[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lepko » środa, 14 lutego 2024, 16:52

Też właśnie dostałem emaila pt 'Confirmation and Next Steps - Your Account is in Good Standing [Upcoming Mt. Gox Distribution]', kurcze aż mi się ciepło zrobiło ; )
Odnośnie weryfikacji też dostałem i nawet dziś specjalnie się zalogowałem by uzupełnić coś jak co, ale nic się nie pojawiło nowego.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lepko » środa, 14 lutego 2024, 18:26

Przepraszam Cie mistrzu zen, Twój spokój i wyrozumiałość jest dla nas ostoją i pocieszeniem...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 14 lutego 2024, 19:15

Wisnia6 pisze: środa, 14 lutego 2024, 17:28Nie rozumiem tego poruszenia, od blisko dwóch tygodni wiadomo, że powiernik prowadzi rozmowy wstępne z giełdami.


Co rozumiesz, przez "rozmowy wstępne", skoro jakiś rok temu była zamknięta lista kilku giełd do wyboru? :)

Zakładam, że syndyk może jeszcze sprzedawać krypto i stopniowo spłacać osoby, które wybrały fiaty, ale jeśli chodzi o przelewy BTC na giełdę, to nie jest rocket science. Zapewne zacznie testowo od małych roszczeń, ale w tej chwili nie ma już podstaw do pesymizmu.
Kiedyś w końcu musi przyjść ten radosny dzień ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 14 lutego 2024, 23:25

Myślę, że możemy szczegóły zostawić syndykowi, miał dość czasu na uzgodnienia z giełdami ;)

Wiadomość z Krakena brzmi optymistycznie, podobnie jak info od osób z całego świata o odebraniu przelewów.
Trzymajmy kciuki, byśmy dostali bity przed zakończeniem bańki.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » czwartek, 15 lutego 2024, 00:11

ekonokomik pisze: środa, 14 lutego 2024, 23:25Trzymajmy kciuki, byśmy dostali bity przed zakończeniem bańki.
Hahaha a ty ciągle to samo... bańki są cykliczne, więc na pewno dostaniemy przed którąś tam z rzędu. A w sumie to im później tym lepiej ;-)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 15 lutego 2024, 01:07

@radez9 Wiesz, mi 10 lat wystarczy nawet jak na "inwestycję długoterminową". Jeszcze trochę i zacznę się martwić czy dożyję zwrotu :P

No i nikt nie powiedział, że bańki będą w nieskończoność...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » piątek, 16 lutego 2024, 00:22

ekonokomik pisze: czwartek, 15 lutego 2024, 01:07@radez9 Wiesz, mi 10 lat wystarczy nawet jak na "inwestycję długoterminową". Jeszcze trochę i zacznę się martwić czy dożyję zwrotu


Tak na poważnie to też myślę że 10lat czekania to tak jest optymalnie. Większość z nas mając te bitki na portfelu pewnie by je sprzedała lub nawet straciła. Tak więc wielkie podziękowania dla syndyka się należą ;-)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 16 lutego 2024, 08:50

Tak, gdybym nie stracił bitów na Goxie, to pewnie dziś już bym ich nie miał i zarobiłbym mniej niż dostanę teraz.
Nie, mimo to nie cieszę się, że zwrot trwał aż tyle lat :) Cieszenie się z tego postrzegałbym jako świadome wyzbycie się wolności ("lepiej niech ktoś decyduje za mnie").

Wisnia6 pisze: piątek, 16 lutego 2024, 07:45 Syndyk wielokrotnie był nieudolny w swoich działaniach, a przez jego zaniedbania i opieszałość musimy tak długo czekać. Wiele jego postępowań wskazuje nawet na sabotaż dla własnych korzyści, czego pewnie nikt mu nie udowodni.


Nie zgadzam się z taką opinią.
To była bardzo skomplikowana, precedensowa sprawa, dotycząca nowoczesnej technologii, miliardów USD i dziesiątków tysięcy ludzi dosłownie z całego świata.

Gdy o tym myślę, zawsze próbuję sobie wyobrazić w jaki sposób i jak długo taka sprawa przebiegałaby w polskich sądach 8-)
Na początek: od syndyka dostałem na papierze słownie JEDNĄ kartkę pocztową. Jestem pewny, że gdyby sprawa toczyła się w Polsce, mimo całej cyfryzacji, każdy z nas zgromadziłby kilka tomów korespondencji.

Dodaj do tego jeszcze fakt, że po kilku latach sprawy upadłościowej sąd zgodził się wyrzucić ją do kosza i zacząć CR. Inaczej dostalibyśmy dziś po $480 za BTC.
Wisnia6 pisze: piątek, 16 lutego 2024, 07:45Jestem przekonany, że gdyby zrobić rzetelną ankietę za kolejne 10 lat po odzyskaniu btc z mt.gox, to większość z nas ponownie nie będzie posiadać tych monet, które odzyskamy. Właśnie dlatego dla niektórych ma znaczenie, aby jak najdłużej nie zobaczyć tych pieniędzy, bo wie, że długo ich nie utrzyma.


Chyba zwariowałeś :) Oczywiście, że nie będę trzymał odzyskanych bitów następne 10 lat! I właśnie dlatego chcę je odzyskać jak najszybciej :)

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2024
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MrUser » piątek, 16 lutego 2024, 09:27

ekonokomik pisze: piątek, 16 lutego 2024, 08:50gdyby sprawa toczyła się w Polsce
G***o byśmy dostali, o czym my w ogóle mówimy. Ostatnio padła jakas polska giełda, na której miałem z 1kPLN i słuch zaginął, zajdźmy na ziemię..
Ja cieszę się z tego co jest, nawet jak to potrwa kilka lat etc. Prawda jest taka, że to ja nie dopilnowałem żeby zdywersyfikować metody przechowywania bitów itp. Teraz wyciągam z tego wnioski i to kolejny pozytyw.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » sobota, 17 lutego 2024, 00:32

ekonokomik pisze: piątek, 16 lutego 2024, 08:50Tak, gdybym nie stracił bitów na Goxie, to pewnie dziś już bym ich nie miał i zarobiłbym mniej niż dostanę teraz.
Nie, mimo to nie cieszę się, że zwrot trwał aż tyle lat Cieszenie się z tego postrzegałbym jako świadome wyzbycie się wolności ("lepiej niech ktoś decyduje za mnie").


Zauważ że w sprawie upadku Gox nikt za Ciebie nie decydował. Po prostu tak sie potoczyły wydarzenia, na które nikt pojedynczy nie miał wpływu, a wynikały z działań ogromu ludzi. Nasz syndyk też samodzielnie nie decydował o wszystkim. Ja się cieszę z tego że dostaniemy kasę z upadłej giełdy crypto. Jak wszyscy tu wiedzą giełd upadło wiele, a kasa z nich w ogromnej większości wyparowała, bez względu na kraj w jakim prowadzone było śledztwo. Tak więc ja oceniam wynik działania sądu japońskiego i syndyka bardzo pozytywnie.

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: pael » sobota, 17 lutego 2024, 03:50

ekonokomik pisze: piątek, 16 lutego 2024, 08:50Jestem pewny, że gdyby sprawa toczyła się w Polsce, mimo całej cyfryzacji, każdy z nas zgromadziłby kilka tomów korespondencji.


Nie prawda, w Polsce jest duzo mniej papierow. Nie dostalem ANI JEDNEGO listu nt. postepowania ws. bitcurexa. Jesli dobrze zaplacisz prokuratorowi to umorzenie idzie w trybie ekspresowym i bezobslugowym 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: hanti » niedziela, 18 lutego 2024, 22:07

Z Bitmarket dostałem chyba jedno info o odroczeniu, czy nawet zamknieciu. Już nie pamiętam.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 20 lutego 2024, 10:18

@Wisnia6 Miałeś do spłaty tylko cash czy na bitki też czekasz?

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Twarzowiec » środa, 21 lutego 2024, 20:09

przypomnijcie jak to wyglądało, jeśli ktoś miał poniżej 1btc, to może dostać cos w krypto czy mimo roszczeń w btc dostanie tylko fiaty?

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 22 lutego 2024, 09:23

@Wisnia6 Nie strasz. Termin na uzupełnienie/poprawę danych na giełdzie minął. Pomimo tego, że wszystko sprawdziłem i sama giełda potwierdziła poprawność danych z podanymi przez syndyka to na stronie claimu mam status "Disaproved". Mam nadzieję, że to wynika z duuużego laga jaki jest u syndyka i jednak wszystko jest OK. Ale z tego co piszesz, to syndyk może też grać na to, że jednak części nie będzie się opłacała wycieczka osobista do Japonii.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 22 lutego 2024, 12:12

@S.O.S Napisz po prostu do supportu. Jest podany kontakt.

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Twarzowiec » czwartek, 22 lutego 2024, 12:25

Wybrałem btc+fiat i wszystkie formalności mam dopełnione. Po prostu jakoś nie mogę się rozczytać dokładnie co to dostanę i w jakiej ilości.

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 22 lutego 2024, 12:31

@ekonokomik Chyba nie masz doświadczenia w kontaktach z syndykiem i jego supportem skoro polecasz takie rozwiązanie. Gdyby od nich można byłoby się czegoś konkretnego dowiedzieć to byłbym spokojny o moją wypłatę.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 9 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: klaus » sobota, 24 lutego 2024, 00:25

Witam Was wszystkich , potwierdzam dzisiejszą wpłatę od REHABILITATION TRUSTEE OF REHABILITATION DEBTOR MTGOX CO.,LTD .
Już miałem grubsze wątpliwości czy z racji wieku doczekam tej chwili .... :)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 24 lutego 2024, 00:40

@klaus dolary czy euro?

PS. Jak na datę rejestracji jesteś wyjątkowo małomównym forumowiczem ;) Tym bardziej dzięki, że się odezwałeś.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości