[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » czwartek, 13 października 2022, 17:41

Wpisz nr rachunku bankowego i wciśnij automatic entry po prawej.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 13 października 2022, 18:35

To już zrobiłem powyżej, to są pola poniżej.

Jak wypłacacie swoje środki, na rachunek, na giełdę, paypal?

Orientuje się ktoś stosowanie kursu przez banki Japońskie wybrane przez syndyka, kurs YEN > EUR
Ostatnio zmieniony piątek, 14 października 2022, 09:10 przez tenior, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2016
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Scorch » czwartek, 13 października 2022, 21:43

@S.O.S: faktycznie źle zaznaczyłem ;)

co nie znamienia faktu, że wg polskiego prawa odszkodowanie (a tak to wygląda) jest nie opodatkowane jeszcze się spróbuję dowiedzieć ale prośba do Was, żebyście ew napisali wątpliwości ;)

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » sobota, 15 października 2022, 11:24

jak wy rozumiecie wymiane waluty?

Obrazek

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 17 października 2022, 09:30

@tenior za każdego wypłaconego dolara pobiorą 1 YEN opłaty, za każde euro - 1,4 YENa
To jest tylko opłata za obsługę wypłaty, kurs wymiany będzie oddzielną sprawą.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: dkaczmarek » poniedziałek, 17 października 2022, 10:44

Cześć,
mam pytanie czy też dostajecie taki baner, który po chwili znika?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 17 października 2022, 11:19

Tak man taki sam a potem nie moge zatwierdzić wpisanych danych banku bo przycisk register jest szary. Zgłosiłem do ich supportu problem ale trochę to trwa.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: dkaczmarek » poniedziałek, 17 października 2022, 12:33

Jeśli chodzi o nieaktywny REGISTER to też to miałem, bo miałem niewypełnione pole City. Było to związane z tym, że wcześniej, przy wypełnianiu formularza Claim wpisałem cały adres w jednym polu. Po edycji danych adresowych, rejestracja banku poszła bez problemu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 22 maja 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: bruce » poniedziałek, 17 października 2022, 14:07

dkaczmarek pisze: poniedziałek, 17 października 2022, 12:33Jeśli chodzi o nieaktywny REGISTER to też to miałem, bo miałem niewypełnione pole City.
U mnie też się wyświetla wspomniany wyżej baner, także musiałem uzupełnić pole City co dopiero pozwoliło skorzystać z buttona REGISTER. Dane adresowe mam skorygowane, dane do przelewu uzupełnione a wesoły kolorowy komunikat pojawia się w dalszym ciągu. Wnioskuję, że przyczyna jego występowania jest zupełnie inna.
-----

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 17 października 2022, 14:44

Te żółte ostrzeżenia to się różne wyświetlają i to jakiś bug chyba. Ja kilka razy przy logowaniu miałem wyświetlone, że termin wypełniania danych odnośnie wypłat został przekroczony i nie mogę już wypełniać formularza. Bez problemu jednak zalogowałem się i wypełniłem wszystkie potrzebne dane

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 17 października 2022, 16:30

dkaczmarek pisze: poniedziałek, 17 października 2022, 12:33Jeśli chodzi o nieaktywny REGISTER to też to miałem, bo miałem niewypełnione pole City. Było to związane z tym, że wcześniej, przy wypełnianiu formularza Claim wpisałem cały adres w jednym polu. Po edycji danych adresowych, rejestracja banku poszła bez problemu.
Ja mialem ale okazało się ze nie lubi japońskich liter więc mu edytowałem adres podałem dane i przeszło.
Teraz czekać aż wejdą środki.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » poniedziałek, 17 października 2022, 20:46

Czyli dolary lepsze bo taniej.

Wybieracie MUFG czy SUM

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » wtorek, 18 października 2022, 00:36

Dobrze rozumiem że jak wybieram PayPal to nie muszę uzupełniać banku?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. IN2013 przy użyciu Tapatalka

Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 października 2022, 07:22

BoBi pisze: wtorek, 18 października 2022, 00:36Dobrze rozumiem że jak wybieram PayPal to nie muszę uzupełniać banku?


Ryzykant z Ciebie, szacun! ;)

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » wtorek, 18 października 2022, 08:12

Daj sobie spokój z Paypal, zablokują Ci środki i kolejne 10 lat będziesz wyjaśniał, że to twoje pieniądze, to nie jest bank, nic im nie zrobisz.

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » wtorek, 18 października 2022, 09:21

tenior pisze:Daj sobie spokój z Paypal, zablokują Ci środki i kolejne 10 lat będziesz wyjaśniał, że to twoje pieniądze, to nie jest bank, nic im nie zrobisz.
Od 12 lat korzystam z PayPala i nigdy nie miałem problemu, a kurs wymiany napewno lepszy niż jakiś przelew bankowy.
Co do banków to ostatnio jak wysyłałem kasę na krakena to musiałem się bankowi tłumaczyć bo im nie pasowało.


Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 października 2022, 10:00

BoBi pisze: wtorek, 18 października 2022, 09:21Od 12 lat korzystam z PayPala i nigdy nie miałem problemu


Zgadza się. Tak jest zawsze aż do pierwszego razu. Znam z pierwszej ręki kilka historii znajomych, którym po wieloletniej udanej współpracy nagle paypal blokował konto. Zazwyczaj po jakiejś operacji, typu duża wpłata czy duży zakup, który różnił się od poprzedniej aktywności. Walki z supportem nic nie dawały, zazwyczaj konczyło się wysyłaniem dokumentów ("weryfikacja") ale nie zawsze.
Jeśli dostaniesz od syndyka 2 tys. zl. to może AI paypala Ci to puści. Ale jeśli dostaniesz 200 tys. to masz blokadę jak w banku.

A w razie blokady i sporu z paypalem sąd wlaściwy dla Polaków jest zdaje się w Anglii.
BoBi pisze: wtorek, 18 października 2022, 09:21Co do banków to ostatnio jak wysyłałem kasę na krakena to musiałem się bankowi tłumaczyć bo im nie pasowało.


No właśnie, a propos "masz blokadę jak w banku" ;) Każdy nasz bank i tak zblokuje Ci natychmiast konto (lub przy odrobinie szczęścia tylko przelew) jeśli dostaniesz przelew na kilkaset, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy. Oczywiście zakładając, że nie jesteś dziedzicem Kulczyka, czy prezesem spółki skarbu panstwa, a "zwykłym Kowalskim".
Musi to zrobić i żadne uprzedzenia na infolinii czy tłumaczenia zapewne nic nie dadzą. Nieważne czy przelew będzie z giełdy, paypala, czy bezpośrednio od syndyka.
Ale zakładam optymistycznie, że łatwiej będzie wyjaśnić sprawę z naszym GIIF i bankiem i odblokować środki, niż z Paypalem za granicą.

W każdym razie, jeśli ktoś ma do odebrania większą sumę (powiedzmy kilkaset tys.) i myślał, że wypłata od syndyka kończy walkę i długie oczekiwanie na pieniądze, to może się mocno rozczarować :?
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 października 2022, 10:19 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 października 2022, 10:17

BTW, jeszcze nie miałem czasu ogarnąć kwitów od syndyka, ale tak sobie myślę, że wyjątkowo pechowo trafiliśmy z timingiem :roll:

Rozumiem, że trzeba wybrać między wypłatą kasy a bitów (przelewanych na giełdę)?

W tym pierwszym przypadku syndyk sprzeda bity i jest spora szansa, że bity zostaną przeliczone / sprzedane akurat w dołku przed kolejną hossą :( Gruby peszek. Oczywiście można za to zakupić znów bity, ale sporo tracąc na prowizjach no i nie wiadomo kiedy tak naprawdę dostanie się kasę do ręki. Bo po szczęśliwym odebraniu przelewu w polskim banku czekają nas wyjaśnienia z GIIF i skarbówką, jak napisałem wyżej.

W drugim przypadku ryzykujemy, że pierwsze co zrobi "zaufana giełda kryptowalut", to... zablokuje nam środki przelane od syndyka i zażąda kolejnej, długotrwałej "weryfikacji" i dowodzenia całej historii Bitcoinów z goxa sprzed 10 lat. W razie sporu rozstrzygnięcie wymagałoby kolejnej batalii prawnej i to poza Polską, więc cholernie kosztownej i długotrwałej.
A syndyk wyraźnie kiedyś zaznaczył, że w momencie przelewu bitów na wybraną giełdę jego rola się kończy.
A nawet jeśli giełda szczęśliwie nie zablokuje środków to po przelaniu ich z giełdy do polskiego banku wracamy to punktu numer jeden, czyli blokada w banku i tłumaczenia.


Prawdę mówiąc, jakiś czas temu zrezygnowałem ze sprzedaży swojego roszczenia, głównie dlatego, że uznałem, że przelew z japońskiego sądu będzie dla naszych instytucji nadzoru, banków i skarbówki, bardziej wiarygodny i łatwiejszy do wyjaśnienia, niż od jakiejś firmy z Kalifornii (która skupowała roszczenia), czy tym bardziej z giełdy kryptowalut.

A teraz jestem trochę w kropce i nie wiem co wybrać. :roll:

Dyskutant
Posty: 291
Rejestracja: 11 lutego 2013
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: BoBi » wtorek, 18 października 2022, 10:59

Mi się osobiście wydaje że jednak BTC będą bezpieczniejsze, nie wydaje mi się żeby jakakolwiek giełda robiła problemy, zbytnio ryzykuje utratą reputacji, a bank czy PayPal, cóż dla nich to tylko ułamek klientów

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. IN2013 przy użyciu Tapatalka

Tez mam wlasnego noda p2pool, http://bobi.websignum.pl:9332
1BE79zjtUN3pP7kQofSo33Tvhp2akJRX4B Na datki :)

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: zwyczajny » wtorek, 18 października 2022, 21:31

Rozumiem te dylematy i mam podobne. Może jestem naiwny, ale wybiorę BTC i giełdę (bez kryptoreklamy - wiecie o co chodzi), na której dawno, dawno temu miała odbyć się wypłaty tego co zostało z MtGOX. Zakładam, że jeśli kiedyś składałem roszczenie za ich pośrednictwem, to nadal gdzieś pozostał po tym ślad/dokumenty a zatem będę traktowany inaczej niż nowy klient.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości