[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
9
18%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
82%
 
Liczba głosów: 49
Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » czwartek, 11 marca 2021, 18:17

Nowa wersja kalkulatora. Uwzględnia wszystkie zmienne do tej pory, to wersja uproszczona i znacznie bardziej przejrzysta dla zwykłego "kowalskiego"
Daje o wiele lepszy wgląd w wysokosc wypłaty dla Early Sum vs Final Payment.

https://blog.wizsec.jp/2021/02/mtgox-cl ... calculator

Dyskutant
Posty: 185
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: jjodwald » poniedziałek, 15 marca 2021, 22:28

Czy otrzymaliście maila od Fortress w sprawie nowej propozycji wypłaty? Opiewa ona na 80% wartości roszczenia co w obecnej sytuacji wydaje się być bardzo sensowną opcją. Biorąc pod uwagę, że realnie wypłaty będą realizowane najwcześniej w połowie 2022 roku jest to propozycja na prawdę godna rozważenia.

Pytanie numer dwa to czy ktoś otrzymał maila w sprawie potwierdzenia zmiany adresu? Zmieniałem adres do korespondencji na claimie i poprosili mnie o potwierdzenie z adresu (mtgox_trustee@noandt.com) - jak dotąd nie udało mi się wygooglować nic na ten temat, nie znalazłem też nigdzie tego adresu, może ktoś miał podobną sytuację? Sprawdzam to wszystko bardzo dokładnie. Ostrożności nigdy za dużo, a zwłaszcza w świecie krypto.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » poniedziałek, 15 marca 2021, 22:52

Syndyk wywodzi się z firmy prawniczej Nagashima Ohno & Tsunematsu - tutaj on we własnej osobie: https://www.noandt.com/data/lawyer/index/id/2957 i wysyłał już nieraz maile z tej domeny, więc o ile to nie jakiś super cfany atak hakerski, to ten adres powinien być OK.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mistydave » wtorek, 16 marca 2021, 07:36

ekonokomik pisze: piątek, 1 stycznia 2021, 10:32Dlatego napiszę coś pozytywnego: dzień 1 stycznia 2021 jest bardzo ważnym dniem dla wielu wierzycieli Goxa mieszkających w Polsce.


wróce do dywagacji na temat podatku czy to dochodowego czy PCC. w związku z mailami od fortness, co w moim przekonaniu budzi coraz większe nadzieje że inwestycja długoterminowa zakończy się pozytywnie. skoro fortness próbuje skupić claimy za troszkę niższe kwoty niż Final czy nawet Early payment to...

ktoś może ma jakiegoś specjalistę od tego typu spraw co podpowiedziałby jak to ugryźć?

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 16 marca 2021, 09:38

jjodwald pisze: poniedziałek, 15 marca 2021, 22:28Czy otrzymaliście maila od Fortress w sprawie nowej propozycji wypłaty?
Właśnie przyszedł mail. Oferują wypłatę 80% Early Lump-sum w formie gotówki lub w BTC.
Dość ciekawa propozycja,a le jednak były problemy z Fortress i nie wiem czy wszystkie transakcje zakończyły się pomyślnie.
Piszą, że mają przeznaczone na ten cel 100 kk $ i lepiej się pospieszyć zanim środki przeznaczone na wykup się skończą :D

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » wtorek, 16 marca 2021, 09:52

@S.O.S
Potwierdzam, przyszła nowa oferta i brzmi kusząco. Tak na marginesie to już chyba 6 albo 7 oferta znowu z lepszym ratio :)

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 16 marca 2021, 10:13

jjodwald pisze: poniedziałek, 15 marca 2021, 22:28Czy otrzymaliście maila od Fortress w sprawie nowej propozycji wypłaty? Opiewa ona na 80% wartości roszczenia co w obecnej sytuacji wydaje się być bardzo sensowną opcją. Biorąc pod uwagę, że realnie wypłaty będą realizowane najwcześniej w połowie 2022 roku jest to propozycja na prawdę godna rozważenia.


Każda propozycja jest godna rozważenia ;) Ale znam osobę, która około rok temu sprzedała (z powodzeniem) claima Fortress, i wiem, że transakcja trwała wiele miesięcy. Nie pamiętam dokładnie, ale było to raczej bliżej roku. Bo korona, bo syndyk, bo cośtam...
Skończyło się pomyślnie, ale trzeba pamiętać, że to nie jest deal do załatwienia w tydzień.

Gdyby to była łatwa, wypróbowana ścieżka i miałbym pewność że finał transakcji nastąpi np. w ciągu miesiąca, to bym się nie wahał. Dużym plusem byłoby załapanie się na obecną bańkę i wyprzedzenie ze sprzedażą BTC innych wierzycieli.

Choć jest jeszcze jedna kwestia: wytłumaczenia się z tej kasy w Polsce, przed GIIF i US. Zapewne Fortress dostarczy umowę itd. ale sądzę, że przelew sygnowany przez sąd Japonii będzie bardziej pomocny.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » wtorek, 16 marca 2021, 10:47

Także dostałam maila od Fortress, email jest legitny. Ktoś z reddita odezwał się do Fortress i potwierdzili oni że komunikowali się oni z wierzycielami. Należy pamiętać że pozwolenie na kupno claimów przez Fortress pozwala być im dużą siłą w materii rozliczeń finalnych, oni nie tyle dają wam 80% waszego obcnego claima ale także bazując na pewnych zmiennych, moga na tym zyskać znacznie więcej ze względu na ogrom różnych czynników.

W tej chwili posiadają już tak dużą ilość (odkupionych) claimów że pojawiają się w oficjalnej dokumentacji Syndyka zaraz obok Coinlab.

Fortress nie robi nikomu Bożego Narodzenia, oni zawsze się starają tak brzmieć. To samo miało miejsce jak rok temu dawali 1/10 tego co dzisiaj.

Co do długości trwania sprzedaży claima to obecnie trwa to dłużej niż wcześniej więc tak jak wspomniał @ekonokomik może to potrwać długie miesiące nawet. Jakkolwiek jeśli strony uzgodnią warunki i cenę to bez względu na zawirowania na rynku kwota uzgodniona i która widnieje na mailu powinna być dostarczona na konto, bez względu na zawirowania na rynku.

Ogromny plus jest taki że płatność może odbyć się w BTC na wybrany portfel> oznacza to że kwestie podatkowe wielu z was ominą, tak jak miałoby to miejsce gdybyście otrzymali FIAT na PL konto

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 16 marca 2021, 11:16

Lorraine pisze: wtorek, 16 marca 2021, 10:47Ogromny plus jest taki że płatność może odbyć się w BTC na wybrany portfel> oznacza to że kwestie podatkowe wielu z was ominą, tak jak miałoby to miejsce gdybyście otrzymali FIAT na PL konto


Nie bałdzo. Być może Fortress zmienili politykę, ale znów skądinąd wiem, że dawniej nie chcieli przelać BTC na dowolny, prywatny portfel, a wyłącznie na giełdę z AML (podobnie jak zapowiedział syndyk). Sądzę, że to ich dodatkowe zabezpieczenie, by nie zostać oskarżonym np. o nieumyślne przelanie BTC organizacji terrorystycznej.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » wtorek, 16 marca 2021, 11:23

ekonokomik pisze: wtorek, 16 marca 2021, 11:16wyłącznie na giełdę z AML
No to było dla mnie raczej oczywiste :)

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » wtorek, 16 marca 2021, 11:27

Koncepcja przesłania btc na giełdę w której mamy kyc/aml brzmi z punktu widzenia prawa bardzo ok. Ale tak hipotetycznie, syndyk albo coinlab albo forteca przesyła tam nasze coiny a tu tadam! Giełda została zhackowana and its gone :D Ja wiem, wiem, że to czarnowidztwo ale ilu wśród jest wirtualnych milionerów to chyba sami wiecie...

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 16 marca 2021, 11:53

@Lechu zagrożenie shackowaniem / padem giełdy to jedno. Ale kilka lat temu AML giełd było ostrzejsze niż banków. Pamiętasz sytuację w której giełda przy wypłacie pytała skąd pochodzą BTC, a po oświadczeniu, że zostały wykopane, żądała faktur za koparki? :) Te wymagania nie były (a zapewne nadal nie są) w żaden sposób uregulowane i stanowią same w sobie pole do nadużyć.

Masz faktury czy raporty z handlu z goxa z 2013? Nie masz? "No to bardzo nam przykro, nie wypłacimy pańskich BTC i co nam pan zrobi?" :roll:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: modrih » środa, 17 marca 2021, 00:03

jjodwald pisze: poniedziałek, 15 marca 2021, 22:28 Czy otrzymaliście maila od Fortress w sprawie nowej propozycji wypłaty? Opiewa ona na 80% wartości roszczenia co w obecnej sytuacji wydaje się być bardzo sensowną opcją. Biorąc pod uwagę, że realnie wypłaty będą realizowane najwcześniej w połowie 2022 roku jest to propozycja na prawdę godna rozważenia.

Pytanie numer dwa to czy ktoś otrzymał maila w sprawie potwierdzenia zmiany adresu? Zmieniałem adres do korespondencji na claimie i poprosili mnie o potwierdzenie z adresu (mtgox_trustee@noandt.com) - jak dotąd nie udało mi się wygooglować nic na ten temat, nie znalazłem też nigdzie tego adresu, może ktoś miał podobną sytuację? Sprawdzam to wszystko bardzo dokładnie. Ostrożności nigdy za dużo, a zwłaszcza w świecie krypto.
Mi przychodzą z maila mtgox_trustee@noandt.com powiadomienia od 2018 roku oraz powiadomienia np. "MTGOX - Reminder of Deadline for Filing Proofs of Rehabilitation Claim"

A z jakiego maila odzywa się Fortress? do mnie nic takiego nie przyszło nigdy pomimo że mam poprawnie złożonego Claima.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kontener » sobota, 20 marca 2021, 16:52

Hej

Temat naszych BTC z Goxa ciągnie się już tak długo że sam zapomniałem ile mam tam BTC
Chciałem sprawdzić wchodząc na stronę https://claims.mtgox.com/

wybieram login , wpisuje mail i hasło i przechodzę do autoryzacji MFA Authenticator Setup

i za cholerę nie chce mi łyknąć kodu MFA

"Your authentication code does not match. Please try again.

wrzucałem jeszcze raz do Google Authenticator MFAToken z pierwotnego pliku
dodało mi MTGOXClaimSystem(mgx.com) czyli niby wszystko OK i nadal mam to samo , nie przyjmuje kodu

Czy jesteście w stanie się tam zalogować ? , wydaje mi się że wszystko związane z Claimem zrobiłem do tej pory jak należy i powonieniem być w stanie sie zalogować.

Weteran
Posty: 13329
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10325
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 20 marca 2021, 19:22

modrih pisze: środa, 17 marca 2021, 00:03A z jakiego maila odzywa się Fortress? do mnie nic takiego nie przyszło nigdy pomimo że mam poprawnie złożonego Claima.


Może masz niewielkiego claima?
Z tego co słyszałem odzywają się głownie do osób mających większe roszczenia.

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Qba-da-Intrepid » czwartek, 1 kwietnia 2021, 10:35

@kontener masz ustawioną poprawną godzinę co do sekundy na urządzeniu gdzie masz 2fa?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kontener » czwartek, 1 kwietnia 2021, 22:38

Podejrzewam ze tak na wszystkich innych logowaniach działa , rozpocząłem już proces resetu MFA , nie polecam, straszna biurokracja i tempo 1 mail na tydzień


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 15 stycznia 2021
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: XÆA-12 » poniedziałek, 24 maja 2021, 17:25

Marcelina Szwed-Ziemichód: Jak rozliczyć sprzedaż wierzytelności z MtGoxa? (od 25:15)

Wygadany
Posty: 562
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 25 maja 2021, 09:21

@XÆA-12 Coś tam powiedziała, żeby powiedzieć. Tak na prawdę każdy będzie musiał indywidualnie rozpatrzyć swoją sprawę jak już będzie miał konkrety. Już choćby to, że na wypłatę złożą się zwrot utraconych środków(czy to FIAT czy krypto) + odsetki/odszkodowanie. Pytanie jak w oficjalnych dokumentach zostania nazwana ta druga cześć wypłaty, bo to będzie miało wpływ na opodatkowanie itd. Więc na razie to gdybanie i trochę dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » wtorek, 25 maja 2021, 20:28

As announced in the “Order to Refer Draft Rehabilitation Plan to Resolution” dated February 25, 2021, the Rehabilitation Trustee filed the draft rehabilitation plan with the Tokyo District Court on December 15, 2020, and filed the revised draft rehabilitation plan (hereinafter, the revised draft rehabilitation plan is referred to as the “Draft Rehabilitation Plan”) on February 15, 2021.

In addition, in accordance with an examination order issued by the Tokyo District Court, the examiner examined the appropriateness of the Draft Rehabilitation Plan, and on February 16, 2021, filed with the Tokyo District Court an examination report, which concluded therein that there are no grounds for disapproving the Draft Rehabilitation Plan as provided for in Article 174, Paragraph 2 of the Civil Rehabilitation Act, and that there are no other unreasonable grounds.

Subsequently, on February 22, 2021, the Tokyo District Court made an order to refer the Draft Rehabilitation Plan to a resolution, which means that the court made an order under which creditors will be asked to vote to agree or disagree with the Draft Rehabilitation Plan.

The Rehabilitation Trustee has uploaded reference materials to the websites below for creditors with voting rights to refer to when voting on the Draft Rehabilitation Plan. Please log in to view the materials (the materials uploaded on each website are identical).

・Online filing system (Online system)
https://claims.mtgox.com/

・Website for viewing documents for creditors
https://material.mtgox.com/login

Currently, the Rehabilitation Trustee has yet to begin accepting votes, but will release a function that allows creditors with voting rights to vote on the online filing system (online system) in the near future, and will mail voting forms to creditors with voting rights.

Although the above materials (with some exceptions) can be downloaded, they are available only to creditors. Accordingly, please refrain from providing, disclosing or leaking such materials to third parties.

Finally, this e-mail address is used only for the purpose of sending messages, and we are unable to check or respond to any replies sent to this e-mail address.

Rehabilitation Debtor: MtGox Co., Ltd.
Rehabilitation Trustee: Nobuaki Kobayashi, attorney-at-law
ktoś otrzymał tego maila?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości