[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 13 marca 2020, 09:09

@Lechu a pomyśl jak pan Hourigan z Fortress żałuje, że wielu jego ofertę przyjęło 8-)

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: LEONARDUS » sobota, 14 marca 2020, 14:46

Witam. Mój pierwszy wpis od 6 lat. Rok temu złożyłem roszczenie. Miesiąc temu dostałem dokumenty z Japonii. Kilka dni temu dostałem e-maila przypominającego o rejestracji do końca marca. Dało się zarejestrować do systemu "MTGOX Online Rehabilitation Claim Filing System", lecz żeby to zrobić trzeba wyrazić zgodę na regulamin. W regulaminie przewija się właściwie jedno zdanie, że za nic nie ponoszą odpowiedzialności. Jest też mowa o wymianie: 1 BTC = 6724,57 USD oraz 1 BCH = 874,82 USD cena z 21 czerwca 2018 r. Jeżeli okaże się to prawdą to nie będzie tak źle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » sobota, 14 marca 2020, 14:47

LEONARDUS pisze: sobota, 14 marca 2020, 14:46 Jest też mowa o wymianie: 1 BTC = 6724,57 USD oraz 1 BCH = 874,82 USD cena z 21 czerwca 2018 r
A gdzie to widziales?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: LEONARDUS » sobota, 14 marca 2020, 15:00

https://claims.mtgox.com patrz 13 pkt. regulaminu

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » sobota, 14 marca 2020, 17:57

@LEONARDUS No tak, faktycznie. Dzieki. Chyba wtedy rozpoczeli rehabilitacje.
No ale to nie ma nic wspolnego z tym co ewewntualnie dostaniemy.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: LEONARDUS » sobota, 14 marca 2020, 21:21

To wszystko kijem na wodzie pisane.
Po zalogowaniu do systemu mam tez takie info.
https://zapodaj.net/37c4e0c08f324.bmp.html

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: radez9 » poniedziałek, 16 marca 2020, 19:54

Widzę na stronie że były wysyłane mailem jakieś 'Creditor code' . Z tego co widzę jakieś 32 znakowe te kody.

Tutaj można się nimi zalogować za pomocą tego kodu: https://claims.mtgox.com/signup

Pytanie mam czy dostaliście te kody mailem?
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 marca 2020, 00:28 przez radez9, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 18 marca 2020, 11:55

Ja nic nie dostałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » środa, 18 marca 2020, 12:15

radez9 pisze: poniedziałek, 16 marca 2020, 19:54Pytanie mam czy dostaliście te kody mailem?
te kody wg mnie byly przyslane poczta zwykla dla osob ktore wnioskowaly off-line zeby teraz mieli dostep online. Ci co wnioskowali on-line - nic nie dostaja bo i po co? Konta juz maja.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Rozmowny
Posty: 51
Rejestracja: 9 sierpnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: xamrex » wtorek, 24 marca 2020, 08:28

Witam serdecznie
Dostałem maila wraz z hasłem.
Niestety nie mam pojęcia co mam wpisać w pole: Creditor number under the civil rehabilitation proceedings
Gdzie znaleźć ten numer ?

Dzięki

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » wtorek, 24 marca 2020, 09:59

Wpisz swój numer claim bez znaków x y itp
Może ktoś przetłumaczyć o co mniej wiecej chodzi w tym dokumencie na stronie?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » wtorek, 24 marca 2020, 17:12

To ten nr ktory zaczyna sie od litery np z4567, wpisz sam nr bez litery, powiniem byc w starym mailu jesli ci zatwierdzili claim
get rich or die trying

Dyskutant
Posty: 192
Rejestracja: 17 lutego 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Callisto210 » wtorek, 24 marca 2020, 17:13

Z rzeczy najważniejszych:
- BTC i BCH będą oddawane na inne giełdy, które muszą się zgodzić na współpracę. Nie było podane na jakie.
- Nie będzie dokupywania BTC lub BCH
- Oddawane będą tylko BTC i BCH. Inne coiny (a były jakieś?) zostają zamienione na fiaty
- Jeśli braknie BTC lub BCH na wypłatę, to brakującą część będą oddawać w jenach, dolarach, euro

W samym tekscie pojawiają się następujące przeliczniki:
749,318.83 yen/BTC
97,481.19 yen/BCH

Ale sam nie jestem do końca pewien jak to będzie działać, a nie chciałbym wprowadzać nikogo w błąd.
Piszą coś jeszcze o małych płatnościach (do 200 000 yen) realizowanych najszybciej.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 24 marca 2020, 17:21

Teraz nie mogę się zalogować i sprawdzić co i jak, ale bardzo to dziwne, bo teraz na dniach mija termin na składanie propozycji na przeprowadzenie CR. Rozumiałem tyle, że dopiero po zapoznaniu się z tymi propozycjami i przedyskutowaniu ich z przedstawicielami wierzycieli, za kilka miesięcy zapadnie decyzja jak będą dystrybuowane środki.
A to wszystko przy optymistycznym założeniu, że syndyk znów nie przełoży terminów o pół roku :/

A tu już tak konkretne informacje?

A przelicznik BCH kilka razy większy niż aktualny kurs?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 25 marca 2020, 03:25

Ja zgłosiłam wypłate w fiatach, więc moja wypłata pójdzie pierwsza, ci co wnioskowali o wypłatę BTC dostaną wypłaty jako ostatni.

(Wyboru wypłaty można było dokonać raz podczas pierwszego skladania claimów 2015, potem tego wyboru już nie było, tylko potwierdzało się ilość btc i fiatów które claimujemy przy ponownym skłądaniu wniosków pod koniec 2018.)
Wszystko jest tutaj wytłumaczone, via Reddit (zamknięta grupa dla creditorów)
All fiat claims will be paid in cash

BTC/BCH claims can be paid in either cash or via an exchange as BTC/BCH (you claim them from an designated exchange [not yet known], not paid by the trustee)
All fiat claims will be paid 100% before anything else = 1st priorty
Fiat claims = $~450$ * <Accepted BTC Claim> + fiat claim (in actual fiat currency)
Trustee might need to sell BTC/BCH to pay out fiat claims
Small sums for every claimant up to 200000 yen will be 2nd priority; these will be paid in FULL, but it's per claimant meaning fiat claim and BTC/BCH-claim will be combined for calculating the yen valuation
Fiat claims will be paid first [1]
Small sum claims (200k<) will be paid out next
Rest will be paid at later time (to find out how much there’s left)
Trustee will not buy more BTC/BCH in any situation
Payment dates of any kind are not known; I believe we will be smarter in April after the meetings / deadlines
All other crypto will be sold for yen
Your whole BTC/BCH claim will be converted to yens using following valuation:
749,318.83 yen/BTC (the “BTC Rate”) = $6758/BTC
97,481.19 yen/BCH = $879/BCH

After fiat claims, you can expect to get:
Yen value the trustee holds total [after fiat payments INCLUDING the $450 * Accepted BTC Claim Amount] * (Your accepted claim in yens / all accepted claims total in yens)
...prioritizing the fiat+crypto sums up to 200k yen (~$1800 USD), meaning claims with 200k or less will likely see it paid in full, before claimants past the 200k will see any extra. Winners sub 200k claims. Losers over 200k claims.
[1] The Trustee’s policy is that the priority payment to secure the interest of the fiat currency claims and small sum payments (the two payments are referred to collectively as the “Base Payments”) are to be paid first.
This is what I understood from the document.
Would be great if someone could calculate how many sub-200k claims were accepted and how does that impact the 200k+ yen claims.
Seems like a solid plan to me overall. Great news even, if ...everything goes as planned? :D
I do not understand the 200k small claim logic though. Is there still some multi-billion dollar claim going on that would explain this? Why limit it to 200k and not eg. 500000k - after all the multi-billion law-suits would still be in a completely different level?
Nie wierzę że zbliżamy się do końca.
Jak to się skończy to zostawi to straszną pustkę w moim sercu :((
Jak toksyczny rozwód który nie ma końca.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » środa, 25 marca 2020, 04:56

@Lorraine witamy po długiej przerwie!

Jak tam sytuacja w Chinach, pracowałaś tam, prawda? W wątku o koronie może coś napisz.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 25 marca 2020, 06:45

@Lorraine Dzięki. Chciałem dać plusa ale dostaję komunikat "Wyczerpałeś limit ocen tego użytkownika" :roll: Dziwne, bo nie sądzę bym oceniał Cię w tym roku choć raz.
Lorraine pisze: środa, 25 marca 2020, 03:25Ja zgłosiłam wypłate w fiatach, więc moja wypłata pójdzie pierwsza


Chyba nie do końca. "Fiat claims will be paid first" oznacza claimy złożone na fiaty (gdy ktoś miał fiaty na giełdzie) a nie claimy w których ktoś zadeklarował spłatę BTC w formie fiatów.
Ale zapewne i tak będziesz miała prostszą i szybszą ścieżkę.

Ja wybierając przelew BTC liczyłem właśnie na to, że będzie to łatwiejsze i szybsze nić przelew fiatów, które może mi np. zablokować bank "do wyjaśnienia". W końcu od zawsze czytam, jak to łatwo w parę minut przelać BTC na drugi koniec świata ;)

Teraz żałuję tego wyboru. Obawiam się, czy wybrana giełda (którakolwiek by to nie była) nie zacznie odwalać jaj z wypłatą BTC i np. żądać kolejnych dowodów pochodzenia przelane od syndyka BTC. A już na pewno zażądają pełnej weryfikacji.
To już byłyby jaja, gdybym musiał się o te BTC procesować z kolei z giełdą...

Nie rozumiem też, czemu syndyk chce to robić przez giełdę. Co za problem wynająć i posadzić 3 osoby do wykonania w kilka dni przelewów BTC na podane przez wierzycieli adresy?

Ale z tego co ja czytam na zamkniętej grupie, kwestia ponownego wyboru rodzaju wypłaty (BTC/fiat) będzie jeszcze podnoszona.

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 25 marca 2020, 07:34

Zakładam, że BSV zostaną przez syndyka sprzedane, skoro nie ma o nich mowy w omówieniu wypłat?

Dodano po 31 minutach 50 sekundach:
Dzisiaj jest (już było?) spotkanie wierzycieli z syndykiem. Mimo ciężkich warunków (prosił by nie przyjeżdżał kto nie musi) zapewne dowiemy się więcej.

Najbardziej martwi mnie, że z tego co czytam wynika, że wciąż ciąży nad nami widmo pozwów od Coinlab i Tibbane na ogromne sumy i konieczność zabezpieczenia środków na wypadek konieczności ich spłaty. Ale mam nadzieję, że się mylę i źle rozumiem prawniczy język. :?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 25 marca 2020, 13:24

By zebrać wszystko w logiczną całość, z tego co wywnioskowałam.
Większość jeśli nie wszystko idzie na sprzedaż. BTC w formie cyfrowej nie będzie dystrybuowane dla poszkodowanych. - jak podaje reddit
Jak podają BTC jest też traktowane jako FIAT.
Bez względu na to co wpisałeś/aś w formularzu i tak dostaniesz w ostatecznym rozrachunku FIAT.?

Jakkolwiek priorytet dostają ci którzy w inicjującym dokumencie zdecydowali się na wypłatę w FIAT, następnie ci którzy zdecydowali się na wypłatę w BTC swoich odszkodowań.
BCH/BSV (czy jak to tam się teraz nazywa) zostanie w całości także spieniężone.

Nie wiem czy claimy tibanne i coinbase będą wogole rozpatrywane przez syndyk.

Jakkolwiek mam przeczucie że będzie to miało dość spory wpływ na kurs, chyba że spieniężyli już wszystko za zamkniętymi drzwiami.

edit: @Bit-els oj to już tak dawno temu było, już nawet moje chińskie kontakty wygasły.
Po porodzie przeszłam na dzialalność jednoosobową. Co do korony to moja opinia jest taka podobna do wielu z was, nie sądzę bym wniosła cokolwiek nowego do dyskusji :)

@ekonokomik papa @Bitmar nałożył na mnie limit bym nie popadła w samouwielbienie :P

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 25 marca 2020, 14:25

@Lorraine Właśnie czytam streszczenie ze spotkania z wierzycielami. I mam tam informację, że syndyk nie przewiduje żadnej więcej sprzedaży BTC ani BCH (ani kupna rzecz jasna).


Co do kolejności spłat: najpierw bankruptcy claim (nie wiedziałem że są wciąż takie), potem małe claimy (<$2K w przeliczeniu z jenów), potem reszta z podziałem proporcjonalnym. Nie widzę rozróżnienia w zależności jaki model dystrybucji (fiat/krypto) ktoś wybrał.

Dobra wiadomość jest taka, że ogarnęli częściowo pozwy Tibanne i CoinLab. Tzn dalej są ich roszczenia, ale już w trochę niższej wysokości i jeśli dobrze rozumiem, to nawet gdyby wygrali całą sumę, to musieliby uczestniczyć w proporcjonalnym podziale tego co jest, tak jak wszyscy inni wierzyciele. Więc odzyskaliby małą cześć tej sumy jaką wygrają.

Ma być jakieś głosowanie (?) wierzycieli w temacie akceptacji tego planu. Zapewne waga głosu będzie zależeć od sumy claima i tu będzie przeliczenie BTC i BCH wg kwot jakie padły parę postów temu.

No i na koniec: zgłaszanie (?) zatwierdzanie planów CR znów może się przesunąć w czasie :(

PS. Redditowi bym nie ufał ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości