[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 1 marca 2023, 11:22

@lekarz

Ad 1. Teraz nie mogę sprawdzić maila, ale wcześniej była mowa o tym, że Kraken przestał obsługiwać Japonię, co nas raczej nie dotyczyło. Pojawiło się coś nowego?

Ad 2. Żartowniś :D Równie dobrze możesz zgłosić go do polskiego UOKiK-u ;)

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 1 marca 2023, 12:12

Na moje to jest dalsza część po wycofaniu się Krakena z rynku japońskiego. Syndyk informuje w tej notatce o tym, że Payward Asia zostało wykreślone z listy zaufanych operatorów.
Inna sprawa, że zastanawiałem się już nie raz czemu akurat teraz, jak mają być realizowane wypłaty, kraken ucieka z Japonii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » środa, 1 marca 2023, 15:09

Że co ? jak 2 miesiące temu podałem Krakena jako portfel gdzie mają mnie wysłać BTC to teraz mam to zmienić ?
BTC>ETH

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Marian » środa, 1 marca 2023, 15:38

Dostaliście emaila z fortress od Michael Hourigan pisze ze orzeczenie zajmie jeszcze 2 lata a odwołania kolejno 3 do 5 lat.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 2 marca 2023, 05:41

to chyba nie dotyczy early bo sie nie zgadza

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 2 marca 2023, 09:14

@Bemx2k jeśli jesteś w Japonii i tam jesteś rezydentem podatkowym to tak, już od jakiegoś czasu wiadomo, że nie będą wypłacali do Krakena rezydentom w Japonii

@Marian to jest notatka zachęcająca wszystkich do wyboru Early Lump Sum.
Jego firma udostępniła opracowanie, w którym przewiduje, że FinalPayment będzie miało miejsce najwcześniej za te kilka lat. Sam zaznacza, że też wybrał opcję ELS i nie będzie czekał na FinalPayment

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 2 marca 2023, 10:00

S.O.S pisze: czwartek, 2 marca 2023, 09:14Sam zaznacza, że też wybrał opcję ELS i nie będzie czekał na FinalPayment


No to teraz zgłupiałem już zupełnie. :roll:
Byłem przekonany, że Fortress uczestniczy jako partner w całym procesie CR i to właśnie dzięki nim jest możliwy early payment, bo biorą na siebie ryzyko toczących się procesów. A w takim wypadku nie mogą sami wybierać early ;)

Albo więc totalnie się mylę i wprowadzałem Was w błąd w moich ostatnich postach (za co bardzo przepraszam), albo coś tu nie gra...

PS. Generalnie mam wrażenie, że nasze ostatnie posty to kalejdoskop plotek i nieporozumień... Trzeba się uspokoić i głębiej pokopać w dokumentach od syndyka.

PS2. Znalazłem ciekawe opracowanie na temat podziału rozkładu claimów:
https://www.blockchainresearchlab.org/w ... -MtGox.pdf

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 3 marca 2023, 09:10

@ekonokomik z grubsza widzę, że to opracowanie jest pod kątem jak spłata przez syndyka wpłynie na rynek. Ale dane są ciekawe i można swoje wnioski na ten temat wysnuwać.

Odnoście Fortress:
" The attached memo estimates that the initial district court ruling will take at least 2 more years, with an additional 3-5 years for appeals. Due to the time value of money over this period, MGIF elected to choose ELSP."

Może to tylko myk, żeby zachęcić większość do ELSP a samemu zgarnąć te dodatkowe % z FP.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » piątek, 3 marca 2023, 15:48

Myślę że on sam ma swoich wierzycieli którzy naciskają, odnośnie ELS, syndyk by nie uruchamiał wprowadzania rachunków jeśli by nie miała nastąpić wypłata w ciągu roku ponieważ nikt nie trzyma rachunków latami.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 22 lutego 2014
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ElPiocho » poniedziałek, 6 marca 2023, 08:48

Bemx2k pisze: środa, 1 marca 2023, 15:09 Że co ? jak 2 miesiące temu podałem Krakena jako portfel gdzie mają mnie wysłać BTC to teraz mam to zmienić ?
ponawiam pytanko - czy poki jest czas powinnismy podmienic giełde na inne mozliwe ?
Giełdy do wyboru:
- Bitstamp,
- Kraken,
- SBI VC Trade,
- bitbank,
- BitGo Trust Company Inc.,
- BitGo New York Trust Company LLC

i Kraken odpoda z tej listy ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » poniedziałek, 6 marca 2023, 10:39

Nope, Kraken wycofał się z Japonii, więc jedynie obywatele Japonii którzy go wybrali muszą zmienić na coś innego. Obywatele EU czy innych terytoriów na których dalej działa mogą dalej z niego skorzystać.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 7 marca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: adamnowacki75 » wtorek, 7 marca 2023, 15:52

Koledzy,

Nie pamiętam czy potwierdziłem claim elektronicznie przez panel a dziś próbie przy logowania mam taki oto komunikat:
To change your password, please enter your contact email address and follow the onscreen instructions.

* Note: Please enter your/your corporation’s email address below in accordance with your creditor number. In entering your/your corporation’s email address, ensure that you enter it accurately (including case sensitivity).

1. Creditors who have filed claims the creditor numbers of which begin with “X” or “Y”:
The contact email address that you/your corporation provided when you filed a proof of rehabilitation claims, or you/your corporation’s changed email address, if it has been changed.
2. Creditors of self-approved claims the creditor numbers of which begin with “Z1-”:
The contact email address that you/your corporation provided when you filed a proof of bankruptcy claims, or your/your corporation’s changed the email address, if it has been changed.
3. Creditors of self-approved claims the creditor numbers of which begin with “Z2-”:
The email address that you/your corporation has/have registered on the MTGOX exchange, or you/your corporation’s changed email address, if it has been changed.


The temporary authentication code will be sent to your contact email address.

* Note: Users who have not set up a password on the Online Rehabilitation Claim Filing System cannot use this password reset function.
Pomożecie?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 7 marca 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: actimel4567 » wtorek, 7 marca 2023, 17:58

Witam

Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest mi w stanie podpowiedzić czemu nie mam wyboru jeśli chodzi o sposób spłaty?
Jedyne co mi się rzuciło w oczy to "rehabilitation creditors who will be paid in full by the Base Repayment cannot carry out the selection regarding (i)" a (i) to właśnie wybór sposobu spłaty (Intermediate and Final or Early Repayments).
Wybrałem opcję krypto+fiat, wypełniłem dane dotyczące konta bankowego, portfela krypto(giełda kraken), pominąłem przekazy pieniężne.
Nie przypominam sobie żebym decydował czy chcę szybką spłatę czy chcę czekać ale nie wykluczam że mogłem coś kiedyś kliknąć:/ Nie rozumiem też co znaczy "paid in full" bo chyba nie ma tyle kasy do podziału żeby komukolwiek oddać wszystko.
Coś mi tam się wyliczyło że miałbym dostać ok 70% moich skromnych ułamków BTC i jakieś groszowe JPY.
Nie wiem natomiast co z gotówką która tam przeważała, jako podstawę zaliczyli całą sumę ale nie widzę informacji jaką część ewentualnie planują oddać. Jeszcze coś, mój numer zaczyna się na X, czy coś z tego wynika?
Trochę się w tym pogubiłem, naprowadzi mnie ktoś? Bo nie wiem czy aby napewno mam wszystko wypełnione(skoro nie wiem gdzie wybrać Intermediate and Final or Early Repayments) i też nie wiem czego się dalej mam spodziewać.
Każda pomoc mile widziana:)

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ptrych » wtorek, 7 marca 2023, 23:07

Czy ktoś wie jaki jest Remitting Bank dla Monese?

Orator
Posty: 993
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lekarz » środa, 8 marca 2023, 20:49

W tym roku otrzymałem już dwa maile zatytułowane:
"Action Required/Deadline Approaching)【Important】【MTGOX】:弁済方法の選択及び弁済先情報登録のお願い/ Request for Selection of Repayment Method and Registration of Payee Information"

Czy Wy też coś takiego otrzymujecie? Czy zwykłe przypomnienia, czy raczej mam coś źle wypełnione?

Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Disi » czwartek, 9 marca 2023, 00:21

Witam Szanownych Kolegów po kilku latach nieobecności.
Olewałem temat procesu rehabilitacji bo w niego nie wierzyłem. Obecnie udało mi się zalogować i okazuje się że może coś z tego kapnąć tylko jest problem żeby to wszystko sprawnie ogarnąć.
Czy ktoś byłby uprzejmy w szybkiej pomocy w celu załatwienia sprawy procesu rehabilitacyjnego? Postawię flaszkę jak coś odzyskam :) Zresztą jak nie odzyskam to postawić też mogę.
Jeżeli ktoś jest z Dolnego Śląska to chętnie nawet podjadę żeby to sprawnie poszło.
W razie chęci pomocy proszę o PW z mailem lub numerem telefonu.
smok pisze:Za chwile (kurs) podskoczy do góry to Wam zęby powybija :P

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » czwartek, 9 marca 2023, 01:50

Wszystkim wysyłają przypomnienia, nie różnicują maili
Jak wszystko poprawnie wypełniłeś możesz zignorować
lekarz pisze: środa, 8 marca 2023, 20:49 W tym roku otrzymałem już dwa maile zatytułowane:
"Action Required/Deadline Approaching)【Important】【MTGOX】:弁済方法の選択及び弁済先情報登録のお願い/ Request for Selection of Repayment Method and Registration of Payee Information"

Czy Wy też coś takiego otrzymujecie? Czy zwykłe przypomnienia, czy raczej mam coś źle wypełnione?

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » czwartek, 9 marca 2023, 08:38

Także bez pośpiechu moi mili...

It was stated in the email sent by the Rehabilitation Trustee to you and on the homepage of MTGOX (https://www.mtgox.com/), among others, that the deadline to select a repayment method and to register payee information in accordance with the Rehabilitation Plan (“Selection and Registration”) was March 10, 2023 (Japan time). However, having obtained the permission of the court, the Rehabilitation Trustee has changed the deadline (“Deadline”) to April 6, 2023 (Japan time), considering various circumstances such as the progress by rehabilitation creditors in respect of the Selection and Registration.

W wuja cięcie też zajęcie jak to mawia stare przysłowie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kontener » czwartek, 9 marca 2023, 08:51

lekarz pisze: środa, 8 marca 2023, 20:49 W tym roku otrzymałem już dwa maile zatytułowane:
"Action Required/Deadline Approaching)【Important】【MTGOX】:弁済方法の選択及び弁済先情報登録のお願い/ Request for Selection of Repayment Method and Registration of Payee Information"

Czy Wy też coś takiego otrzymujecie? Czy zwykłe przypomnienia, czy raczej mam coś źle wypełnione?
Mam to samo ale wszystko dobrze wydaje sie być wypełnione

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 9 marca 2023, 09:03

:DDDDD psy szczekają, karawana jedzie dalej. Syndyk tak łatwo nie wypuści z rąk kury znoszącej złote jajca.
Ciekawe ile "ostatecznych" terminów nas jeszcze czeka.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 44 gości