[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Jaką walutę wybrałeś przy składaniu roszczenia

JPY
15
16%
BTC
78
84%

Liczba głosów: 93
Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: Lorraine » wtorek, 16 lipca 2019, 16:07

Też dostałam to samo dzisiaj.
Moje stanowisko pokrywa sie mniej wiecej z tym:

Początkujący
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0

Postautor: colo » wtorek, 16 lipca 2019, 16:54

Tylko ciekawi mnie skąd oni mieli dane adresowe, czy wyciekły z kancelarii czy Kobayasi udostępnił

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » środa, 17 lipca 2019, 07:51

Te dane kraza od lat w necie. Cala baza mtgox wyciekla
get rich or die trying

Wygadany
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0

Postautor: S.O.S » środa, 17 lipca 2019, 08:16

colo pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 15:39 Właśnie otrzymałem, ciekawe skąd oni mają aktualne dane i zmieniony adres korespondencyjny mieli.
Dają 900$ za claima tak jak pisał Robithc

https://zapodaj.net/0c39560c2645a.jpg.html
Mogę potwierdzić takie pisemko.
Dane mają z sądu. Gość sam pisze, że był na spotkaniu wierzycieli, a jako wierzyciel możesz bez problemu sprawdzić ile i komu się należy.
Skoro płacą obecnie 900$/BTC do tego opłaca im się rozsyłać po całym świecie pisma to coś musi być na rzeczy ;-) Ale przyznacie, że opcja natychmiastowej kasy może być dla niektórych kusząca. Trochę inaczej to wygląda jak rozważamy hipotetycznie. Ale jak przychodzi pisemko: wypłacimy ci konkretną kwotę(2x więcej niż liczy syndyk) w ciągu 10 dni to wielu może się zastanawiać.
robithc pisze: środa, 17 lipca 2019, 07:51 Te dane kraza od lat w necie. Cala baza mtgox wyciekla
Jesteś pewien? Łacznie z dokładnym, aktualnym adresem?

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 2005
Reputacja postu: 
0

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 17 lipca 2019, 18:53

Też dostałem. Napis na kopertach Re: your MtGox creditor claim uważam za naruszenie poufności wierzycieli. Wiem, że zainteresowani przyszli szantażyści pewnie już od wycieków bazy mają pełną listę klientów albo z dokumentów pozyskanych od lub opublikowanych przez syndyka, ale po co jeszcze pogarszać sprawę?

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: Scorch » środa, 17 lipca 2019, 19:01

a ja się zastanawiam czy nie napisać do niech ze odsprzedam za 4,51k$ za sztukę ;p ciekawe co odpiszą ;)

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: TheKolaNN » poniedziałek, 22 lipca 2019, 11:11

Też to dostałem i się zastanawiam...
Swoją drogą cena skupu zdaje się mocno zaniżona względem dzisiejszej wartości.
Czy większość z Was by w to nie wchodziła? Czy ktoś się zdecydował na rozmowę/negocjacje? Podzielcie się opinią.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » poniedziałek, 22 lipca 2019, 12:47

S.O.S pisze: środa, 17 lipca 2019, 08:16Jesteś pewien? Łacznie z dokładnym, aktualnym adresem?
hm glowy sobie nie dam uciac bo ta baze przegladalem kilka lat temu, na pewno bylo pelne imie i nazwisko, nick, stan konta crypto i fiat, co do adresu nie jestem pewien. ten plik latwo odszukac ale wazyl kilka GB i mial poza sama baza jakies malware
get rich or die trying

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0

Postautor: szady » poniedziałek, 22 lipca 2019, 14:19

jak to wyglada z opodatkowaniem w przypadku jezeli ktos sie zdecyduje przyjac ich oferte?
ile % i w jaki sposob musimy zaplacic od tej kwoty? 32%? ;)
Kusi mnie ta oferta z powodu sytuacji finansowej, ale jak sobie pomysle ze musialbym oddac 32% od tej kwoty, a pewnie dojda jakies dodatkowe koszta to wyjdzie ze dostane polowe kwoty ktora proponuja czyli w zasadzie po cenie z dnia zamkniecia gieldy.. to juz lepiej chyba poczekac.
Dowiedzialeś/aś sie czegoś ciekawego? Informacje które przekazałem okazały się przydatne? Pomogłem? Pomóż i mi - 1DKzBHFCoS1BogXXbeYeNH2eed1SEx4Mtj

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
0

Postautor: the_prince » poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:54

Podatek raczej można podciągać pod 19%, jako, że dochód pochodzi ze sprzedaży kryptowaluty, ale wiadomo, że z takimi pytaniami to do doradców podatkowych.
Obstawiam, że negocjacji raczej nie będzie na dzień dzisiejszy, bo z tego co wiem, to sporo osób sprzedaje, więc na razie mają branie. Ja w każdym zostaję na razie przy swoim claimie i grzecznie czekam, ale nie ganię sprzedających, bo dużo zależy od osobistej sytuacji.

Weteran
Reputacja: 6622
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » wtorek, 23 lipca 2019, 00:44

the_prince pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:54bo z tego co wiem, to sporo osób sprzedaje

Możesz zdradzić skąd takie informacje?

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 09:15

Na reddicie sporo osob pisalo ze sprzedaje..
Mi sie mailowo udalo wynegocjowac dodatkowe 5%.
Skonsultowalem sie z ksiegowym z pracy i rzeczywiscie podchodzi to pod 19%.
Maja mi podeslac dokumenty i wtedy sie grubo zastanowie bo za dlugo juz to trwa.. z drugiej strony skoro robia to na tak duza skale i sa w stanie zaryzykowac wyplacanie 2x wiecej niz gwarantowane to o czyms musza wiedziec..
Dowiedzialeś/aś sie czegoś ciekawego? Informacje które przekazałem okazały się przydatne? Pomogłem? Pomóż i mi - 1DKzBHFCoS1BogXXbeYeNH2eed1SEx4Mtj

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 120
Reputacja postu: 
0

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 23 lipca 2019, 11:58

To oferta tylko dla tych co mieli bitcoiny? Rozumiem że jak ktoś ma fiaty to nie chcą odkupić? :D
Zabieraj na piwo na Getbitcoin.pl | Polecam giełdę Bitmex.com
Kup swoje pierwsze bitcoiny na 4coins.pl| Złoto, srebro i diamenty za BTC Flyingatom.gold

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 14:37

GetBitCoin_pl pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 11:58To oferta tylko dla tych co mieli bitcoiny? Rozumiem że jak ktoś ma fiaty to nie chcą odkupić?
chyba tak, ale mogę się mylić

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: robithc » wtorek, 23 lipca 2019, 14:42

szady pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 09:15Mi sie mailowo udalo wynegocjowac dodatkowe 5%.
tzn 945$/goxBTC ?
get rich or die trying

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
2

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 14:43

Dalsza korespondencja już od ich prawnika:

Thank you for responding to the letter from Michael Hourigan on behalf of Mt Gox Investment Fund LP (the "Purchaser") to purchase your claim against MTGOX Co., Ltd. ("MTGOX") at a purchase price of $900 per approved BTC claim. The Purchaser has engaged our law firm, Baker McKenzie, to assist with the claim transfer process. Mr. Hourigan has passed along your information so we can walk you through the claim transfer process.

The process of transferring MTGOX claims involves a number of specific steps which are consistent with the protocol established by the MTGOX Trustee. In this email, we will describe the steps that the Purchaser and you will need to take to complete the sale of your claim to the Purchaser and receive payment of your agreed purchase price.

Step 1: Sending Us the Initial Information and Proof of Approval of Your Claim

*Please respond to this email and provide the following information:

· Your complete street address, including country.
· The claim number assigned by the MTGOX Rehabilitation Trustee to your approved claim.
· The amount of your approved claim (include both BTC claims and fiat currency claims) – for evidence of this, please provide a copy of the email you received from the MTGOX Rehabilitation Trustee or a screenshot from the MTGOX Rehabilitation Trustee’s website.
· Whether you want the purchase price for your claim to be paid in Bitcoin, US dollars, or another fiat currency (please specify).
· Whether you filed your MTGOX claim through the online claim filing process (via the MtGox website) OR the offline claim filing process established by the MTGOX Rehabilitation Trustee.

Step 2: Completing the Transfer of Claim Agreement

· After you send us the information in Step 1, we will prepare and send you a Transfer of Claim Agreement which will include the information you have provided.
· After you receive the Transfer of Claim Agreement, you will need to fill in your wire transfer or other payment information, sign the Transfer of Claim Agreement, and return the signed Transfer of Claim Agreement by email to MtGox@BakerMcKenzie.com.
· When you return the Transfer of Claim Agreement to us, you also will need to send us a copy of an official photo identification, such as a Passport.

After we have reviewed and determined that you have properly completed and signed the Transfer of Claim Agreement, the Purchaser will sign the Transfer of Claim Agreement, and we will send you a fully-executed copy.

Please note that until the Transfer of Claim Agreement is signed by both you and the Purchaser, the Purchaser has no obligation to purchase your MTGOX claim.

Step 3: Claim Transfer Form

· When we send you the signed Transfer of Claim Agreement, we will include instructions on how to obtain a Notice of Transfer of Claim and Form of Change of Holder of Claim (the "Claim Transfer Form") from the MTGOX Rehabilitation Trustee. This form is required by the MTGOX Rehabilitation Trustee to be signed and completed in order for your claim to be properly transferred to the Purchaser.
· After we have received your completed Claim Transfer Form and have determined that you have properly completed, signed and followed all other instructions relating to the Claim Transfer Form, the Purchaser will sign the Claim Transfer Form.
· We will then submit the completed Claim Transfer Form to the MTGOX Rehabilitation Trustee for confirmation of the claim transfer.

Step 4: Payment of the Purchase Price

· When the MTGOX Rehabilitation Trustee confirms the transfer of your MTGOX claim, he will simultaneously send an email to you and to the Purchaser.
· Within ten (10) business days after the Purchaser receives the email confirming the transfer of your MTGOX claim to the Purchaser, the Purchaser will pay the purchase price to you in accordance with the payment instructions you provided in the Transfer of Claim Agreement.

Next Steps:

Please email us at MtGox@BakerMcKenzie.com with the information requested in Step #1 above.

Thank you,

Baker & McKenzie, LLP
MTGOX Claim Processing

This message may contain confidential and privileged information. If it has been sent to you in error, please reply to advise the sender of the error and then immediately delete this message. Please visit www.bakermckenzie.com/disclaimers for other important information concerning this message.

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: tarpan » wtorek, 23 lipca 2019, 14:45

czyżby mieli jakieś inside info, że tak chętnie od wszystkich skupują te gox btc :geek: :?:

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: szady » wtorek, 23 lipca 2019, 14:45

robithc pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 14:42tzn 945$/goxBTC ?
dokładnie $922 bo początkowo zaokrąglili kwotę w dół.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 125
Reputacja postu: 
2

Postautor: the_prince » wtorek, 23 lipca 2019, 14:53

ekonokomik pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 00:44
the_prince pisze: poniedziałek, 22 lipca 2019, 21:54bo z tego co wiem, to sporo osób sprzedaje

Możesz zdradzić skąd takie informacje?

Na Mt.Gox Legal jest topic i całkiem sporo osób przyznało się, że niedawno sprzedało bądź jest w trakcie transakcji. Myślę, że jest to dość reprezentacyjna próbka.

Orator
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lechu » środa, 24 lipca 2019, 18:04

Fortress IG nawet oficjalne tradycyjne listy wysyła ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”