[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » wtorek, 12 marca 2024, 14:58

Może rzeczywiście drastyczne ;-) Pisałem natomiast o tych co wspomnieli, że kasa doszła. Jakoś odniosłem wrażenie, że nie były to duże kwoty i jednak większość czeka głównie na BTC. Chyba nikt się tu nie chwalił, że dostał jakąś znaczną wypłatę.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2016
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Scorch » wtorek, 12 marca 2024, 18:35

Potwierdzam dzisiaj też mi zaksięgowało na pko bp ;)

REHABILITATION DEBTOR MTGOX CO.,LTD.REHABILITATION TRUSTEE 0825-0 2872054 202 3-4-1 KOJIMACHI/CHIYODA-KU TOKYO JAPA

edit
ja wyplacalem w usd

Dodano po 16 minutach 36 sekundach:
S.O.S pisze: wtorek, 12 marca 2024, 14:58 Może rzeczywiście drastyczne ;-) Pisałem natomiast o tych co wspomnieli, że kasa doszła. Jakoś odniosłem wrażenie, że nie były to duże kwoty i jednak większość czeka głównie na BTC. Chyba nikt się tu nie chwalił, że dostał jakąś znaczną wypłatę.
Zdefiniuj znaczną wypłatę, na razie sydnyk wypłaca odszkodowania te co były wyliczone w jenach i do głównych kwot ma się to nijak, zobaczymy jak będzie wyplata główna i kiedy, chociaż zakładam ze i tak większość wybrała btc

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 12 marca 2024, 22:00

Scorch pisze: wtorek, 12 marca 2024, 18:51na razie sydnyk wypłaca odszkodowania te co były wyliczone w jenach i do głównych kwot ma się to nijak, zobaczymy jak będzie wyplata główna i kiedy, chociaż zakładam ze i tak większość wybrała btc


Ja już się pogubiłem.
Wcześniej czytałem te tomy dokumentacji dotyczące CR i spłat i rozumiałem z nich, że przy wyborze Early, można liczyć na około 21% straconych środków, a jeśli wybrało się spłatę w BTC, to około 1/3 i tak dostanie się w fiatach po sprzedaży części bitów przez syndyka.

Tymczasem kwota w jenach jaką wyliczył mi syndyk (którą można podejrzeć w systemie) jest kilkukrotnie niższa niż wtedy wyliczałem (oczywiście licząc dużo niższy kurs niż obecny).

Ale przyjmuję, że najwyraźniej źle zrozumiałem warunki.

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 13 marca 2024, 09:18

@ekonokomik Co rozumiesz przez spłatę w BTC? Jeśli miałeś na goxie tylko cash to nie ma opcji byś dostał jakieś BTC.
W uproszczeniu:
- jeśli miałeś na goxie tylko cash, to zostaniesz spłacony w całości w gotówce
- jeśli miałeś cash + BTC - część gotówkowa zostanie spłacona w całości + jakaś gotówka za bity po 400$ i część BTC (lub tylko gotówka jeśli wybrałeś opcję by syndyk za ciebie sprzedał bity)
- jeśli miałeś BTC to dostaniesz: jakąś gotówkę wyliczoną na 1. etapie(BTC po 400$) + odsetki od tego oraz część BTC jaka została z podziału

Tak ja to wszystko zrozumiałem i u mnie się zgadza - nie miałem żadnej kasy na goxie tylko bity. Dostałem przelew na kwotę mniej więcej wynikającą z przeliczenia bitów po kursie 400$ i teraz czekam na BTC w ilości ok 15% tej, którą miałem na goxie w momencie zamknięcia giełdy.
Scorch pisze: wtorek, 12 marca 2024, 18:51Zdefiniuj znaczną wypłatę,
Jako znaczną kwotę rozumiem tą pow. 15k EUR, którą banki obligatoryjnie zgłaszają do GIIF.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2016
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Scorch » środa, 13 marca 2024, 09:33

S.O.S pisze: środa, 13 marca 2024, 09:18Jako znaczną kwotę rozumiem tą pow. 15k EUR, którą banki obligatoryjnie zgłaszają do GIIF.

to mi niestety zabrakło do 15k E w każdym razie raczej nie ma problemów z większymi przelewami przynajmniej ja ich nigdy nie miałem

Pozdrawiam

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » środa, 13 marca 2024, 09:39

Pocieszcie mnie proszę i powiedzcie że jest jeszcze ktoś oprócz mnie z niewypełnioną tabelką i bez przelewu :(

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: nekotribal » środa, 13 marca 2024, 11:31

szady pisze: środa, 13 marca 2024, 09:39Pocieszcie mnie proszę i powiedzcie że jest jeszcze ktoś oprócz mnie z niewypełnioną tabelką i bez przelewu


Obrazek

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kaminari » środa, 13 marca 2024, 22:30

Ciekawe czy dostaniemy BTC zanim peknie ta banka ...
ps na jakiej gieldzie najlepiej opchnac krypto? mam konto na zonda ale tam sa prowizje od wszystkiego co sadzicie o binance albo kraken ( tam mam dostac btc)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » środa, 13 marca 2024, 22:42

S.O.S pisze: środa, 13 marca 2024, 09:18Tak ja to wszystko zrozumiałem i u mnie się zgadza - nie miałem żadnej kasy na goxie tylko bity. Dostałem przelew na kwotę mniej więcej wynikającą z przeliczenia bitów po kursie 400$ i teraz czekam na BTC w ilości ok 15% tej, którą miałem na goxie w momencie zamknięcia giełdy.


No to ja miałem podobnie do Ciebie - tylko bity, wybrałem spłatę jako BTC, więc część otrzymam w fiatach. Ale kwota, którą wyliczył mi syndyk jest zauważalnie niższa niż Wszystkie_BTC * $400, nie mówiąc już o odsetkach.

Ale jak patrzę na wykres Yen/USD to jen w ciągu 2 lat spadł o jakieś 25% i to może tłumaczyć różnicę, jeśli syndyk wyliczył kwotę w jenach np. 2 lata temu :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 14 marca 2024, 06:38

Panowie u mnie przelicznik wygląda następująco, być może komuś to pomoże. Na goxie miałem tylko bity, wybrałem spłatę w btc (tam też były chyba jakieś terminy early itd. ja wybrałem ten ostatni),
a to co musiałem wziąć w gotówce wziąłem w euro. I teraz pomijając te wyliczenia w jenach bo nie wiem co tam sobie kobayashi liczył dostałem gotówkę według wzoru.

ilość bitków na goxie (wszystkich, które miałem) * 460 €

i teraz czekam aż mi oddadzą bitki, wg tabelki mają mi oddać ~23% bitów, które tam miałem.

Nie wiem czy tak miało być bo podobno dochodziło do jakiś pomyłek ale może ktoś z osób, które już dostały hajs zweryfikuje czy u niego też tak jest i zobaczymy czy jest jakiś standard.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Dyskutant
Posty: 208
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 14 marca 2024, 07:19

Panowie dostałem duży przelew w USD wybrałem spłate wczesną i tylko w gotówce. Na ten moment z moich wyliczeń dostałem tylko gotówkę i odsetki, brak wypłaty BTC i BCH.
Przelew od https://i.imgur.com/bGbtJzF.png

Teraz pytanie, BTC i BCH będą spłacać w późniejszym czasie mimo wybrania wczesnej spłaty i w gotówce?

Na pw mogę podesłać więcej info.

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » czwartek, 14 marca 2024, 09:20

@ekonokomik @Canis Lupus u mnie to wygląda tak, że mam jakieś 15% mniej niż z przeliczenia BTC*438$ bo chyba po takim kursie liczył syndyk. Zrzucam to na różnice kursowe, jakieś prowizje itp. Jednak ilość BTC jakie mam do wypłaty to ok. 16% tego co miałem. Wybrałem spłatę wczesną i stąd pewnie różnica między tym co u mnie a tym co dostał @Canis Lupus ale on dostanie swoje BTC na szarym końcu i w sumie nie wiadomo kiedy bo najpierw muszą się zakończyć wszelkie postępowania poboczne.

@tenior Jeśli wybrałeś spłatę w gotówce to dostałeś część, którą dostają teraz wszyscy(Lump sum). Na resztę czekasz aż syndyk sprzeda przynależne tobie BTC. Pytanie czy będzie to robił równolegle z wypłatami BTC na giełdy, czy najpierw wypłaci na giełdy a w następnej kolejności weźmie się za sprzedaż BTC.

Jak widać opcji jest multum i praktycznie każdy może mieć inna sytuację. Lump, early, final, BTC cash itd. Można się rzeczywiście pogubić.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » czwartek, 14 marca 2024, 09:24

Canis Lupus pisze: czwartek, 14 marca 2024, 06:38(tam też były chyba jakieś terminy early itd. ja wybrałem ten ostatni),


Czyli wybrałeś "nie early", czyli czekanie aż sprawa się zamknie?

Dodano po 14 minutach 39 sekundach:
@S.O.S Dzięki, mam podobną sytuację i sumy się mniej więcej zgadzają z tym co podałeś.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 14 marca 2024, 09:57

@ekonokomik tak, wybrałem nie early.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 19 kwietnia 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: manro1 » czwartek, 14 marca 2024, 11:19

szady pisze: środa, 13 marca 2024, 09:39 Pocieszcie mnie proszę i powiedzcie że jest jeszcze ktoś oprócz mnie z niewypełnioną tabelką i bez przelewu :(
Co rozumiesz "niewypełniona tabelka" bo też już sie chyba gubię. Miałem jakąs gotówkę i Btci. I nie dostałem na razie nic, jedynie info z Krakena że syndyk połączył moje konto z Krakenem.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 27 lipca 2016
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Scorch » czwartek, 14 marca 2024, 20:09

znajomy miał tylko gotówkę na Goxie dzisiaj mu zwrócili w pln to co miał +10% tyle z nowego info

co do wypłat w BTC to chuj wie kiedy będą :/ chyba, że ktoś gdzieś zalazł jakieś info...

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 stycznia 2024
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MrUser » piątek, 15 marca 2024, 12:43

Niedawno dostałem emaila potwierdzającego że zweryfikowano mojego Krakena, jako odbiorcę BTC. Aczkolwiek zaznaczono, że jak do tego czasu zawieszą mi to konto lub coś, to mogę wypłaty nie dostać..
Więc muszę się pilnować..

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 18 marca 2024, 14:23

Czy ktoś ma w miarę niedawne doświadczenie z kontaktu z syndykiem / supportem?
Jaki jest czas reakcji? Odpowiadają sensownie, czy trafia się na bota?

Dzięki za pomoc.

Dyskutant
Posty: 256
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: cezarx77 » poniedziałek, 18 marca 2024, 14:48

Cześć Wszystkim.
Informacyjnie, otrzymałem przelew EUR na konto w mBanku.
Na goxie miałem fiaty i BTC, wybrałem spłatę w BTC (early). Licząc mniej więcej to co dostałem to wychodzi całość fiatów plus jakieś 325 EUR/na posiadanego BTC więc kwota znacznie niższa niż podawana przez kolegów wyżej.

Wygadany
Posty: 564
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 18 marca 2024, 15:00

@cezarx77 musisz brać pod uwagę jeszcze kila rzeczy: głównie różnica w kursie JPY/USD oraz koszty wypłaty/przewalutowania. Koszty przelewu wiadomo było, że w EUR będą najwyższe.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości