[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Rozmowny
Posty: 77
Rejestracja: 17 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: grachol » sobota, 10 sierpnia 2013, 00:59

MusX pisze:@grachol,
ale co kwota w końcu do Ciebie dotarła? czyli od 22 maja do 8 sierpnia?
Nope. Nic nie doszło.
Jakby doszło to aktualnie bym się cieszył.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » sobota, 10 sierpnia 2013, 13:45

no to hardcore jak od 22 maja kasa nie doszła - nieważne czy to 1zł czy 1 000 zł, taki czas oczekiwania nie jest do zaakceptowania :/

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ewenement8 » sobota, 10 sierpnia 2013, 17:48

Odradzam serdecznie tą pseudogiełdę Mtgox.
Zleciłem wypłatę 1 sierpnia(oczywiście konto mam zweryfikowane) i dziś zapytałem ich Where is my money?Oto co mi przysłali
Hello Jacek,

Thank you for waiting and sorry for the delay. Please be assured that we were able to locate the withdrawal in question. We are trying to process all of the PLN withdrawals sooner and we are working along with our bank to increase the daily withdrawal limits allowed for MtGox. We were bound to certain withdrawal limits per day which forces the requests to pile up in long queue.

We would provide with an update on the funds shortly, meanwhile please feel free to drop a line if you receive the money in your account.
Czyli,że mają jakieś limity nałożone przez bank na ilość transakcji w PLN i nie wiadomo kiedy mi przyślą.
I to ma być giełda?Z kontem w banku z nałożonymi limitami?Przecież moje prywatne konto nie ma żadnych limitów więc co dopiero konto giełdy?
Pieprzyć ich

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » sobota, 10 sierpnia 2013, 20:03

ewenement8

Gwarantuje Ci ze twoje konto posiada limity , jak byc sprobowal wyslac dziennie 50x powiedzmy 30zl mogli by ci przyblokowac transakcje , tu nei chodzi tylko o kwote ale o ilosc zlecen rowniez .

Przy czym nie usprawiedliwia to MtGoxa w zaden sposob , oni powinni bulic za jakies pro buisnes account
gdzie mozna nawet i 400 zlecen dziennie zrobic.
BTC>ETH

WMP
Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 25 grudnia 2011
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: WMP » sobota, 10 sierpnia 2013, 21:36

400 zleceń? MtGox powienien był miec 10 000 zleceń dziennie
WMP pisze:Strata zawsze boli o wiele bardziej niż cieszy ewentualny zysk

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Polak » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 19:09

Z mojego doświadczenia:
Przelew PLN do ING ten z prowizją 50 groszy dostałem po 6 tygodniach. Była to spora kwota.

Przelew z Gox do OKpay poszedł dosłownie w kilka minut. Z OKpay na konto złotówkowe w banku szedł 4 dni.
Straciłem na tym około 10%, ponieważ GOX jakoś dziwnie przewalutował złotówki na dolary, następnie ja musiałem na OKpay te dolary ponownie zamienić na złotówki, do tego drobna zmiana kursu dolara i wyszło jak wyszło.
Wymyśliłem w końcu jak zrobić udany arbitraż, to znaczy założyć konto dolarowe w banku, coiny sprzedawać na Goxie za dolary i te dolary puszczać przez OKpay na konto walutowe. Wszystko pięknie, tylko że obecnie Gox nie współpracuje z OKpay...
Obecnie dolary wycofałem poprzez przelew międzynarodowy (prościej - ten z prowizją 2000 jenów).
Sprzedałem resztę btc którymi spekulowałem, żeby wyjść z zyskiem oczywiście sprzedałem je na Goxie i puściłem znowu przelewem za 50gr bo inne mi odrzucało, jeśli chodzi o złotówki.

No i dalej czekam...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 20:51

hmm ale 6 tygodni to nie tak źle skoro można na btce kupić 1BTC po 100$ a na goxie sprzedać po 117$ - taki zysk w 6 tygodni jest bardzo dobrym wynikiem :)

Gox robi mi problemy i nie mogę zweryfikować konta, dowód osobisty oczywiście mam ale gorzej już z tym proofem of residence bo rachunków na siebie nie opłacam a telefon na abonament mam od 4 miesięcy więc też odrzucają...

Monthly utility bill -nie opłacam
Internet Bill - nie opłacam
Cellphone Bill - mam od 4 miesięcy...wymagają 6 miesięcy

Jak wyglądają te dokumenty?
Tax Return document - wypełniłem pit dostałem na konto zwrot podatku i...? nie mam żadnego dokumentu
Medical insurance bill - dostaję z pracy takie ZUS RMUA -raport miesięczny dla osoby ubezpieczonej i też lipa bo nie ma tam mojego adresu. Chyba że oni piszą o jakimś innym dokumencie
Residency Certificate -nie wiem co to jest...

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Polak » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 21:12

Residency Certificate to potwierdzenie zameldowania. Zweryfikowano mnie wlasnie poprzez to, w dodatku w jezyku polskim. Wydaja w urzedzie miasta, z miejsca. Rowniez limity mi od reki zwiekszono, po jednym mejlu do supportu.

Gaduła
Posty: 400
Rejestracja: 20 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: nubas » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 21:19

a nie mozna przedstawic dowodu i paszportu albo prawka?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 22:16

Nie, wymagają także jakiegoś aktualnego dokumentu z adresem, jak te wymienione.

Gaduła
Posty: 384
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: cyklop » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 22:28

Fajnie, widze, ze ktoś usunal wszystkie dane z zakładki przelewy EUR (sam zakladalem) :(


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 23:32

Polak pisze:Residency Certificate to potwierdzenie zameldowania. Zweryfikowano mnie właśnie poprzez to, w dodatku w języku polskim. Wydaja w urzędzie miasta, z miejsca. Również limity mi od reki zwiększono, po jednym mejlu do supportu.
dzięki za info, zapomniałem że takie coś w urzędzie wydają
cyklop pisze:Fajnie, widzę, ze ktoś usunął wszystkie dane z zakładki przelewy EUR (sam zakładałem) :(

coś ostatnio nikt nie wypłacał prócz polaka (albo się nie przyznają) - ciekawe jak to się zmieniło na większą skale

Rozmowny
Posty: 77
Rejestracja: 17 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: grachol » wtorek, 20 sierpnia 2013, 10:10

Pewnie większość już dawno uciekła stamtąd z BTC.
W końcu nie ma się co dziwić.

Na ten moment mamy 2/3 miesiąca, co sugeruje, że zapewne przez "limity" itp do końca miesiąca nikt więcej kasy nie otrzyma.
To co się dzieje to jest bardzo przykre.
Za 2 dni będę już czekał 3 miesiące na przelew.
Chyba zrobie sobie smutną impreze jak będzie 100 dni bez kasy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 20 sierpnia 2013, 11:11

Hmm ciekawe jak to idzie skoro Polak dostał przelew po 6 tygodniach a ty czekasz 3 miesiące

Jako ciekawostkę dodam że z tego co ja widzę coraz więcej ludzi próbuje dostać się na goxa.
Jak miesiąc temu próbowałem zweryfikować konto po byłem w kolejce oczekujących na weryfikację jako 380 dzisiaj jestem 1040...

i nie ukrywam że chcę zaryzykować i kupić na btce sporo BTC po 100$ i sprzedać na goxie po 120$ - jakby nie było to 20$ na każdym BTC w 3 czy 4 miesiące żadna lokata ci tyle nie da ;]
Jak byłem w banku to mi powiedzieli że dadzą mi lokatę 2,2% w skali roku :P
liczę na to że gox prędzej czy później przeleje mi tą kase

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: gorlik » wtorek, 20 sierpnia 2013, 11:38

GetBitCoin_pl zależy o jakiej sumie myślisz. Uwierz że nie będziesz spał spokojnie jak zapakujesz tam trochę oszczędności chyba, że masz gdzieś te pieniądze. Ja robiłem arbitraż jak przelewy w USD wychodziły jeszcze dobrze czyli 3-4 dni i miałem pieniądze na koncie ale postanowiłem wyjść z GOX'a ponieważ nie miałem zamiaru mieć zamrożonych pieniędzy na giełdzie która nie wiadomo w co sobie pogrywa po tym jak nawet przelewy w USD zaczęły mieć opóźnienia. Odkupiłem na GOX btc i przerzuciłem na bitstamp, tam sprzedałem i nawet wyszedłem z tej operacji na małym plusie. Zapewne ludzie zaczną tak robić ponieważ nie mają zamiaru czekać na przelewy. Dlatego piszą, że kurs gox jest oderwany od innych giełd.

Rozmowny
Posty: 77
Rejestracja: 17 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: grachol » wtorek, 20 sierpnia 2013, 12:24

GetBitCoin_pl pisze: Jako ciekawostkę dodam że z tego co ja widzę coraz więcej ludzi próbuje dostać się na goxa.
Jak miesiąc temu próbowałem zweryfikować konto po byłem w kolejce oczekujących na weryfikację jako 380 dzisiaj jestem 1040...
Gdy to zrobiłem byłem w kolejce ponad 400. Następnego dnia miałem wszystko w porządku.
Support, sprawdzający to, nie przygląda się za bardzo tym danom.

Uważam po prostu, że gox kolejkuje wypłaty przez kilka priorytetów takie jak:
- aktywność na rynku goxa
- wypłacana gotówka
- poziom użytkownika

Z racji iż ja się wyzbyłem wszystkiego jak tylko mogłem, to mój priorytet jest najniższy z możliwych (pomimo wykonania pełnej autoryzacji).

No nic, jest to nauczka na przyszłość.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 243
Rejestracja: 4 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: RussianYeti » wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:03

GetBitCoin_pl pisze:hmm ale 6 tygodni to nie tak źle skoro można na btce kupić 1BTC po 100$ a na goxie sprzedać po 117$ - taki zysk w 6 tygodni jest bardzo dobrym wynikiem :)
Wygląda to zbyt obiecująco. Kiedyś różnice wynosiły ~5usd; obecnie aż ~20. Jeśli przy takim odchyleniu mało kto chce ryzykować to nie może świadczyć najlepiej o "wypłacalności" goxa.

Rozmowny
Posty: 108
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: plociarz » czwartek, 22 sierpnia 2013, 22:27

czy ktos sie orientuje ile ida przelewy w usd z gox na polskie konto walutowe? i ewentualnie ile taki przelew kosztuje?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » piątek, 23 sierpnia 2013, 01:33

1. Teraz to chyba wiecznie
2. Nic nie kosztuje (jak nie przychodzi)
;)

Rozmowny
Posty: 77
Rejestracja: 17 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: grachol » piątek, 23 sierpnia 2013, 08:47

plociarz pisze:czy ktos sie orientuje ile ida przelewy w usd z gox na polskie konto walutowe? i ewentualnie ile taki przelew kosztuje?
Widziałeś ile się czeka w PLN? Widziałeś.
Teraz sobie pomyśl, że z dolarami może być gorzej ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości