[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
40
80%
 
Liczba głosów: 50
Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » sobota, 21 października 2017, 21:51

sadze ze ta grupa jest dobra dla wierzycieli BTC, ja natomiast jestem na FIAT i chciałym jak najszybszego rozwiązania sprawy i wypłacenia kasy, oni chcą jak najwieksza wartosc za btc

mkl
Rozmowny
Posty: 58
Rejestracja: 20 listopada 2013
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: mkl » poniedziałek, 23 października 2017, 03:53

czy jest gdzieś w internecie bądź w systemie mtgox pełna treśc oświadczenia w którym wierzyciele wyrazili zgodę na kurs 483usd?
Czy znajduje się tam zapis o zrzeczeniu się wierzycieli od "utraconych korzyści"?

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » poniedziałek, 23 października 2017, 08:16

Jeśli byłby ktoś zainteresowany dołączeniem do projektu to pojawiła się możliwość wpłaty w BTC. Szczegóły na grupie: https://groups.google.com/forum/#!forum/mtgox-creditors
Potrzeba przynajmniej 12 chętnych by uruchomić taką formę płatności.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 316
Rejestracja: 23 września 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Gdynia

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: szady » niedziela, 5 listopada 2017, 10:55

wiecie moze czy ktos w polsce jest zainteresowany skupowaniem Claimow? Mam 30BTC na goxie, opedzlowalbym to za 6% w zlotowkach.
Chyba ze ktos kojarzy jakas akcje za grabanica?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 29 listopada 2017, 15:28

szady pisze: wiecie moze czy ktos w polsce jest zainteresowany skupowaniem Claimow? Mam 30BTC na goxie, opedzlowalbym to za 6% w zlotowkach.
Chyba ze ktos kojarzy jakas akcje za grabanica?
skupują ale nie dostaniesz więcej niż 450USD/BTC.
na reddicie pod mtgoxinsolvency nawet userzy skupuja od siebie wzajemnie, wiec nie musi być to instytucja.

IMO nie opłaca sie, nawet po 450USD bo stracisz BCH oraz przysługiwane "reimbursement damage compensation" ktore jest naliczane za okres oczekiwania i szkody wyrządzone które bedą dodane do całości.
Chyba że zależy ci na kasie to wiesz gdzie uderzać.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 29 listopada 2017, 15:41

@Lorraine, co ty mówisz? Jest w ogóle szansa na BCH od goxa ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 29 listopada 2017, 15:57

Oczywiscie że tak. Myślałam że jest to informacja wszystkim znana :)
Od GOX'a nie ale od syndyka który posiada środki. BCH będzie rozdysponowane.

formują jakąś grupę prawników w JP by przyspieszyć to maja juz kilkaset zgloszen, 100USD za wejsciowke by miec dostep do akt sprawy itd.

https://www.mtgoxlegal.com/

Ja nie biorę w tym udziału ale dobrze że ktoś się za to zabrał.
Gox ma tyle środków że mógłby spłacić conajmniej 4x krotnosc tego co ma ustalone na dzien dzisiejszy czyli 468USD / BTC. + BCH. + pozew Coinbase itd.

Kerpeles chciał uruchomić ICO by ruszyć z goxem i zacząć spłacać ludzi.
Ale nie dostał zgody od Japońskiego wymiaru sprawiedliwości.

Tą sprawę można było już dawno załatwić, a każdy dzień to dodatkowe koszta prawników itd. które teraz wynoszą już 6mln Yenów.

Wygadany
Posty: 563
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: S.O.S » środa, 29 listopada 2017, 16:05

@Lorraine, coś tam śledzę wątek goxa. Jakoś nie wyłapałem sprawy BCH. Reszta z tego co mi napisałaś jest mi znana. Chciałem nawet wrzucić te 100$ ale niby była możliwość płatności przez BTC indywidualnie, z tym że na moje zainteresowanie nie dostałem odpowiedzi. Widocznie mieli dość chętnych z płatności zwykłym przelewem.
Najbardziej mnie zastanawia sprawa, że nie można rozwiązać całej sprawy obliczając udziały poszczególnych wierzycieli na dzień zamknięcia giełdy i wg tych udziałów podzielić teraz to co jest do podziału. Niby takie proste....ale to chyba tylko strefa marzeń.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Lorraine » środa, 29 listopada 2017, 16:11

Nie wiem, w poczynaniach japońskiego syndyku nie odnajduję nawet krzty logiki.
W sprawę nie angażowałam się bo i tak już dawno straciłam nadzieję na szybsze i logiczne rozwikłanie sprawy, mniej wiecej od momentu kiedy Kraken który miał sprawą się zająć, nie zrobił w tej kwestii nic tak samo jak syndyk i wszyscy uczestnicy taplający się w tym błotku.
Mam nadzieję że niebawem nie powtórzy się scenariusz mtgox 2.0 na innej dużej giełdzie ze względu na to widac obecnie na wykresach.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 307
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » niedziela, 3 grudnia 2017, 15:49

Uważam, że ta inicjatywa mtgoxlegal.com to czysty debilizm. Jedyne co z pewnością uda się osiągnąć to jeszcze większe straty finansowe i jeszcze większe rozciągnięcie wszystkiego w czasie.

Przecież Karpeles i McCaleb zapowiedzieli, że pieniędzy nie chcą i oddadzą je wierzycielom gdyby je dostali. Dlatego należy dążyć do jak najszybszego rozwiązania sprawy poza japońskim wymiarem sprawiedliwości, bo tu prawo mówi jasno i żadne wytaczane procesy nic nie zmienią poza marnowaniem kasy. Środków jest na tyle, że można się dogadać z CoinLabem i innymi by jak najszybciej zakończyć te procesy. Byłoby to w interesie wszystkich, bo lepiej dostać pewne pieniądze teraz niż czekać aż BTC zaryje o dno i dostać jakieś grosze albo nic.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » niedziela, 3 grudnia 2017, 16:08

https://mtgox-creditors.com/
a co to za stronka?

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Asmiran » wtorek, 12 grudnia 2017, 16:50

Wyjaśnię kilka spraw bo robi się małe zamieszanie:
1) Syndyk sądowy podał do wiadomości publicznej informację, że zgodnie z procedurą majątek MtGox (przede wszystkim chodzi nam o BTC) zostanie sprzedany, a nadmiar pieniędzy jaki zostanie z tego procesu trafi do właścicieli firmy, czyli głównie grubego Pana Marka Karpelesa. W tym przypadku klienci MtGoxa dostaną tyle, ile pierwotnie wyniósł ich wniosek roszczeniowy na dzień upadku giełdy.
2) Aby powyższy scenariusz się nie zrealizował klienci, w pewnej liczbie zaczęli zrzeszać się w grupy wierzycieli i chcą wyciągnąć MtGoxa z upadłościowego procesu sądowego. Japońscy prawnicy stwierdzili, że to jedyna droga, aby klienci, a nie właściciel firmy dostał to co zostanie po zaspokojeniu pierwotnych roszczeń w pozwach.
Ten problem wynika z faktu, że japoński Sąd uznaje, że jeden BTC warty jest około 463$ (tyle wynosił kurs w dniu upadku giełdy)
3) W sierpniu tego roku powstał nowy twór z bitcoina - bitcoin gold, który został zabezpieczony przez syndyka i stanowi dodatkowy majątek upadłego MtGoxa. W żadnym wypadku syndyk obecnie nie planuje jego proporcjonalnego rozdania wierzycielom.
4) Mark Karpeles jakiś czas temu przyznał, że nie chce żadnego BTC i jeżeli coś zostanie po procesie sądowym to wszystko odda klientom. Niestety w ostatnim czasie zmienił zdanie, a dokładnie zaczął mówić, że nie wie jak miałby to prawnie rozwiązać bo "rozdanie nadmiaru BTC" wiązałoby się z zawiłościami prawnymi i podatkowymi. Mówiąc krótko z własnej woli ich raczej nie odda.
5) Tydzień czy dwa temu wpłynął do sądu zajmującego się sprawą MtGoxa wniosek nazwijmy go "o restrukturyzację przedsiębiorstwa". Jest to jedyna opcja, aby ludzie, którzy mieli BTC na MtGox odzyskali BTC, a nie japońskie jeny w ilości zaakceptowanej przez syndyka w pierwotnych pozwach.
https://mtgox-creditors.com/ - to są ludzi stojący za tym wnioskiem

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Asmiran » środa, 13 grudnia 2017, 14:13

Dzisiaj Sąd Najwyższy Grecji zgodził się na ekstradycję Alexandera Vinnika do Stanów Zjednoczonych. Został on zatrzymany minionego lata podczas wakacji w Grecji przez tamtejszą policję na wniosek amerykanów. Jest on podejrzany o wypranie skradzionych BTC z MtGoxa na rosyjskiej giełdzie BTC-E. Gość do niczego się nie przyznaje. Ostateczne zdanie w tej sprawie będzie miał Minister Sprawiedliwości Grecji.

http://www.chicagotribune.com/news/nati ... story.html

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:53

dzieki za info

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Asmiran » wtorek, 19 grudnia 2017, 11:31

W związku z wnioskiem o wyciągnięcie MtGoxa z procesu upadłościowego i przejście do procesu restrukturyzacji przedsiębiorstwa, Sąd japoński powołał "biegłego", który ma ocenić sens i korzyści takiego działania. Wniosek ten złożyła podobno jedna z najlepszych japońskich kancelarii prawnych pod kątem spraw upadłościowych, a w ten wątek zaangażowane są dwie kancelarie, które reprezentują dwie grupy wierzycieli. W pewnym zakresie będą współpracować, aby przekonać biegłego do procesu restrukturyzacji. Ostateczna decyzja biegłego spodziewana jest w lutym przyszłego roku. Jeżeli Sąd odrzuci ten wniosek, prawdopodobnie już nigdy więcej takiego nie rozważy. Jest to prawdopodobnie jedyna opcja, aby wierzyciele otrzymali wszystko to co zostało faktycznie w posiadaniu MtGoxa, a nie jedynie wartość podaną w pozwach.
Dodam jeszcze, że takiemu rozwiązaniu sprzeciwia się podobno Syndyk sądowy. Nie wszyscy zaangażowani w sprawie MtGoxa mają wspólny interes.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 20 grudnia 2017, 10:21

a dlaczego syndykowi nie jest na reke?

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: topnetdeal » środa, 20 grudnia 2017, 10:46

Bo dostaje prowizję od uzyskanej masy upadłościowej, a nie od "wyciągnięcia" przedsiębiorstwa z upadłości.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » środa, 20 grudnia 2017, 21:08

a to sedziego bedzie malo obchodzic

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Asmiran » czwartek, 28 grudnia 2017, 10:45

https://wiki.mtgoxlegal.com/en/home/dis ... proposals/
Powyżej link do strony założonej przez grupę wierzycieli o nazwie mtgoxlegal. Jest to również FAQ, które zawiera odpowiedzi na główne pytania nurtujące osoby mające roszczenia względem MtGox.
Znajdują się tam m. in. 3 warianty dystrybucji aktywów MtGoxa w przypadku zatwierdzenia przez Sąd procesu restrukturyzacji.
W czasie, gdy wierzyciele dyskutowali nad tym, który z zaproponowanych sposobów jest najrozsądniejszy, do dyskusji włączył się Mark Karpeles i powiedział, że jest również inna możliwość. Poinformował, że prowadzi rozmowy z firmą (sponsorem), która jest zainteresowana przejęciem MtGoxa wraz z jego długami. W tym przypadku docelowo wszyscy wierzyciele otrzymają w całości wszystkie środki jakie mieli na tej upadłej giełdzie tj. fiat, BTC oraz wszystkie pochodne BTC, które wytworzyły się w ostatnim czasie. Karpeles jest w trakcie konsultacji i pomaga w napisaniu odpowiedniego wniosku, który zostanie złożony do Sądu.
Firmą (sponsorem) jest inna giełda kryptowalut. Trudno określić ile czasu zajmie taki proces, ponieważ sponsor nie wyłoży bezinteresownie całości brakujących środków. Będą one oddawane wierzycielom stopniowo, z pozyskanych prowizji przy obrocie kryptowalutami na tej giełdzie.
Proporcje będą wyglądały następująco:
50% prowizji, jaki wytworzy obrót kryptowalutami przez przejętych użytkowników MtGoxa i 5% prowizji wytworzonych przez obrót pozostałych użytkowników giełdy zostanie przeznaczone na spłatę wierzytelności.

Dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: tenior » czwartek, 28 grudnia 2017, 15:13

już bym chyba wolał zeby to syndyk rozdzielił co jest niż ten pomysł marka

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości