wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » sobota, 17 czerwca 2017, 12:38

Z supportu - w odpowiedzi na moje zgloszenie. Zreszta nic tam nie klikalem, wiec to nie to.

Ale.. jak juz o tym mowisz - 100% pewnosci nie mam, czy wszystkie maile, ktore przychodzily (np. z resetem hasla) byly od nich. Inna sprawa, ze skad mieliby znac moj adres mailowy, jesli nie mieli dostepu do konta. A jesli mieli.. to po co im adres mailowy i falszywe linki.

Czekam na odpowiedz od supportu, ale jak tak przejrzalem to w myslach wszystko, to nie widze mozliwosci, zeby ktos mogl moje haslo zdobyc. Nie z tego komputera i nie w sposob, w jaki sie logowalem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 17 czerwca 2017, 13:24

Piszesz, że to komp w pracy. Ktoś miał do niego dostęp prócz Ciebie?
A administrator sieci, jakaś komórka it w firmie. Możesz być ich pewnym?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » sobota, 17 czerwca 2017, 16:02

andrew9 pisze: Zalogowalem sie dzisiaj na konto - po przerwie, bo tez mialem informacje o zablokowaniu konta i informacje z supportu, co musze dostarczyc, zeby je odblokowac.
Sprawa jest banalnie prosta.
Dostałeś zapewne taki mail lub podobny:
Your BTC-E account will be locked.
Your account has been doing micro transactions over the last period. This is usually done by bots to flood the network. Your account needs to be verified in 24 hours to continue using this account. If you don't verify your account will be locked in 48 hours. Start the verification
Pod "Start the verification" był link prowadzący na stronę która była kopią btc-e.com z domeną łudząco podobną, chyba btc-e.net lub coś w tym stylu. Już jej nie ma.


Jednym słowem wszedłeś na zupełnie inny serwis (oszusta) taki sam z wyglądu i podałeś swój login i hasło do btc-e.com. Reszty chyba nie trzeba tłumaczyć. Inna sprawa skąd oszust miał maile userów giełdy, pewnie był jakiś wyciek.

Właśnie miałeś bolesną lekcję podstawowej zasady bezpieczeństwa w sieci a dokładniej o phisingu. Sprawdzajcie dokładnie na jaką stronę wchodzicie bo możecie wejść na coś co wygląda tak samo ale tą stroną nie jest. Szczególnie dotyczy to linków z maila czy innych miejsc w sieci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » sobota, 17 czerwca 2017, 17:19

Albo dostałeś mail o takiej treści:
“Dear Client xxxxxxx
You have 1 new message:
btc-e.com/read_email/7f57ad17a49454069278
Regards,
Administration of BTC-E.COM”

Szersze omówienie poniżej:
https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci ... jest-scam/
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » sobota, 17 czerwca 2017, 17:22

andrew9 pisze: Ale.. jak juz o tym mowisz - 100% pewnosci nie mam, czy wszystkie maile, ktore przychodzily (np. z resetem hasla) byly od nich.
Wyświetl nagłówki wiadomości email i sprawdź nagłówek Received.
Z tego co widzę to od lat emaile od btc-e są wysyłane w ten sam sposób:

Kod: Zaznacz cały

Received: from mail.jangopong.org (mail.JANGOPONG.ORG. [184.172.231.194])
Serwer 184.172.231.194 jest autoryzowany do rozsyłania poczty w imieniu domeny btc-e.com, czyli spełnia zabezpieczenie SPF.
Jakie serwery są autoryzowane dla tej domeny można sprawdzić tutaj: https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?ac ... abtc-e.com
Część wiadomości od btc-e.com dostawałem też zabezpieczoną dodatkowo przez DKIM.
W razie wątpliwości polecam poradnik "Jak bezpiecznie odbierać pocztę email": https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ik#p311779

Gaduła
Posty: 319
Rejestracja: 5 czerwca 2011
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: piwo » sobota, 17 czerwca 2017, 18:41

Na tej stronie można sprawdzić, wpisując swój adres email, z jakich serwisów wyciekły dane.
https://haveibeenpwned.com/
W październiku 2014 r. był jakiś wyciek z btc-e i na swoje skrzynki pocztowe codziennie dostaje jakiś badziew. Z Mtgoxa też był wyciek wszystkich danych, więc lista adresowa krąży w internecie.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » sobota, 17 czerwca 2017, 19:02

Bitmar pisze: Dostałeś zapewne taki mail lub podobny:
Ja dostałem takiego emaila 4 czerwca na adres, który był stworzony i używany wyłącznie do kontaktu z btc-e.

Kod: Zaznacz cały

Received: from thebe.dnsthebe.com (iocaste.wv.pt. [80.172.227.189])
Dodano po 6 minutach 24 sekundach:
7 czerwca dostałem wiadomość spamową na tą skrzynkę. Nigdy wcześniej, przez lata, to się nie zdarzyło.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » sobota, 17 czerwca 2017, 20:38

Bit-els pisze: Piszesz, że to komp w pracy. Ktoś miał do niego dostęp prócz Ciebie?
A administrator sieci, jakaś komórka it w firmie. Możesz być ich pewnym?
Dostępu nie. Jest tylko jedna osoba w najbliższym otoczeniu, kttóra w ogóle miałaby pojęcie co na takiej giełdzie zrobić, ale mam zaufanie.

Co do administratora sieci... To korporacja. Oczywiście nie można czegoś takiego wykluczyć, ale.. raczej nikt by nie robił takich numerów. Tu przesyłane są wrażliwe dane, gdyby to ktoś podsłuchiwał i wykorzystywał do prywatnych celów.. długo by nie popracował (ale oczywiście - niczego pewnym być na 100% nie można - chociaż prawdopodobieństwo uważam za bardzo małe).

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
Bitmar pisze:
andrew9 pisze: Zalogowalem sie dzisiaj na konto - po przerwie, bo tez mialem informacje o zablokowaniu konta i informacje z supportu, co musze dostarczyc, zeby je odblokowac.
Sprawa jest banalnie prosta.
Dostałeś zapewne taki mail lub podobny:
Your BTC-E account will be locked.
Your account has been doing micro transactions over the last period. This is usually done by bots to flood the network. Your account needs to be verified in 24 hours to continue using this account. If you don't verify your account will be locked in 48 hours. Start the verification
Pod "Start the verification" był link prowadzący na stronę która była kopią btc-e.com z domeną łudząco podobną, chyba btc-e.net lub coś w tym stylu. Już jej nie ma.


Jednym słowem wszedłeś na zupełnie inny serwis (oszusta) taki sam z wyglądu i podałeś swój login i hasło do btc-e.com. Reszty chyba nie trzeba tłumaczyć. Inna sprawa skąd oszust miał maile userów giełdy, pewnie był jakiś wyciek.

Właśnie miałeś bolesną lekcję podstawowej zasady bezpieczeństwa w sieci a dokładniej o phisingu. Sprawdzajcie dokładnie na jaką stronę wchodzicie bo możecie wejść na coś co wygląda tak samo ale tą stroną nie jest. Szczególnie dotyczy to linków z maila czy innych miejsc w sieci.
Bez jaj.. (znaczy.. dzięki za radę, ale trochę już z Internetu korzystam) - NIGDY nie klikam w takie rzeczy. NIGDY. Bez wyjątku. Jak przychodzi jakaś faktura, której się nie spodziewam, nie otwieram, jak zaczął w Pay Pala przychodzić mail z linkiem do przeglądania ostatnich transakcji, przestałem je przeglądać. Itp. Takich rzeczy po prostu nie robię.

Swoją droga nie kojarzę też takiego maila. Był inny, ale to już konkretnie na mój ticket.

Dodano po 1 minucie 41 sekundach:
The Real McCoin pisze:
andrew9 pisze: Ale.. jak juz o tym mowisz - 100% pewnosci nie mam, czy wszystkie maile, ktore przychodzily (np. z resetem hasla) byly od nich.
Wyświetl nagłówki wiadomości email i sprawdź nagłówek Received.
Z tego co widzę to od lat emaile od btc-e są wysyłane w ten sam sposób:

Kod: Zaznacz cały

Received: from mail.jangopong.org (mail.JANGOPONG.ORG. [184.172.231.194])
Serwer 184.172.231.194 jest autoryzowany do rozsyłania poczty w imieniu domeny btc-e.com, czyli spełnia zabezpieczenie SPF.
Jakie serwery są autoryzowane dla tej domeny można sprawdzić tutaj: https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?ac ... abtc-e.com
Część wiadomości od btc-e.com dostawałem też zabezpieczoną dodatkowo przez DKIM.
W razie wątpliwości polecam poradnik "Jak bezpiecznie odbierać pocztę email": https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... ik#p311779
Możesz szerzej, gdzie mam te nagłówki sprawdzić?
W swojej poczcie? (ja usuwam tam na bieżąco więc nie mam już dostępu do historycznej korepsondencji..)

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
piwo pisze: Na tej stronie można sprawdzić, wpisując swój adres email, z jakich serwisów wyciekły dane.
https://haveibeenpwned.com/
W październiku 2014 r. był jakiś wyciek z btc-e i na swoje skrzynki pocztowe codziennie dostaje jakiś badziew. Z Mtgoxa też był wyciek wszystkich danych, więc lista adresowa krąży w internecie.
W sumie nie dostaję żadnego spamu zagranicznego, więc raczej ten wyciek mnie ominął. Zresztą nie wiem czy miałem już tam wtedy konto.

A na tej stronie to co się sprawdza - przyznam, że zwykle - a teraz zwłaszcza - mam opory przed wpisywaniem swojego adresu na nieznanych stronach..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » sobota, 17 czerwca 2017, 21:09

WOW nowe wykresy. :shock:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » sobota, 17 czerwca 2017, 21:11

Wymazywanie pisze: WOW nowe wykresy.
Możesz teraz sobie nawet sprawdzić kurs apple na giełdzie BTC-e :lol:
Ostatnio zmieniony sobota, 17 czerwca 2017, 22:05 przez prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » sobota, 17 czerwca 2017, 21:53

andrew9 pisze: Możesz szerzej, gdzie mam te nagłówki sprawdzić?
https://freshmail.pl/pomoc-i-wiedza/jak ... sci-email/
andrew9 pisze: W swojej poczcie? (ja usuwam tam na bieżąco więc nie mam już dostępu do historycznej korepsondencji..)
Może tylko przenosisz do kosza?
Czytasz i usuwasz wiadomości na panelu webowym czy w programie pocztowym?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: rybaplmcteam » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 14:04

Witam jak przelac USD na https://btc-e.com/

dane ze stronki do przelewu

PAYMENT DETAILS:

Beneficiary: Mayzus Financial Services Limited
Beneficiary Address: 869 HIGH ROAD, LONDON N12 8QA UNITED KINGDOM
Beneficiary account: 2908002828
Beneficiary Bank: National Investment bank of Mongolia
Beneficiary Bank Address: National Investment Bank building, Usnii street-1, 3rd khoroo, 5th khoroolol, Sukhbaatar district Ulaanbaatar-14252, Mongolia
Beneficiary Bank SWIFT: NAIMMNUB
Details of Payment: FFC ACC.9311.40582 FOR ACC S1051200E DATE 19.06.17
Correspondent bank:
1: CHINA CONSTRUCTION BANK CORPORATION, TOKYO BRANCH, SWIFT CODE - PCBCJPJTXXX, ACCOUNT - 674004511501

Fee: 0.5% min $20 fee (we will deduct it from amount which we got)
Min sum allowed: any amount


Tutaj nawet nie ma numeru konta ? chciałbym wykonać zwykły przelew SWIFT

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 14:52

Jak nie ma jak jest. Beneficiary account.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: rybaplmcteam » wtorek, 20 czerwca 2017, 12:40

Numer rachunku bankowego składa się z 26 cyfr a tutaj jest tylko 10
Beneficiary account: 2908002828

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 20 czerwca 2017, 13:34

@rybaplmcteam, nie łatwiej, szybciej i taniej jest kupić LTC i wysłać na BTC-e? ( nie liczyłem, ale tak podejrzewam)

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: rybaplmcteam » piątek, 23 czerwca 2017, 12:13

Pewnie że łatwiej ale mi nie o to chodzi, potrzebuje wysłac USD na BTC-E ktoś coś wie jak to zrobic ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: wtrade632 » sobota, 24 czerwca 2017, 19:13

@rybaplmcteam
też nie rozumiem tych ich danych do przelewu czy przelewać na konto Beneficiary account:2908002828 czy na Corespondent ACCOUNT - 674004511501. Napisałem do suportu ale mnie olali więc jak tak mają pomagać z innymi ewentualnymi problemami to sobie ich odpuszczam.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: silv7r » niedziela, 25 czerwca 2017, 14:27

Kontakt z support to porażka dwa tygodnie pisze o weryfikacje konta i nic

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:11

The Real McCoin pisze:
andrew9 pisze: Możesz szerzej, gdzie mam te nagłówki sprawdzić?
https://freshmail.pl/pomoc-i-wiedza/jak ... sci-email/
andrew9 pisze: W swojej poczcie? (ja usuwam tam na bieżąco więc nie mam już dostępu do historycznej korepsondencji..)
Może tylko przenosisz do kosza?
Czytasz i usuwasz wiadomości na panelu webowym czy w programie pocztowym?
I tu i tu. Ale i tu i tu usuwam i także regularnie opróżniam kosz. Folder spamu również. Nie lubię trzymać rzeczy, które przejrzałem i które nie są mi potrzebne.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: The Real McCoin » sobota, 8 lipca 2017, 12:18

andrew9 pisze: Nie lubię trzymać rzeczy, które przejrzałem i które nie są mi potrzebne.
To teraz widzisz, że to zły pomysł.

Pamiętaj, żeby weryfikować nadawcę wiadomości.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości