[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
9
18%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
82%
 
Liczba głosów: 49
Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 20 października 2021, 10:55

@Bitmar Nie bądź takim pesymistą ;) Ja oceniam to raczej na rok - półtora, o ile nic więcej nie stanie na przeszkodzie.

Bo teraz z draftu musi powstać plan bardzo szczegółowy. Potem deklaracje wierzycieli co do formy zwrotu (BTC lub jeny). Potem czas na założenie i weryfikację kont na wybranych giełdach (pewnie z pół roku), a jednocześnie dla syndyka na konieczną sprzedaż krypto tak by nie zachwiać rynkiem.

Choć zdanie @XÆA-12 "Oficjalne oświadczenie na temat rezultatów zostanie wydane przez sąd za około miesiąc." faktycznie nie nastraja optymistycznie :| Skoro plan przeszedł to spodziewałbym się natychmiastowych działań dzień za dniem, a nie oczekiwania miesiąc (!) na oświadczenie mówiące to, co wiemy już dziś...

Więcej: syndyk znając na bieżąco spływające głosy mógł ocenić jak skończy się glosowanie już miesiąc - dwa temu i powinien wykorzystać ten czas do przygotowań, tak by teraz sprawy potoczyły się wartko.

Z tego co pamiętam to aktywnym i kluczowym elementem planu "wcześniejszego" zwrotu jest też znana nam firma z Kalifornii. Trzeba więc się modlić o jej pomyślność, bo jeśli się wycofa z tego dilu (np. w skutek niespodziewanych regulacji, problemów biznesowych itd.), to caly plan idzie do kosza :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » środa, 20 października 2021, 13:11

ekonokomik pisze: środa, 20 października 2021, 10:55@Bitmar Nie bądź takim pesymistą Ja oceniam to raczej na rok - półtora, o ile nic więcej nie stanie na przeszkodzie.


Akurat ładnie by trafiło w czas bessy by dobić BTC jeszcze bardziej i zakupić po fajnej cenie :D

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 20 października 2021, 23:06

@blink Niekoniecznie. Ja akurat mniej wiecej w tym czasie przewiduję szczyt obecnej bańki :)

A nawet gdyby pękła wcześniej, powiedzmy, przy poziomie 250K USD, to nawet w dołku nie powinno zejść poniżej obecnej ceny.

Najgorzej byloby gdyby pekniecie banki zostalo wywolane przez jakiegos uber-bana w calym zachodnim swiecie... :roll:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: adiqq » czwartek, 21 października 2021, 06:46

każdy ma swoje predycje co do cen i timingu. Ja mam zdanie podobne jak blink.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 21 października 2021, 11:10

Ja wiem, że to nadal dzielenie skóry na niedźwiedziu, ale może ktoś badał temat rozliczenia tego co możemy dostać od syndyka. Odsetki to i tak dochód więc tu nie ma tematu, ale może lepiej "poprosić" syndyka by sprzedał BTC i oddał YENy niż brać BTC i sprzedaż rozliczać u nas w PL.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 21 października 2021, 12:43

@S.O.S Chyba każdy mający dostać kilkadziesiąt tys. zl lub więcej przed podjęciem decyzji o sposobie zwrotu powinien omówić temat z doradcą podatkowym / prawnikiem znającym się na krypto.

Istotne jest np. czy do otrzymanych od syndyka fiatów będą się stosowały przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut, bo to ma wpływ na wysokośc należnego podatku.

Wybór jenów obaerczony jest też oczywiście ryzykiem kursowym (diabli wiedzą czy syndyk nie sprzeda akurat w dołku), ale i tak rozważam taką opcję. Niestety syndyk nie pozostawił złudzeń: jeśli ktos chce BTC to może je dostać wyłacznie na konto wybranej giełdy (z kilku przez niego zaproponowanych). A ja nie ufam giełdom jak psom :P

Po pierwsze, giełdy wyznaczone do tej operacji będą tak łakomymi kąskami dla hackerów z całego świata, że nie zdziwiłbym sie, gdyby ktoraś zostala okradziona tuz po odebraniu bitów od syndyka.

Po drugie, obawiam się klasycznego zagrania z powołaniem na AML: "niestety wstrzymujemy przelew i prosimy uprzejmie o faktury udowadniajace ze nabyl pan krypto legalnie 8 lat temu" :twisted:
Moze w stosunku do obywateli USA czy innych "cywilizowanych" krajów, szczególnie tych mających miliony i mogacych ich dzien pozniej dojechac zgrają prawników, nie pozwolili by sobie na to, ale w stosunku do jakiegos sredniaczka z dalekiej Polski? Kto wie.

Syndyk zas napisał jasno, że jego odpowiedzialnośc skonczy się w momencie wysłania krypto na wybraną giełdę.

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 21 października 2021, 15:19

ekonokomik pisze: czwartek, 21 października 2021, 12:43Chyba każdy mający dostać kilkadziesiąt tys. zl lub więcej przed podjęciem decyzji o sposobie zwrotu powinien omówić temat z doradcą podatkowym / prawnikiem znającym się na krypto.
To oczywiste, liczyłem, że może ktoś już badał temat i jakieś opcje są znane.
ekonokomik pisze: czwartek, 21 października 2021, 12:43Istotne jest np. czy do otrzymanych od syndyka fiatów będą się stosowały przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut, bo to ma wpływ na wysokośc należnego podatku.
Nie ma to chyba większego znaczenia. Odsetki to 19% podatku dochodowego. Od krytpo też 19%. Mówię oczywiście o osobie fizycznej. Za to przy zwrocie w YENach to syndyk sprzedaje dla ciebie BTC i dostajesz część jako zwrot wierzytelności a część jako odsetki. Gdybyś dostał samo BTC to przy sprzedaży w PL - obowiązek podatkowy. A tak dostajesz od syndyka FIATy więc możliwe, że obyłoby się bez dochodowego od tej części wypłaty. Chyba, że zaczną to traktować w ten sposób, że syndyk sprzedaje w twoim imieniu, czyli tak jak byś ty sam sprzedawał, więc dawaj 19%. Sprawa z goxem ciągnie się na tyle długo, że kwestię zaliczania zakupu w koszta uważam można pominąć ;-)
ekonokomik pisze: czwartek, 21 października 2021, 12:43 Syndyk zas napisał jasno, że jego odpowiedzialnośc skonczy się w momencie wysłania krypto na wybraną giełdę.

I to jest najsmutniejsze. Syndyk przeleje BTC na giełdę a później: "Nie mam pańskiego płaszcza. I co mi Pan zrobi"

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » piątek, 22 października 2021, 09:24

Nie bądzcie takimi pesymistami :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: xbladexx » wtorek, 26 października 2021, 00:13

ekonokomik pisze: czwartek, 21 października 2021, 12:43Istotne jest np. czy do otrzymanych od syndyka fiatów będą się stosowały przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut, bo to ma wpływ na wysokośc należnego podatku.
Jak dostaniesz fiaty jako odszkodowanie za BTC to 19%.
Jak sprzedasz wierzytelność wtedy 17/32%.
Jak dostaniesz swoje BTC z powrotem to strata bo miałeś 1 BTC a dostajesz 0.2 BTC w wyniku tej wymiany. ale jej raczej nie rozliczysz bo kosztu zakupu tego 1 BTC nie będziesz raczej na 99% mieć.
ekonokomik pisze: czwartek, 21 października 2021, 12:43Po pierwsze, giełdy wyznaczone do tej operacji będą tak łakomymi kąskami dla hackerów z całego świata, że nie zdziwiłbym sie, gdyby ktoraś zostala okradziona tuz po odebraniu bitów od syndyka.
Jakby teraz nie były XD... Kasę zaznaczałem na Kraken swojego czasu. Wątpię aby problem był po stronie giełdy prędzej komp syndyka jest słabym ogniwem tutaj.
Pozatym ukraść dużą ilość BTC i upłynnić to problem będzie przez AML na giełdach. Potrwa to troszkę i zaspamuje sieć na miksowanie.
S.O.S pisze: czwartek, 21 października 2021, 15:19 tak dostajesz od syndyka FIATy więc możliwe, że obyłoby się bez dochodowego od tej części wypłaty.
Nie ma podatku od odszkodowań pytanie jaki będzie status tego zwrotu. Sprzedaż czy odszkodowanie za stracone BTC.
ekonokomik pisze: czwartek, 21 października 2021, 12:43Po drugie, obawiam się klasycznego zagrania z powołaniem na AML: "niestety wstrzymujemy przelew i prosimy uprzejmie o faktury udowadniajace ze nabyl pan krypto legalnie 8 lat temu"
E wiesz co jak jeszcze szopke pociągną to i nawet przestępstwa się przedawnią XD w Polsce już przestępstwo skarbowe za Goxa sie przedawniło. pewnie 5-10 lat jest w zależności od kraju.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 26 października 2021, 08:50

xbladexx pisze: wtorek, 26 października 2021, 00:13E wiesz co jak jeszcze szopke pociągną to i nawet przestępstwa się przedawnią XD w Polsce już przestępstwo skarbowe za Goxa sie przedawniło. pewnie 5-10 lat jest w zależności od kraju.


Ale mi nie chodziło o prawdziwe przestępstwa skarbowe. Obawiam się, że giełdy postanowią pod pretekstem AML zwyczajnie zrabować część pieniędzy swoich goxowych kientów.

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 26 października 2021, 09:27

xbladexx pisze: wtorek, 26 października 2021, 00:13Nie ma podatku od odszkodowań pytanie jaki będzie status tego zwrotu. Sprzedaż czy odszkodowanie za stracone BTC.

Nie widziałem, żeby syndyk gdzieś mówił o odszkodowaniu za utracone BTC. Wydaje mi się, że wszędzie jest mowa o zwrocie wierzytelności i odsetkach z tytuły opóźnienia a nie odszkodowaniu za utracone BTC. Wtedy odsetki 19% zwrot wierzytelności chyba bez podatku.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: xbladexx » wtorek, 26 października 2021, 10:05

S.O.S pisze: wtorek, 26 października 2021, 09:27 Wydaje mi się, że wszędzie jest mowa o zwrocie wierzytelności i odsetkach z tytuły opóźnienia a nie odszkodowaniu za utracone BTC.
Zwrot to 19% jako krypto
odsetki to zyski kapitałowe 19% różne rubryki do wpisania

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 26 października 2021, 11:56

@xbladexx 1 stycznia tego roku zastanawialem się nad tym, czy z powodu przedawnienia podatkowego, w ogóle trzeba będzie płacic jakikolwiek podatek od odzyskanych bitów:
viewtopic.php?p=673789#p673789

Przeczytaj dyskusję pod postem, Bitmar się ze mną nie zgodził. Ale imho tym bardziej sprawa jest do obowiązkowej konsultacji z prawnikami/specami od podatków.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: xbladexx » wtorek, 26 października 2021, 15:34

Co do podatku z upadającej giełdy MTgox i zobowiązania podatkowego to:
"środki otrzymane do dyspozycji" - są do opodatkowania to że giełda upadła najlepiej świadczy ze nie były dostępne do dyspozycji bo nikt ich nie dostał. Powodzenia w udowodnieniu komuś złej woli i podpięcia tego pod przestępstwo. Powodzenia w udowodnieniu co w ogóle działo sie na MTGox. Wydaje mi się pod przestępstwo by podlegało jakieś celowe działanie, a nie że Ci giełda upadła i niewiadomo co sie tam tak naprawdę działo i brak podatku.
Pozatym aby coś udowodnić trzeba mieć jakieś dowody w przypadku MTGox-a powodzenia.

Dodatkowo ostatnio sobie przejrzałem to praktycznie każda większa giełda ma w regulaminie coś takiego, że nie odpowiada za poprawność danych i że będą one wolne od błędów. Więc jak w takich warunkach komuś można udowodnić że cos tam robił na 100% : )
Niby prawnicze pierdololo ale tak naprawdę to nikt kto rozlicza się z Binance/Poloniex/Kraken/Bitbay nie ma pewności do tego co robi i że jest ok.
Giełdy nie wystawiają papierów i nie podpisują się pod tym (czytając ich regulaminy to wszystko może być źle) .
Wracając do Gox to raczej jak piszesz w 99.9% przypadków nie ma podatku nawet dlatego że juz się przedawniło. Nie ma danych i nie będzie pewnych danych, które pokaża że ktoś za 300k pln + sprzedał krypto ale tego nie wypłacił. Jeśli ktoś wypłacił +300k pln na konto i nie rozliczył to jego sprawa i ryzyko. W momencie srodków na koncie na pewno mógł podatki zapłacić, w momencie posiadania środków na giełdzie z której nie możesz wypłacić to jakiś żart aby chcieć od tego podatek. Powodzenia udowodnienia w sądzie komuś winy czy poprawności transakcji na MtGox.
Jak ja stworze stronke z 10 btc ZA 1 PLN TY kupisz to oznacza że zarobiłeś własnie 2m PLN ?
Na takiej zasadzie działają giełdy krypto nigdy nie wiesz czym tak naprawdę handlujesz i czy maja te BTC czy nie póki ich u siebie na wallet nie zobaczysz. Księgowi i US przyjmują takie stanowisko bo jest im łatwiej ale realnie tak nie jest, giełdy krypto latają bez regulacji i cieżko bedzie komuś coś realnie udowodnić co do tego co robił. Udowodnisz że wpłacił X lewych BTC z goxa i tyle ale co do transakcji jakie miały miejsce pewnosci nie ma i nie bedzie. Za dużo szwindli na giełdach było jest i będzie.

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 26 października 2021, 15:48

xbladexx pisze: wtorek, 26 października 2021, 10:05Zwrot to 19% jako krypto

Niby zdlaczego?
Jak dostanę BTC to póki ich nie sprzedam to nie będzie żadnego podatku. Chyba, że użyłeś skrótu myślowego i chodziło o sprzedaż z PL odzyskanych od syndyka BTC. Tu się właśnie zastanawiam czy jak syndyk sprzeda w Japonii BTC, żeby spłacić moją wierzytelność ( bo zażądam wypłaty w JPY) to czy będę musiał z tego tytułu płacić jakiś podatek.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: xbladexx » wtorek, 26 października 2021, 18:14

S.O.S pisze: wtorek, 26 października 2021, 15:48Jak dostanę BTC to póki ich nie sprzedam to nie będzie żadnego podatku.
Masz rację ja sie odnosiłem do sytuacji że dostajesz fiaty za swoje krypto, ja wybrałem BTC.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » wtorek, 26 października 2021, 18:31

Przecież to że wypłaty będą we FIATAch już wiadomo od dawna. Nie wiem o czym te dywagacje, likwidacji zostaną podjęte 100% wartości BTC i BCH ktore są w posiadaniu Kobayashiego.

Zresztą nasz syndyk sporą część tego już dawno temu upłynnił kiedy okazalo sie ze kwoty z walletów goxa byly uplynniane na gieldzie.
Goxcoinów które pozostały do upłynnienia przez syndyk nie jest wcale 100% jak wielu myśli, jest ich dużo mniej, dużo... dużo mniej niż by się wam wydawało.
jak Pamietacie niektórzy Kobayashi w pewnej chwili kilka lat temu falowo sprzedawał spore ilości BTC oraz BCH z ogólnej puli odzyskanej... które w tamtej chwili miało pokryć 100% z tytułu odszkodowania wg pierwotnego planu. T.j każdy otrzymuje 470USD za każdego GoxCoina na koncie. To zostało w całości pokryte przez środki z walleta mtgoxa. To co rozgrywa się teraz to rozgryka o to co pozostało z reszty minus claim CoinLab o ile do niego dojdzie.

Wasze głosowanie czy wolicie wypłate w JPY czy BTC już dawno przestały mieć znaczenie w mojej ocenie. Gdyż wszystko bedzie wypłacane w JPY i przeliczane na lokalną walute potem najpewniej. Głosowanie na temat formy wypłat dotyczyło poprzedniej formy rozliczenia claimów jeśli mnie pamięć nie myli.

Co do weryfikacji zakupów 8lat temu to należy pamiętać by kupić BTC na goxie trzeba było być zweryfikowanym za posrednictwem paszportu. Dane z weryfikacji nadal tam są. Ponieważ musiałam sie ponownie weryfikować jak skradziono mi telefon z Authenticatorem. Musiałam podawać dane które były znane z mojego starego konta.

Fortress nie ma nic do gadania dodatkowo (jak wspomniał eko) w tej materii oni sami dali do zrozumienia że będą głosować za rehabilitacją i jak najszybszym rozwiązaniem kwestii, musi im na tym zależeć ponieważ są wlascicielami kilkudziesieciu tys goxcoinów które chcielby jak najszybciej spieniężyć.

Jedyne co nas dzieli od rozpoczecia procesu przetwarzania claimow i wyplat jest ostateczna kwestia zwiazana z CoinLab.
Wiadomo ze platnosci odbędą się w 2 seriach.
Early Sum and Late Sum. Pierwsza bedzie statutowa i uśredniona dla tych ktorzy ja wybiorą, ostateczna bedzie dla tych ktorym sie nie spieszy i cokolwiek co zostanie dodatkowo po pierwszej serii idzie do podzialu na reszte.

Cieszy mnie że tak dużo osob zaglosowalo.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 października 2021, 21:14 przez Lorraine, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 26 października 2021, 19:11

Lorraine pisze: wtorek, 26 października 2021, 18:31Przecież to że wypłaty będą we FIATAch już wiadomo od dawna. Nie wiem o czym te dywagacje, likwidacji zostaną podjęte 100% wartości BTC i BCH ktore są w posiadaniu Kobayashiego.

Skąd takie wiadomości. Piszesz na podstawie jakichś dokumentów czy to tylko twoje dywagacje? Przeglądałem draft rehabilitation plan i zrozumiałem z tego co innego.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 2 listopada 2021, 20:42

Lorraine pisze: wtorek, 26 października 2021, 18:31likwidacji zostaną podjęte 100% wartości BTC i BCH ktore są w posiadaniu Kobayashiego.

Informacja na dzień dzisiejszy jest taka, że dla osoby, która na dzień upadku giełdy miała na koncie BTC (nie ważne co tam sobie wybrała w ankiecie z 2014 roku), wypłaty będą wykonywane w formie mieszanej: niewielka ilość fiatu + BTC i BCH w naturze (na konto na jakiejś giełdzie). Ewentualnie może istnieć możliwość indywidualnego wyproszenia syndyka o sprzedanie całości i przekazanie wszystkiego w fiat, ale takie szczegóły to jeszcze przed nami.

Nie istnieją żadne wiarygodne źródła, z których wynikałoby, że całość holdingsów Kobayashiego miała by zostać rzucona na sprzedaż. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, polecam zalogować się na mtgox.com i poczytać Draft Rehabilitation Plan.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 2 listopada 2021, 22:09

the_prince pisze: wtorek, 2 listopada 2021, 20:42Ewentualnie może istnieć możliwość indywidualnego wyproszenia syndyka o sprzedanie całości i przekazanie wszystkiego w fiat, ale takie szczegóły to jeszcze przed nami.


Okazuje się, że każdy czytał i każdy zrozumiał / zapamiętał co innego :D

Wg mnie z dokumentu wynikało, że nie będzie trzeba niczego "wypraszać" a wystarczy zadeklarować rodzaj wypłaty. Dla tych, co wybiorą jeny syndyk dokona sprzedaży BTC/BCH po cenie rynkowej (nie padło w jakiej formie, gdzie i kiedy).

Ja przychylam się coraz bardziej do takiego wyboru, choć oczywiście sporo będzie zależało od tego, jak rozwinie (lub zwinie) się obecna bańka.
Najgorzej byłoby, gdyby syndyk zażądał w krótkim terminie takiej deklaracji, bez określenia jak długo potrwa proces sprzedaży: kwartał czy rok.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości