wex.nz (dawne BTC-e) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » sobota, 20 maja 2017, 11:47

Miał ktoś z Was sytuację, że przelew $ został zwrócony, zabrane z konta ponad 110$ i kobieta z banku zadzwoniła, że przelew został zwrócony za "naruszenie prawa handlu zagranicznego"
WTF?
Zgloszę się do oddziału o wyjaśnienie tej kwestii, bo nie wiem teraz co robić!

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
Druga kwestia, koledze zablokowali konto już dwa tygodnie temu, nie używał go jakieś 2 lata miał tam parę monet, kazali mu wysłać dokumenty, zrobił to i cisza, kilka razy ponowił i cisz, nic się nie odzywają, co ma zrobić teraz, pisał kilka ticetow i nic.

Weteran
Posty: 13349
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 maja 2017, 11:59

colo pisze: Miał ktoś z Was sytuację, że przelew $ został zwrócony, zabrane z konta ponad 110$ i kobieta z banku zadzwoniła, że przelew został zwrócony za "naruszenie prawa handlu zagranicznego"
WTF?
Zgloszę się do oddziału o wyjaśnienie tej kwestii, bo nie wiem teraz co robić!
Przygotować się na rozmowę z inspktorem GIIF albo prokuraturą na temat dlaczego próbowałeś prać pieniądze, skąd je miałeś itd.
Nie żartuję.
Zapytaj w banku, ale najprawdopodobniej to nie btc-e zawróciło Twój przelew, ale bank. Jeśli z takim uzasadnieniem i suma nie była drobna, to jest duże prawdopodobieństwo, że bank zawiadomił GIIF.
A konta w banku Ci nie zablokowali?

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » sobota, 20 maja 2017, 13:01

Nie, konto działa.

Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: anubis » sobota, 20 maja 2017, 15:01

Też mam tam trochę $, nie opłaca mi się przy obecnym kursie btc zamieniać to na kryptowalutę bo po przeliczeniu wychodzi mniej btc, czy bank postąpił słusznie? przecież giełda jest legalna tak jak handel kryptowalutami, rozmowa i wyjaśnienie wystarczy? jak z podatkiem 19% ? Płaci się od całej kwoty czy trzeba przedstawiać historię transakcji crypto- $ - crypto - $ ? :)

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » sobota, 20 maja 2017, 20:22

@Ekono, ale jak nie giełda zwróciła to bank jawnie zapieprzył mi ponad 110$ jak to możliwe?
Bo jeśli zdarzyło się tak, że przelew wyszedł i wracał to banki pośredniczące zabierają swoją cześć za przelew, a w tej sytuacji jak to tłumaczyć?
Zawsze jak robiłem przelew na Btce to nigdy tyle mnie nie kosztował i dodam, że robię przelewy trochę poniżej zgłaszanej kwoty do KNF.

Weteran
Posty: 13349
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 maja 2017, 21:42

@colo, nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytania. Spytaj w banku.

Ja pisałem o GIIF (http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finan ... iif/system), który banki muszą zawiadamiać przy przelewach powyżej pewnej kwoty (chyba 15tys EUR) oraz mogą o podejrzanych transakcjach niezależnie od kwoty.
Nic nie wiem o zgłaszaniu czegokolwiek do KNF.

Jak się czegoś dowiesz w banku, to proszę napisz tu co i jak. Przyda się może innym forumowiczom.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 30 maja 2017, 20:30

BTC-e wprowadza weryfikację! Na razie dobrowolną.
https://btc-e.com/news/241

Ale to może być pierwszy krok. Chyba banksterstwo naciska.
Źle się dzieje w państwie duńskim...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 30 maja 2017, 21:13

Szczerze to i tak każdy kto chciał tam wpłacać lub wypłacać fiat musiał zrobić wcześniej weryfikację lub liczyć się z blokadą środków...

Dodano po 4 minutach 52 sekundach:
no i nie dodałem, że zweryfikować konto dobrowolnie można było już trzy lata temu (wtedy też to zrobiłem zanim przelałem tam pierwsze fiaty)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » wtorek, 30 maja 2017, 22:04

ok, ale ja obawiam się, że tracimy ostatnią dobrą w pełni prywatnościową giełdę. Że za jakiś czas bez weryfikacji nawet samym crypto nie pohandlujeny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 31 maja 2017, 01:03

Bit-els pisze: Że za jakiś czas bez weryfikacji nawet samym crypto nie pohandlujeny.
Wymiany zdecentralizowane z walleta lub kontrakty buy/sell - tam nigdy nie będzie trzeba weryfikacji.
Na ETH ładnie to się powoli realizuje. https://cryptoderivatives.market/ Augur to zaczął, potem Golem a teraz jest cała gama coinów. Małe wolumeny i popularność, ale w pełni wymiana z pozycji walleta, bardzo fajna sprawa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: kch33 » środa, 31 maja 2017, 10:38

Jakieś 2 miesiące temu miałem taką sytuację, że zleciłem w krótkim czasie 2 przelewy btc z bitmarket na btc-e, tak że załapały się i wyszły jedną transakcją z dwoma wyjściami, po stronie btc-e zostało zaksięgowane tylko jedno wyjście tej transakcji. Domyślam się że stary silnik btc-e ma unikalny id na id transakcji :P ale mniejsza o to, otworzyłem ticket dodałem screeny z blockchain.info z analiza tej transakcji, pozaznaczałem opisałem najdokładniej jak mogłem po ang i mnie zbyli... zamknęli ticket... odczekałem z tydzień myśląc że są to już stracone pieniądze, ale otworzyłem nowy ticket dodałem nowe screeny opisałem jeszcze raz sytuację i chyba sprawa została przydzielona do kogoś innego bo środki zostały dodane manualnie, ale od tej pory unikam btc-e... chociaż że korzystałem z niego od 2013 to można ich podsumować tak, że jeśli wszystko działa to nie ma problemu ale jeżeli coś pójdzie nie tak i potrzebujesz pomocy to nawet mały problem może się przerodzić w wielki i jego rozwiązanie może się toczyć dni lub tygodnie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » środa, 31 maja 2017, 18:38

@Wymazywanie, jeszcze bym dodal do tego Bitshares, giełda w kliencie Waves też wygląda całkiem ladnie :)
#edycja: dobra bo sie dalem zlapac w offtop. . Mysle jednak ze temat jest na tyle ciekawy, ze warto gdyby zalozyc mu nowy watek, co uczynię przy czasie a poki co mam nadzieje ze ktos mnie w tym ubiegnie :p

Ad meritum to mam nadzieje, ze nie zablokuja nagle srodkow.. no ale po malu sie robi sytuacja all or nothing (trzymamy tylko krypto z jego podatnoscia na banki albo uzywamy fiatow)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 21 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: dlugi2001 » piątek, 2 czerwca 2017, 09:36

Cześć :)
Jak polecacie dokonywać wpłaty fiat na btc-e ? Ok pay ? Czy tradycyjny przelew - widze ze w dolarach mozna tylko Do Banku w Mongoli z bardzo krótki nrb . Czy robił ktoś z was już takie wpłaty ? Moje kolejne pytanie czy są limity wpłat fiatów i wypłat w BTC ?

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: belmondziak » środa, 7 czerwca 2017, 12:44

Ktoś się podzieli jaki sposób najszybszy żeby mieć USD na koncie?

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » sobota, 17 czerwca 2017, 07:43

Tez mam problem z BTC-E i ciekawi mnie, czy w ogole do rozwiazania.

Zalogowalem sie dzisiaj na konto - po przerwie, bo tez mialem informacje o zablokowaniu konta i informacje z supportu, co musze dostarczyc, zeby je odblokowac. Nie mialem na to na razie czasu (podobnie jak na dzienny handel), wiec nie robilem tego.

Teraz chcialem wrocic do tematu, ale o dziwo po zmianie hasla udalo mi sie zalogowac. Tylko ze na koncie nie bylo zadnych srodkow.

Poszperalem i znalazlem withdrawal. Oczywiscie nie robiony przeze mnie. Dnia, w ktorym prawie na pewno sie nie logowalem, ale tez nie mialem zadnych potwierdzen na maila o jakichkolwiek operacjach.


Napisalem oczywiscie do supportu, ale - przegrana sprawa. Czy mozna cos zrobic?
Pomijam jak kto mogl sie dostac na zablokowane konto, ale nawet bez tego - skad mialby haslo, ktore trzeba by najpierw zmienic (stare nie dzialalo).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » sobota, 17 czerwca 2017, 07:56

Działasz na windowsie czy linuxie? Jesteś pewny, że nikt Ci się nie włamał, nie mssz jakiegoś syfu na sprzęcie. Miałeś 2fa ustawione na Btce?

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » sobota, 17 czerwca 2017, 08:20

Windows - ale komputer w pracy, tam są znacznie ważniejsze dane i brak możliwości włamania się (wiadomo - teoretycznie). Natomiast ani wcześniej ani potem nie miałem żadnych symptomów, że coś jest nie tak (również na koncie mailowym). Syfu typu wirusy czy trojany nie ma tam na pewno.

2fa nie miałem, bo wcześniej nie pamiętam czy nie było, czy nie było takiej potrzeby (kiedy był zastój ze dwa lata), a potem kiedy chciałem to zrobić, już nie mogłem się zalogować. Inna sprawa, że i tak chciałem wszystko przerzucić na portfel, bo już mnie dzienny trading nie bawi i nie mam na niego czasu. Trochę po czasie..

Czytając po tematach na necie, to raczej nawet jeśli ni jakoś zawalili to szansa na odzyskanie czegoś niewielka. Ale zastanawia mnie czy samemu coś można - adres ip z tego dnia logowania mam.. Można cokolwiek po tym dojść?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » sobota, 17 czerwca 2017, 08:30

Możesz zgłosić sprawę na policję, ale nie liczyłbym za bardzo na ich pomoc w takich sprawach :/
2fa na giełdach to podstawa, też tak miałem, że długo nie grałem na btc-e ale widziałem od czasu do czasu maile o próbie zalogowania na konto. Także jak wróciłem na giełdę to mimo iż miałem 2fa to zmieniałem hasło.

Dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: andrew9 » sobota, 17 czerwca 2017, 08:49

Ja hasło miałem zmienione. I tylko w jednym miejscu trzymane, do którego naprawdę nie ma dostępu. Tak więc trochę mi to śmiedzi.. Natomiast maili z próbami logowania się nie widziałem (inna sprawa, że pomimo dodania do listy bezpiecznych nadawców cały czas trafiają to spamu.. ale sprawdzam regularnie więc bym raczej zobaczył).

W profilu użytkownika jak się wejdzie w szczególy tej transakcji i kliknie na txid pojawiają się.. dziwne rzeczy - w sensie znacznie wyższe kwoty (kilkadziesiąt BTC) jako wypłaty - co tam jest dokładnie?

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BTC-e - Dyskusja ogólna

Postautor: grzem » sobota, 17 czerwca 2017, 12:24

andrew9 pisze:Ja hasło miałem zmienione. I tylko w jednym miejscu trzymane, do którego naprawdę nie ma dostępu. Tak więc trochę mi to śmiedzi.. Natomiast maili z próbami logowania się nie widziałem (inna sprawa, że pomimo dodania do listy bezpiecznych nadawców cały czas trafiają to spamu.. ale sprawdzam regularnie więc bym raczej zobaczył).

W profilu użytkownika jak się wejdzie w szczególy tej transakcji i kliknie na txid pojawiają się.. dziwne rzeczy - w sensie znacznie wyższe kwoty (kilkadziesiąt BTC) jako wypłaty - co tam jest dokładnie?
Sprawdź od kogo dostałeś info o zablokowaniu, było wiele fałszywych maili z literówkami w adresie nadawcy.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 15 gości