[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 9 kwietnia 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: kaminari » czwartek, 22 grudnia 2022, 00:08

Hej mam pytanie odnosnie bledow w rejestracji konta bankowego https://claims.mtgox.com/registration-form wyskakuja mi babole jak w place of birth (country) mam wpisane miasto a w sekcji Number of Identity Document mam wpisany pesel mimo ze Type of ID jest passport ... nie moge znalezc miejsca gdzie to poprawic - chyba ze to bylo wypelnione automatycznie przy przejsciu procedury KYC? Spotkalisie sie z takim czyms?

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: zwyczajny » piątek, 23 grudnia 2022, 19:21

Hej, raczej spokojnie - te pola są wypełniane automatycznie z procedury KYC, ja mam tak samo i nie są wcale tak błędne jak na pierwszy rzut oka się wydaje, bo np. PESEL jest identyfikatorem w paszporcie i już !
A... i jeszcze ciekawostka i krytyka zarazem obsługi w Santanderze - uważajcie na SWIFT w tym banku, bo są dwa !!! - przy zakładaniu konta podają WBKPPLPP (Santander Bank Polska S.A.) a tymczasem w moim przypadku poprawny okazał się WBKPPLPPXXX (Santander Bank Polska Spółka Akcyjna). Opisuję to tak na wypadek :), gdyby ktoś był już bliski osiwienia ze stresu, bo mi formularz nie przechodził i zgłaszał błąd w kodzie IBAN !!!

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 26 grudnia 2022, 12:09

Prośba o poradę. Po wypełnieniu danych giełdy, status pola "Status of registration of cryptocurrency exchange/custodian user information" natychmiast zmienił się na “Registration Completed”. Natomiast po wypełnieniu danych banku mam pole:
"Status of registration of receipt bank account information/account information for remittance by a fund transfer service provider"
cały czas oznaczone “Unregistered”.

Proces wpisywania danych banku przebiegł bez większych problemów, przycisk potwierdzenia był aktywny i potwierdził wprowadzenie danych. Mogę też robić z powodzeniem Update tych danych (próbowałem dwukrotnie).
Za każdym razem wprawdzie pojawia się na chwilę pomarańczowy banner opisany tu: viewtopic.php?p=752943#p752943 ale z tego co piszecie, to standard.

Czy to "Unregistered" może wynikać z faktu, że nie zarejestrowałem danych dla "Found Transfer Service Provider"? Zakladam, że nie muszę, skoro podałem bank.

Dzięki za pomoc.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 grudnia 2022, 16:05

Nikt nic? :?
Chcę tylko wiedzieć, czy po prawidłowym podaniu (i zaakceptowaniu przez system) danych banku, ale bez wypełniania danych pośrednika ("fund transfer service provider" czyli paypal itp.) też macie nadal status "Unregistered"?
Bo nie wiem czy szukać jakiegoś supportu...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » wtorek, 27 grudnia 2022, 19:37

Wsjo Ok. Transfer prov jest tylko przy użyciu PayPal. Gdy chcesz fiat na konto musi zostać Unreg.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 grudnia 2022, 22:50

@the_prince WIelkie dzięki. Dałbym plusa, ale wg systemu "wyczerpałem limit ocen tego użytkownika" ;)

zwyczajny pisze: piątek, 23 grudnia 2022, 19:21A... i jeszcze ciekawostka i krytyka zarazem obsługi w Santanderze - uważajcie na SWIFT w tym banku, bo są dwa !!! - przy zakładaniu konta podają WBKPPLPP (Santander Bank Polska S.A.) a tymczasem w moim przypadku poprawny okazał się WBKPPLPPXXX (Santander Bank Polska Spółka Akcyjna). Opisuję to tak na wypadek , gdyby ktoś był już bliski osiwienia ze stresu, bo mi formularz nie przechodził i zgłaszał błąd w kodzie IBAN !!!


To nie jest tak, że są dwa kody BIC (SWIFT), tylko raczej dwa formaty. Wyczytałem, że generalnie zwykle podaje się ten krótki. Dodatkowe 3 znaki stosuje się do zakodowania oddziału banku. A jeśli jakiś system wymaga długiego formatu, a nie chcemy podawać oddziału, to wtedy "XXX" na końcu oznacza centralę.

System syndyka wymaga długiego formatu. U mnie przycisk automatycznego wypełnienia danych banku (na podstawie numeru konta, czyli IBAN) wstawił poprawnie kod BIC/SWIFT, właśnie w formacie długim, z XXX na końcu. Ale dla odmiany wstawiony przez automat adres banku był już niepoprawny, więc podmieniłem na ten podany przez bank do przelewów SWIFT.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 28 grudnia 2022, 22:11

mam to samo, przycisk automatu generuje XXX przy kodzie banku, nie przejmuj sie tym

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 19
Rejestracja: 23 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: modrih » niedziela, 1 stycznia 2023, 04:17

Cześć!

1.) Braliście przelewy w USD + rachunek walutowy USD? bo kolega @the_prince napisał cytuję
przelewy dla europejczyków mają być w EUR,

A dla USD lepiej się opłaca przecież

2.) Wam też jak mi i koledze @lepko wstawiło typ dokumentu jako paszport ale nr dokumentu zweryfikowanego to wzięli numer pesel? Robiliście coś z tym?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » niedziela, 1 stycznia 2023, 10:12

@modrih

Ad 1.
Tak, ja wybrałem USD i podpiąłem konto USD. Żadnych problemów.
Z @the_prince dyskutowaliśmy potem ten temat:
the_prince pisze: wtorek, 20 grudnia 2022, 18:13Umknęła mi gdzieś ta tabelka, faktycznie masz rację, z tego już się składa jakaś kwota. Z automatu wziąłem euro bo te przelewy są zazwyczaj bardziej przewidywalne, cały system SEPA w tej architekturze międzynarodowych przelewów jest nadzwyczaj cywilizowany, a z dolarami to potrafią być różne numery. Niemniej jednak popatrzę jeszcze czy nie ma tu jakiegoś zonka i wychodzi na to, że chyba sens będzie miało zmienić na USD.


Przy czym sam chciałem dopytać i zapomniałem, bo z tego co czytam, to SEPA działa na terenie Europy. Więc mimo wybrania EUR, kasa z Japonii i tak poleci chyba jako SWIFT?

Ad 2.
Mam tak samo. Nic z tym nie robiłem bo nie znalazłem rozsądnego sposobu by to zmienić. Formalnie jest to błąd i mam nadzieję, że nie wyskoczy jako taki przy weryfikacji konta z bankiem, którą będzie wykonywał syndyk.
Z drugiej strony, obawiałem się, że nawet gdybym zmienił (np. przez support) ten PESEL na nr paszportu, to mogłoby doprowadzić do innego problemu przy weryfikacji konta: mój bank nie zna przecież mojego nr. paszportu...
Generalnie, nie wyczytałem jak dokładnie będzie przebiegać ta weryfikacja kont, ale jeszcze poszukam w dokumentacji.
Gdybyś znalazł sposób jak to zmienić i zmienił, to daj znać jak Ci poszło. Dzięki.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: doooku » niedziela, 1 stycznia 2023, 22:10

ekonokomik pisze: niedziela, 1 stycznia 2023, 10:12Przy czym sam chciałem dopytać i zapomniałem, bo z tego co czytam, to SEPA działa na terenie Europy. Więc mimo wybrania EUR, kasa z Japonii i tak poleci chyba jako SWIFT?


Tak poleci SWIFTEM bo SEPA jest tylko w UNII (i okolicach).

Wszystko jest początkowo rozliczane w yenach a potem konwertowane na wybraną walutę. Prowizja za przewalutowanie u syndyka wynosi 1.4 jpy for 1 eur i 1 jpy for 1 usd, dodatkowo dolary są popularniejsze Japonii niż euro więc kurs wymiany też może być minimalnie lepszy. Tak więc lepiej wybrać dolary niż euro.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 stycznia 2023, 10:40 przez doooku, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 2 stycznia 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Pawel99999 » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 19:31

Witam wszystkich
Mam problem z wypełnieniem dwóch pół w rejestracji banku jedno to Receipt Bank Country Code wiecie co tu trzeba podać (PL) ??, drugie to branch name mój bank to alior ??

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 22:35

Hej! Zobaczcie po ilu latach udalo sie dojsc prawie do konca tej epopei z Goxem.

Wszystko w sumie poszlo mi w miare sprawnie. Pytanie tylko mam nastepujące czy jeśli wybrałam opcję
Coiny + Cash to wypełniam tylko pierwszą część i trzecią rubrykę czyli konto bankowe i detale dotyczące konta na giełdzie (w tym wypadku bitstamp)
Bo środkowe mam unregistered i zastanawiam sie czy muszę coś z tym robić.

Ogólnie wypłaty będą dość mierne ale i tak daje to szanse by zainwestować dalej skoro i tak szorujemy po dołku. I nadal są to jakieś środki, inwestorzy z funduszami w innych giełdach które upadły nie mieli szans nawet na takie wypłaty - więc z tego tytułu się cieszę.

Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 2 stycznia 2023, 23:51

@Lorraine Cześć, lata całe (dosłownie) Cię tu nie widziałem.

Lorraine pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 22:35Bo środkowe mam unregistered i zastanawiam sie czy muszę coś z tym robić.


Tu: viewtopic.php?p=757757#p757757
pytałem dokładnie o to samo. Najwyraźniej by to "Unregistered" zniknęło trzeba by wypełnić i dane banku i pośrednika (typu paypal) a tego ostatniego też nie wypełniłem.
Lorraine pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 22:35Ogólnie wypłaty będą dość mierne ale i tak daje to szanse by zainwestować dalej skoro i tak szorujemy po dołku.


Miejmy nadzieję, że nie będzie źle. Zanim syndyk sprzeda krypto, by wysłać nam fiaty może minąć kila miesięcy a cena wzrosnąć znacznie.
A skoro większość i tak odda w krypto, to niejako inwestujesz już automatycznie od 8 lat ;) Ja też zamierzam poczekać ze sprzedażą coinów.

Dodano po 14 minutach 36 sekundach:
Pawel99999 pisze: poniedziałek, 2 stycznia 2023, 19:31Mam problem z wypełnieniem dwóch pół w rejestracji banku jedno to Receipt Bank Country Code wiecie co tu trzeba podać (PL) ??, drugie to branch name mój bank to alior ??


Branch Name to zdaje się "oddział banku". Ja podałem tu to samo co w Name of Bank, bo nie wiem nawet czy jestem przypisany do jakiegoś oddzialu i do jakiego :)

A Bank Country Code nie wybierasz z listy czasem? Teraz nie mogę się zalogować, ale chyba też miałem tam PL.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » wtorek, 3 stycznia 2023, 11:03

@ Lorraine nie obawiasz się Bitstampa, że sprawdzać z każdej strony skąd, co i jak, ponieważ ja nie logowałem się do nich już dłuższy czas, a dodam że byłem w pełni zweryfikowany i też kiedyś przesyłałem im te informacje i kazali mi przesłać nawet umowy z kontrahentami i wyciągi z banku skąd miałem środki jak kiedyś wpłacałem i po wysłaniu tego wszystkiego odpisali cyt:"Miło nam poinformować, że pomyślnie zakończyliśmy procedurę udzielenia dodatkowych informacji. Należy jednak pamiętać, że możemy skontaktować się z Państwem ponownie, jeśli będziemy potrzebować dodatkowych informacji. "
Czyli mogą jeszcze wszystkiego się czepić.

I tym samym czy nie lepszy jest Kraken, tylko on teraz wyszedł z Japonii i nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na zwrot .

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 3 stycznia 2023, 11:45

Rozumiem dlaczego syndyk chce korzystać z pośrednictwa giełd, ale mimo wszystko jest to jest paskudny numer, który może narazić nas na kolejne problemy i to znacznie trudniejsze do przejścia :roll:

A na samym końcu czeka jeszcze bank w PL i Generalny Inspektor Informacji Finansowej...

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » wtorek, 3 stycznia 2023, 13:15

colo pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 11:03@ Lorraine nie obawiasz się Bitstampa, że sprawdzać z każdej strony skąd, co i jak, ponieważ ja nie logowałem się do nich już dłuższy czas



Tak, miałam te same myśli jak robiłam wniosek, rzeczywiscie Bitstamp jest jedną z tych bardzo mocno uregulowanych giełd i gdzieś z tyłu głowy chodziło mi to że mogą mieć z tytułu tego transferu jakieś niewygodne pytania.

Na Bitstampie konto mam od 2013 roku kiedy za wczasu przetransferowałam wszystkie środki z Bitcurexa na Bitstamp a potem na Goxa gdzie kontynuowałam tradeowanie :roll: dla wiadomego skutku :lol:

Stworzyłam konto na Krakenie właśnie i skończyłam weryfikacje więc zobaczymy, do 10tego jest jeszcze czas na ostateczną decyzję. Ale boję się też że może wyjść tak że Kraken też je zablokuje ze wzgledu na to że konto bez historii nagle otrzyma spory transfer.

Mam w planach transfer wszystkiego na cold wallet tak czy inaczej więc trzymanie tego na giełdzie nie wchodzi w gre.
ekonokomik pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 00:05@Lorraine Cześć, lata całe (dosłownie) Cię tu nie widziałem...
Miejmy nadzieję, że nie będzie źle. Zanim syndyk sprzeda krypto, by wysłać nam fiaty może minąć kila miesięcy a cena wzrosnąć znacznie.

Najwyraźniej by to "Unregistered" zniknęło trzeba by wypełnić i dane banku i pośrednika (typu paypal) a tego ostatniego też nie wypełniłem.


Lurkowałam ale się nie wypowiadałam :)
Moim zdaniem 2023 będzie stał boczniakiem, w BTC za wiele się nie wydarzy a jeśli bedzie jakiś Bull Run na ~23-25k to i tak potrwa on krótko. Może przed końcem roku bedzie cieplej na giełdach ale podejrzewam że możemy mieć długą zimę na krypto.


Co do kwestii unregistered to z tego co widzę na reddicie piszą że jeśli chcesz Krypto + Cash to wypełniasz pierwsze i ostatnie, środkowego nie.


Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » wtorek, 3 stycznia 2023, 17:29

Lorraine pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 13:15Na Bitstampie konto mam od 2013 roku kiedy za wczasu przetransferowałam wszystkie środki z Bitcurexa na Bitstamp a potem na Goxa gdzie kontynuowałam tradeowanie
Cieszę się, że udało Ci się uciec z Bitcurexa, mi skr...yny zabrali bardzo dużo Bitków, aż do tej pory nie mogę się otrząsnąć.
Apropo czy coś słychać na temat tych sk...synów z Łodzi ?
Czy coś wiadomo na ich temat? Kiedyś był wątek na tym forum, ale nie wiem dlaczego został skasowany.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 3 stycznia 2023, 18:56

@colo e tam, wcale nie jest skasowany, tyle, że ostatni post jest prawie sprzed 2 lat:
viewtopic.php?p=695472#p695472

Wracając do Goxa: jest gdzieś może podsumowanie co ma się dalej zadziać po kolei w tym roku i mniej więcej w jakim czasie?

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: colo » wtorek, 3 stycznia 2023, 19:14

ekonokomik pisze: wtorek, 3 stycznia 2023, 18:56Wracając do Goxa: jest gdzieś może podsumowanie co ma się dalej zadziać po kolei w tym roku i mniej więcej w jakim czasie?
Niestety, nic nie wiadomo, nie ma żadnej informacji. Naprawdę zrobili z tego straszny cyrk, a przy okazji Kobajashi i jego kancelaria zarabiają sobie rok rocznie piękną kasę za nasze

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 3 stycznia 2023, 19:38

@colo Oj już tak nie narzekaj. Wyobraź sobie jak toczyłaby się ta sprawa w Polsce. Wszystko wysyłane listami poleconymi, tłumaczenia przysięgłe dokumentów z całego świata... A po 10 latach sprawy okazałoby się, że Bitcoiny wyparowały z adresów będących w posiadaniu syndyka, nikt nie jest winny, gdyż był to atak hackerów 8-)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości