[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:03

@Twarzowiec, https://www.mtgox.com/img/pdf/20180823_qa_en.pdf tu powinieneś znaleźć odpowiedzi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:34

Ja przedtem skladalem przez Krakena. Rozumiem ze tamto jest niewazne wszystko i zaczynam od nowa juz indywidualnie, tak?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 24 sierpnia 2018, 12:58

@domator, tamto dotyczyło postępowania upadłościowego. Postępowanie upadłościowe zostało wstrzymane i rozpoczęło się obecnie postępowanie rehabilitacyjne. W postępowaniu rehabilitacyjnym wszystko toczy się od nowa, trzeba składać nowe wnioski.

mkl
Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mkl » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:01

Lorraine pisze: wpisz w wyszukiwarke swojej poczty fraze mtgox moze tam byl dokument potwierdzajacy claima.
mam ten sam problem co @Twarzowiec, nie przypominam sobie aby mtgox załączał jakikolwiek dokument do maila z potwierdzeniem claima
Ostatnio zmieniony piątek, 24 sierpnia 2018, 13:01 przez mkl, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:02

S.O.S pisze: @domator, tamto dotyczyło postępowania upadłościowego. Postępowanie upadłościowe zostało wstrzymane i rozpoczęło się obecnie postępowanie rehabilitacyjne. W postępowaniu rehabilitacyjnym wszystko toczy się od nowa, trzeba składać nowe wnioski.
To ja doskonale rozumiem. Pytanie tylko czy przypadkiem Kraken nie moze zrobic "klik" i wypelnic za swoich klientow wszystkich claimow. Przeciez stany kont sie nam nie pozmienialy.....

Dodano po 32 sekundach:
mkl pisze:
Lorraine pisze: wpisz w wyszukiwarke swojej poczty fraze mtgox moze tam byl dokument potwierdzajacy claima.
mam ten sam problem co Twarzowiec, nie przypominam sobie aby mtgox załączał jakikolwiek dokument do maila z potwierdzeniem claima
Musiliscie sie logowac do claim.mtgox.com
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » piątek, 24 sierpnia 2018, 13:39

@domator, no chyba, że tak ;-) nic jednak nie słyszałem, o tym by kraken chciał pośredniczyć w claimach w civil rehab. Pytaj u nich i jak się dowiesz to przyjdź do nas z informacją :)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » piątek, 24 sierpnia 2018, 18:35

Znowu to wszystko wypełniać :((

Ale zauważcie że wasze claimy są powiekszone o taka samą ilość BCH teraz.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 sierpnia 2018, 22:28

@Lorraine, to dość kontrowersyjne. W momencie zamknięcia giełdy BCH nie było. Teraz jest częścią majątku, więc w ramach CR może zostać rozdzielone. Ale dopisujac go do claima (czyli do żądania) ryzykujesz odrzucenie claima, jeśli japońskie prawo jest tutaj innego zdania co do BCH niż Twoje. Bo zakładam, że cały claim jest przyjmowany albo odrzucany. Jeśłi odrzucą to pewnie znacznie trudniej będzie się od tej decyzji odwołać niż po prostu wypełniając formularz online.

Podsumowując: zastanawiam się, czy dopisanie BCH do claima nie jest sporym ryzykiem. Ale nie czytałem jeszcze informacji na stronie goxa.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » sobota, 25 sierpnia 2018, 00:15

ekonokomik pisze:@Lorraine, to dość kontrowersyjne. W momencie zamknięcia giełdy BCH nie było. Teraz jest częścią majątku, więc w ramach CR może zostać rozdzielone. Ale dopisujac go do claima (czyli do żądania) ryzykujesz odrzucenie claima, jeśli japońskie prawo jest tutaj innego zdania co do BCH niż Twoje. Bo zakładam, że cały claim jest przyjmowany albo odrzucany. Jeśłi odrzucą to pewnie znacznie trudniej będzie się od tej decyzji odwołać niż po prostu wypełniając formularz online.

Podsumowując: zastanawiam się, czy dopisanie BCH do claima nie jest sporym ryzykiem. Ale nie czytałem jeszcze informacji na stronie goxa.

dokładnie jak wyżej, kwota BCH jest przypisana do konta i nie można jej zmienić. Oddaje stan posiadanych BTC na dzień zakonczenia dzialalnosci Goxa, nie ma tutaj Rocket Science.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 sierpnia 2018, 01:46

@Lorraine, @Wisnia6, dzięki, powinienem najpierw sprawdzić a nie filozofować ;)

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » sobota, 25 sierpnia 2018, 05:15

Are you, or were you, a party to a lawsuit or administrative proceedings to which MTGOX is also a party, in relation to this rehabilitation claim?
o co z tym chodzi?

i którą opcje zaznaczacie ostatnią?
I want to receive Bitcoin for the right to claim for return of Bitcoin
czy
I want to receive cash from the proceeds from the sales of Bitcoin that will be made by the Rehabilitation Trustee at appropriate timings for the right to claim for return of Bitcoin.

mkl
Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mkl » sobota, 25 sierpnia 2018, 06:39

a co jeśli przez te wszystkie lata zmieniłem dowód osobisty oraz adres zamieszkania?
W banku z którego wysyłałem fiaty również zaktualizowałem dane dowodu i adres.


Moje pytania:

- czy teraz znowu trzeba wysłać skan? jeśli tak, radzicie wysłać im skan obecnego czy ten który przesyłałem za 1 razem i widnieje u nich w systemie?
- adres zamieszkania podać ten który podałem za 1 razem w zaakceptowanym claimie czy nowy?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » sobota, 25 sierpnia 2018, 10:34

@mkl, myślę, że od takich pytań jest infolinia. Jak już się dowiesz, możesz tu wrzucić odpowiedzi jakie otrzymałeś, bo trochę osób będzie w podobnej sytuacji.
Phone: +81-3-4588-3922
Hours: Monday to Friday (excluding Japanese holidays) 1 PM to 10 PM (Japan time)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » sobota, 25 sierpnia 2018, 14:45

Lorraine pisze: Ale zauważcie że wasze claimy są powiekszone o taka samą ilość BCH teraz.
I pomniejszone o odsetki, które już się nie należą w przypadku kryptowalut. Złodzieje.

System składania claimów jet identyczny z tym co był jak ja składałem przez krakena. Dodano tylko BCH i kilka szczegółów. Znaczy to było przez krakena, ale i tak łączyło ze stroną goxa, więc to wszystko jedno. Jak wypełnić? Dokładnie tak samo. Oni przecież mają te wszystkie dane, ale chcą bezczelnie żeby wszyscy wypełnili jeszcze raz to samo i będą porównywać pod kątem uznania bądź odrzucenia, więc wszystko trzeba wypełnić identycznie, nawet jak informacje się zmieniły (no może z wyjątkiem adresu do korespondencji). A jak ktoś był tak nieroztropny by nie wydrukować sobie claima, którego złożył to przykro mi, będzie więcej dla mnie :p

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 26 sierpnia 2018, 01:00

Jahu pisze: I pomniejszone o odsetki, które już się nie należą w przypadku kryptowalut. Złodzieje.
A jaka to różnica z odsetkami czy bez w przypadku CR?
Z tego co mi mądrzejsi wytłumaczyli, CR w tym przypadku zakłada mniej więcej podział całego majątku, zgromadzonego głównie w BTC/BCH między wierzycieli, proporcjonalnie do ich roszczeń. Gdybyśmy wszyscy złożyli roszczenia uwględniające odsetki ustawowe, to proporcje by się nie zmieniły, prawda?

Odrobinę miesza tu kwestia wierzycieli mających fiaty, ale jest ich zapewne mniejszość.

mkl
Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mkl » niedziela, 26 sierpnia 2018, 05:28

czy ktoś zachował plik pdf z listą zaakceptowanych claimów i zechciałby podzielić się nim ze mną? chciałbym sprawdzić czy moje dane osobowe zawierają polskie znaki i upewnić się co do adresu.

@the_prince @Wisnia6 dzięki zadzwonię w tygodniu i dam znać jeśli pojawi się coś interesującego

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » niedziela, 26 sierpnia 2018, 18:04

może ktoś odpowiedzieć na moje pytanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: benq » niedziela, 26 sierpnia 2018, 21:08

@tenior, Chodzi o to, czy chcesz otrzymać swoje środki w postaci BTC czy w postaci kwoty, za jaką udało się te BTC sprzedać.

Rozmowny
Posty: 101
Rejestracja: 2 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Nihuhu » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 00:51

Przy nowym claimie mieliście jakieś problemy przy logowaniu?
Co czegoś tam nie ogarniam :/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: robithc » poniedziałek, 27 sierpnia 2018, 08:44

Jak wypełniliście claim jeśli mieliście tylko BTC? Wpisaliście tylko wartość BTC czy dodatkowo USD przeliczone wg kursu z Bancruptcy (chyba 470$) ? Wpisałem samo BTC ale teraz zaczynam mieć wątpliwości bo mając BTC mamy niby też otrzymać $. Mam nadzieję że sami to przeliczą.
get rich or die trying

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości