotek34 pisze: Nie mozna bylo, poniewaz w kantorach dolary z WEX-a rowniez stracily bardzo mocno na wartosci.
Nie próbowałem ale to co podałem ponoć ma poniżej 5% https://www.xmlgold.eu/pl/exchange/wex- ... ether-usd/

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » czwartek, 12 lipca 2018, 14:18

Fees po zmianach:
Obrazek
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » czwartek, 12 lipca 2018, 14:22

Nie widze zmian w fee. Poki co wyplaty krypto i fiat sa dalej zablokowane.

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » czwartek, 12 lipca 2018, 14:22

no jak nie widzisz? Jeszcze 3 godizny temu withdraw fee miało 20% dla USD, a dla RUR i EUR były pozycje.
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » czwartek, 12 lipca 2018, 14:25

No teraz nie ma ile procent bo wyplaty sa zablokowane :) Fee dla kryptowalut bez zmian
Nie próbowałem ale to co podałem ponoć ma poniżej 5% https://www.xmlgold.eu/pl/exchange/wex- ... ether-usd/
Zobacz dobrze, rezerwa na sprzedaz WEX USD i WEX EUR wynosi rowniutkie zero.

Edit:
Gielda wrocila, fakt faktem dziala wolno ale dziala. Co do wyplat zostaly uruchomione pierwsze wyplaty na krypto, m.in. ZEC, NMC, PPC. Prace na przywroceniem pelnej funkcjonalnosci maja potrwac jeszcze okolo 2-3 godzin.

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: Qba-da-Intrepid » niedziela, 15 lipca 2018, 21:08

Komunikaty od adminow wex w rosyjskim czacie:

http://wex-nz-chat-history.info/?lang=r ... name=admin

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » poniedziałek, 16 lipca 2018, 07:04

Na wexie mamy kolejne absurdy cenowe, USDT jest warte 1,7 $ a za BTC trzeba płacić albo 7800 $ czyli o prawie 25 % wyżej niż na innych giełdach albo 4500 USDT.
2018-07-16 07_00_44-WEX _ Bitcoin Exchange, Namecoin Exchange, Litecoin Exchange, BTC Exchange.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: Qba-da-Intrepid » poniedziałek, 16 lipca 2018, 14:34

Admin dostał bana na czacie:

Obrazek

Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 16 lipca 2018, 17:10

Chyba jest b. źle:
Due to wallets maintenance, BTC, LTC, ETH, BCH, DSH withdrawals won't be available until 22 July. Sorry for inconvenience caused.

Z ich twittera.

Szkoda, bo fajna giełda była

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » poniedziałek, 16 lipca 2018, 17:15

[*]

Nawet nie można kupić USDT bo nie ma komu sprzedawać :D
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: kotek34 » poniedziałek, 16 lipca 2018, 20:54

Po prostu sprawdza sie najczarniejszy scenariusz - nie ma kasy i nie bedzie. Mozliwe, ze admini sobie ejszcze dali czas do tego 22 na probe rozwiazania problemu, ale chyba nie ma sensu miec zludzen jak to sie skonczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » poniedziałek, 16 lipca 2018, 21:02

Dlatego informowałem dużo wcześniej że nie dzieje się dobrze na WEXie wtedy można było jeszcze spokojnie wyjść ze stratą 5 %.

Dodano po 5 minutach 58 sekundach:
Z doświadczenie mogą napisać, że jak są jakieś przesłanki, że może być coś nie tak, to lepiej zwinąć się szybko z danej giełdy. Padło już kilkadziesiąt giełd, które pamiętam. Czasami nie da się przewidzieć, która giełda padnie dlatego dywersyfikacja i dmuchanie na zimne to podstawa w tym biznesie.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Postautor: hanti » poniedziałek, 16 lipca 2018, 22:09

Ja może coś pozytywnego powiem. Z tego co kojarzę to często BTC-E był takim prorokiem, czyli działo się coś dziwnego, parę tyg później z kursem BTC również coś się działo. Widzę pewne podobieństwa obecnie :>
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości